Revolut – recenzja (prawie) idealnej karty wielowalutowej do zakupów za granicą i w kraju

Prześwietlenie i recenzja konta i karty wielowalutowej Revolut. Sprawdzam zalety i wady płacenia bez opłat, prowizji i spreadów w 150 różnych walutach za pomocą jednej karty.

Fot. C by Revolut

Zakładam, że większości z Was obiła się o uszy nazwa Revolut. To coraz popularniejsza usługa umożliwiająca płacenie za zagraniczne zakupy w obcej walucie, ale bez kosztów przewalutowania. Brzmi świetnie, bo przecież wszyscy wiemy, że największą wadą zagranicznych operacji bezgotówkowych są wysokie opłaty bankowe. Revolut rozwiązał ten problem, co także mnie zachęciło do przetestowania usługi. Swoimi wrażeniami po roku użytkowania dzielę się w tej recenzji. Znajdziecie w niej również najważniejsze informacje o samym Revolut + poradnik, jak założyć konto i bezpłatnie otrzymać kartę. Zapraszam.

UWAGA: Na końcu tego wpisu znajdziesz informację o trwającej promocji, dzieki której bezpłatną kartę z darmową wysyłką zakładając konto Revolut. 💳🎁

Co to jest Revolut?

O Revolut usłyszałem gdzieś pod koniec 2016 roku, kiedy polowałem na prezenty świąteczne w zagranicznych sklepach i oczywiście szukałem sposobu na uniknięcie wysokich kosztów przewalutowania przy płatności polską kartą. Na jakimś forum użytkownicy polecali właśnie Revolut. Pogrzebałem, poczytałem i… zapomniałem.

Temat wrócił przed wakacjami 2017. Ponownie zainteresowałem się Revolutem, który w tamtym czasie był już znacznie bardziej rozpoznawalną marką. W sierpniu postanowiłem wyrobić własną kartę, bo teoretyczne rozważania przestały mi wystarczać. Chciałem się przekonać, czy to rzeczywiście jest tak fajne, jak „mówią internety”. Dziś, po ponad roku użytkowania, mogę Wam powiedzieć, że jest.

Revolut to usługa uruchomiona przez brytyjski start-up. Idea była prosta: dajemy użytkownikom narzędzie do dokonywania płatności międzynarodowych bez ponoszenia kosztów przewalutowania. Revolut rozlicza płatność po kursie międzybankowym, dlatego – jak się pewnie domyślacie – jest to obecnie najtańsza łatwo dostępna forma wymiany walut.

Jak działa Revolut?

Użytkownik Revolut ma do dyspozycji kilka przydatnych usług. Może założyć indywidualny rachunek bankowy w funtach brytyjskich (prowadzony bezpłatnie), może też posiadać darmowe konto w euro. Idealny sposób na konto bankowe za granicą.

Znacznie bardziej przydatną opcją jest jednak możliwość założenia aż 24 subkont prowadzonych w walutach, które są oficjalnie wspierane przez Revolut. Aktualnie są to: złotówki, euro, dolary amerykańskie, funty brytyjskie, franki szwajcarskie, dolary australijskie, dolary kanadyjskie, dirhamy ZEA, czeskie korony, duńskie korony, dolary hongkońskie, węgierskie forinty, szekle izraelskie, jeny japońskie, dirhamy marokańskie, korony norweskie, dolary nowozelandzkie, riale katarskie, leje rumuńskie, korony szwedzkie, dolary singapurskie, baty tajlandzkie, liry tureckie, randy RPA.

Jeśli chcecie trzymać różne waluty w jednym miejscu, to Revolut świetnie się do tego nadaje. Zwłaszcza że zlecanie przelewów międzynarodowych w tych walutach (a także płacenie za zakupy w zagranicznych sklepach) jest zupełnie darmowe – poza kilkoma wyjątkami, o których wspomnę później.

Ranking najlepszych: Październik 2019

Najlepsze lokaty, konta i oferty - październik 2019

Swoim „portfelem” walutowym zarządzamy z poziomu aplikacji mobilnej. Tam mamy pełen podgląd transakcji, historię wpłat i płatności, a także multum różnych dodatków, jak chociażby opcje ubezpieczeń. Serio, aplikacja do złudzenia przypomina system bankowości elektronicznej, z tą różnicą, że osobiście w żadnym banku nie spotkałem się z tak funkcjonalnym, przejrzystym i po prostu wygodnym narzędziem do zarządzania finansami osobistymi.

Jak korzystać z Revolut?

Można to robić na kilka sposobów, ale skupię się na dwóch najpopularniejszych: karcie fizycznej oraz kartach wirtualnych. Sam korzystam z obu opcji. Karta fizyczna to typowa karta prepaidowa Visa, którą trzeba najpierw zasilić określoną kwotą, by móc nią zapłacić za zakupy np. w sklepie stacjonarnym czy internetowym. Aby otrzymać kartę fizyczną, trzeba najpierw się zarejestrować w usłudze – procedurę opiszę nieco później.

Karty wirtualne to po prostu indywidualne numery kart płatniczych, które przechowujemy w aplikacji Revolut. Jeśli ktoś nie zamierza używać tej usługi do płacenia w sklepach stacjonarnych, to spokojnie może poprzestać na tym rozwiązaniu. Płacąc w sieci, wystarczy podać wygenerowany numer karty, datę ważności, CVV i to wszystko. Na pewno jest to świetna opcja dla osób, które są przewrażliwione na punkcie bezpieczeństwa swoich finansów. Kartę wirtualną można w dowolnym momencie dezaktywować z poziomu aplikacji i nie martwić się, że numer został przechwycony.

Oczywiście, aby móc zapłacić za zakupy kartą Revolut (fizyczną czy wirtualną), należy wcześniej doładować swoje konto w usłudze. Jak zasilić konto Revolut? Oto dostępne opcje:

 • Za pośrednictwem karty wydanej przez bank – wystarczy podać jej dane w aplikacji Revolut. Konto zostanie zasilone od ręki.
 • Przelewając środki ze swojego konta bankowego na konto w Revoluttrzeba pamiętać o tym, że mamy do czynienia z przelewem międzynarodowym, co wiąże się z opłatą oraz koniecznością dłuższego oczekiwania na zaksięgowanie wpłaty (zazwyczaj 1-3 dni). Jest to zwykły, krajowy przelew międzybankowy, księgowany tak jak inne przelewy zgodnie z sesjami Elixir.
 • Przy pomocy Apple Pay – pieniądze wpłacamy na subkonto prowadzone w walucie rozliczeniowej usługi Apple Pay.

Gdy środki znajdą się już na koncie Revolut, można zacząć korzystać z usługi w sklepach czy innych punktach. Warto jeszcze wspomnieć o opcji automatycznego doładowywania. Jeśli ustawimy sobie minimalne saldo, to po jego przekroczeniu z podpiętej karty bankowej zostanie dokonana płatność zasilająca rachunek w zdefiniowanej kwocie, np. 500 złotych. Dzięki temu można uniknąć sytuacji, w której zabraknie nam pieniędzy na karcie Revolut.

Wymiana walut w Revolut

Jak już wspomniałem, w Revolut mamy możliwość założenia aż 24 subkont prowadzonych w najpopularniejszych walutach. Dodatkowo w aplikacji płacić możemy w ponad 150 różnych walutach. Jeśli wpłacimy na swoje konto np. 1000 złotych, ale będziemy chcieli zapłacić za zakupy w sklepie w USA, to wystarczy wymienić złotówki na dolary amerykańskie, które automatycznie trafią na subkonto dla tej waluty.

Wymiana nastąpi po kursie międzybankowym, a więc korzystniejszym niż w kantorze (i właściwie najkorzystniejszym, jaki możemy uzyskać). Dla przykładu porównanie kursu kupna Euro (EUR) w Revolut, kantorze Alior Banku, kursu bankowego mBanku i w najbliższym kantorze stacjonarnym w Szczecinie (na dzień pisania tego artykułu):

RevolutKantor AliormBankKantor stacjonarny
4.27424.28894.39674.3700
taniej o 1,47 grtaniej o 12,25 grtaniej o 9,58 gr

Trzeba jednak pamiętać o jednej bardzo istotnej kwestii. W Revolut najkorzystniejszą wymianę walut uzyskamy wyłącznie w dni robocze, bo w weekend usługa dolicza prowizję w wys. 0,5%. To forma zabezpieczenia przed ryzykiem kursowym (w weekend nie są aktualizowane kursy międzybankowe).

Jak płacić kartą za granicą i w Polsce? Płacenie kartą Revolut w praktyce

Podstawową zaletą Revolut jest to, że wydana karta zadziała w każdym kraju i z dużym prawdopodobieństwem uchroni użytkownika przed wysokim kosztem przewalutowania. 24 subkonta walutowe to sporo, dlatego podróżując np. po Unii Europejskiej, USA czy Australii można bez żadnych obaw płacić za zakupy i usługi, a także wypłacać środki z bankomatów i nie martwić się bandyckim kursem wymiany.

Metoda rozliczania płatności zależy jednak od tego, w jakich okolicznościach zostanie dokonana płatność. I tak:

 • Jeśli płacimy za zakupy w jednej z 24 walut wspieranych przez Revolut, to wystarczy wcześniej wymienić taką walutę i zasilić nią dane subkonto – robimy to w dzień roboczy, by uniknąć prowizji. Środki zostaną pobrane właśnie z tego subkonta. Przykład: jadę na weekend do Kopenhagi, a więc wcześniej zasilam swoje subkonto w DKK odpowiednią ilością duńskich koron. Płatność za hotel czy restaurację zostanie pobrana z subkonta w DKK – oczywiście do dostępnego salda (zawsze warto więc mieć walutę na lekką górkę).
 • Jeśli chcemy zapłacić za zakupy w jednej z 24 wspieranych walut, ale nie mamy jej fizycznie na subkoncie, wówczas środki zostaną pobrane z subkonta o aktualnie najwyższym saldzie. Operacja zostanie przeliczona po kursie międzybankowy, a jeśli dokonamy jej w weekend, Revolut dodatkowo doliczy 0,5% prowizji. Przykład: jestem sobie w tej Kopenhadze, ale zapomniałem wcześniej zasilić subkonto w DKK. Płacę za hotel, środki są pobierane z subkonta w złotówkach i automatycznie przeliczane na koronę duńską po kursie międzybankowym. Nie ma więc tragedii.
 • Jeśli chcemy zapłacić w walucie, która nie jest wspierana przez Revolut w ramach 24 subkont walutowych, wówczas środki zostaną ściągnięte z subkonta z najwyższym saldem i przeliczone po kursie międzybankowym. Uwaga jednak! Jeśli transakcja zostanie dokonana w weekend, Revolut doliczy 1% prowizję.

Na marginesie wspomnę również o osobnej kategorii walut, która obejmuje w tej chwili ukraińską hrywnę, rosyjskiego rubla i tajlandzkiego bata. Są to waluty bardzo niestabilne, o wysokim ryzyku kursowym, dlatego Revolut każdorazowo nalicza prowizję od ich wymiany. W tygodniu jest to 1%, a w weekend aż 2%.

Ile kosztuje używanie Revolut?

Korzystanie z Revolut jest bezpłatne – zarówno założenie konta, subkont walutowych, korzystanie z karty. Jest to jednak biznes, dlatego nie ma co liczyć na to, że darmowe korzystanie z usługi jest nielimitowane. Obowiązują konkretne progi i limity, po których przekroczeniu użytkownik zostanie obciążony dodatkowymi opłatami.

 • Wypłaty z bankomatów – są darmowe tylko do kwoty 200 euro, 200 dolarów, 800 złotych lub ekwiwalentu w lokalnej walucie miesięcznie. Dwukrotnie wyższe limity przysługują użytkownikom wersji Premium (płatnej). Po przekroczeniu progu Revolut nalicza prowizję w wysokości 2% wypłaconej kwoty.
 • Wymiana walut – jest bezprowizyjna do kwoty 5000 funtów brytyjskich, 6000 euro, 20000 złotych lub ekwiwalentu w lokalnej walucie miesięcznie. Limity zostały zniesione dla użytkowników wersji Premium.
 • Doładowania konta – bezpłatnie można zasilić swoje konto w Revolut do kwoty 400.000 złotych rocznie. Jest to wysoki limit, więc wydaje mi się, że nie będzie to problemem przy większości zastosowań. Dodatkowo zawsze istnieje możliwość zwiększenia tego limitu.

