Revolut – recenzja (prawie) idealnej karty wielowalutowej do zakupów za granicą i w kraju

Prześwietlenie i recenzja konta i karty wielowalutowej Revolut. Sprawdzam zalety i wady płacenia bez opłat, prowizji i spreadów w 150 różnych walutach za pomocą jednej karty.

Fot. C by Revolut

Zakładam, że większości z Was obiła się o uszy nazwa Revolut. To coraz popularniejsza usługa umożliwiająca płacenie za zagraniczne zakupy w obcej walucie, ale bez kosztów przewalutowania. Brzmi świetnie, bo przecież wszyscy wiemy, że największą wadą zagranicznych operacji bezgotówkowych są wysokie opłaty bankowe. Revolut rozwiązał ten problem, co także mnie zachęciło do przetestowania usługi. Swoimi wrażeniami po roku użytkowania dzielę się w tej recenzji. Znajdziecie w niej również najważniejsze informacje o samym Revolut + poradnik, jak założyć konto i otrzymać kartę. Zapraszam.

UWAGA: Trwa promocja, w której czytelnicy bloga otrzymują 3 miesiące planu Premium za darmo za założenia konta i karty korzystając z tego linka 💳️🎁

Co to jest Revolut?

O Revolut usłyszałem gdzieś pod koniec 2016 roku, kiedy polowałem na prezenty świąteczne w zagranicznych sklepach i oczywiście szukałem sposobu na uniknięcie wysokich kosztów przewalutowania przy płatności polską kartą. Na jakimś forum użytkownicy polecali właśnie Revolut. Pogrzebałem, poczytałem i… zapomniałem.

Temat wrócił przed wakacjami 2017. Ponownie zainteresowałem się Revolutem, który w tamtym czasie był już znacznie bardziej rozpoznawalną marką. W sierpniu postanowiłem wyrobić własną kartę, bo teoretyczne rozważania przestały mi wystarczać. Chciałem się przekonać, czy to rzeczywiście jest tak fajne, jak „mówią internety”. Dziś, mogę Wam powiedzieć, że jest.

Revolut to usługa uruchomiona przez brytyjski start-up. Idea była prosta: dajemy użytkownikom narzędzie do dokonywania płatności międzynarodowych bez ponoszenia kosztów przewalutowania. Revolut rozlicza płatność po kursie międzybankowym, dlatego – jak się pewnie domyślacie – jest to obecnie jedna z najtańszych łatwo dostępnych form wymiany walut.

Jak działa Revolut?

Użytkownik Revolut ma do dyspozycji kilka przydatnych usług. Może założyć indywidualny rachunek bankowy w funtach brytyjskich (prowadzony bezpłatnie), może też posiadać darmowe konto w euro. Idealny sposób na konto bankowe za granicą.

Znacznie bardziej przydatną opcją jest jednak możliwość założenia ponad 30 subkont prowadzonych w walutach, które są oficjalnie wspierane przez Revolut. Aktualnie są to m.in.: złotówki, euro, dolary amerykańskie, funty brytyjskie, franki szwajcarskie, dolary australijskie, dolary kanadyjskie, dirhamy ZEA, czeskie korony, duńskie korony, dolary hongkońskie, węgierskie forinty, szekle izraelskie, jeny japońskie, dirhamy marokańskie, korony norweskie, dolary nowozelandzkie, riale katarskie, leje rumuńskie, korony szwedzkie, dolary singapurskie, baty tajlandzkie, liry tureckie, randy RPA.

Jeśli chcecie trzymać różne waluty w jednym miejscu, to Revolut świetnie się do tego nadaje. Zwłaszcza że zlecanie przelewów międzynarodowych w tych walutach (a także płacenie za zakupy w zagranicznych sklepach) jest zupełnie darmowe – poza kilkoma wyjątkami, o których wspomnę później.

Ranking najlepszych: Czerwiec 2024

Najlepsze lokaty, konta i oferty - czerwiec 2024

Swoim „portfelem” walutowym zarządzamy z poziomu aplikacji mobilnej. Tam mamy pełen podgląd transakcji, historię wpłat i płatności, a także multum różnych dodatków, jak chociażby opcje ubezpieczeń. Serio, aplikacja do złudzenia przypomina system bankowości elektronicznej, z tą różnicą, że osobiście w żadnym banku nie spotkałem się z tak funkcjonalnym, przejrzystym i po prostu wygodnym narzędziem do zarządzania finansami osobistymi.

Cały kontakt z obsługą klienta Revolut oparty jest o chat w aplikacji. Żadnych telefonów, infolinii, czy wysyłania maili. 100% chat. Niektórym podobne rozwiązanie może się spodobać, a innym nie, dwie warto o tym wiedzieć. Tym bardziej że na chacie Revolut „porozmawiamy” zazwyczaj z… robotem.

Chat Revolut obsługują boty, które automatycznie odpowiadają na zadane przez nas pytania. I o ile w sporej liczbie przypadków będzie to OK, tak czasem zdarzają się sytuacje, gdy chcemy porozmawiać z żywym człowiekiem po drugiej stronie. W takim przypadku wystarczy, że na chacie wpiszemy „live agent” a aplikacja połączy nas z pracownikiem Revolut z krwi i kości. Warto znać tę sztuczkę!

Jak korzystać z Revolut?

Można to robić na kilka sposobów, ale skupię się na dwóch najpopularniejszych: karcie fizycznej oraz kartach wirtualnych. Sam korzystam z obu opcji. Karta fizyczna to typowa karta prepaidowa Visa, którą trzeba najpierw zasilić określoną kwotą, by móc nią zapłacić za zakupy np. w sklepie stacjonarnym czy internetowym. Aby otrzymać kartę fizyczną, trzeba najpierw się zarejestrować w usłudze – procedurę opiszę nieco później.

Karty wirtualne to po prostu indywidualne numery kart płatniczych, które przechowujemy w aplikacji Revolut. Jeśli ktoś nie zamierza używać tej usługi do płacenia w sklepach stacjonarnych, to spokojnie może poprzestać na tym rozwiązaniu. Płacąc w sieci, wystarczy podać wygenerowany numer karty, datę ważności, CVV i to wszystko. Na pewno jest to świetna opcja dla osób, które są przewrażliwione na punkcie bezpieczeństwa swoich finansów. Kartę wirtualną można w dowolnym momencie dezaktywować z poziomu aplikacji i nie martwić się, że numer został przechwycony.

Oczywiście, aby móc zapłacić za zakupy kartą Revolut (fizyczną czy wirtualną), należy wcześniej doładować swoje konto w usłudze. Jak zasilić konto Revolut? Oto dostępne opcje:

 • Za pośrednictwem karty wydanej przez dowolny bank – wystarczy podać jej dane w aplikacji Revolut. Konto zostanie zasilone od ręki, a my nie poniesiemy żadnych opłat z tego tytułu.
 • Przelewając środki ze swojego konta bankowego na konto w Revolut – trzeba pamiętać o tym, że mamy do czynienia z przelewem międzynarodowym, co wiąże się z opłatą oraz koniecznością dłuższego oczekiwania na zaksięgowanie wpłaty (zazwyczaj 1-3 dni). Nasz bank pobierze też prawdopodobnie opłatę za taki przelew.
 • Przy pomocy Apple Pay lub Google Pay – pieniądze wpłacamy na subkonto prowadzone w walucie rozliczeniowej usługi Apple Pay albo Google Pay. Podobnie jak przy zasileniu kartą, nie poniesiemy zdanych dodatkowych opłat.

Gdy środki znajdą się już na koncie Revolut, można zacząć korzystać z usługi w sklepach czy innych punktach. Warto jeszcze wspomnieć o opcji automatycznego doładowywania. Jeśli ustawimy sobie minimalne saldo, to po jego przekroczeniu z podpiętej karty bankowej zostanie dokonana płatność zasilająca rachunek w zdefiniowanej kwocie, np. 500 złotych. Dzięki temu można uniknąć sytuacji, w której zabraknie nam pieniędzy na karcie Revolut.

Znajdź najlepsze oprocentowanie:


Wymiana walut w Revolut

Jak już wspomniałem, w Revolut mamy możliwość założenia aż 30 subkont prowadzonych w najpopularniejszych walutach. Dodatkowo w aplikacji płacić możemy w ponad 150 różnych walutach. Jeśli wpłacimy na swoje konto np. 1000 złotych, ale będziemy chcieli zapłacić za zakupy w sklepie w USA, to wystarczy wymienić złotówki na dolary amerykańskie, które automatycznie trafią na subkonto dla tej waluty.

Wymiana nastąpi po kursie międzybankowym, a więc korzystniejszym niż w kantorze (i właściwie najkorzystniejszym, jaki możemy uzyskać). Dla przykładu porównanie kursu kupna Euro (EUR) w Revolut, kantorze Alior Banku, kursu bankowego mBanku i w najbliższym kantorze stacjonarnym w Szczecinie (na dzień pisania tego artykułu):

RevolutKantor AliormBankKantor stacjonarny
4.27424.28894.39674.3700
drożej o 1,47 grdrożej o 12,25 grdrożej o 9,58 gr

Trzeba jednak pamiętać o jednej bardzo istotnej kwestii. W Revolut najkorzystniejszą wymianę walut uzyskamy wyłącznie w dni robocze, bo w weekend usługa dolicza prowizję w wys. 1%. To forma zabezpieczenia przed ryzykiem kursowym (w weekend nie są aktualizowane kursy międzybankowe).

Jak płacić kartą za granicą i w Polsce? Płacenie kartą i używanie Revolut w praktyce

Podstawową zaletą Revolut jest to, że wydana karta zadziała w każdym kraju i z dużym prawdopodobieństwem uchroni użytkownika przed wysokim kosztem przewalutowania. 30 subkonta walutowe to sporo, dlatego podróżując np. po Unii Europejskiej, USA czy Australii można bez żadnych obaw płacić za zakupy i usługi, a także wypłacać środki z bankomatów i nie martwić się bandyckim kursem wymiany.