Koniecznie trzeba też wspomnieć o tym, że w Revolut obowiązuje limit darmowych przelewów walutowych na konta bankowe. Jest to ważna informacja dla osób, którym np. po wakacjach zostanie pewna ilość euro czy dolarów na subkoncie. Można je oczywiście przelać na polskie konto po przewalutowaniu na złotówki, ale jest to usługa bezpłatna tylko do limitu 20000 złotych miesięcznie. Powyżej limitu Revolut nalicza 0,5% prowizji.

Rejestracja w Revolut krok po kroku (jak zamówić kartę?)

Rejestracja i założenie konta w Revolut jest banalnie proste. Wystarczy przejść na stronę Revolut (automatycznie uruchomi się polska wersja językowa) i podać swój numer telefonu. Revolut prześle wiadomość SMS z linkiem do pobrania aplikacji mobilnej. Aplikacja krok po kroku poprowadzi użytkownika przez proces rejestracji (m.in. trzeba ustawić numer PIN lub wybrać logowanie przez odcisk palca).

Następnie wymagane jest zasilenie konta Revolut kwotą minimum 20 złotych. Te pieniądze od razu są do wykorzystania w usłudze – można je też przesłać sobie z powrotem na konto w banku.

Ważnym etapem rejestracji jest weryfikacja, czyli przesłanie zdjęcia lub skanu dokumentu tożsamości oraz wykonanie selfie. Nie da się tego niestety pominąć, bo weryfikacja konta nie zostanie zakończona. Revolut nie po podpisuje żadnych papierowych umów ani nie wysyła kurierów. Cały proces zakładania konta odbywa się w aplikacji mobilnej i wymaga weryfikacji tożsamości na podstawie zdjęć.

Gdy konto zostanie już zweryfikowane, użytkownik może zamówić kartę fizyczną oraz wirtualną. Karta fizyczna jest darmowa, a standardowa opłata za jej wysyłkę wynosi 9,90 zł. To wszystko. Można już korzystać z Revolut i cieszyć się tanią wymianą walut.

➡️ Ale, ale… jeśli zarejestrujecie się w Revolut, korzystając z TEGO LINKA, to karta wielowalutowa Revolut zostanie wysłana do Was bezpłatnie. 💳🎁
Oferta dotyczy nowych użytkowników aplikacji Revolut, którzy nigdy nie mieli tam konta. W ten sposób możecie uniknąć opłaty 9,90 zł za wysyłkę karty Visa.

Dodatki i udogodnienia w Revolut

To blog o rozsądnym gospodarowaniu pieniędzmi, dlatego nie mogę nie wspomnieć o dodatkowych funkcjach Revolut, które będą bardzo przydatne dla każdej osoby zaradnej finansowo. Aplikacja jest świetnym narzędziem do kontrolowania swojego budżetu – znajdziemy w niej m.in. opcję kategoryzowania wydatków (np. spożywcze, transport, restauracja itd.). Myślę, że przy korzystaniu z Revolut jako głównej karty, może ona śmiało zastąpić osobne aplikacje i programy do budżetowania i spisywania wydatków.

Kategoryzowanie wydatków z Revolut

Bardzo podoba mi się też funkcja Vaults, która umożliwia automatyczne gromadzenie oszczędności. Po zapłaceniu np. za zakupy w sklepie kwota zaokrąglenia trafi do utworzonej wcześniej skrytki. To niby niewiele, ale takie systematyczne oszczędzanie z czasem może przynieść niezłą sumę. Wychwalałem już kiedyś ten sposób automatycznego oszczędzania we wpisie: Dlaczego mam nowego iPhone 6 „za darmo”? Czyli o mSaver, smartphonach i usługach komórkowych.

Dodatkowo Revolut umożliwia wykupienie ubezpieczenia z poziomu aplikacji. Póki co dostępne jest ubezpieczenie podróżne i ubezpieczenie telefonu. To pierwsze jest o tyle interesujące, że można je uruchomić automatycznie po tym, jak funkcja lokalizacji w smartfonie wykryje przekroczenie polskiej granicy przez użytkownika. Analogicznie: polisa wygaśnie w momencie powrotu do kraju. Rewelacja, prawda?

Revolut oferuje i planuje zaoferować w przyszłości więcej usług bankowych i okołobankowych. Już teraz w ramach aplikacji dostępne są np. kryptowaluty. Trwają też pracę nad udostępnieniem rachunku maklerskiego, umożliwiającego tanie inwestowanie na rynkach zagranicznych.

Wady Revolut? Jedna jest oczywista

Kto dotarł do tego miejsca, a wcześniej nie miał do czynienia z Revolut, może sobie pomyśleć, że ta karta i konto w Revolut nie ma żadnych wad. To nie do końca prawda. Z mojej perspektywy bardzo poważnym minusem opisywanego rozwiązania jest fakt, że jako użytkownik powierzam swoje pieniądze jakiejś firmie zarejestrowanej na Wyspach Brytyjskich, o której – umówmy się – niewiele wiem.

Revolut nie jest bankiem (póki co). Revolut to start-up działający w UK jako spółka Ltd. (odpowiednik naszej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością). Ponieważ nie mamy do czynienia z bankiem, polscy użytkownicy Revoluta nie mają co liczyć na ochronę ze strony Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Warto natomiast podkreślić, że środki zdeponowane w Revolut de facto znajdują się na koncie brytyjskiego Lloyds Banku. Sama firma działa również pod nadzorem FCA, brytyjskiego odpowiednika Komisji Nadzoru Finansowego.

Czy to mnie uspokaja? Piszę zupełnie szczerze: nie za bardzo. Wszędzie tam, gdzie w grę wchodzą moje pieniądze, kieruję się zasadą ograniczonego zaufania. I choć nie miałem jeszcze żadnej nieprzyjemnej sytuacji z Revolutem, to wolę dmuchać na zimne. Po prostu nie trzymam na karcie kwoty, której utrata mogłaby zachwiać moją stabilnością finansową. Zwykle jest to około 1000 złotych. Was też zachęcam do takiej ostrożności – przynajmniej do czasu, aż Revolut nie otrzyma licencji bankowej (o którą się stara) i nie przekształci się w pełnoprawny bank.

Aktualizacja 13.12.2018 r.: Revolut uzyskał europejską licencję bankową!
Co to znaczy? Znaczy to tyle, że fintech został pełnoprawnym bankiem z gwarancjami środków (do 100 000 euro), oraz możliwością oferowania depozytów (lokat, kont oszczędnościowych), salda debetowego i pożyczek.
W ciągu kilku miesięcy, licencja powinna zostać paszportowana i w Polsce, a Revolut zapowiada wprowadzenie wtedy nowych usług w naszym kraju.

Wadą, której osobiście jeszcze nie doświadczyłem, są rzekome trudności z płaceniem kartą w niektórych miejscach. Skarżą się na to użytkownicy, którzy np. nie mogli zapłacić Revolutem na autostradzie czy pokładzie samolotu. Sam jednak nie mam takich doświadczeń – póki co karta spisuje się bez zarzutu.

Krótkie podsumowanie recenzji Revolut

Artykuł jest dość obszerny i po jego przeczytaniu każdy, kto nie miał wcześniej do czynienia z Revolutem lub coś tam tylko o tej usłudze słyszał, na pewno będzie w stanie ocenić, czy to rozwiązanie mu odpowiada. Pytacie o moją opinię? Podzielę się z nią możliwie zwięźle:

 • Naprawdę trudno jest mi znaleźć jakiekolwiek funkcjonalne wady Revolut – karta działa świetnie, idea jest rewelacyjna, a wygoda na najwyższym poziomie. Za korzystanie z Revolut przez ostatni rok nie zapłaciłem ani złotówki;
 • Jestem tak zadowolony z tej usługi, że przymierzam się już do korzystania z karty podczas codziennych zakupów w Polsce, w zastępstwie kart debetowych. Jedynym co mnie na ten moment wstrzymuje, jest brak kont wspólnych i płatności w sklepach za pomocą Apple Pay Apple Pay jest już dostępne;
 • Wciąż natomiast mam ograniczone zaufanie do operatora usługi i nie odważyłbym się trzymać na koncie Revolut większej sumy. Najwygodniej po prostu zasilać swoje konto w Revolut przed większymi zakupami, czy wyjazdem zagranicznym.

Czy polecam? Zdecydowanie TAK. Jeśli robicie zakupy przez internet w zagranicznych sklepach lub podróżujecie za granicę i szukacie tańszej i wygodniejszej alternatywy dla karty walutowej, lub karty wielowalutowej, to moim zdaniem na rynku nie ma obecnie nic lepszego.

➡️ Skorzystaj z TEGO LINKA, aby zarejestrować się w Revolut i otrzymać bezpłatnie kartę wielowalutową do płatności w kraju i za granicą. 💳🎁

Aktualizacja: Opinia po 2 latach korzystania z Revolut:

(dodano 23 lipcja 2019)
Opłaty w Revolut: Po 2 latach mojego korzystania z Revolut, nadal wszystko w podstawowej wersji pozostaje darmowe. Nie zapłaciłem ani złotówki za prowadzenie konta, używanie karty, przyjmowanie przelewów, wykonywanie przelewów, zasilanie konta (kartą mBanku i Apple Pay), przewalutowania i płatności kartą w PLN, EUR i USD w punktach stacjonarnych i przez internet (w zagranicznych sklepach – Amazon, Aliexpress itd.).

Kursy walut w Revolut: Kursy walut po 2 latach nadal są atrakcyjne. Przy kilku większych transakcjach (zakup elektroniki) sprawdzałem wcześniej kursy wymiany walut w aplikacji Revolut i u konkurencji (kantory internetowe, banki). Międzybankowe kursy walut robią robotę.

Używanie Revolut na co dzień: Płatności, jak i samo używanie aplikacji nadal jest bardzo wygodne. W końcu (po długim oczekiwaniu) Revolut wprowadził możliwość podpięcia swoich kart do Apple Pay, więc same płatności są dla mnie równie wygodne, co innymi kartami. Aplikacja się rozwija i nadal uważam, że jest jedną z najlepszych aplikacji bankowych, z jakimi miałem do czynienia – polskie banki powinny się uczyć od R. tego, jak powinna wyglądać czytelna i wygodna aplikacja.

Podsumowując: Nadal jestem zadowolony i nadal polecam Revolut!

Czy są wśród nas użytkownicy Revolut? Macie równie pozytywne doświadczenia? A może moja recenzja właśnie kogoś przekonała do założenia karty? Czekam na komentarze!

🎁 Promocja: Bezpłatna karta do konta Revolut 💳

Promocja Revolut - Darmowa karta Uwaga! Trwa aktualnie promocja, dzieki której możesz zgarnąć bezpłatną wysyłkę karty zakładając darmowe konto Revolut. Poniżej najważniejsze informacje.

Jak otrzymać kartę Revolut za darmo?

Wystarczy, że założysz konto, korzystając z tego SPECJALNEGO LINKA polecającego, który został stworzony na potrzeby tej promocji. Zakładając konto przez inny link, czy stronę główną poniesiesz opłatę w wys. 9,90 zł za wysyłkę karty.

Kiedy kończy się promocja z bezpłatną kartą?

Promocja bezpłatną wysyłką karty kartą, ważna jest do odwołania. Jak tylko zostanie zakończona, poinformuję o tym na blogu. Warto się pospieszyć i skorzystać z promocji.

Czy używanie Revolut jest darmowe?

Tak. Konto jest zupełnie darmowe. Korzystając z linka polecającego nie płacisz też za wydanie i wysyłkę karty. Płatności kartą, przelewy krajowe i międzynarodowe, przewalutowania i wypłaty z bankomatów do kwoty 800 zł miesięcznie są bezpłatne.

Czy będę mógł zamknąć konto w Revolut bez opłat?

Tak. W dowolnym momencie możesz zamknąć konto z poziomu aplikacji mobilnej na Twoim smartfonie. Założenie konta czy skorzystanie z promocji nie generuje żadnych zobowiązań.

246 komentarzy

 1. Do płatności zagranicznych jest to zapewne znakomite, ale w kraju zdecydowanie wolę kartę Curve, która zastępuje mi wszystkie polskie i której nie muszę niczym zasilać, a ochronę gwarantuje mi MasterCard. Po prostu w smartfonie wybieram, którą kartę ma „udawać” moja Curve i płacę do woli. Oczywiście za darmo.

   • Jak najbardziej polecam. A Revoluta chwilowo nie potrzebuję – teraz intensywnie pracuję, by móc za jakiś czas znów trochę powojażować za granicę. Wted kto wie, kto wie…

    • Jagoda

     Witam, mam pytanie robić przelew przez przypadek wysłałam to z opłatą 25 zł (szybki przelew), po chwili cofnęłam go. Revolut zwrócił mi tylko kwotę z przelewu, a tych 25 zł już nie. Orientuje się ktoś czy zwrócą mi za koszt przelewu? Czy to już przepada?
     Pozdrawiam

 2. Maciej

  Hej,

  założyłem sobie tam konto, podpiąłem swoją kartę z Aliora, z którego będę zasilał to konto. Wszystko poszło OK. Tylko nie rozumiem tej opcji subkont – mam je sam utworzyć? Bo na razie widzę w aplikacji tylko to, co zasiliłem.

  • Mateusz

   |Autor bloga

   Hej Maciej! Karta już zamówiona? :-)
   Możesz sobie założyć subkonta (znajdziesz taką opcje w aplikacji), jeśli potrzebujesz trzymać daną walutę, czy „ręcznie” ją wymieniać. Po każdej wymianie waluty w aplikacji subkonto tworzone jest też automatycznie. Jeśli chcesz po prostu wymieniać korzystnie walutę, to będzie się to działo automatycznie przy każdej płatności, bez konieczności zakładania subkonta :-)

    • Mateusz

     |Autor bloga

     Po zasileniu konta kwotą 20 zł będziesz w zakładce „Karty” miał też możliwość założenia bezpłatnie fizycznej karty Visa, którą przyślą Ci do domu :-)

     • Maciej

      Acha, czyli mam rozumieć, że te subkonta są dla kart fizycznych? Szkoda – za tydzień wyjeżdżam i nie zdążą mi dosłać :-)

     • Mateusz

      |Autor bloga

      Subkonta są dla wszystkich :-)
      Przeklikałem przed chwilą aplikację i chyba najwygodniej założyć subkonto wybierając opcję wymiany waluty (po wymianie konto jest tworzone) lub zasilenia konta w obcej walucie (po zasileniu też nowe subkontokonto jest tworzone). Jakby co, zawsze zerkaj do zakładki „Pomoc” w aplikacji, bo tam wszystko jest fajnie wyjaśnione i pokazane. I subkonta oczywiście są za darmo – jakby wymagały konta „Premium” to bym o tym na pewno napisał w recenzji.

      Po prostu wspomniałem o karcie fizycznej, bo warto ją wyrobić, skoro można uniknąć kosztów przesyłki. Szkoda, że nie zdążą Ci jej dosłać przed wyjazdem :-(

     • Maciej

      OK. Dzięki – faktycznie przy pierwszym przewalutowaniu tworzy się konto z walutą.
      Zdążą na styczeń – zobaczymy czy będzie można nią płacić na wyciągach w Austrii :-)

   • Czubert

    A jak sprawa wyglada jakby się chciało wykorzystać Revoult podczas pracy za granicą? W Niemczech byłem zmuszony założyć niemieckie konto bo pracodawca nie chciał ponosić kosztów przelewu zagranicznego. Czy podczas wykonywania przelewu na konto revoult pracodawca z obojętnie jakiego kraju będzie obciążony dodatkowymi kosztami? Jakbyś polecił konto do tego celu?

 3. Basia

  Pytanie do Marka: w czym lepsze jest to Curve od GooglePay?
  A co do revoluta, świetna karta, ale zawsze trzeba mieć inną na czarną godzinę (TMobile czy Kantor Alior). Z mojego na razie krótkiego doświadczenia nie da się revolutem płacić w samolocie (płatność offline), za to kantorem Alior bez problemu.

  • Sylwester

   Cześć. Czy revolut zawsze pobiera automatycznie kwotę z konta na którym jest najwięcej pieniędzy? Sytuacja: mam 100 PLN, 0 EUR i 5000 GBP. Place w Hiszpanii 5 EUR za kawę. Chciałbym żeby to 5 EUR było automatycznie kupione i zasilone z konta PLN a nie GBP (najwięcej zgromadzonych środków). Czy mogę jakoś ustawić to pierwszeństwo na PLN?

 4. Odpowiedź dla Basi:

  Nie odpowiem Ci precyzyjnie, bo nie znam Google Pay i nie chcę znać. Może to ze względu na wiek, ale jestem tradycjonalistą i wolę płacić kartą niż telefonem. Dla mnie telefon jest do dzwonienia, nie do płacenia. Ponadto nie chcę, żeby Google wiedziało, ile i na co wydaję. Dla mnie karta Curve jest idealna, bo zastępuje mi ileś innych (lubię promocje bankowe, więc mam sporo kont).
  Nie zaśmiecę Gospodarzowi komentarzy dodatkowym linkiem, ale jeśli klikniesz w moje imię, to bez trudu znajdziesz mój tekst o Curve, który być może pozwoli Ci wyrobić sobie pogląd.

  • Mariusz

   Jak google coś o tobie wie, to źle. Ale jak wiedzą o tobie autorzy aplikacji Curve to już nie robisz problemu. Naprawdę uważasz, że nie sobie statystyk z twoich transakcji? Śmieszne podejście…

  • Tomek

   Trochę późno trafiłem na ten artykuł i być może kilka osób musiało przez to doświadczyć tego czego ja doświadczyłem. Swojego czasu piałem podobne psalmy pochwalne i kilkanaście osób zaczęło dzięki mnie używać Revolut. Niestety koszmarne zdarzenia z ubiegłego roku wyleczyły mnie z niej trwale. Przez ponad miesiąc nie mogłem dostać się do moich środków ani z pomocą bankomatów, ani zakupów. Dopiero przelew na inny rachunek uratował sprawę. Komunikacja z botami, które nie widziały problemu dodatkowo zaogniała sytuację. Dopiero jak zażądałem usunięcia konta skontaktował się ze mną konsultant i okazało się, że był błąd systemu i moja karta była zablokowana ze względu na dużą ilość transakcji, które wyglądały na próbę kradzieży pieniędzy z mojego konta :) Podziękowałem za łaskawą możliwość odblokowania po ponad miesięcznym lekceważeniu problemu bez wsparcia firmy. Dodając do tego doświadczenia mojej znajomej przy próbach wypłaty z bankomatów w Polsce z każdorazowo naliczaną opłatą i przewalutowaniem proponowanym jako obowiązkowe przez bankomat zdecydowanie nie polecam.

 5. Przyznaję się szczerze, że nie miałem pojęcia o takiej karcie, ale dobrze wiedzieć, zapisuję sobie to do listy rzeczy „do ogarnięcia” i mam nadzieję, że uda mi się to załatwić przed okresem bożonarodzeniowym :)

 6. Magda

  A ja czegoś nie rozumiem. Zarejestrowałam się, przesłałam fotki dowodu i selfie i… Od prawie doby czekam na weryfikację tożsamości. Próbowałam coś dopytać na chacie, ale nikt tam nie odpowiada, żadnego innego kontaktu nie widzę. Ktoś wie, o co może chodzić? Czy to może tyle trwać?

  • Magda

   Aktualizacja, wszystko już działa. Trwało to prawie 2 dni, ale ostatecznie ktoś się na chacie odezwał. Nie wiem, co im nie pasowało, ale prosili jeszcze o moją fotkę, jak trzymam swój dowód osobisty w pobliżu twarzy. Po wrzuceniu tego, momentalnie zostałam zweryfikowana. Na fizyczną kartę jeszcze czekam, ale wirtualną już wczoraj płaciłam i działa jak należy.

  • perliczka

   W ciągu 60 sekund w internecie ok 30 osób traci swoją tożsamość. Przesłanie skanu dowodu osobistego idealnie wpasowuje się w ten schemat. A brak odpowiedzi też może o czymś świadczyć.

 7. Michal

  Praktyczne pytanie – ile trwa dostarczenie fizycznej karty? Czy jeśli zamówię dzisiaj z dostawą do jednego z większych polskich miast, jest szansa na dostawę do piątku?

  Pozdrawiam

 8. Jacek

  Karta warta polecenia. Mam. Korzystam. Jestem zadowolony. Przelewy zupelnie za darmo. Zwlaszcza na konta zagraniczne. Co do wad to nie zaplacisz nią za tankowanie na stacji automatycznej, tam gdzie terminal dziala w systemie offline, w Holandii sporo sklepow nie akceptuje w ogóle kart VISA. Ale za to mozna wyciagnac gotowke z bankomatu

 9. Łukasz

  Ja zamówiłem moją kartę w czwartek ok 22, a wczoraj listonosz wrzucił mi ją do skrzynki, zatem mimo deklarowanego terminu do 6 września dostałem ją już na trzeci dzień roboczy!

  • Roma

   Dramat.
   Bubel zamiast rewolucyjnego produktu. Przez 2 dni miałam odmowę płatności internetowej, 6 bankomatów odmówiło zmiany pin, 6 bankomatów odmówiło podania salda, ostatni odmówił wypłaty i zakomunikował że karta zablokowana.
   Wielki bubel.
   Obsługa klienta twierdzi że awaria.
   Bubel i tyle.

 10. Juma

  Mamy ( JA i żona) 2 karty Revolut. W trakcie aktywacji kart fizycznych (płatność z wykorzystaniem kodu PIN) przy płaceniu kartą za zakupy w Lidlu pobrana została dodatkowa opłata, płatność została zaksięgowana w £ , a następnie przeliczona na złotówki ( kilkanaście zł więcej). Nie było subkonta w £ !
  W Kauflandzie z drugą kartą wszystko prawidłowo.

 11. Marcin

  Czy Revolut zaczął znowu wysyłać darmowe karty MasterCard? Bo właśnie zamówiłem fizyczną kartę i w aplikacji na karcie jest logo MasterCard, a słyszałem, że ponoć wysyłają tylko VISA.

  • Mateusz

   |Autor bloga

   Arek, tak jest – nadal kartę można otrzymać za darmo, rejestrując się z linka. Promocja będzie działała jeszcze jakiś czas i na pewno edytuję wpis, gdy się to zmieni!

 12. Dawid

  Ależ obszerna recenzja – szanuję mocno.
  Planujesz recenzje innych kart wielowalutowych albo jakiś potężny ich ranking? Przydałoby się, aby czytelnicy mieli porównanie i decydowali na podstawie różnic wad i zalet, którą ostatecznie wybiorą: odpowiedz proszę.
  Tymczasem, wysyłam link do przykładowej kolejnej karty do zrecenzowania: igoriacard.com

  • Mateusz

   |Autor bloga

   Cześć Dawid! Dzięki za miłe słowa!
   Rankingu nie będzie raczej w najbliższym czasie, ale jeśli trafiam na jakiś ciekawy (opłacalny!) produkt finansowy, to staram się go testować i przygotowywać recenzję na blogu.

 13. Kamil

  Cześć i czołem! Otworzyłem konto wraz z wirtualną kartą. Myślę czy by zamówić plastik ze względu, że zimą planuję wyjazd za granicę. Mam tylko kilka wątpliwości:
  1. Jeśli zamówię kartę to rozumiem będzie ona miała zupełnie inny numer niż ta fizyczna, prawda? Nie ma możliwości by fizycznie dostać „tę samą” posiadaną kartę?
  2. Aby płacić nią w sieci muszę potem podpiąć ją z pozycji aplikacji i usunąć sobie wirtualną kartę? (Wolę mieć jedną do wszystkiego). A może opłaca się posiadać jej dwie wersje?
  3. Standardowa karta Revolut nie umożliwia płatności zbliżeniowych – jedynie poprzez wpisanie PIN-u prawda?

  Miłego dnia!

  • Mateusz

   |Autor bloga

   Cześć Kamil!
   ad 1. Karta fizyczna i wirtualna to dwie osobne karty z osobnymi numerami.
   ad 2. Możesz mieć tyle kart fizycznych i wirtualnych ile chcesz. Możesz je też dowolnie dodawać, usuwać i płacić nimi w sieci :-)
   ad 3. Oczywiście, że umożliwia płatności zbliżeniowe! Tylko pierwsza transakcja (nową kartą) musi być potwierdzona pinem.

  • les

   Karolino, podpinasz kartę płatniczą z innego banku (ja podpiąłem wirtualną z mBanku) i z niej pobierana jest kasa przy zasileniu konta. Nie musisz robić przelewu międzynarodowego. Pozdrawiam.

   • Martya

    Czy korzystając z podanych w recenzji linków do polskojęzycznej aplikacji kartę fizyczną mogę zamówić na zagraniczny adres? Czy jest jakieś powiązanie z Polską, czy i tak nie robi im to różnicy?