Metoda rozliczania płatności zależy jednak od tego, w jakich okolicznościach zostanie dokonana płatność. I tak:

 • Jeśli płacimy za zakupy w jednej z 30 walut wspieranych przez Revolut, to wystarczy wcześniej wymienić taką walutę i zasilić nią dane subkonto – robimy to w dzień roboczy, by uniknąć prowizji. Środki zostaną pobrane właśnie z tego subkonta. Przykład: jadę na weekend do Kopenhagi, a więc wcześniej zasilam swoje subkonto w DKK odpowiednią ilością duńskich koron. Płatność za hotel czy restaurację zostanie pobrana z subkonta w DKK – oczywiście do dostępnego salda (zawsze warto więc mieć walutę na lekką górkę).
 • Jeśli chcemy zapłacić za zakupy w jednej z 30 wspieranych walut, ale nie mamy jej fizycznie na subkoncie, wówczas środki zostaną pobrane z subkonta o aktualnie najwyższym saldzie. Operacja zostanie przeliczona po kursie międzybankowym, a jeśli dokonamy jej w weekend, Revolut dodatkowo doliczy 1% prowizji. Przykład: jestem sobie w tej Kopenhadze, ale zapomniałem wcześniej zasilić subkonto w DKK. Płacę za hotel, środki są pobierane z subkonta w złotówkach i automatycznie przeliczane na koronę duńską po kursie międzybankowym. Nie ma więc tragedii.
 • Jeśli chcemy zapłacić w walucie, która nie jest wspierana przez Revolut w ramach 30 subkont walutowych, wówczas środki zostaną ściągnięte z subkonta z najwyższym saldem i przeliczone po kursie międzybankowym. Uwaga jednak! Jeśli transakcja zostanie dokonana w weekend, Revolut doliczy 1% prowizję.

Na marginesie wspomnę również o osobnej kategorii walut, która obejmuje w tej chwili ukraińską hrywnę, rosyjskiego rubla i tajlandzkiego bata. Są to waluty bardzo niestabilne, o wysokim ryzyku kursowym, dlatego Revolut każdorazowo nalicza prowizję od ich wymiany. W tygodniu jest to 1%, a w weekend aż 2%.

No, ale często pytacie mnie w mailach – po co te wszystkie konta walutowe w Revolut, skoro chcę tylko płacić kartą bez spreadów i zbędnych prowizji? No i czasem skorzystać z bankomatu za granicą. Już więc tłumaczę.

Zastosowań Reovoluta jest znacznie więcej niż tylko bezspreadowe zakupy za granicą po międzynarodowych kursach walutowych, lepszych niż w większości banków.

Pierwszym zastosowaniem kont walutowych jest chęć kupienia waluty wcześniej, po ustalonym kursie. Wiem, że sporo czytelników stara się kupować obce waluty raz na jakiś czas, aby później móc wydać zapasy np. przy okazji wyjazdu zagranicznego. Dzięki subkontom walutowym w Revolut można kupować walutę w dowolnej ilości i w dowolnym momencie. A dzięki temu spróbować „upolować” dobry moment na kupno czy sprzedaż interesującej nas waluty obcej (na „dołku”, gdy kurs jest korzystny).

Drugim zastosowaniem, jest chęć uniknięcia prowizji (spreadu walutowego), która naliczana jest przez Revolut w weekendy. W sobotę i niedzielę kursy walut w Revolut są o 1% wyższe od kursów międzybankowych, więc część osób kupuje taniej walutę przed weekendem, aby „wydać” ją podczas weekendu. To „taniej”, oczywiście przy założeniu, że nie zmieni się sam kurs waluty.

Trzecim zastosowaniem są bez wątpienia używanie Revolut jako konta bankowego przy pracy za granicą. Jeśli ktoś pracuje za granicą i otrzymuje pensję np. w euro czy funtach, to musi podać swojemu pracodawcy dane konta bankowego, na które będzie on wypłacał wynagrodzenie. Które później po części może być wymienne na PLN, aby przesłać je rodzinie czy opłacić rachunki w Polsce.

Czwartym i ostatnim zastosowaniem, o którym chcę wspomnieć, jest spłata kredytu walutowego (np. w CHF czy EUR). Mechanizm jest prosty – przelewasz na konto Revolut wysokość raty w PLN, zamieniasz po międzybankowym kursie np. na franki szwajcarskie i na koniec z Revolut robisz przelew do swojego banku, w którym spłacasz kredyt hipoteczny. Dzięki temu mechanizmów cześć osób oszczędza na korzystniejszych kursach walut oraz ma możliwość kupowania waluty raz na jakiś czas (np. gdy frank jest subiektywnie tani).

Po prostu subkonta walutowe w różnych walutach są niezbędne do wielu operacji takich jak przyjmowanie i wysyłanie przelewów zagranicznych. Jeżeli planujesz wykorzystywać Revoluta wyłącznie do płatności zagranicznych (przez internet czy na wycieczkach) i nie interesują cię żadne przelewy czy subkonta, to może lepszym rozwiązaniem może okazać się recenzowana przeze mnie karta Curve.

Ostatecznie Revolut to zwykły bank, na który możemy dostawać nasze wynagrodzenie, z którego możemy opłacać rachunki, a wydaną do konta kartą – dokonywac płatności.

Ile kosztuje używanie Revolut?

Korzystanie z Revolut jest bezpłatne – zarówno założenie konta, subkont walutowych, korzystanie z karty. Jest to jednak biznes, dlatego nie ma co liczyć na to, że darmowe korzystanie z usługi jest nielimitowane. Obowiązują konkretne progi i limity, po których przekroczeniu użytkownik zostanie obciążony dodatkowymi opłatami.

 • Wypłaty z bankomatów – są darmowe tylko do kwoty 200 euro, 200 dolarów, 800 złotych lub ekwiwalentu w lokalnej walucie miesięcznie i do maksymalnie 5 wypłat w miesiącu. Wyższe limity przysługują użytkownikom płatnych wersji Premium (1 600 zł) lub Metal (3 000 zł), a dodatkowo nie obowiązuje tam limit darmowej ilości wypłat. Po przekroczeniu progu (kwotowego lub ilościowego) Revolut nalicza prowizję w wysokości 2% wypłaconej kwoty (minimum 5 zł).
 • Wymiana walut – jest bezprowizyjna w dni robocze do kwoty 5000 złotych lub ekwiwalentu w lokalnej walucie miesięcznie. Do nadwyżki, Revolut doliczy 1% prowizji. 1% transakcji zapłacimy też przy wymianie walut spoza 30 podstawowych i wymieniając walutę w weekendy. Limity zostały zniesione dla użytkowników wersji Premium i Metal.
 • Doładowania konta – bezpłatnie można zasilić swoje konto w Revolut do kwoty 400.000 złotych rocznie. Jest to wysoki limit, więc wydaje mi się, że nie będzie to problemem przy większości zastosowań. Dodatkowo zawsze istnieje możliwość zwiększenia tego limitu.
 • Przelewy – przelewy z Revolut do innych użytkowników tej usługi są darmowe. Podobnie jak międzynarodowe przelewy SEPA (w EUR). Jeśli wykonamy inny przelew na konto poza granicami Europejskiej Strefy Gospodarczej, do każdej Revolut doliczy opłatę w wysokości od 1,5 PLN do nawet 25 PLN w zależności od ilości przelewów i kraju odbiorcy. Użytkownicy planu Premium otrzymują jeden bezpłatny przelew międzynarodowy, a planu Metal – 3 przelewy międzynarodowe za darmo miesięcznie.

Rejestracja w Revolut krok po kroku (jak zamówić kartę?)

Rejestracja i założenie konta w Revolut jest banalnie proste. Wystarczy przejść na stronę Revolut (automatycznie uruchomi się polska wersja językowa) i podać swój numer telefonu. Revolut prześle wiadomość SMS z linkiem do pobrania aplikacji mobilnej. Aplikacja krok po kroku poprowadzi użytkownika przez proces rejestracji (m.in. trzeba ustawić numer PIN lub wybrać logowanie przez odcisk palca).

Następnie wymagane jest zasilenie konta Revolut kwotą minimum 20 złotych. Te pieniądze od razu są do wykorzystania w usłudze – można je też przesłać sobie z powrotem na konto w banku.

Ważnym etapem rejestracji jest weryfikacja, czyli przesłanie zdjęcia lub skanu dokumentu tożsamości oraz wykonanie selfie. Nie da się tego niestety pominąć, bo weryfikacja konta nie zostanie zakończona. Revolut nie po podpisuje żadnych papierowych umów ani nie wysyła kurierów. Cały proces zakładania konta odbywa się w aplikacji mobilnej i wymaga weryfikacji tożsamości na podstawie zdjęć.

Gdy konto zostanie już zweryfikowane, użytkownik może zamówić kartę fizyczną oraz wirtualną. Karta fizyczna jest darmowa, a standardowa opłata za jej wysyłkę wynosi 24,99 zł – choć bank zastrzega, że ta może się różnić w zależności od adresu dostawy. To wszystko. Można już korzystać z Revolut i cieszyć się tanią wymianą walut.

Revolut a skan/zdjęcie dowodu osobistego. Co na to RODO?

W internecie często spotykam się z zarzutami w stronę Revolut, w związku z tym, że do założenia konta wymagane jest zdjęcie dowodu osobistego. No bo jak to w erze RODO skanować dowód i wysyłać gdzieś tam komuś. A tym bardziej zagranicznej firmie!

Revolut jest instytucją finansową, która musi znać swoich klientów. Chodzi o procedury takie jak:

 • KYC (Know Your Customer„poznaj swojego klienta”), która to zobowiązuje instytucje do dokładnego poznania swoich klientów (np. Imię, nazwisko, adres, PESEL, nr dowodu, obywatelstwo), aby bez wątpliwości wskazać, kto rzeczywiście jest klientem (beneficjentem rzeczywistym)
 • AML (Anti Money Laundering), czyli w Polsce ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (art. 34 ust. 4), która nakłada na instytucje finansowe obowiązek co do upewnienia się, skąd pochodzą dane pieniądze i gdzie są przekazywane. To niejawne procedury bazujące np. na wysokości czy częstotliwości płatności oraz ich odbiorcach, których zadaniem jest powstrzymanie „podejrzanych” transakcji.