 14. Ala

  ja nie do konca rozumiem te subkonta, jezeli chciałaym załozyc revoluta ale miec go tylko jako karte awaryjna na wyjazdy badz aliexpress i ebay xD co chwile gdzies jade i czasem potrzebuje roznych walut, czy jezeli doładuje ją w złotówkach i tak zostawie to tez jest ok? i wtedy w zaleznosci gdzie jestem chorwacja, niemcy , belgia rosja itp to jak uzyje jej awaryjnie bo braknie mi gotówki to samo tez sie przewalutuje? moze tak, co sie bardziej opłaca, odrazu przewalutowywac czy zostawic w złotówkach? bo i tak zazwyczaj jade z gotówka a revoluta bym chciała awaryjnie , czy lepiej odrazu jechac z wiekszoscia na revolucie, ale wtedy 200 euro przy wypłatach z bankomatów to moze byc rożnie

 15. Monika

  Wlasnie dostałam kartę. Zamówiłam ja w u.k i tam ja odebrałam. Przelalam swoje funty i wszystko jest ok, jednak mam również konto amerykańskie, próbowałam przelać dolary ale pokazuje mi pobierana prowizje jakieś 1,5% czy nie da sie tego uniknąć? Moze cos robie źle. Pozdrawiam

 16. AZ

  Przed wyjazdem za granicę kraju założyłem konto. Przez błąd na stronie płatności zamiast 20 pln zapłaciłem 60 (w tym 10 za karte). Po 3 tygodniach i wielu próbach nie moge aktywować konta, na chat nikt nie odpisuje, dodzwonić się nie da. Kasa niby jest ale zamrożona. Jak dla mnie oszuści i tyle… niestety

 17. Anula

  Hej Mateusz, trafiłam na Twojego posta, bo używając Revoluta od roku, napotkałam ostatnio jeden problem i to w Polsce. Mianowicie chciałam wypłacic PLNy z bankomatu Euronet w Warszawie i na ekranie pojawiła się informacja że zostanie naliczona prowizja w wysokości 7 euro. Na karcie mam środki w złotówkach, skąd więc taka prowizja? Za granicą nigdy nie miałam żadnych prowizji naliczanych choć wypłacałam z bankomatów euro z konta w PLNach.

 18. Joanna

  A ja od poczatku października nie moge doładować mojej karty REVOLUT. Zawsze zaraz po wybraniu kwoty doładowania otrzymywała z mojego banku smsa z potwierdzeniem tranzakcji i pieniądze natychmiast były przelewane. Teraz nie mogę ukończyć całej procedury. Trwa weryfikacja i po pewnym czasie otrzymuję info że kasa wróciła na konto.:( pytałam w moim banku i nie ma blokady. Nie mogę się nigdzie dodzwonić. Nikt nie odpowiada na maile. Co może się dziać? Joanna

 19. andre

  Trzy próby weryfikacji niepomyślne. Pojawia się wiadomość, że ma być rządowy dokument i twarz, ale za każdym razem wysyłałem duże zdjęcia dowodu i swoje selfie, na tyle wyraźne, ile się da. Na twarzy jestem chudszy niż na zdjęciu z dowodu, to może być problem? Za pierwszym razem wpisałem tylko pierwsze imię przy rejestracji, ale to też poprawiłem przed ponowną próbą weryfikacji i nic… :(

  Wszedłem przez Twojego linka, ale nie ma żadnego info, że karta będzie wysłana za darmo. Można to jakoś zweryfikować? Przeniosło mnie na ogólną stronę revoluta, tam nr telefonu, później sklep play z linka sms i zainstalowane.

  • andre

   Okazuje się, że moje zdjęcia były… za dobre ;-) Ostatecznie zdjęcie dowodu zrobione na szybko na kolorowym tle (wcześniej było kadrowane na białej kartce) przeszły już bez problemu + baaaardzo niewyraźne selfie, ale z widocznym dowodem w ręce. Wyjaśniło się dzięki konsultantowi online (czat w aplikacji).

   Co do płatności za wysyłkę – potwierdzam, już po wyborze karty widnieje informacja „free”, jako koszty wysyłki karty standard.

 20. Jj

  Moje pierwsze wrażenie z revolut niestety negatywne. Mam konto revolut w złotówkach. Hotel w Grecji rezerwowany przez booking pobrał z karty pieniadze. Niestety w revolut nie widzę kwoty transakcji w Euro tylko PLN. Pobrana kwota jest o kilkadziesiąt zł wyższa niż przelicznik booking. Wyszło mi że że kurs euro na revolut to jakieś 4,7zl. Revolut twierdzi że hotel obciążył kartę w PLN a nie w euro. Nie wiem jak to możliwe.

  • Mateusz

   |Autor bloga

   Booking robi takie numery z przewalutowaniem i na tym dodatkowo zarabia. Oczywiście, gdyby Booking pobrał kasę w EUR, to Revolut automatycznie by ja przeliczył po swoim kursie, bez konieczności wcześniejszego „ręcznego” przewalutowania czy subkont.

  • jj

   Dziękuję za komentarze. Potwierdzam – po wymianie pieniędzy na subkonto w Euro – kolejne płatności były już realizowane w Euro bez żadnych opłat czy prowizji.

 21. Paweł

  Po weryfikacji, mając na koncie 20 zł zamówiłem kartę fizyczną standard, Czy dostanę jakąś wiadomość, że została do mnie wysłana. Skąd mam wiedzieć, że dostanę kartę

   • Paweł

    Faktycznie mam powiadomienie w aplikacji i dostałem SMS o wysłaniu karty.
    Jak najlepiej zasilać konto Revolut .Z karty kredytowej płaci się bardzo wysokie prowizje

    • Kuba

     Jak sam zauważyłeś zasilając z karty kredytowej płaci się wysokie prowizję (naliczane przez wydawcę karty kredytowej). W związku z tym najlepiej jest zasilać konto Revolut nie z karty kredytowej.

     • Artur

      Witam,
      Brakuje mi w artykule informacji na temat przelewow w obcej walucie. Czy np mieszkajac na stale w Irlandii mozna robic wplaty na konto innych osob w innych krajach w ich walucie? W artykule jest wspomniane o przelewie niewykorzystanych srodkow na wlasne konto. Bede wdzieczny za odpowiedz,
      Artur

    • Anula

     Najpierw podepnij kartę do konta z którego będziesz zasilał. Potem kliknij na „+” obok kwoty salda w pierwszej zakładce „Konta”.

 22. Karol

  Używam Revoluta od ponad roku,póki co prawie w całej Europie bomba.Bardzo przydatna opcja to błyskawiczne przesyłanie środków w walutach na subkontach między użytkownikami Revoluta.Przy wypłatach z bankomatów i płatnościach w niektorych terminalach trzeba pamiętać ,aby wybrać lokalną walutę,bankomat broni się jak ognia,chcąc zarobić na przewalutowaniu funtów,gdyż taka jest nominalnie karta Revoluta.Z daleka od złodziejskich bankomatów Euronetu.Polecam.

 23. Anula

  Już znalazłam – klikam wymień i wybieram walutę. Tylko że nie ma chińskich Juanów, a myślałam że Revolut obsługuje, skoro obsługuje dirham arabski, forint węgierski, szekel izraelski czy jen japoński itd :(

  • Kuba

   Obsługuje obsługuje.

   https://community.revolut.com/t/travelling-to-china-chinese-yuan-balance/44689

   Revolut currently supports spending, and ATM withdrawals in over 120 currencies. The current list of supported currencies include:

   AED, ALL, AMD, AOA, ARS, AUD, AZN, BAM, BBD, BDT, BGN, BHD, BMD, BND, BOB, BRL, BSD, BWP, BYN, BYR, BZD, CAD, CHF, CLP, CNY, COP, CRC, CVE, CZK, DKK, DOP, DZD, EGP, ETB, EUR, FJD, GBP, GEL, GHS, GIP, GNF, GTQ, HKD, HNL, HRK, HTG, HUF, IDR, ILS, INR, IQD, ISK, JMD, JOD, JPY, KES, KGS, KHR, KRW, KWD, KYD, KZT, LAK, LBP, LKR, MAD, MDL, MGA, MKD, MMK, MNT, MOP, MUR, MVR, MWK, MXN, MYR, MZN, NAD, NGN, NIO, NOK, NPR, NZD, OMR, PAB, PEN, PGK, PHP, PKR, PLN, PYG, QAR, RON, RSD, RUB, RWF, SAR, SBD, SCR, SEK, SGD, SRD, THB, TMT, TND, TOP, TRY, TTD, TWD, TZS, UAH, UGX, USD, UYU, VEF, VND, VUV, WST, XAF, XCD, XOF, XPF, ZAR, ZMW.

  • Anula

   Może ktoś mi podpowie co mam zrobić skoro potrzebuję zapłacić w sklepie internetowym w Juanach chińskich, a sklep przelicza cenę podaną w euro na Juany bo mam Juany na wyciągu w Revolucie? Nota bene sklep jest niby w Niemczech na niemieckiej domenie a ceny podane są w euro, sklep przelicza na Juany po po kursie który jest jak najbardziej OK ale problem w tym że na euro przeliczył po złodziejskim kursie (wyższym o 1 zł), na szczęscie Revolut odrzucił transakcję bo nie miałam takiej kwoty na koncie gdyż wcześniej doładowałam tylko mniej więcej tyle ile bym zapłaciła w euro po normalnym kursie. Czyli w takim razie powinnam wymienić moje złotówki na euro w aplikacji i wtedy podczas przeliczania na Juany zapłacę tyle ile sobie obliczyłam ? Z góry dzięki.

   • Anula

    No nie, jednak sklep przelicza na Juany po złodziejskim kursie (wymieniłam PLNy na euro bo cena jest w euro a sklep i tak przelicza na Juany). Help – jak założyć subkonto w Juanach żeby płacić bez przeliczania?

   • Kuba

    w ogóle nie musisz wymieniać nic. Wpłacasz zlotówki na revoluta i zapominasz o wymianie czegokolwiek na cokolwiek. Na to jak przelicza to Aliexpress revolut nie ma wpływu. Wybierz sobie po prostu walutę w której chcesz zapłacić i tyle.

    • Anula

     Oj chyba nie wiesz jak to działa. gdy mam wymienione zł na daną walutę na subkoncie to sklep już nie przelicza (jeśli przelicza, a Revolut wiem że nic nie ma do tego). Gdyby Revolut obsługiwał subkonta w ¥ to nie byłoby problemu.

     • Miki

      skoro masz subkonto w euro i cena jest w euro to po h… chcesz przeliczać na juany i potem z powrotem na euroo?? może problem jest z tobą?

 24. Krzysztof

  Zapłaciłem w internecie kartą virtualną za usługę w pln. Miałem tylko pln na koncie. Pobrało mi przez przeliczenie przez GBP. (?)

 25. Witam. Czy jeżeli założe sobie w REVOLUT od razu subkonto w PLN to przy późniejszej wpłacie np. 50 zł,. ta kasa od razu trafi na to subkonto czy też najpierw pojawi się na koncie głównym w EURO i dopiero potem na subkonto w PLN czyli będzie dwa razy przewalutowana?

 26. Tichy

  Czy pieniądze, którymi zasila się Revolut trafiają od razu na odpowiednie subkonto czy też najpierw na konto główne, a potem dopiero po przewalutowaniu na subkonto w danej walucie?

 27. Karlos

  Tichy,zasilona kasa trafia na takie subkonto w jakiej walucie je zasilasz.Euro to euro,zł to zł.A później od Ciebie zalezy co z tymi środkami dalej zrobisz

 28. Hej Mateusz,

  Dobrze, że wspominasz o Revolucie:) Myślę, że to doskonała alternatywa dla tradycyjnych banków i z pewnością bardziej korzystne rozwiązanie niż tradycyjne konto w banku. A już szczególnie różnica jest ogromna jeśli chodzi o płatności w obcej walucie. A więc na wszystkie wakacje jest to opcja obowiązkowa ;)
  Ja sama korzystam z podobnej do Revoluta aplikacji – Monzo. Mieszkam w Anglii i tutaj ta apka jest zdecydowanie bardziej popuarna. Plus ma kilka dodatkowych opcji :) Do Polski chyba jeszcze nie trafiła, ale warto na nią czekać.

  Pozdrawiam,

 29. Sanisław

  Karta jest rzeczywiście bardzo fajna. ja korzystam z możliwości zablokowania jej przez aplikację i praktycznie jest ona zablokowana non stop a odblokowuję ją bezpośrednio przed korzystaniem. a zasilam też na bieżąco w miarę potrzeb

 30. Tomek

  Czy karta Revolut ma swój rachunek/konto czy musi być podpięta do konta innego banku? Czy na rachunek karty Revolut może pracodawca przelewać wynagrodzenie? Mozna ta kartą płacić rachunki np. za prąd, telefon itp?

  • andre

   Revolut nie jest podpięty (w widoczny dla użytkownika sposób) pod inne konto. Jest możliwość zasilenia rachunku przelewem, możesz zrobić przelew z Revolut na zewnątrz.

 31. Darth Artorius

  Obecnie Revolut od razu daje nam kartę wirtualną a kartę fizyczną jak złożymy taki wniosek ?

  Prawo jazdy dalej uznają ?

 32. Maciej

  Karta, konto OK. Ale ubezpieczenie tragedia, zdecydowanie odradzam. Aktywacja ubezpieczenia działa jak chce, a pomoc ze strony Revolut żadna. Jak nie chcesz mieć straconego wyjazdu – dla mnie brak ubezpieczenia kosztów leczenia podczas wyjazdu to zagrożenie zdrowia i zycia – to zapomnij o ubezpieczeniu Revolut.

 33. Piotrek

  Przepraszam za pytanie które pewnie już padło.
  Czy zakładając konto dostaję normalny numer jak przy innym rachunku bankowym ?
  Mam zamiar zgłosić takowy rachunek do programu partnerskiego w którym działam. Jak mam to zrobić ? Jaką nazwę Banku wpisać ?
  Z racji obecnością Komornika moich dotychczasowych rachunkach bankowych, szukam alternatywy.

  • Karlos

   Indywidualny numer konta masz dla euro i funta,dla złotówek Twój płatnik w tytule przelewu musi wpisać indywidualny numer identyfikacyjny Twojego konta.Bank to Lloyds Bank,dane konta znajdziesz w aplikacji po wejściu w jego dane.Reszte znajdziesz w internecie,albo się odzywaj.Sam myślałem o alternatywie dla komornika,czy Urzędu skarbowego w sensie nie wykazywania dochodów.Jednak dowodów na skuteczność brak.Ale utrudnienie zapewne będzie.

   • Janusz

    Dzięki za zainteresowanie.
    Pomogę w kwestii alternatywy o której wspomniałeś. TAK, konta zagraniczne nie podlegają zabezpieczeniom przez komorników Polskich. Komornik może działać tylko na terenie swojego państwa, ale w wyjątkowych okolicznościach może zwrócić sie o taką jak by pomoc międzynarodową i (o ile dobrze pamiętam) z nakazem sądu wystąpić do komornika na terenie innego Państwa o zajęcie/ściągnięcie wierzytelności. Osobiście wiem że jest to rzadka praktyka pisząc przez pryzmat znajomych mających „jakieś tam długi” i utrzymując nieruchomości za granicą. Po wyjściu Anglii z Unii będzie jeszcze ciekawiej.

    Proszę o odpowiedź na pytanie które zadałem(jeśli znacie). Czy za przelew z prywatnego konta na konto apki zostanie naliczona jakaś? opłata, jak przy przelewie międzynarodowym, czy wpłaty PLN są free? i jak przeleje 100 zł to na apce będę miał również 100zł? oraz gdy pójdę na pocztę, wypełnie druczek na wpłatę z kwotą 100 PLN to tyle dostanę?

    Z góry dziekuję za odpowiedź

 34. Janusz

  Jakie koszty przelewów własnych?
  Jesli chce zasilić konto PLN’ami to robiąc przelew z prywatnego konta jakie koszta ponoszę? Lub jak ograniczyć koszta aby ich nie ponosić wpłacając gotówkę?
  Do wpłaty PLN potrzeba numer swift itp czy już mają PL pośredników płatności tak jak zakładano rok temu?
  czy jest możliwość robienia wpłat poprzez pocztę druczkiem?

  • Karlos

   Janusz, proszę kto dzisiaj chodzi z druczkami na pocztę…..Konto zasilasz z własnej karty płatniczej,debetowej z własnego konta w polskim banku.Cala kwota co do grosza, bądź centa zasila Twoje konto na Revolucie.Mozna oczywiście wpłacić przelewem z konta,jednak trwa to dłużej ,gdyż jest to przelew walutowy do Anglii,a czy Twój bank naliczy Ci od niego prowizje zależy od Twojej tabeli opłat we własnym banku.

  • Krzysztof

   Jeśli masz kartę do swojego konta bankowego pln, to podłącz tę kartę do Revolut jako źródło do ssania pienie∂zy na Twoje konto pln w Revolut. Jeden klik i masz zassane pieniążki.

 35. Piotrek

  Karlos czyli ma to sens ? Mogę podać numer rachunku który dostanę +mam powiedzieć co trzeba wpisać w tytule przelewu ? A jak nie powiem ? To będzie przewalutowanie ?

 36. Karlos

  Nie chodzi o przewalutowanie,tylko pieniądze nie trafią do Ciebie.Pieniadze są zdeponowane w brytyjskim banku,który chyba póki co nie prowadzi indywidualnych kont w złotówkach, bądź nie ma umowy z Revolutem.Podobno Startup pracuje nad kontami złotówkowymi.

 37. Karlos

  Janusz, proszę kto dzisiaj chodzi z druczkami na pocztę…..Konto zasilasz z własnej karty płatniczej,debetowej z własnego konta w polskim banku.Cala kwota co do grosza, bądź centa zasila Twoje konto na Revolucie.Mozna oczywiście wpłacić przelewem z konta,jednak trwa to dłużej ,gdyż jest to przelew walutowy do Anglii,a czy Twój bank naliczy Ci od niego prowizje zależy od Twojej tabeli opłat we własnym banku.

 38. Krzysztof

  Witam,
  jestem w strefie euro. Mam tylko euro na koncie. Wypłaciłem z ATM (bankomat) kontrolnie 20 euro. Zżarło mi 26,-. Nie zgadzałem się na żadne przeliczenia. Czy jest gdzie opcja ustawienia, że ma brać prosto z rach. euro bez przeliczeń? Słyszałem coś o przypięciu karty do danej waluty. O co tu chodzi?

 39. Janusz

  @Karlos
  Pytanie czysto teoretyczne nawiązujące do wcześniejszych wypowiedzi w których ktoś wspomniał o komorniku. Jeśli ktoś nie ma swojego konta(lub ma zajęte) może chcieć wpłacać $ inaczej jak podpinając kartę, np. druczkiem na poczcie, przekazem w placówce bankowego lub jakkolwiek inaczej..
  Ok, mimo wszystko już uzyskałem odpowiedź na pytanie, i zwykły przelew może byc obciążony prowizjami. Nie za bardzo pasuje mi podpinanie karty na której jest większa gotówka do panelu prywatnej firmy, jestem trochę za bardzo ostrożny/przewrażliwiony..

 40. Damian

  Ludzie, serio wysyłacie „niewiadomokomu” zdjęcia swojego dowodu? No godne „podziwu”. Ja nawet do banku nie wysyłam takich skanów. I jeszcze podajecie numer telefonu :) Haha. Byłem na tą kartę nastawiony, ale jak przeczytałem o rejestracji to ją sobie odpuszczam…

 41. Karlos

  Telefonów mam kilka ,mogę podać mało istotny,tak jak do natrętnego rankomatu.Dowodu nie musisz wysyłać,możesz prawo jazdy,w jakiś sposób Revolut musi zweryfikować tożsamość klienta,gdybym chciał jechać w tej sprawie do Londynu,nie potrzebny byłby mi Revolut.Prostota ponad wszystko.Nikt Wam panowie nie każe podpinać karty z konta na którym trzymacie grube kwoty,jest wiele sposobów,żeby to obejść.Wczoraj płaciłem z Revoluta pokutę w Czechach, oczywiście w koronach,dziś za hotel we Francji,zero dorabiania tłustych prezesów naszych banków, wybór należy do każdego indywidualnie.

  • tomlo

   Ja im zeskanowałem prawo jazdy, ale wołają jeszcze o dowód lub paszport. Dlaczego? Dowodu ani paszportu im nie poślę.

 42. Piotr

  @Karlos jest szansa byś mi doradził coś w sprawie IBAN-u w PL ? Ogarnięty się wydajesz bardzo, ani zależy. Jak Admin nie skasuje to jak możesz napisz [email protected].
  Prośba jest olbrzymia.
  Pozdrawiam

 43. Aleks

  Krótkie pytanie bo nie mogę nigdzie tego znaleźć – czy w przypadku wpłat na konto revoluta to muszą byc zawsze wpłaty z jednego konta? Czy ktos inny może „zasilić” revoluta z dowolnego konta i dokonać wpłaty w dowolnej walucie na moje konto?

 44. Karlos

  Wpłaty przelewem mogą być z obcego konta,można przekazywać w ten sposób swoje pobory.Sam kartą płatniczą możesz zasilić tylko z własnej karty.Jesli chcesz otrzymać środki w innej dowolnej walucie przelewem,najpierw aktywujesz subkonto w danej/potrzebnej walucie po to by odczytać dane do przelewu,tj.nr konta w Lloyd Banku,oraz Twój unikatowy nr,który wpłacający musi podać w tytule przelewu.Jak do tej pory „bezpośrednie” konto z numerem do wpłaty jest w przypadku euro i funta.Podobno z czasem udostępniane będą kolejne.Przelewy działają ,sprawdzalem na przykładzie DKK,zarówno na własne ,jak i obce konto.

 45. Mateusz

  |Autor bloga

  Mała (ale wielka!) aktualizacja wpisu:
  Kilka dni temu Revolut otrzymał europejską licencję bankową.
  Na początek na Litwie, ale znaczy to tyle, że w niedługim czasie i w Polsce zaoferuje nowe produkty bankowe (pożyczki, depozyty, inwestycje). A co najważniejsze, oznacza to, ochronę wszystkich środków do kwoty 100 000 EUR w ramach europejskiego systemu gwarancji depozytów. Jak w każdym innym polskim banku!

  Dodatkowo od dziś, Revolut wprowadził polskie numery kont bankowych dla wszystkich klientów, kartę płatniczą, rozpoznawaną przez terminale jako polska i polskojęzyczny support w aplikacji.

  • cj

   karta rozpoznawana jako polska jest od września. A rachunki są brytyjskie za wyjątkiem PLN , a i to nie od razu dla wszystkich.

   Natomiast sugestia ochrony srodków do 100 tys EUR to przyszłość, nie odczytajcie tego jako teraz. Także ten.. spokojnie.

 46. Greg

  Akurat europejski system gwarancji bankowych to nie istnieje. Stara propozycja sprzed paru lat, która ma słabe szanse na wejście w zycie. Rejestracja na Litwie oznacza gwarancje litewskiego systemu… także lepiej przyjąć, że gwarancji nie ma.
  Ale na małe kwoty produkt na pewno ciekawy.

 47. Wespi

  Czy stworzenie wielowalutowego konta w Revolut wiąże się z księgowaniem kursu złotówkowego, czy bezpośrednio brane jest to pod uwagę jako międzynarodówka?

 48. M.

  Konieczne jest to pobieranie kolejnej aplikacji? Na tablecie też działa? Nie można tego zrobić zwykłą przeglądarką na komputerze?

 49. MArta

  Mi Revolut bez przyczyny anulował karte. Podobno straciła ważność a z tego co wiem jeszcze 2023r nie mamy. W pomocy jest tylko tyle,że karta może być zamrożona lub zniszczona i wtedy mam wystąpić o nową. Sęk w tym,że karta nie jest zniszczona, termin przydatności długi a nawet z aplikacji zniknęła mi karta,zupełnie nie wiem czemu. Dowiedzieć się nie sposób. Cały czas to samo….

 50. sebastian

  Super artykuł!
  Mnie natomiast zastanawia jedną rzecz: doładowuję konto na Revolut przelewem tradycyjnym przez bankowość internetową mojego banku, i po wklejeniu numeru konta system identyfikuje konto jako prowadzone w DABA Bank oddział Warszawa.
  I teraz mam pytanie: czy w praktyce, pomijając całą ‚nakładkę’ jaka jest aplikacją mobilną zostało utworzone na moje nazwisko konto w polskim oddziale DABA Banku i tam są trzymane pieniądze, czy jest to rachunek pośredniczący którego właścicielem jest już Revolut i przez ten rachunek kasa leci do Llyods’a do UK?
  Przeczytałem cały regulamin dostępny w aplikacji ale nie ma tam o tym nic napisane. Może ktoś z Was wie coś więcej o tym mechanizmie?
  Pozdrawiam!