Obie te procedury wdrożone są w bankach czy wszelkich instytucjach finansowych, w których przechowujemy środki finansowe. Zobowiązują one instytucję przechowującą czyjeś pieniądze do:

 • upewnienia się kto jest osobą zarządzającą pieniędzmi
 • upewnienia się, czy osoba zarządzająca pieniędzmi nie pierze pieniędzy i nie finansuje terroryzmu

Pod powyższe przepisy podlegają np. banki, firmy ubezpieczeniowe, kantory walut i kryptowalut, aplikacje typu portmonetka, które można zasilić pieniędzmi czy nawet notariusze. Jako że Revolut przechowuje pieniądze swoich klientów, również podlega pod te wszystkie przepisy prawa lokalnego i międzynarodowego, oraz musi mieć wdrożone odpowiednie procedury – w tym skan dowodu i selfie, które pozwala upewnić się, że „Ty to naprawdę Ty”.

Z ciekawostek: jakiś czas temu się głośno o aplikacji Skycash, która ułatwia kupowanie biletów komunikacyjnych czy opłacania parkingu. Aplikacja ta udostępnia swoim klientom portmonetkę, więc można wcześniej zasilić konto, aby później za pieniądze z zasilenia kopiować np. bilety na autobus czy PKP. Niestety, okazało się, że Skycash musi wdrożyć podobne procedury wobec swoich klientów więc – tak samo, jak bank czy Revolut – prosił swoich użytkowników o przesłania zdjęcia lub skanu dowodu osobistego. Wiele osób się oburzyło (bo po co im te dane!), ale takie jest prawo.

No i jeszcze: Czy wymóg kserowania lub robienia zdjęcia dowodu osobistego jest zgodny z RODO?
Przepisy RODO w żaden sposób nie zakazują kserowania dokumentów tożsamości, takich jak dowód osobisty. Mówią one za to o zasadzie „minimalizacji danych”, aby firmy czy instytucje zbierające dane pobierały od klientów tylko te informacje, które są im niezbędne. A niestety wygląda na to, że skan dowodu jest niezbędny, aby wykonać opisane przeze mnie wcześniej procedury dot. poznania swojego klienta.

W niektórych bankach dowód musimy pokazać kurierowi przy podpisywania umowy na odległość – w Revolut nie ma papierowych umów (wszystko online na smartfonie!), więc cały proces opiera się o skan dowodu i zdjęcie. Więcej pisałem o tym w artykule: Kto może kserować/skanować dowód osobisty, a komu nie wolno tego robić?

Revolut a prywatność i przekazywanie danych

Kontynuując wątek związany z prywatnością, po kwestii związanej z dowodem osobistym, chciałbym wspomnieć o jeszcze jednej kwestii, która może mieć dla niektórych znacznie.

Oprócz standardowego przetwarzania danych osobowych Revolut prosi nas także o zgodę na przekazywanie (udostępnianie) danych do innych podmiotów. A właściwie może nie poprosić, ale z automatu przyjąć, że wyrażamy na to zgodę. W mailu, rozesłanym do użytkowników Revolut w listopadzie 2019 roku przeczytamy, że:

„W zaktualizowanych zasadach ochrony prywatności dodaliśmy informację o sposobie udostępniania danych osobowych:

(i) biurom informacji kredytowej w celu umożliwienia nam lepszej oceny Twojej sytuacji finansowej (aby wycofać zgodę na udostępnianie tych danych, skontaktuj się z naszym zespołem pomocy technicznej za pomocą czatu w aplikacji); oraz

(ii) portalom społecznościowym i firmom analitycznym w celach marketingowych (aby wycofać zgodę na udostępnianie tych danych, wyłącz odpowiednią opcję w sekcji Prywatność w ustawieniach aplikacji). Pamiętaj, że aby móc wyłączyć tę opcję, musisz zaktualizować aplikację Revolut do wersji 6.15, pobierając tę wersję z App Store.”

Jeśli chodzi o pierwszy punkt, to chyba wszystko jest jasne. Revolut przygotowuje się do udostępnienia pełnego wachlarza usług bankowych – w tym i kredytów/pożyczek. A te wymagają sprawdzenia wcześniej każdego klienta, który chce pożyczyć pieniądze w bazach typu Biuro Informacji Kredytowej (BIK) i innych bazach dłużników.

Bardziej niepokojący dla większości czytelników może być punkt drugi, który mówi o marketingu ukierunkowanym. Chodzi w nim w skrócie o to, że Revolut może przekazywać nasze dane do różnych swoich partnerów, reklamodawców, czy serwisów społecznościowych, aby one na podstawie informacji o nas mogły np. wyświetlać nam sprofilowane reklamy w sieci.

Na szczęście możemy w prosty sposób wycofać naszą domyślną zgodę na wykorzystywanie naszych danych w kampaniach marketingowych. Wystarczy, że w aplikacji Revolut wejdziemy w „Pulpit” i po kliknięciu w koło zębate w prawym górnym rogu, wybierzemy sekcję „Prywatność”. W tym miejscu możemy odznaczyć zaznaczoną opcję „Portale społecznościowe i platformy reklamowe”. Tyle.

Przy okazji, gdybyśmy nie chcieli otrzymywać informacji o promocjach czy ofertach specjalnych, możemy w tym miejscu wycofać też zgodę na e-maile marketingowe, czy promocje innych firm. Wiem, że są osoby, które cenią sobie spokój bardziej, od możliwości skorzystania ze „specjalnej oferty” czy bonusu.

Dodatki i udogodnienia w Revolut

To blog o rozsądnym gospodarowaniu pieniędzmi, dlatego nie mogę nie wspomnieć o dodatkowych funkcjach Revolut, które będą bardzo przydatne dla każdej osoby zaradnej finansowo. Aplikacja jest świetnym narzędziem do kontrolowania swojego budżetu – znajdziemy w niej m.in. opcję kategoryzowania wydatków (np. spożywcze, transport, restauracja itd.). Myślę, że przy korzystaniu z Revolut jako głównej karty, może ona śmiało zastąpić osobne aplikacje i programy do budżetowania i spisywania wydatków.

Kategoryzowanie wydatków z Revolut

Bardzo podoba mi się też funkcja Vaults, która umożliwia automatyczne gromadzenie oszczędności. Po zapłaceniu np. za zakupy w sklepie kwota zaokrąglenia trafi do utworzonej wcześniej skrytki. To niby niewiele, ale takie systematyczne oszczędzanie z czasem może przynieść niezłą sumę. Wychwalałem już kiedyś ten sposób automatycznego oszczędzania we wpisie: Dlaczego mam nowego iPhone 6 „za darmo”? Czyli o mSaver, smartphonach i usługach komórkowych.

Dodatkowo Revolut umożliwia wykupienie ubezpieczenia z poziomu aplikacji. Póki co dostępne jest ubezpieczenie podróżne i ubezpieczenie telefonu. To pierwsze jest o tyle interesujące, że można je uruchomić automatycznie po tym, jak funkcja lokalizacji w smartfonie wykryje przekroczenie polskiej granicy przez użytkownika. Analogicznie: polisa wygaśnie w momencie powrotu do kraju. Rewelacja, prawda?

Jedną z oferowanych przez Revolut usług dodatkowych jest rachunek maklerski, który umożliwia proste kupowanie i sprzedaż akcji na całym świecie od 1 USD. Jeżeli chcemy kupić akcje Coca-Coli, Apple czy McDonalds – z Revolut możemy to zrobić teraz kilkoma kliknięciami. Atutem konta maklerskiego jest możliwość kupna ułamkowych części akcji (dlatego inwestycje są od 1 USD). Od kupionych w aplikacji akcji otrzymamy też należną nam dywidendę. Musimy jednak pamiętać, że na koniec roku Revolut nie wystawi nam deklaracji PIT-8, więc ewentualne zyski z amerykańskiej giełdy będziemy musieli obliczyć i odprowadzić samodzielnie.

Oprócz funkcji związanych typowo z finansami znajdziemy w Revolut też część „charytatywną”, która pozwala na cykliczne (codziennie, co tydzień, co miesiąc) przekazywanie pieniędzy na wybrane fundacje, takie jak WWF, Save the Children czy ILGA-Europe. W łatwy sposób możemy ustawić jednorazową lub cykliczną darowiznę, której 100% trafi do wybranej przez nas organizacji. Dobry ruch, bo pomagać warto!

Revolut oferuje i planuje zaoferować w przyszłości więcej usług bankowych i okołobankowych. Już teraz w ramach aplikacji dostępne są np. kryptowaluty, a część klientów testuje aplikację Revolut Junior skierowaną do dzieci w wieku od 7 do 17 lat.

Wady Revolut? Jedna jest oczywista

AKTUALIZACJA: Revolut oficjalnie jest już bankiem. Działa jak każdy inny bank – może przyjmować depozyty, udzielać kredytów itd. Zgodnie z prawem Unii Europejskiej jak każdym innym banku, wszystkie pieniądze do kwoty 100 000 EUR (i jej równowartości w innych walutach) są objęte gwarancją. W tym przypadku podlegają ochronie litewskiego rządowego systemu ubezpieczeń inwestycji i depozytów. Czyli odpowiednika naszego Bankowego Systemu Gwarancyjnego na Litwie (gdzie zarejestrowany jest Revolut Bank).

Każdy nowy klient, zakładający tam konto, zawiera umowę z Revolut Bank UAB. Dotychczasowi klienci mogą „włączyć” wszystkie korzyści i przywileje bankowe dwoma kliknięciami w aplikacji.

W związki z wyeliminowaniem największej wady, skreśliłem cześć tekstu poniżej, która nie jest już aktualna.

Kto dotarł do tego miejsca, a wcześniej nie miał do czynienia z Revolut, może sobie pomyśleć, że ta karta i konto w Revolut nie ma żadnych wad. To nie do końca prawda. Z mojej perspektywy bardzo poważnym minusem opisywanego rozwiązania jest fakt, że jako użytkownik powierzam swoje pieniądze jakiejś firmie zarejestrowanej na Wyspach Brytyjskich, o której – umówmy się – niewiele wiem.