 51. bomel91

  U mnie przy próbie pierwszego doładowania tradycyjnym przelewem z konta w ING pojawia się opłata 40PLN (przelew na 20zł). Jak doładować tradycyjnym przelewem bez opłat?

 52. Robert

  To moze ktos mi pomoze. Zapisalam sobie numer konta jako odbiorca zaufany, bo przeciez przelewam pieniadze na moja wlasna karte Do listopada pieniadze dochodzily, ale grudniu nie doszly. Okazalo sie ze numer do przelew sie zmienil, ale towidze tylo w komorce jak zaczalem szukac co sie dzieje, Nie ma zadnego kontaktu z baniem. Jest opcja napisz do nas. Wiec opisalem sytuacje podalemobecny moj numer konta i bic oraz potwierdzenie z banku jako PDF,ze wyslalem te pieniadze na zapisany stary rachunek bankowy. Przy kazdym wysylaniu wiadomosci od razu jest odpowiedzod automatu, ze nie rozumieja co ja mam na mysli, czyli o co mi chodzi. Czlowieka nie ma do rozmowy a moj angielsi nie jest taki super zeby z tym botem dalej pisac, jak on na wszysto odpisje ze nie wie co mam na mysli. Chce chociaz te pieniadze z powrotem, ale na Revolut, ale nie na do kogo sie zwrocic

 53. Ireneusz

  Witam, właśnie przed chwilą złożyłem wniosek, zasiliłem konto, wszystko poszło OK tylko mam pytanie, w przypadku zakupów na eBay, w przypadku gdy muszę dokonać płatności przez system PayPal, rozumiem, że do systemu PayPal muszę podpiąć kartę z walutą np. $, którą otrzymam od Revolut a którą zasilę przez mój bank ? Czy dobrze rozumiem ? Z góry dziękuję za pomoc

 54. Adam

  Niestety opcja bezpłatnego zamówienia karty przez link nie działa. Teoretycznie wyświetla się taka opcja, ale po zaakceptowaniu przechodzi się na propozycję karty premium. Dopiero wybranie opcji dostawy za 9,90 umożliwia przejście dalej. Bujda na resorach z tym bezpłatnym linkiem.

  • Mateusz

   |Autor bloga

   Adam, jesteś pierwszą osobą, która zgłosiła, że nie działa – a już trochę osób się rejestrowało z tego linka.
   Jeśli na pewno nie korzystałeś wcześniej z Revolut i pobrałeś aplikację z linka na blogu, a jednak naliczyło Ci opłatę za dostawę karty to daj mi znać. Wyślij mi mailem swój numer telefonu, a poproszę Revolut, aby przyjrzeli się sprawie i ew. zwrócili opłatę za wysyłkę karty.

  • oko

   Z tego, co wiem to do końca roku 2018 była promocja na bezpłatne dostarczanie fizycznej karty do konsumenta, a od 2019 ta usługa jest już w pełni płatna.

    • Marmar

     Tak, potwierdzam, że promocja działa. Naliczono mi również opłatę za wysyłkę karty. Interweniowałem poprzez autora bloga (dziękuję za odzew) jak i równolegle poprzez kontakt w aplikacji. Po krótkiej wymianie informacji, konieczne było wskazanie strony internetowej bloga, opłata wróciła na konto. Pozdrawiam

     • Kogut1

      Witam nie mogę przelać więcej kasy na konto z karty niż 2200 na dobę. Miał ktoś może taki problem. Pozdrawiam

 55. Marta

  No fakt,to jest troch sabe,ale poza tym,że z dupy zablokowali mi kartę,bez ostrzeżenia,bez jakiejkolwiek informacji. Nie mogę doprosić się nowej ani żadnej informacji dlaczego karta została zablokowana i usunięta z aplikacji to wszywstko było spoko. Przez tą sytuację zostałam bez środków do życia,do momentu założenbia konta w innym banku gdzie przelałam pieniądze. Teraz Revolut służy mi tylko do przelewów na Pl konto. Ogólnie obsługa ma klientów we du..pie.

 56. Henryk

  Mam takie pytanie, wszystko ok, ale jeżeli potrzebuję więcej gotówki za granicą niż te 200 Euro, które za darmo z bankomatu wypłacę, to czy nie taniej będzie kupić je w kantorze internetowym niż płacić 2% prowizji?

 57. Arek

  Cześć
  Dzisiaj założyem konto i zamówiłem kartę.
  Konto Revolut zasiliłem kartą kredytową ING.
  Rozumiem, że płacąc w przyszłości kartą Revolut będę musiał przed transakcją zasilić konto ?
  Czy może działa to jak Pay Pal – jeśli „podpiąłem” raz kartę kredytową transakcje są realizowane z tej karty „automatycznie” ?

  • Karlos

   Musisz zasilić,możesz to robić tuż przed transakcją.Zasilenie z karty kredytowej nie koniecznie będzie się podobać Twojemu bankowi,bo za wypłaty gotówkowe za pośrednictwem Revoluta chętnie przytuliłby niemałą prowizję.

 58. damian

  Hej, mam pytanie, prowadze dzialalnosc w Irlandii jako trener personalny, wiekszosc ludzi placi paypalem, ale Ci ktorzy go nie maja musza zrobic przelew na konto irlandzkie, niektorzy maja w polskich bankach tanie przelewy zagraniczne a niektorzy placa 30-50-60 zl za przelew, to smieszna kwota,

  pytanie brzmi czy moga z normalnych kont polskich wysylac mi pieniadze na konto revolut? a ja z tego konta przelewac je sobie na konto irlandzkie?

  jak to wyglada, i jak wygladaja prowizje czy oplaty za przelewy z kont polskich bankow na konto revolut?
  dzieki ;)

  • andre

   Opłaty za przelewy z kont polskich regulują ich taryfy opłat i prowizji, a nie revolut. Oczywiście mogą Ci wysłać przelew, ale na ile będzie to opłacalne musza szukać już w swoim banku.

 59. Biggreg

  Z peppera dostałem link na darmową dostawę karty Revolut. Zarejestrowałem się i już miałem przelewać kiedy okazało się się że numer konta dotyczy konta w angielskim banku. W artykule napisano że wpłaty realizowane są na konto w polskim banku. Jak to jest. Dodam że jeszcze się nie zweryfikowałem.

 60. Karlos

  O jaką walutę Ci chodzi? Jeśli PLN to masz już numer konta w polskim banku,oraz w dalszym ciągu w angielskim,wysyłasz przelew na który Ci pasuje.Wszystko trafi na Twoje subkonto w Revolucie.

 61. IWONA K.

  Jak wygląda płatność na Sri Lance …Mam złotówki na koncie i wybierając z bankomatu lub płacąc kartą przewalutowanie jest z Rupi Lankijskiej na złotówki ?

 62. Karlos

  Polskie konto jest w Danske Bank Poland.Numery kont znajdziesz w aplikacji,jak zweryfikujesz tożsamość,rzecz jasna nikt nie otworzy konta na fejka.

 63. Maciek

  Witam.
  Muszę wykonać przelew do USA, posiadam 10 cyfrowy nr konta, aplikacja prosi mnie o wpisanie „Numeru identyfikacyjnego) co mam tam wpisać co to jest za numer ???

 64. Agnieszka

  Witam, mam ta kartę od roku krzystalam jedynie na urlopie np. W chorwacji. Doswiadczylam , że nie moglam zapłacić na autostradzie ta kartą, ale tylko dlatego ze nie mialam wlaczonej funkcji. Mam pytanie. Jeżeli place za autostradę podczas calej drogi z polski (jadę w sobotę) to doliczany jest mi wyższy kurs?

 65. Pikolino

  Witam….jak to blondynka w dojrzałym wieku musze dopytac …zamówiłam kartę revolut zasililam konto revolut z karty debetowej mBanku złotówkami teraz jadę na wegry i co dalej normalnie place w sklepie bez żadnych manewrów w aplikaci subkont itp normalnie wypłaca z bankomatów jak w Polsce czy coś musze dodatkowo klikać na terminalu na Węgrzech po prostu mam złotówki na revolut a chce forinty …….oczywiście bez dodatkowych kosztów trochę nie kumam plis pomocy

  • oko

   Wedle mnie po przelaniu złotówek na kartę Revolut należy zrobić przewalutowanie w aplikacji złotówek na forinty węgierskie i ustawić już na Węgrzech domyślne płatnościach w forintach Należy pamiętać, że koszt przewlutowania w Revolut jest po najniższych kursach i bez prowizji, lepszych niż każdego innego banku. Takie jest moje zdanie, radzę to sprawdzić, jeżeli się mylę, to proszę mnie poprawić !

 66. Pikolino

  Aaa jeszcze podpielam reboluta do bokingu na koncie mam złotówki a hotel pobiera opłaty w euro vo musze zrobić żeby wyszło bez dodatkowych oplat

 67. Bastet

  Nie mieszkam w Polsce (Poza EU). Mam inne konto w Polsce. Czy moze zalozyc konto w Revolucie i narazie nie zamawiac karty fizycznej tylko wirtalna a po przyjezdzie zamowie fizyczna?
  Dziekuje za odpowiedz

 68. Monika

  Hej, ściągnęłam aplikacje przez link, zasiliłam ją, zamówiłam kartę fizyczną już ponad miesiąc temu i do tej pory jej nie otrzymałam. Czy link nadal działa? Czy jest możliwość weryfikacji przesyłki? Mój chłopak również ja zamówił i nadal nie otrzymał karty. Dzięki

 69. Mateusz

  |Autor bloga

  Monika, Pikolino – link cały czas działa i nic za wysyłkę karty nie trzeba płacić. Czas dostarczenia karty to do. 9 dni roboczych od momentu zamówienia. Jeśli minęło ponad 10 dni to warto odezwać się na czacie do supportu i zapytać co się dzieje (może przesyłka zaginęła).

 70. Tomasz

  „karta rozpoznawana jako polska jest od września”

  to oznacza, ze bankomaty w UE beda taka karte zczytywaly jako polska i tak jak przy kartach walutowych wydawanych przez polskie banki czesto najpierw przeliczaly z euro na pln, a potem z pln na euro!?
  czesto taka informacja nie pojawia sie na ekranie bankomatu.

  ma ktos moze doswiadczenia?

 71. Martyna

  Czy w aplikacji jest podgląd na karty „oczekujące”? Założyłam aplikację dziś i w trakcie rejestracji zaproponowano mi założenie karty fizycznej, zanim doładowałam konto Revolut. Mimo, że wpisałam miejsce dostawy nie wiem, czy zamówienie zostało „przyjęte”. Zamawiać drugi raz po zaksięgowaniu wpłaty?

 72. Marta Szyszkowska-Mosman

  Mam taka oto sytuację. Prowadziłam jednoosobowa firmę. Niestety, musiałam zamknąć. Dłużna ZUS jestem jakieś 10 tyś. zł za zaległe składki (zajęto/zablokowano mi moje konto bankowe). Obecnie chciałabym działać jako freelancerka i spłacić dług. Mam już nowego klienta. Chcę, aby on mi moje wynagrodzenie wpłacał na rachunek Revolut. Moje pytanie jest takie: „Czy mogę zrobić/zlecić przelew tych 20 zł na poczcie/lub w jakimś banku? Czy to trzeba z własnego imiennego rachunku?” P.S. Procedury odblokowania mojego konta są w tym kraju „chore”! Dlatego wydaje mi się najprostszą i najszybszą formą otworzyć sobie Revolut. Serdecznie dziękuje za opowiedz – Marta.

  • Karlos

   Marta,w chwili obecnej możesz zasilać konto przelewami,nie tylko z własnego rachunku.Po zweryfikowaniu tożsamości w aplikacji znajdziesz dane do przelewu na swoje konto w Revolucie

 73. Joanna

  Mam pytanie odnośnie rosyjskiego rubla – z artykułu wnioskuję, że jedyną opłatą, jaką poniosę z tytułu używania Revolut jest 1% za wymianę PLN na RUB. Nie ma uwag odnośnie wypłat rubli z bankomatów w Rosji ani płatności w rublach kartą. Czy informacje te zostały pominięte (może nie ma w tej kwestii doświadczenia) czy rzeczywiście nie ma innych kosztów niż te 1% za wymianę?

  • Karlos

   Nie ma opłat za płatności kartą,z bankomatu wyjmiesz bezpłatnie równowartość 200 euro.Mozesz przejść na plan premium i zwiększyć te limity.To wszystko jest tak proste i niewiarygodne,że ludzie stukają się w głowę i nie wierzą.

 74. Karlos

  Nie ma opłat za płatności kartą,z bankomatu wyjmiesz bezpłatnie równowartość 200 euro.Mozesz przejść na plan premium i zwiększyć te limity.To wszystko jest tak proste i niewiarygodne,że ludzie stukają się w głowę i nie wierzą.

 75. Robert

  Czy konto w revolut moga zasilac osoby trzecie ? czy tylko wlasciciel .
  Czy inne osoby moga wplacac pieniadze na moje konto w revolut, tak jak jest w przypadku normalnego konta ?

 76. Marta

  Czy dobrze rozumiem, że kurs wymiany walut będzie taki sam niezależnie od tego czy najpierw wymienię walutę na jedno z subkont i będę płacić zagranicą z tego subkonta czy będę płacić bezpośrednio z konta polskiego? Różnica polega na tym, że jeśli przewalutuję pieniądze w momencie gdy jest wyjątkowo dobry kurs, a potem on się zmieni, to mam oszczędność, ale jeśli kurs się nie zmieni to wszystko jedno?
  Pytam dlatego, że wyjeżdżam tylko na 3 dni i raczej planuję brać gotówkę, a kartę revolut traktować tylko jako zabezpieczenie w razie gdyby mi gotówki brakło, dlatego nie za bardzo chcę przewalutować środki na subkonto, bo jeśli ich nie wydam, to mi zostaną i wolałabym płacić z polskiego karty.
  Będę wdzięczna za potwierdzenie lub zweryfikowanie mojego toku rozumowania.

 77. Karlos

  Nic nie musisz przewalutowywać,chyba że planujesz większe wydatki w weekend,wtedy warto przewalutować w piątek,żeby nie płacić więcej,gdyż Revolut dolicza wtedy ryzyko kursowe.Nic nie musisz trzymać na Revolucie,po prostu przed wydatkiem,zasilasz sobie bezpośrednio konto kartą z macierzystego banku w kraju.Zresztą spread w Revolucie jest tak mały,że możesz sobie przewalutowywać w jedną i drugą stronę praktycznie bez strat,poza weekendem.

 78. Ann

  Prowadzę firmę w Polsce, czy moi klienci będą mogli przelewać pieniążki na konto Revolut (czy otrzymuję swój nr konta?) i czy jest to konto do którego dostępu nie ma komornik?

 79. Mirek

  Dla tych, którzy mieli problem z opłatami za autostradę lub za zakupy w samolocie – prawdopodobnie mieliście włączone „bezpieczeństwo oparte na lokalizacji” – miałem taki problem i po wyłączeniu tego w zakładce bezpieczeństwo – wszystko było ok. Jak siedzisz w samochodzie, a kartę podajesz przez okno – to czasem tak się dzieje, a w samolocie przeważnie telefon się wyłącza.

 80. Małgosia

  Płaciłam ostatnio kartą w Dubaju i w Indiach i pomimo informacji w wydatkach jaki jest kurs wymiany, z karty jest pobierana większa kwota w gotówce w złotych. Nadmieniam, że transkacje nie były wykonywane w weekend. Jest info, ze nie ma opłaty, a jednak jest.

 81. Patitka

  Nie wiem czy dobrze zrozumiałam o tym płaceniu w weekend i pobieraniu 0.5% prowizji. Jeśli zasilę swoje konto w euro i będę płacić w euro w weekend to będzie pobierana mi prowizja? czy jak w weekend dopiero zasilę konto w euro to wtedy pobierana jest prowizja?

 82. Karlos

  W weekend płacisz za przewalutowanie drożej.Nic nie kosztuje doładowanie kartą ze swojego konta,płacenie w walucie , którą masz w wystarczającej ilości na subkoncie w Revolut.Dlatego warto zaopatrzyć się w srodki na odpowiednim subkoncie przed weekendem.

 83. Kamila

  używam Revolut do płatności na Aliexpress i tutaj wszystko jest jak najbardziej ok przelicza po lepszym kursie, (widzę wtedy ile zabrało zł, a pod spodem mniejsza liczba w $, ale ostatnio pokusiło mnie żeby dokonać rezerwacji na Bookingu i podałam kartę Revolut i tutaj pojawiły się problemy. 1: Pobrało mi 50 zł więcej niż kwota rezerwacji (pod kwotą w zł była kwota w funtach £) dodam, że hotel znajduje się w PL i w tej walucie płaciłam, czy dokonano jakiegoś przewalutowania i nic z tym nie mogę zrobić czy to hotel pobrał większą kwotę niż powinien?
  Druga sprawa to fakt, że dwa dni po pobraniu tej kwoty hotel próbował pobrać pieniądze jeszcze raz, co się nie udało, bo nie miałam wystarczających środków na koncie, a moja rezerwacja została odwołana, mimo że raz kasa została ściągnięta. Co się dzieje z kasą i dlaczego pobrało mi więcej? Mam nadzieję, że jest to w miarę czytelne ;) z góry dziękuję za pomoc

 84. rick

  Założyłem konto, zasiliłem 20 zł korzystając z karty platniczej.
  Z Twojego opisu wynika, że mogę te środki z powrotem przelać na moje konto. Chciałbym to wypróbować, ale takiej możliwości nie widzę. Jak to zrobić? Czy taki przelew wymaga nru iban do mojego konta w polskim banku? Pozdrawiam.

  • tomlo

   „Troszkę” dziwne, że najpierw się przelewa pieniądze a dopiero potem aktywuje konto. Ja przelałem im 20 zł, po czym zrezygnowałem z aktywacji konta, ponieważ oprócz skanu prawa jazdy zażądali skanu dowodu osobistego. Miało wystarczyć prawo jazdy, dowodu nie dostaną. Nie znalazłem możliwości odzyskania moich 20 zł. Ktoś w poście powyżej pytał jaki jest ich model biznesowy, na czym zarabiają. Czyżby to była odpowiedź? A moje 20 zł to „prowizja” na której firma zarabia?. Raczej na pewno nie jestem jedynym, który tak „zainwestował” 20 zł.

 85. Katarzyna

  Proszę o pomoc, założyłam konto, przeszłam weryfikacje, przelałam 20pln i niestety nie mogę zamówić karty. zależy mi na karcie fizycznej. Pojawia sie info, że coś poszło nie tak, spróbuj później. Dlaczego?

 86. Bella

  Byłam właśnie w Izraelu, gdzie w kilku różnych bankomatach próbowałam wypłacić gotówkę kartą Revolut i niestety ani razu nie udało się. Wyglądało to tak jakby bankomat w ogóle karty nie widział, ekran bankomatu
  ani drgnął, a w dwóch bankomatach pokazał się napis – error. Dodam, że poza bankomatami płaciłam normalnie bez problemów – sklepy, restauracje, koleje itd.
  Dlaczego karta nie działa w bankomatach???? Czy trzeba zamówić nową kartę??? Przyznaję, że to był ogromny problem, bo nie wszędzie można płacić kartą.

 87. elton

  Dlaczego podczas próby zasilenia konta z dopisanej karty zostaje przekierowany na stronę banku gdzie mam się zalogować i podać kod doładowania z karty. Dotyczy to też najniższej możliwej kwoty 20PLN
  Dziękuje za pomocną odpowiedź.

 88. Kamila

  Pomocy proszę! Otóż zamówiłam sobie kartę R, bo latam na Islandię pracować. Już się zorientowałam, że subkonta w koronach isl nie otworzę. Wydaje mi się, że mogę doładować revoluta z mojej islandzkiej karty? Czy tak mogę zrobić? Czy dobrze mi się wydaje, że potem będę mogła wypłacić revolutem w polskim bankomacie i tez będzie atrakcyjny kurs?

 89. RaV

  Nasłuchałem się samych goodies i nawet pozytywnie nastawiony pobrałem link do rejestracji. Appka żąda dostępu do zdjęć, kamery i mikrofonu w telefonie. Przecięż to żart…. Wolę płacić prowizję i gdzie się da posługiwać się gotówką.

 90. Diona67

  Zachęcona pozytywnymi wpisami skorzystałam z promocyjnego linka do założenia Revlon i wszystko było dobrze dopóki nie doszłam do momentu wyrabiania pierwszej karty fizycznej. W momencie kiedy pojawia się ekran z napisem „utwórz pin do karty” aplikacja przestaje nagle reagować na cokolwiek. Wpisuję cyfry pinu ale ekran ani drgnie. Po jakimś czasie mój telefon daje mi komunikat, że aplikacja nie odpowiada. Tak z tym walczę od wczoraj i zawsze dochodzę tylko do tego momentu.= i potem stop. Pytanie, czy link jeszcze działa? Czy mogę odinstalować aplikację i zainstalować jeszcze raz pomimo, że weryfikacja przeszła pomyślnie? Konto zostało zasilone kwotą minimalną 20 zł. Bardzo proszę o podpowiedź

 91. cineS.

  Revolut to VISA? Ktoś próbował używać tego w Holandii? Tam Visa nie działa (nie wszędzie, a w najlepszym razie z prowizją dużo większą od MasterCard).

 92. PN

  Chyba, podkreślam „chyba” nie działa na wszystkich smartfonach. Nie akceptuje chyba Androida od 6.0 wyżej.

 93. Karol

  Nie rozumiem jednej rzeczy w tym modelu – czym się różnią dwa poniższe rozwiązania.
  Zasilam Revolut w PLN (rozumiem, że bezkosztowo) , a później płacę w Chorwacji w Kunach i revolut automatycznie pobiera w kunach tylko tyle ile potrzebuję.

  A jeśli skorzystam wcześniej z subkonta w kunach i zostanie mi jakaś część tej waluty w kunach, to później po powrocie do polski i przewalutowaniu z powrotem na PLN będę stratny na kursie na tej kwocie która mi została.
  Czyli lepiej trzymać cały czas w PLN ? to jaką funkcję spełnia subkonto ?

  z góry dziękuję za odpowiedź

 94. Agnieszka

  Witaj, nie ma kun hako subkonta. W zeszlym roku w Chorwacji wymienilam zlotowki na euro na Rewolucue i tak płaciłam. A w tym roku mam tylko zlotowki i tak płacę. Od razu przychodzi powiadomienie ile zaplacilam kun oraz ile to zlotowek.

  • Ola

   Wybieram się na urlop do Turcji, posiadam kartę Revolut i wirtualna. Teraz mam pytanie, konto Revolut mam zasilone złotówkami. Czy płacąc karta Revolut w złotówkach to wszystko przeliczy mi na liry tureckie bez żadnej zmiany waluty w koncie wirtualnym Revolut?

 95. Paweł

  Czy jeśli potrzebuję taką kartę na konkretny wyjazd, to później muszę ją dalej utrzymywać czy mogę jakoś zawiesić, czy anulować na przykład do następnych wakacji?

 96. Krystian

  Taka ona idealna że hej. Doładowanie 40 euro, próba zakupu wycieraczek za 29 euro. Transakcja odrzucona, brak wystarczających środków na koncie. Do zapłaty 41. Dobrze ze nie kupiłem biletu na samolot bo za wizz air zapłacił tm tyle samo co za KLM.

 97. Ja

  Revolut – po prostu super!
  Właśnie przelałem na swoje konto w Revolut 200$ i po drodze bank pośredniczący (nie mój, czyli Alior) „wziął” 10$ prowizji.
  Po prostu fantastycznie, ale jak to się mówi: człowiek się uczy całe życie. Tak więc, ten tego, ostrzegam przed tą firmą.

 98. TwBoleslaw

  Revoult wydawał mi się świetny… Do czasu, gdy nagle za granicą nie zablokowano mi konta. Kontakt z botami. Cały dzień stracony. Dopiero następnego dnia zażadano wyciągów z wypłatą i innych dokumentów. Oczywiście za granicę zabieram wszystkie paski z wypłatą. Jasne. Do tego pytania po co używam, dlaczego korzystam ze swoich pieniędzy. To właśnie uświadomilo mi ze po wpłacie na revoult to już nie są moje pieniądze. To są konta techniczne, należne do revoult, więc sto złotych czy dolarów na revoult to tak samo jak sto złotych na koncie komórkowym prepaid. Ogólnie miłe złego początki. Jeśli zaczniecie za często korzystać dostaniecie bloka. W internecie pod hasłem revoult zablokował mi konto jest pełno komentarzy na ten temat. Nie jest tak fajnie.

 99. Marky

  Mam pytanie dotyczące tej karty, ale wersji biznes. Czy ktoś z Was jej używa?
  Czy do karty fizycznej przypisany jest rachunek IBAN, który mogę podawać moim kontrahentom do przelewów/płatności za moje usługi?
  Czy są jakieś limity takich transakcji, lub czy znane są Wam przypadki odrzucenia takich przelewów?