Revolut nie jest bankiem (póki co). Revolut to start-up działający w UK jako spółka Ltd. (odpowiednik naszej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością). Ponieważ nie mamy do czynienia z bankiem, polscy użytkownicy Revoluta nie mają co liczyć na ochronę ze strony Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Warto natomiast podkreślić, że środki zdeponowane w Revolut de facto znajdują się na koncie brytyjskiego Lloyds Banku (czy w Polsce – Danske Banku). Sama firma działa również pod nadzorem FCA, brytyjskiego odpowiednika Komisji Nadzoru Finansowego.

Czy to mnie uspokaja? Piszę zupełnie szczerze: nie za bardzo. Wszędzie tam, gdzie w grę wchodzą moje pieniądze, kieruję się zasadą ograniczonego zaufania. I choć nie miałem jeszcze żadnej nieprzyjemnej sytuacji z Revolutem, to wolę dmuchać na zimne. Po prostu nie trzymam na karcie kwoty, której utrata mogłaby zachwiać moją stabilnością finansową. Zwykle jest to około 1000 złotych. Was też zachęcam do takiej ostrożności – przynajmniej do czasu, aż Revolut nie otrzyma licencji bankowej (o którą się stara) i nie przekształci się w pełnoprawny bank.

Aktualizacja 13.12.2018 r.: Revolut uzyskał europejską licencję bankową!
Co to znaczy? Znaczy to tyle, że fintech został pełnoprawnym bankiem z gwarancjami środków (do 100 000 euro), oraz możliwością oferowania depozytów (lokat, kont oszczędnościowych), salda debetowego i pożyczek.
W ciągu kilku miesięcy, licencja powinna zostać paszportowana i w Polsce, a Revolut zapowiada wprowadzenie wtedy nowych usług w naszym kraju. Póki co Revolut nadal nie jest jednak bankiem i nadal nie jest objęty ochroną środków przez BFG.

Wadą, której osobiście jeszcze nie doświadczyłem, są rzekome trudności z płaceniem kartą w niektórych miejscach. Skarżą się na to użytkownicy, którzy np. nie mogli zapłacić Revolutem na autostradzie czy pokładzie samolotu. Sam jednak nie mam takich doświadczeń – póki co karta spisuje się bez zarzutu.

Krótkie podsumowanie recenzji Revolut

Artykuł jest dość obszerny i po jego przeczytaniu każdy, kto nie miał wcześniej do czynienia z Revolutem lub coś tam tylko o tej usłudze słyszał, na pewno będzie w stanie ocenić, czy to rozwiązanie mu odpowiada. Pytacie o moją opinię? Podzielę się z nią możliwie zwięźle:

 • Naprawdę trudno jest mi znaleźć jakiekolwiek funkcjonalne wady Revolut – karta działa świetnie, idea jest rewelacyjna, a wygoda na najwyższym poziomie. Za korzystanie z Revolut w ostatnich latach (od 2017) nie zapłaciłem ani złotówki;
 • Jestem tak zadowolony z tej usługi, że przymierzam się już do korzystania z karty podczas codziennych zakupów w Polsce, w zastępstwie kart debetowych. Jedynym co mnie na ten moment wstrzymuje, jest brak kont wspólnych (konta wspólne już są!) i płatności w sklepach za pomocą Apple Pay Apple Pay jest już dostępne;
 • Wciąż natomiast mam ograniczone zaufanie do operatora usługi i nie odważyłbym się trzymać na koncie Revolut większej sumy. Najwygodniej po prostu zasilać swoje konto w Revolut przed większymi zakupami, czy wyjazdem zagranicznym. Revolut jest już bankiem, więc wyzbyłem się tego typu obaw.

Czy polecam? Zdecydowanie TAK. Jeśli robicie zakupy przez internet w zagranicznych sklepach lub podróżujecie za granicę i szukacie tańszej i wygodniejszej alternatywy dla karty walutowej, lub karty wielowalutowej, to moim zdaniem na rynku trudno znaleźć coś lepszego.

Aktualizacja: Opinia po 2 i 3 latach korzystania z Revolut:

(dodano 23 lipca 2019)
Opłaty w Revolut: Po 2 latach mojego korzystania z Revolut, nadal wszystko w podstawowej wersji pozostaje darmowe. Nie zapłaciłem ani złotówki za prowadzenie konta, używanie karty, przyjmowanie przelewów, wykonywanie przelewów, zasilanie konta (kartą mBanku i Apple Pay), przewalutowania i płatności kartą w PLN, EUR i USD w punktach stacjonarnych i przez internet (w zagranicznych sklepach – Amazon, Aliexpress itd.).

Kursy walut w Revolut: Kursy walut po 2 latach nadal są atrakcyjne. Przy kilku większych transakcjach (zakup elektroniki) sprawdzałem wcześniej kursy wymiany walut w aplikacji Revolut i u konkurencji (kantory internetowe, banki). Międzybankowe kursy walut robią robotę.

Używanie Revolut na co dzień: Płatności, jak i samo używanie aplikacji nadal jest bardzo wygodne. W końcu (po długim oczekiwaniu) Revolut wprowadził możliwość podpięcia swoich kart do Apple Pay, więc same płatności są dla mnie równie wygodne, co innymi kartami. Aplikacja się rozwija i nadal uważam, że jest jedną z najlepszych aplikacji bankowych, z jakimi miałem do czynienia – polskie banki powinny się uczyć od R. tego, jak powinna wyglądać czytelna i wygodna aplikacja.

Podsumowując: Nadal jestem zadowolony i nadal polecam Revolut!

(dodano 4 sierpnia 2020) – Minął kolejny (trzeci już) rok z Revolut i zdania nie zmieniam.

(dodano 9 czerwca 2023) – Nadal korzystam z Revolut i do tej pory nie odnotowałem żadnych problemów.

UWAGA: Trwa promocja, w której czytelnicy bloga otrzymują 3 miesiące planu Premium za darmo za założenia konta i karty korzystając z tego linka 💳️🎁

Czy są wśród nas użytkownicy Revolut? Macie równie pozytywne doświadczenia? A może moja recenzja właśnie kogoś przekonała do założenia karty? Czekam na komentarze!

🎁 Jak otrzymać 3 miesiące Revolut Premium za darmo?

Aby otrzymać 3 miesiące planu Premium za 0 zł, wystarczy założyć nowe konto w Revolut korzystając z tego linka. Po założeniu konta wybrany plan zostanie aktywowany za darmo automatycznie na 3 miesiące.

🤑 Czy używanie Revolut jest darmowe?

Tak. Konto jest zupełnie darmowe. Płatności kartą, przelewy krajowe i międzynarodowe, przewalutowania i wypłaty z bankomatów do kwoty 800 zł miesięcznie są bezpłatne. Jedyny koszt, który można (ale nie trzeba!) ponieść to koszt wysyłki karty fizycznej (24,99 zł).

💸 Ile kosztuje wymiana walut w Revolut?

Wymiana walut w Revolut jest darmowa do kwoty 5000 zł miesięcznie (lub równowartości w innej walucie), a waluty wymieniane są po kursie międzybankowym bez żadnych prowizji. Jedynie w weekendy, kursy walut powiększone są o 1%.

Ile kosztują przelewy w Revolut?

Zarówno przelewy krajowe (w Polsce) i Europejskie (SEPA) są zupełnie darmowe. Pierwszy przelew międzynarodowy (SWIFT – na całym Świecie) w miesiącu również jest za darmo.

Czy będę mógł zamknąć konto w Revolut bez opłat?

Tak. W dowolnym momencie możesz zamknąć konto z poziomu aplikacji mobilnej na Twoim smartfonie. Założenie konta nie generuje żadnych zobowiązań.

414 komentarzy

 1. Do płatności zagranicznych jest to zapewne znakomite, ale w kraju zdecydowanie wolę kartę Curve, która zastępuje mi wszystkie polskie i której nie muszę niczym zasilać, a ochronę gwarantuje mi MasterCard. Po prostu w smartfonie wybieram, którą kartę ma „udawać” moja Curve i płacę do woli. Oczywiście za darmo.

   • Jak najbardziej polecam. A Revoluta chwilowo nie potrzebuję – teraz intensywnie pracuję, by móc za jakiś czas znów trochę powojażować za granicę. Wted kto wie, kto wie…

    • Jagoda

     Witam, mam pytanie robić przelew przez przypadek wysłałam to z opłatą 25 zł (szybki przelew), po chwili cofnęłam go. Revolut zwrócił mi tylko kwotę z przelewu, a tych 25 zł już nie. Orientuje się ktoś czy zwrócą mi za koszt przelewu? Czy to już przepada?
     Pozdrawiam

     • Maciej

      Półtora grosza różnicy wzgledem kantoru Alior Banku ( wg porownania autora).
      Czyli przy wmianie 3 000 euro ( na wakacje spokojnie wystarczy) oszczedzę 45 zł.
      Zbyt mały zysk by porzucic realny bank na wirtualną firmę bez realnej placówki. Bez kontroli w Polsce.
      Może to nie będzie Amber Gold, ale tylko może.

     • Bisia

      Witam. Odnośnie przelewów, chciałam zapytać czy z konta revolut będę mogła robic przelewy/opłaty za np. rate kredytu w Polskim banku?

    • Sebi

     Karty revolut są już kartami debetowymi, a co za tym idzie można już płacić na pokładach samolotów u nie tylko, nie wszyscy chcieli je
     Do tej pory uznawać wiec teraz będzie jeszcze łatwiej :)

   • Valdi2105

    Złodzieje i oszuści. Zablokowali moje konto i od 6 dni nikt mi nie chce wyjaśnić dlaczego. Słyszę tylko słowa : proszę być cierpliwym , pracujemy nad tym. Z nikim nie można porozmawiać, tylko czat. Każdy konsultant ignoruje mnie. Teraz otrzymałem informacje , że w związku z art 11 REVOLUT moje konto jest zablokowane dodatkowo na 14 dni. Za to , ze użyłem ostrych słów w krytykowaniu REVOLUT. Zablokowali mój czat z nimi i nic nie mogę zrobić. To ostrzeżenie dla innych , aby uważali na REVOLUT.

  • Marta

   Przekazalam synowi $500 uzywajac Citi Master Card na jego konto Revolut. Pieniadze pojawily sie na koncie Revolut, ale zostaly wybrane przez Revolut jakoby transakcja byla nie autoryzowana przez Citi. Po okazaniu wymaganych dowodow, ze transakcja byla autoryzowana, pieniadze nie zostaly przelane to Citi ani na konto syna w Revolut. Citi przedstawil pisemny dokument, potwierdzajacy fakt, ze Revolut nie przelal funduszy na moje konto. Pracuje nad znalezieniem organy europejskiego, gdzie moge ten fakt zglosic. Revult nie oferuje adekwatnej obsugi klienta, proby rozwiazania problemu mozliwe sa tylko na czatach z niedoinformowanym personelem. Rozumiem dlaczego banki pobieraja oplaty: solidna usluga kosztuje.

  • Huouin

   Problem jest taki, że revolut przechowuje PIN do kart w formie niezaszyfrowanej. To jest temat, który eliminuje to rozwiązanie.

 2. Maciej

  Hej,

  założyłem sobie tam konto, podpiąłem swoją kartę z Aliora, z którego będę zasilał to konto. Wszystko poszło OK. Tylko nie rozumiem tej opcji subkont – mam je sam utworzyć? Bo na razie widzę w aplikacji tylko to, co zasiliłem.

  • Hej Maciej! Karta już zamówiona? :-)
   Możesz sobie założyć subkonta (znajdziesz taką opcje w aplikacji), jeśli potrzebujesz trzymać daną walutę, czy „ręcznie” ją wymieniać. Po każdej wymianie waluty w aplikacji subkonto tworzone jest też automatycznie. Jeśli chcesz po prostu wymieniać korzystnie walutę, to będzie się to działo automatycznie przy każdej płatności, bez konieczności zakładania subkonta :-)

    • Po zasileniu konta kwotą 20 zł będziesz w zakładce „Karty” miał też możliwość założenia bezpłatnie fizycznej karty Visa, którą przyślą Ci do domu :-)

     • Maciej

      Acha, czyli mam rozumieć, że te subkonta są dla kart fizycznych? Szkoda – za tydzień wyjeżdżam i nie zdążą mi dosłać :-)

     • Subkonta są dla wszystkich :-)
      Przeklikałem przed chwilą aplikację i chyba najwygodniej założyć subkonto wybierając opcję wymiany waluty (po wymianie konto jest tworzone) lub zasilenia konta w obcej walucie (po zasileniu też nowe subkontokonto jest tworzone). Jakby co, zawsze zerkaj do zakładki „Pomoc” w aplikacji, bo tam wszystko jest fajnie wyjaśnione i pokazane. I subkonta oczywiście są za darmo – jakby wymagały konta „Premium” to bym o tym na pewno napisał w recenzji.

      Po prostu wspomniałem o karcie fizycznej, bo warto ją wyrobić, skoro można uniknąć kosztów przesyłki. Szkoda, że nie zdążą Ci jej dosłać przed wyjazdem :-(

     • Maciej

      OK. Dzięki – faktycznie przy pierwszym przewalutowaniu tworzy się konto z walutą.
      Zdążą na styczeń – zobaczymy czy będzie można nią płacić na wyciągach w Austrii :-)

    • Mikolaj

     Czy konta standard(darmowe) mają możliwość stworzenia więcej niż 1 karty wirtualnej? Jak tak to czy stworzenie ich coś kosztuje? Orientuje się Pan, Panie Mateuszu, jak to wygląda?

   • Czubert

    A jak sprawa wyglada jakby się chciało wykorzystać Revoult podczas pracy za granicą? W Niemczech byłem zmuszony założyć niemieckie konto bo pracodawca nie chciał ponosić kosztów przelewu zagranicznego. Czy podczas wykonywania przelewu na konto revoult pracodawca z obojętnie jakiego kraju będzie obciążony dodatkowymi kosztami? Jakbyś polecił konto do tego celu?

   • Daria

    a jak to sie ma do sytuacji w ktorej mieszkam za granica ale czesto przebywam w Polsce, robię zakupy i normalnie zyje. czy moge zasilic konto z konta niemieckiego? bo szczerze nie oplaca mi sie zakladac konta walutowego za ktore co moesiac trzeba placic. i drugie pytanie czy jest jakas strona na ktorej jest dokladnie wyjasnione co i jak wyglada z ta karta? Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi

 3. Basia

  Pytanie do Marka: w czym lepsze jest to Curve od GooglePay?
  A co do revoluta, świetna karta, ale zawsze trzeba mieć inną na czarną godzinę (TMobile czy Kantor Alior). Z mojego na razie krótkiego doświadczenia nie da się revolutem płacić w samolocie (płatność offline), za to kantorem Alior bez problemu.

  • Sylwester

   Cześć. Czy revolut zawsze pobiera automatycznie kwotę z konta na którym jest najwięcej pieniędzy? Sytuacja: mam 100 PLN, 0 EUR i 5000 GBP. Place w Hiszpanii 5 EUR za kawę. Chciałbym żeby to 5 EUR było automatycznie kupione i zasilone z konta PLN a nie GBP (najwięcej zgromadzonych środków). Czy mogę jakoś ustawić to pierwszeństwo na PLN?

   • Ninjahouse

    W Revolucie wszystkie waluty są tak samo traktowane. Skąd karta ma sobie zgadnąć z jakiej waluty chcesz w locie przewalutowywać? Revolut zakłada, że albo masz konto w walucie w której chcesz płacić i ma ono wystarczające saldo, żeby pokryć najbliższą płatność w tej walucie, albo przewalutowuje z konta, które ma największą wartość. Krótko mówiąc chcesz płacić w Euro, to przewalutuj sobie przed płatnościami na euro. To trwa sekundy.

 4. Odpowiedź dla Basi:

  Nie odpowiem Ci precyzyjnie, bo nie znam Google Pay i nie chcę znać. Może to ze względu na wiek, ale jestem tradycjonalistą i wolę płacić kartą niż telefonem. Dla mnie telefon jest do dzwonienia, nie do płacenia. Ponadto nie chcę, żeby Google wiedziało, ile i na co wydaję. Dla mnie karta Curve jest idealna, bo zastępuje mi ileś innych (lubię promocje bankowe, więc mam sporo kont).
  Nie zaśmiecę Gospodarzowi komentarzy dodatkowym linkiem, ale jeśli klikniesz w moje imię, to bez trudu znajdziesz mój tekst o Curve, który być może pozwoli Ci wyrobić sobie pogląd.

  • Mariusz

   Jak google coś o tobie wie, to źle. Ale jak wiedzą o tobie autorzy aplikacji Curve to już nie robisz problemu. Naprawdę uważasz, że nie sobie statystyk z twoich transakcji? Śmieszne podejście…

  • Tomek

   Trochę późno trafiłem na ten artykuł i być może kilka osób musiało przez to doświadczyć tego czego ja doświadczyłem. Swojego czasu piałem podobne psalmy pochwalne i kilkanaście osób zaczęło dzięki mnie używać Revolut. Niestety koszmarne zdarzenia z ubiegłego roku wyleczyły mnie z niej trwale. Przez ponad miesiąc nie mogłem dostać się do moich środków ani z pomocą bankomatów, ani zakupów. Dopiero przelew na inny rachunek uratował sprawę. Komunikacja z botami, które nie widziały problemu dodatkowo zaogniała sytuację. Dopiero jak zażądałem usunięcia konta skontaktował się ze mną konsultant i okazało się, że był błąd systemu i moja karta była zablokowana ze względu na dużą ilość transakcji, które wyglądały na próbę kradzieży pieniędzy z mojego konta :) Podziękowałem za łaskawą możliwość odblokowania po ponad miesięcznym lekceważeniu problemu bez wsparcia firmy. Dodając do tego doświadczenia mojej znajomej przy próbach wypłaty z bankomatów w Polsce z każdorazowo naliczaną opłatą i przewalutowaniem proponowanym jako obowiązkowe przez bankomat zdecydowanie nie polecam.

 5. Przyznaję się szczerze, że nie miałem pojęcia o takiej karcie, ale dobrze wiedzieć, zapisuję sobie to do listy rzeczy „do ogarnięcia” i mam nadzieję, że uda mi się to załatwić przed okresem bożonarodzeniowym :)

 6. Magda

  A ja czegoś nie rozumiem. Zarejestrowałam się, przesłałam fotki dowodu i selfie i… Od prawie doby czekam na weryfikację tożsamości. Próbowałam coś dopytać na chacie, ale nikt tam nie odpowiada, żadnego innego kontaktu nie widzę. Ktoś wie, o co może chodzić? Czy to może tyle trwać?

  • Magda

   Aktualizacja, wszystko już działa. Trwało to prawie 2 dni, ale ostatecznie ktoś się na chacie odezwał. Nie wiem, co im nie pasowało, ale prosili jeszcze o moją fotkę, jak trzymam swój dowód osobisty w pobliżu twarzy. Po wrzuceniu tego, momentalnie zostałam zweryfikowana. Na fizyczną kartę jeszcze czekam, ale wirtualną już wczoraj płaciłam i działa jak należy.

  • perliczka

   W ciągu 60 sekund w internecie ok 30 osób traci swoją tożsamość. Przesłanie skanu dowodu osobistego idealnie wpasowuje się w ten schemat. A brak odpowiedzi też może o czymś świadczyć.

    • Leon

     Witam 🙂
     Mam pytanie czy pracodawcy robią jakikolwiek problem z wysyłaniem wypłat na konto litewskie i jakie ponoszą koszty przelewu.

    • Meggi

     Czy można zasilać Revolut przez wpłatę bankomatem, jakie inne sposoby znacie oprócz swojego podpiętego konta? Np paypal?

     • Andrzej Adamczyk

      Ja sasilam karta kredytowa mbanku. Mbank widzi to jako transakcja zakupu i nie nalicza prowizji. Po zasileniu w revolit pojawia sie kasa. Zaraz robisz spowrotem do mbanku gdzie masz 5%.. pilnujesz terminu splaty karty kredytowej.. splacasz i ponawiasz procedure…. im wieksza kwota tym wiekszy zysk z kasy karty :) perpetum mietek :)

 7. Michal

  Praktyczne pytanie – ile trwa dostarczenie fizycznej karty? Czy jeśli zamówię dzisiaj z dostawą do jednego z większych polskich miast, jest szansa na dostawę do piątku?

  Pozdrawiam

   • Rafał

    Pytanie do Mateusza autora tekstu. Jak się ma pobieranie prowizji za płacenie kartą revolut w Japonii? Wcześniej napisane jest że do kwoty 200 $lub € wypłaty w bankomacie miesięcznie jest bez prowizji powyżej tej kwoty dochodzi prowizja. Jak to się ma do płatności kartą w danym kraju??

    • Rafał, przy płatności kartą w Japonii (czy gdziekolwiek indziej) nie ma żadnych dodatkowych prowizji. Tylko przy wypłacie z bankomatu, powyżej wspomnianego przez Ciebie limitu.

    • Beata

     Dobry wieczor…ja tak troche nie na temat. Czy zeby podloczyc Revoluta do karty bankowej juz istniejacej musi to byc karta kredytowa czy debetowa wystarczy. Dziekuje, Bea

 8. Jacek

  Karta warta polecenia. Mam. Korzystam. Jestem zadowolony. Przelewy zupelnie za darmo. Zwlaszcza na konta zagraniczne. Co do wad to nie zaplacisz nią za tankowanie na stacji automatycznej, tam gdzie terminal dziala w systemie offline, w Holandii sporo sklepow nie akceptuje w ogóle kart VISA. Ale za to mozna wyciagnac gotowke z bankomatu

  • Piotr

   Hej Jacek
   Mieszkam w Holandii i mam już kartę Revolut od jakiegoś czasu ale jeszcze jej nie używałem do płatności sklepach.
   Mam pytanie, które sklepy w Holandii nie akceptują karty Revolut?
   Kiedyś jej użyje ale dobrze było by wiedzieć, którego sklepu unikać przed niepotrzebnym stresem, że coś poszło nie tak.

 9. Łukasz

  Ja zamówiłem moją kartę w czwartek ok 22, a wczoraj listonosz wrzucił mi ją do skrzynki, zatem mimo deklarowanego terminu do 6 września dostałem ją już na trzeci dzień roboczy!

  • Roma

   Dramat.
   Bubel zamiast rewolucyjnego produktu. Przez 2 dni miałam odmowę płatności internetowej, 6 bankomatów odmówiło zmiany pin, 6 bankomatów odmówiło podania salda, ostatni odmówił wypłaty i zakomunikował że karta zablokowana.
   Wielki bubel.
   Obsługa klienta twierdzi że awaria.
   Bubel i tyle.

 10. Juma

  Mamy ( JA i żona) 2 karty Revolut. W trakcie aktywacji kart fizycznych (płatność z wykorzystaniem kodu PIN) przy płaceniu kartą za zakupy w Lidlu pobrana została dodatkowa opłata, płatność została zaksięgowana w £ , a następnie przeliczona na złotówki ( kilkanaście zł więcej). Nie było subkonta w £ !
  W Kauflandzie z drugą kartą wszystko prawidłowo.

 11. Marcin

  Czy Revolut zaczął znowu wysyłać darmowe karty MasterCard? Bo właśnie zamówiłem fizyczną kartę i w aplikacji na karcie jest logo MasterCard, a słyszałem, że ponoć wysyłają tylko VISA.

  • Arek, tak jest – nadal kartę można otrzymać za darmo, rejestrując się z linka. Promocja będzie działała jeszcze jakiś czas i na pewno edytuję wpis, gdy się to zmieni!

 12. Dawid

  Ależ obszerna recenzja – szanuję mocno.
  Planujesz recenzje innych kart wielowalutowych albo jakiś potężny ich ranking? Przydałoby się, aby czytelnicy mieli porównanie i decydowali na podstawie różnic wad i zalet, którą ostatecznie wybiorą: odpowiedz proszę.
  Tymczasem, wysyłam link do przykładowej kolejnej karty do zrecenzowania: igoriacard.com

  • Cześć Dawid! Dzięki za miłe słowa!
   Rankingu nie będzie raczej w najbliższym czasie, ale jeśli trafiam na jakiś ciekawy (opłacalny!) produkt finansowy, to staram się go testować i przygotowywać recenzję na blogu.

 13. Kamil

  Cześć i czołem! Otworzyłem konto wraz z wirtualną kartą. Myślę czy by zamówić plastik ze względu, że zimą planuję wyjazd za granicę. Mam tylko kilka wątpliwości:
  1. Jeśli zamówię kartę to rozumiem będzie ona miała zupełnie inny numer niż ta fizyczna, prawda? Nie ma możliwości by fizycznie dostać „tę samą” posiadaną kartę?
  2. Aby płacić nią w sieci muszę potem podpiąć ją z pozycji aplikacji i usunąć sobie wirtualną kartę? (Wolę mieć jedną do wszystkiego). A może opłaca się posiadać jej dwie wersje?
  3. Standardowa karta Revolut nie umożliwia płatności zbliżeniowych – jedynie poprzez wpisanie PIN-u prawda?

  Miłego dnia!

  • Cześć Kamil!
   ad 1. Karta fizyczna i wirtualna to dwie osobne karty z osobnymi numerami.
   ad 2. Możesz mieć tyle kart fizycznych i wirtualnych ile chcesz. Możesz je też dowolnie dodawać, usuwać i płacić nimi w sieci :-)
   ad 3. Oczywiście, że umożliwia płatności zbliżeniowe! Tylko pierwsza transakcja (nową kartą) musi być potwierdzona pinem.

  • les

   Karolino, podpinasz kartę płatniczą z innego banku (ja podpiąłem wirtualną z mBanku) i z niej pobierana jest kasa przy zasileniu konta. Nie musisz robić przelewu międzynarodowego. Pozdrawiam.

    • Ninjahouse

     Przy płatnościach kartami prowizje są zabronione. To dotyczy zarówno kart Visa jak i Mastercard. To karta ma reprezentować pieniądze. Prowizja byłaby po prostu okradaniem kupującego.
     A żeby uprzedzić pytania – operacja zasilenia konta revolut przy pomocy karty wlicza się do limitu płatności kartami dzięki którym opłaty za kartę są zerowe. Dodatkowy bonus. Ciekawe jak długo banki będą to tolerować… ;)

   • Martya

    Czy korzystając z podanych w recenzji linków do polskojęzycznej aplikacji kartę fizyczną mogę zamówić na zagraniczny adres? Czy jest jakieś powiązanie z Polską, czy i tak nie robi im to różnicy?

    • Piotr

     Hej Martyna
     Wraz z żoną używany polskojęzycznej aplikacji mieszkamy w Holandii i na holenderski adres przyszły nasze karty.
     Pozdrawiam

 14. Ala

  ja nie do konca rozumiem te subkonta, jezeli chciałaym załozyc revoluta ale miec go tylko jako karte awaryjna na wyjazdy badz aliexpress i ebay xD co chwile gdzies jade i czasem potrzebuje roznych walut, czy jezeli doładuje ją w złotówkach i tak zostawie to tez jest ok? i wtedy w zaleznosci gdzie jestem chorwacja, niemcy , belgia rosja itp to jak uzyje jej awaryjnie bo braknie mi gotówki to samo tez sie przewalutuje? moze tak, co sie bardziej opłaca, odrazu przewalutowywac czy zostawic w złotówkach? bo i tak zazwyczaj jade z gotówka a revoluta bym chciała awaryjnie , czy lepiej odrazu jechac z wiekszoscia na revolucie, ale wtedy 200 euro przy wypłatach z bankomatów to moze byc rożnie

 15. Monika

  Wlasnie dostałam kartę. Zamówiłam ja w u.k i tam ja odebrałam. Przelalam swoje funty i wszystko jest ok, jednak mam również konto amerykańskie, próbowałam przelać dolary ale pokazuje mi pobierana prowizje jakieś 1,5% czy nie da sie tego uniknąć? Moze cos robie źle. Pozdrawiam

 16. AZ

  Przed wyjazdem za granicę kraju założyłem konto. Przez błąd na stronie płatności zamiast 20 pln zapłaciłem 60 (w tym 10 za karte). Po 3 tygodniach i wielu próbach nie moge aktywować konta, na chat nikt nie odpisuje, dodzwonić się nie da. Kasa niby jest ale zamrożona. Jak dla mnie oszuści i tyle… niestety

 17. Anula

  Hej Mateusz, trafiłam na Twojego posta, bo używając Revoluta od roku, napotkałam ostatnio jeden problem i to w Polsce. Mianowicie chciałam wypłacic PLNy z bankomatu Euronet w Warszawie i na ekranie pojawiła się informacja że zostanie naliczona prowizja w wysokości 7 euro. Na karcie mam środki w złotówkach, skąd więc taka prowizja? Za granicą nigdy nie miałam żadnych prowizji naliczanych choć wypłacałam z bankomatów euro z konta w PLNach.

  • Ninjahouse

   Jeżeli nie można nigdzie znaleźć bankomatu bez surcharge, to polecam pójść do sklepu i wykorzystać transakcję cash back, która nie może mieć żadnych prowizji po stronie maszyny bo zabraniają tego przepisy operatorów kart. Byle tylko transakcja poszła w lokalnej walucie lub jedyne przewalutowanie robił Revolut (czyli wystawca karty)

 18. Joanna

  A ja od poczatku października nie moge doładować mojej karty REVOLUT. Zawsze zaraz po wybraniu kwoty doładowania otrzymywała z mojego banku smsa z potwierdzeniem tranzakcji i pieniądze natychmiast były przelewane. Teraz nie mogę ukończyć całej procedury. Trwa weryfikacja i po pewnym czasie otrzymuję info że kasa wróciła na konto.:( pytałam w moim banku i nie ma blokady. Nie mogę się nigdzie dodzwonić. Nikt nie odpowiada na maile. Co może się dziać? Joanna

 19. andre

  Trzy próby weryfikacji niepomyślne. Pojawia się wiadomość, że ma być rządowy dokument i twarz, ale za każdym razem wysyłałem duże zdjęcia dowodu i swoje selfie, na tyle wyraźne, ile się da. Na twarzy jestem chudszy niż na zdjęciu z dowodu, to może być problem? Za pierwszym razem wpisałem tylko pierwsze imię przy rejestracji, ale to też poprawiłem przed ponowną próbą weryfikacji i nic… :(

  Wszedłem przez Twojego linka, ale nie ma żadnego info, że karta będzie wysłana za darmo. Można to jakoś zweryfikować? Przeniosło mnie na ogólną stronę revoluta, tam nr telefonu, później sklep play z linka sms i zainstalowane.

  • andre

   Okazuje się, że moje zdjęcia były… za dobre ;-) Ostatecznie zdjęcie dowodu zrobione na szybko na kolorowym tle (wcześniej było kadrowane na białej kartce) przeszły już bez problemu + baaaardzo niewyraźne selfie, ale z widocznym dowodem w ręce. Wyjaśniło się dzięki konsultantowi online (czat w aplikacji).

   Co do płatności za wysyłkę – potwierdzam, już po wyborze karty widnieje informacja „free”, jako koszty wysyłki karty standard.

 20. Jj

  Moje pierwsze wrażenie z revolut niestety negatywne. Mam konto revolut w złotówkach. Hotel w Grecji rezerwowany przez booking pobrał z karty pieniadze. Niestety w revolut nie widzę kwoty transakcji w Euro tylko PLN. Pobrana kwota jest o kilkadziesiąt zł wyższa niż przelicznik booking. Wyszło mi że że kurs euro na revolut to jakieś 4,7zl. Revolut twierdzi że hotel obciążył kartę w PLN a nie w euro. Nie wiem jak to możliwe.

  • Booking robi takie numery z przewalutowaniem i na tym dodatkowo zarabia. Oczywiście, gdyby Booking pobrał kasę w EUR, to Revolut automatycznie by ja przeliczył po swoim kursie, bez konieczności wcześniejszego „ręcznego” przewalutowania czy subkont.

  • jj

   Dziękuję za komentarze. Potwierdzam – po wymianie pieniędzy na subkonto w Euro – kolejne płatności były już realizowane w Euro bez żadnych opłat czy prowizji.

 21. Paweł

  Po weryfikacji, mając na koncie 20 zł zamówiłem kartę fizyczną standard, Czy dostanę jakąś wiadomość, że została do mnie wysłana. Skąd mam wiedzieć, że dostanę kartę

   • Paweł

    Faktycznie mam powiadomienie w aplikacji i dostałem SMS o wysłaniu karty.
    Jak najlepiej zasilać konto Revolut .Z karty kredytowej płaci się bardzo wysokie prowizje

    • Kuba

     Jak sam zauważyłeś zasilając z karty kredytowej płaci się wysokie prowizję (naliczane przez wydawcę karty kredytowej). W związku z tym najlepiej jest zasilać konto Revolut nie z karty kredytowej.

     • Artur

      Witam,
      Brakuje mi w artykule informacji na temat przelewow w obcej walucie. Czy np mieszkajac na stale w Irlandii mozna robic wplaty na konto innych osob w innych krajach w ich walucie? W artykule jest wspomniane o przelewie niewykorzystanych srodkow na wlasne konto. Bede wdzieczny za odpowiedz,
      Artur

    • Anula

     Najpierw podepnij kartę do konta z którego będziesz zasilał. Potem kliknij na „+” obok kwoty salda w pierwszej zakładce „Konta”.

 22. Karol

  Używam Revoluta od ponad roku,póki co prawie w całej Europie bomba.Bardzo przydatna opcja to błyskawiczne przesyłanie środków w walutach na subkontach między użytkownikami Revoluta.Przy wypłatach z bankomatów i płatnościach w niektorych terminalach trzeba pamiętać ,aby wybrać lokalną walutę,bankomat broni się jak ognia,chcąc zarobić na przewalutowaniu funtów,gdyż taka jest nominalnie karta Revoluta.Z daleka od złodziejskich bankomatów Euronetu.Polecam.

 23. Anula

  Już znalazłam – klikam wymień i wybieram walutę. Tylko że nie ma chińskich Juanów, a myślałam że Revolut obsługuje, skoro obsługuje dirham arabski, forint węgierski, szekel izraelski czy jen japoński itd :(

  • Kuba

   Obsługuje obsługuje.

   https://community.revolut.com/t/travelling-to-china-chinese-yuan-balance/44689

   Revolut currently supports spending, and ATM withdrawals in over 120 currencies. The current list of supported currencies include:

   AED, ALL, AMD, AOA, ARS, AUD, AZN, BAM, BBD, BDT, BGN, BHD, BMD, BND, BOB, BRL, BSD, BWP, BYN, BYR, BZD, CAD, CHF, CLP, CNY, COP, CRC, CVE, CZK, DKK, DOP, DZD, EGP, ETB, EUR, FJD, GBP, GEL, GHS, GIP, GNF, GTQ, HKD, HNL, HRK, HTG, HUF, IDR, ILS, INR, IQD, ISK, JMD, JOD, JPY, KES, KGS, KHR, KRW, KWD, KYD, KZT, LAK, LBP, LKR, MAD, MDL, MGA, MKD, MMK, MNT, MOP, MUR, MVR, MWK, MXN, MYR, MZN, NAD, NGN, NIO, NOK, NPR, NZD, OMR, PAB, PEN, PGK, PHP, PKR, PLN, PYG, QAR, RON, RSD, RUB, RWF, SAR, SBD, SCR, SEK, SGD, SRD, THB, TMT, TND, TOP, TRY, TTD, TWD, TZS, UAH, UGX, USD, UYU, VEF, VND, VUV, WST, XAF, XCD, XOF, XPF, ZAR, ZMW.

  • Anula

   Może ktoś mi podpowie co mam zrobić skoro potrzebuję zapłacić w sklepie internetowym w Juanach chińskich, a sklep przelicza cenę podaną w euro na Juany bo mam Juany na wyciągu w Revolucie? Nota bene sklep jest niby w Niemczech na niemieckiej domenie a ceny podane są w euro, sklep przelicza na Juany po po kursie który jest jak najbardziej OK ale problem w tym że na euro przeliczył po złodziejskim kursie (wyższym o 1 zł), na szczęscie Revolut odrzucił transakcję bo nie miałam takiej kwoty na koncie gdyż wcześniej doładowałam tylko mniej więcej tyle ile bym zapłaciła w euro po normalnym kursie. Czyli w takim razie powinnam wymienić moje złotówki na euro w aplikacji i wtedy podczas przeliczania na Juany zapłacę tyle ile sobie obliczyłam ? Z góry dzięki.

   • Anula

    No nie, jednak sklep przelicza na Juany po złodziejskim kursie (wymieniłam PLNy na euro bo cena jest w euro a sklep i tak przelicza na Juany). Help – jak założyć subkonto w Juanach żeby płacić bez przeliczania?

    • Dorota

     Coś mnie podkusiło żeby założyć konto i zamówić kartę Revolut. I dopiero po tym dotarłam do Wszystkich komentarzy. Niby żadnych problemów nie było, ale widzę, ze przelewy SEPA nie są akceptowane wiec pozostaje drogi SWIFT. Przelewy z karty debetowej tez z prowizja. Czy wobec tego Revolut dalej ma rację bytu? Jak bo sensownie zasilać? Będę w UAE i na Mauritiusie i wielowalutowa karta z mojego banku nie pomoze mi specjalnie

   • Kuba

    w ogóle nie musisz wymieniać nic. Wpłacasz zlotówki na revoluta i zapominasz o wymianie czegokolwiek na cokolwiek. Na to jak przelicza to Aliexpress revolut nie ma wpływu. Wybierz sobie po prostu walutę w której chcesz zapłacić i tyle.

    • Anula

     Oj chyba nie wiesz jak to działa. gdy mam wymienione zł na daną walutę na subkoncie to sklep już nie przelicza (jeśli przelicza, a Revolut wiem że nic nie ma do tego). Gdyby Revolut obsługiwał subkonta w ¥ to nie byłoby problemu.

     • Miki

      skoro masz subkonto w euro i cena jest w euro to po h… chcesz przeliczać na juany i potem z powrotem na euroo?? może problem jest z tobą?

 24. Krzysztof

  Zapłaciłem w internecie kartą virtualną za usługę w pln. Miałem tylko pln na koncie. Pobrało mi przez przeliczenie przez GBP. (?)

  • Ninjahouse

   Niektóre firmy próbują same przewalutowywać po jakimś swoim wyśnionym kursie. Najczęściej mają podpisane jakieś umowy z jakimś polskim bankiem.
   Takim przykładem jest choćby Aliexpress.com czy Paypal.
   W przypadku Paypala przy transakcji lub przesyłaniu pieniędzy można wybrać, że przewalutowanie ma być po stronie banku wydającego kartę. I w przypadku Revoluta właśnie o to chodzi. Podobnie w bankomatach kiedy pojawia się pytanie czy wykonać konwersję (przewalutowanie) z prowizją – wtedy należy odmówić transakcji lub przewalutowania. Często okazuje się, że bez konwersji i prowizji też można dokończyć transakcję lub wypłatę.

 25. Witam. Czy jeżeli założe sobie w REVOLUT od razu subkonto w PLN to przy późniejszej wpłacie np. 50 zł,. ta kasa od razu trafi na to subkonto czy też najpierw pojawi się na koncie głównym w EURO i dopiero potem na subkonto w PLN czyli będzie dwa razy przewalutowana?

 26. Tichy

  Czy pieniądze, którymi zasila się Revolut trafiają od razu na odpowiednie subkonto czy też najpierw na konto główne, a potem dopiero po przewalutowaniu na subkonto w danej walucie?

   • Tomasz

    Beznadziejny support macie w tym Revolucie. Od tygodnia nie mogę rozwiązać problemu przez chat. Na maile odpisują chyba tylko roboty. Nie ma jak rozwiązać prostego problemu. Skandal jak na bank aby obsługa tak leżała. Jako użytkownik od.dawna stwierdzam że idzie to wszystko w coraz gorszą stronę

 27. Karlos

  Tichy,zasilona kasa trafia na takie subkonto w jakiej walucie je zasilasz.Euro to euro,zł to zł.A później od Ciebie zalezy co z tymi środkami dalej zrobisz

 28. Hej Mateusz,

  Dobrze, że wspominasz o Revolucie:) Myślę, że to doskonała alternatywa dla tradycyjnych banków i z pewnością bardziej korzystne rozwiązanie niż tradycyjne konto w banku. A już szczególnie różnica jest ogromna jeśli chodzi o płatności w obcej walucie. A więc na wszystkie wakacje jest to opcja obowiązkowa ;)
  Ja sama korzystam z podobnej do Revoluta aplikacji – Monzo. Mieszkam w Anglii i tutaj ta apka jest zdecydowanie bardziej popuarna. Plus ma kilka dodatkowych opcji :) Do Polski chyba jeszcze nie trafiła, ale warto na nią czekać.

  Pozdrawiam,

 29. Sanisław

  Karta jest rzeczywiście bardzo fajna. ja korzystam z możliwości zablokowania jej przez aplikację i praktycznie jest ona zablokowana non stop a odblokowuję ją bezpośrednio przed korzystaniem. a zasilam też na bieżąco w miarę potrzeb

 30. Tomek

  Czy karta Revolut ma swój rachunek/konto czy musi być podpięta do konta innego banku? Czy na rachunek karty Revolut może pracodawca przelewać wynagrodzenie? Mozna ta kartą płacić rachunki np. za prąd, telefon itp?

  • andre

   Revolut nie jest podpięty (w widoczny dla użytkownika sposób) pod inne konto. Jest możliwość zasilenia rachunku przelewem, możesz zrobić przelew z Revolut na zewnątrz.

 31. Darth Artorius

  Obecnie Revolut od razu daje nam kartę wirtualną a kartę fizyczną jak złożymy taki wniosek ?

  Prawo jazdy dalej uznają ?

 32. Maciej

  Karta, konto OK. Ale ubezpieczenie tragedia, zdecydowanie odradzam. Aktywacja ubezpieczenia działa jak chce, a pomoc ze strony Revolut żadna. Jak nie chcesz mieć straconego wyjazdu – dla mnie brak ubezpieczenia kosztów leczenia podczas wyjazdu to zagrożenie zdrowia i zycia – to zapomnij o ubezpieczeniu Revolut.

 33. Piotrek

  Przepraszam za pytanie które pewnie już padło.
  Czy zakładając konto dostaję normalny numer jak przy innym rachunku bankowym ?
  Mam zamiar zgłosić takowy rachunek do programu partnerskiego w którym działam. Jak mam to zrobić ? Jaką nazwę Banku wpisać ?
  Z racji obecnością Komornika moich dotychczasowych rachunkach bankowych, szukam alternatywy.

  • Karlos

   Indywidualny numer konta masz dla euro i funta,dla złotówek Twój płatnik w tytule przelewu musi wpisać indywidualny numer identyfikacyjny Twojego konta.Bank to Lloyds Bank,dane konta znajdziesz w aplikacji po wejściu w jego dane.Reszte znajdziesz w internecie,albo się odzywaj.Sam myślałem o alternatywie dla komornika,czy Urzędu skarbowego w sensie nie wykazywania dochodów.Jednak dowodów na skuteczność brak.Ale utrudnienie zapewne będzie.

   • Janusz

    Dzięki za zainteresowanie.
    Pomogę w kwestii alternatywy o której wspomniałeś. TAK, konta zagraniczne nie podlegają zabezpieczeniom przez komorników Polskich. Komornik może działać tylko na terenie swojego państwa, ale w wyjątkowych okolicznościach może zwrócić sie o taką jak by pomoc międzynarodową i (o ile dobrze pamiętam) z nakazem sądu wystąpić do komornika na terenie innego Państwa o zajęcie/ściągnięcie wierzytelności. Osobiście wiem że jest to rzadka praktyka pisząc przez pryzmat znajomych mających „jakieś tam długi” i utrzymując nieruchomości za granicą. Po wyjściu Anglii z Unii będzie jeszcze ciekawiej.

    Proszę o odpowiedź na pytanie które zadałem(jeśli znacie). Czy za przelew z prywatnego konta na konto apki zostanie naliczona jakaś? opłata, jak przy przelewie międzynarodowym, czy wpłaty PLN są free? i jak przeleje 100 zł to na apce będę miał również 100zł? oraz gdy pójdę na pocztę, wypełnie druczek na wpłatę z kwotą 100 PLN to tyle dostanę?

    Z góry dziekuję za odpowiedź

 34. Janusz

  Jakie koszty przelewów własnych?
  Jesli chce zasilić konto PLN’ami to robiąc przelew z prywatnego konta jakie koszta ponoszę? Lub jak ograniczyć koszta aby ich nie ponosić wpłacając gotówkę?
  Do wpłaty PLN potrzeba numer swift itp czy już mają PL pośredników płatności tak jak zakładano rok temu?
  czy jest możliwość robienia wpłat poprzez pocztę druczkiem?

  • Karlos

   Janusz, proszę kto dzisiaj chodzi z druczkami na pocztę…..Konto zasilasz z własnej karty płatniczej,debetowej z własnego konta w polskim banku.Cala kwota co do grosza, bądź centa zasila Twoje konto na Revolucie.Mozna oczywiście wpłacić przelewem z konta,jednak trwa to dłużej ,gdyż jest to przelew walutowy do Anglii,a czy Twój bank naliczy Ci od niego prowizje zależy od Twojej tabeli opłat we własnym banku.

  • Krzysztof

   Jeśli masz kartę do swojego konta bankowego pln, to podłącz tę kartę do Revolut jako źródło do ssania pienie∂zy na Twoje konto pln w Revolut. Jeden klik i masz zassane pieniążki.

 35. Piotrek

  Karlos czyli ma to sens ? Mogę podać numer rachunku który dostanę +mam powiedzieć co trzeba wpisać w tytule przelewu ? A jak nie powiem ? To będzie przewalutowanie ?

 36. Karlos

  Nie chodzi o przewalutowanie,tylko pieniądze nie trafią do Ciebie.Pieniadze są zdeponowane w brytyjskim banku,który chyba póki co nie prowadzi indywidualnych kont w złotówkach, bądź nie ma umowy z Revolutem.Podobno Startup pracuje nad kontami złotówkowymi.

 37. Karlos

  Janusz, proszę kto dzisiaj chodzi z druczkami na pocztę…..Konto zasilasz z własnej karty płatniczej,debetowej z własnego konta w polskim banku.Cala kwota co do grosza, bądź centa zasila Twoje konto na Revolucie.Mozna oczywiście wpłacić przelewem z konta,jednak trwa to dłużej ,gdyż jest to przelew walutowy do Anglii,a czy Twój bank naliczy Ci od niego prowizje zależy od Twojej tabeli opłat we własnym banku.

 38. Krzysztof

  Witam,
  jestem w strefie euro. Mam tylko euro na koncie. Wypłaciłem z ATM (bankomat) kontrolnie 20 euro. Zżarło mi 26,-. Nie zgadzałem się na żadne przeliczenia. Czy jest gdzie opcja ustawienia, że ma brać prosto z rach. euro bez przeliczeń? Słyszałem coś o przypięciu karty do danej waluty. O co tu chodzi?

 39. Janusz

  @Karlos
  Pytanie czysto teoretyczne nawiązujące do wcześniejszych wypowiedzi w których ktoś wspomniał o komorniku. Jeśli ktoś nie ma swojego konta(lub ma zajęte) może chcieć wpłacać $ inaczej jak podpinając kartę, np. druczkiem na poczcie, przekazem w placówce bankowego lub jakkolwiek inaczej..
  Ok, mimo wszystko już uzyskałem odpowiedź na pytanie, i zwykły przelew może byc obciążony prowizjami. Nie za bardzo pasuje mi podpinanie karty na której jest większa gotówka do panelu prywatnej firmy, jestem trochę za bardzo ostrożny/przewrażliwiony..

 40. Damian

  Ludzie, serio wysyłacie „niewiadomokomu” zdjęcia swojego dowodu? No godne „podziwu”. Ja nawet do banku nie wysyłam takich skanów. I jeszcze podajecie numer telefonu :) Haha. Byłem na tą kartę nastawiony, ale jak przeczytałem o rejestracji to ją sobie odpuszczam…

   • Caterina

    Możesz podać podstawę prawną, na mocy której banki mogą robić skan dowodu? Ostatnio jak młoda Pani w banku chciała zrobić skan po uaktualnieniu mojego dowodu „zgodnie z procedurą banku”, grzecznie poprosiłam o podstawę prawną, której mi nie podała, więc nie zrobiła skanu ;)

 41. Karlos

  Telefonów mam kilka ,mogę podać mało istotny,tak jak do natrętnego rankomatu.Dowodu nie musisz wysyłać,możesz prawo jazdy,w jakiś sposób Revolut musi zweryfikować tożsamość klienta,gdybym chciał jechać w tej sprawie do Londynu,nie potrzebny byłby mi Revolut.Prostota ponad wszystko.Nikt Wam panowie nie każe podpinać karty z konta na którym trzymacie grube kwoty,jest wiele sposobów,żeby to obejść.Wczoraj płaciłem z Revoluta pokutę w Czechach, oczywiście w koronach,dziś za hotel we Francji,zero dorabiania tłustych prezesów naszych banków, wybór należy do każdego indywidualnie.

  • tomlo

   Ja im zeskanowałem prawo jazdy, ale wołają jeszcze o dowód lub paszport. Dlaczego? Dowodu ani paszportu im nie poślę.

 42. Piotr

  @Karlos jest szansa byś mi doradził coś w sprawie IBAN-u w PL ? Ogarnięty się wydajesz bardzo, ani zależy. Jak Admin nie skasuje to jak możesz napisz [email protected].
  Prośba jest olbrzymia.
  Pozdrawiam

 43. Aleks

  Krótkie pytanie bo nie mogę nigdzie tego znaleźć – czy w przypadku wpłat na konto revoluta to muszą byc zawsze wpłaty z jednego konta? Czy ktos inny może „zasilić” revoluta z dowolnego konta i dokonać wpłaty w dowolnej walucie na moje konto?

 44. Karlos

  Wpłaty przelewem mogą być z obcego konta,można przekazywać w ten sposób swoje pobory.Sam kartą płatniczą możesz zasilić tylko z własnej karty.Jesli chcesz otrzymać środki w innej dowolnej walucie przelewem,najpierw aktywujesz subkonto w danej/potrzebnej walucie po to by odczytać dane do przelewu,tj.nr konta w Lloyd Banku,oraz