 100. Krzysztof

  Zakładając konto wpłaciłem dwukrotnie kwotę za pośrednictwem karty mbanku. Kilka innych prób było nieudanych. Na koncie revolut widnieje kwota 20 zł, zamiast 40 zł. Szukam przyczyny tych rozbieżności.

 101. Maciek

  Zapłaciłem w sklepie Waszą kartą za zakupy. Sprzedawca powiedział że transakcja została odrzucona. Jednocześnie w telefonie pojawiło mi się obciążenie konta. Sprzedawca był na tyle w porządku że uznał że pewnie kasa przyjdzie jednak. Na drugi dzień (500km od sklepu) dostałem info że transakcja została anulowana. Sprzedawca czuje się oszukany. Co Wy na to Revolut?

 102. Jan0510

  „Doładowania konta – bezpłatnie można zasilić swoje konto w Revolut do kwoty 400.000 złotych rocznie. Jest to wysoki limit, więc wydaje mi się, że nie będzie to problemem przy większości zastosowań. Dodatkowo zawsze istnieje możliwość zwiększenia tego limitu.”
  Dwukrotnie zasiliłem swoje konto Revoluta: 20 zł i 200 zł. Każdy z tych przelewów został obciążony prowizją w wysokości ~ 1,3 %. To bardzo duży %o jak na jednostkową transakcję.
  W opisie nie znalazłem tego typu minusów

 103. Marta

  Witam,czy już po wyrobieniu fizycznej karty Revolut jest możliwość zmiany numeru konta z którego pobiera PLN? Przy zakładaniu Revoluta podałam numer rachunku bieżącego a nie wirtualnego i chciałabym to zmienić. Prośba o info jak to zrobić.

 104. Joanna

  Właśnie zarejestrowałam konto w Revolut – ale na moim telefonie aplikacja za nic w świecie nie chce działać. W Google Store wyświetla się, że urządzenie jest niekompatybilne (rejestracja udała się tylko dzięki temu, że ostatecznie użyłam innego urządzenia).

  Telefon to Samsung S5 Neo, system Android 6.0.1 – no, nic szczególnego. Co może być problemem? Mam roota (więc nie działałby Google Pay – ale z innymi aplikacjami płatniczymi nie mam problemów).

 105. Krokod

  Czy ktoś z was używa konta Revolut jako swojego głównego konta bankowego w kraju? Czy takie użytkowanie jest wygodne, tanie i pozbawione dodatkowych opłat czy też raczej mija się to z celem i jest niewygodne? W najbliższym czasie będę zmuszony zmienić swój główny bank i zastanawiam się czy od razu nie przerzucić się na konto w Revolut zamiast męczyć się z umowami a później lataniem do placówki banku po każdą drobnostkę. Zależy mi głownie na 3 rzeczach: braku dodatkowych opłat, kontroli nad moimi wydatkami i bezpieczeństwie moich pieniędzy oraz danych osobowych. Jak uważacie? Revolut się sprawdzi?

  • Loki

   Szukasz bezpieczeństwa swoich pieniędzy w instytucji, która nie jest bankiem i jedyne zabezpieczenia jakie oferuje to brytyjski nadzór finansowy (FCA)? Mają licencję bankową na Litwie, ale z niej nie korzystają i jakoś im się nie śpieszy do wdrożenia pełnej bankowości. To konto jest dobre przy wyjazdach zagranicznych, lub zakupach internetowych, ale robienie z niego konta głównego to spore ryzyko. Zresztą nawet pod tym artykułem pojawiały się komentarze osób, którym revolut blokował konta i nie mieli dostępu do swoich pieniędzy zanim nie udokumentowali skąd pochodzą.

 106. Adam

  Jak wykonać przelew na subkonto walutowe w Revolut (dokladnie w EUR i GBP)?
  W koncie PLN wchodząc w szczegóły mam info o numerze konta w postaci:
  CC AAAA AAAA BBBB BBBB BBBB BBBB pod dodaniu przed CC oznaczenia PL uzyskam numer IBAN konta Revolut.
  Rozumiem że z rachunku w PLN w polskim banku tak mogę zasilić tylko PLN na Revolut i operacja przebiegnie bezkosztowo.
  Natomiast w subkoncie EUR na Revolut mam podane dane:
  IBAN: GBCC REVO BBBB BBBB BBBB BB oraz BIC.
  Robiąc przelew z subkonta EUR w polskim banku tak aby uniknąć przewalutowania środków, czy te dane są „czytelne” i wystarczające do przelewu? Czy te dane są wystarczające dla kogoś kto miałby zapłacić mi za coś lub do przelewu wynagrodzenia itp.? Jak w tym przypadku wyglądają koszty przelewu – czy są?, kto je pokrywa?
  W przypadku subkonta EUR korzystamy tylko z przelewów SEPA a jak to będzie wyglądało dla subkonta GBP w Revolut – tak samo jak dla EUR czy inaczej bo tu z kolei mam podane dane: konto: xxxxxxxx i numer rozliczeniowy aa-bb-cc. Rozumiem że dotyczy to tylko przelewów krajowy – zatem z UK, a jak wygląda przelew z subkonta GBP w polskim banku?

  • machmaa

   dokładnie sam mam ten sam dylemat: czy z konta walutowego GBP w polskim banku przy zasileniu/przelewie w GBP na konto Revolut pobrana zostanie przez polski bank jakaś prowizja czy inna opłata.

   • ABC

    Za przelewy SEPA (dotyczy tylko waluty EUR) polskie banki pobierają zwykle 5 zł, a niektóre więcej.
    Jedyny polski bank, który oferuje przelewy SEPA bez opłat, to Nest Bank.
    Jest jeszcze Idea Bank, w którym 2 (dwa) przelewy SEPA w miesiącu są za darmo.
    Przelew w innej walucie np. USD lub GBP będzie przelewem SWIFT, więc w tym przypadku każdy bank pobierze opłatę (minimum 20 zł).
    Jeśli posiada się kartę wielowalutowa lub kartę w danej walucie wydaną przez bank polski,
    to można zasilić taką kartą subkonto EUR, USD lub GBP w Revolucie, wtedy opłat być nie powinno,
    gdyż transakcja zostanie potraktowana przez polski bank jako płatność kartą w internecie.

    • Adam

     ABC dokładnie tak, mając w polskim banku subkonta walutowe i kartę wielowalutową podpiętą w Revolut można szybko i bezkosztowo robić przelewy ale powyższe pytanie dotyczy sytuacji gdy przelew ma być zrobiony z „obcego” konta.

  • Po co nam revolut ?

   Nie rozumiem po co komu revolut skoro są karty multiwalutowe już w kilku polskich bankach a oprócz tego są tez karty systemów i visa i mastercard które nie maja spreadu walutowego i rozliczają transakcje po kursie swojej organizacji ( baaaaardzo korzystnym) np. Visa świat mbanku , master card world santander itd. I wszystkie powyższe problemy ich nie dotyczą. Nie ktoś wobec tego wyjaśni po co nam revolut ????? Lans ? Gadżet modny …?

   • Sobota

    Otóż to. Lepiej, rozsądniej i bezpieczniej jest posiadać kartę wielowalutową z polskiego banku,
    aby uniknąć przypadków opisanych w komentarzach osób, którym Revolut blokował konta.
    Karty wielowalutowe wydawane przez polskie banki są godne uwagi.
    Ciekawą ofertę ma Kantor Walutowy Alior Banku.
    Karta jest darmowa po spełnieniu tylko jednego warunku, a mianowicie: w ciągu 6 miesięcy od otrzymania karty wystarczy wykonać nią jedną transakcję, w przeciwnym razie po 6 miesiącach zostanie pobrana jednorazowa opłata w wysokości 15 zł.
    Minusem jest tylko jedna darmowa wypłata w miesiącu z bankomatu, a każda kolejna kosztuje 9 zł.

 107. huhu78

  Nie jestem użytkownikiem Rev, jestem „użytkownikiem” mBank. Jako wadę dopisałbym, że jeżeli zaczynasz wydawać pieniądze „poza” swoim bankiem, to tracisz analitykę wydatków w swoim banku. Jeżeli zasilisz Rev’a kwotą 1000 PLN to zobaczysz na wyciągu w banku jedną pozycję -1000. I jeżeli chcesz śledzić wydatki w swoim banku (budżety, kategorie), to musisz tak naprawdę przepisać historię wydatków, używając możliwości dzielenia oryginalnej kwoty i przypisywania kategorii poszczególnym składowym. Oszczędzasz na przewalutowaniu, ale dokładasz się z opisywaniem wydatków (jeżeli ma to dla Ciebie wartość).

 108. Cru

  Korzystałem z Revolut miesiąc, w Niemczech, Peru i Brazylii – wakacje 2019. W przypadku strefy EURO działa OK – jak każda karta wielowalutowa w „normalnym” banku. Natomiast w Peru i Brazylii dramat, jedyny plus że na appce od razu widać ile zostało pobrano prowizji i opłat. W bankomacie każdej sieci w Peru pobierało 18-20 soli prowizji oraz dodatkowo 10pln opłaty dla Revolut, w Brazylii tylko Bradesco nie pobierało prowizji od wypłat. przy płatnościach w sklepach i restauracjach Revolut (mastercard) dolicza 20 %, opłaty za coś tam, czego nawet ich bot nie był w stanie wyjaśnić. Po tygodniu wróciłem do VISY i spokój. Nigdy więcej. PS. podobno w Tajlandii działa super.

 109. Pep

  Witam, świeżo zamówiona kartą revolut postanowiłem opłacić członkostwo jednego z brytyjskich klubów, podczas płatności wpisałem dane z subkonta z brytyjska waluta, na którym miałem odpowiednia do opłaty kwotę. Wszystko przebiegło pomyślnie, dostałem potwierdzenie z klubu że zakup został dokonany, lecz moje konto nie zostało obciążone, co mnie martwi. Może mi ktoś powiedzieć co jest tego przyczyną?

 110. Arek

  A jak wygląda sprawa przelewu z Revolut waluty, np euro, na mój rachunek euro w polskim banku? Czy płacę gdzieś jakąś prowizję?

 111. PSD2

  Od dzisiaj (14 września) w Polsce zacznyna obowiązywać unijna dyrektywa PSD2.
  „Kodem PIN trzeba będzie autoryzować również niektóre transakcje na kwoty nieprzekraczające 50 PLN.
  Banki będą zobowiązane do stosowania tzw. silnego uwierzytelnienia klienta (SCA) przy co szóstej transakcji (piąta może być bez SCA) lub jeśli skumulowana wartość transakcji bez silnego uwierzytelniania przekroczy 150 euro.
  W jakich przypadkach terminal poprosi nas o autoryzację transakcji? Zależy to od zastosowanego kryterium przez bank – wydawcę karty. Pierwszym z nich jest autoryzacja kodem PIN co szóstej transakcji – o ile wcześniej nie zapłacimy za coś kwoty powyżej 50 PLN, co automatycznie wymaga kodu PIN i zeruje licznik.
  Drugie kryterium dotyczy łącznej wartości kolejnych płatności kartą. Gdy przekroczy ona próg 150 euro, autoryzacja PIN-em będzie wymagana. 150 euro jest jednak kwotą maksymalną, a wydawcy kart, czyli przede wszystkim banki, mogą ustalić dla swoich kart próg poniżej 150 euro.”
  W związku z powyższym zastanawia mnie czy płatności zbliżeniowe kartą Revolut w Polsce również będą wymagały od czasu do czasu wpisania kodu PIN przy kwotach nieprzekraczających 50 PLN.
  Czy może ktoś to wie?

 112. Pawel

  CHciałbym zlecić kontrahentom aby robili mi przelewy na to konto .
  I pytanie w jaki spisób mogę wypłacac z konta z bankomatu?????
  Jaki jest dobowy limit wypłaty w bankomacie w PLZ ????

 113. Kamil

  Witam, mam pytanie, czy jest możliwość, utworzenia kilku kart wirtualnych i podpięcia ich pod główna kartą
  Tak żeby pieniądze były automatycznie pobierane z głównej karty ??

 114. Roksi

  Cześć!
  chciałabym zrobić przelew w EURO.
  Rozumiem, że loguje się na Revolut, wysyłam z mojego konta na niego pieniądze, przewalutowuje na euro i wysyłam i elegancko?
  Totalnie się nie znam na takich bajerach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *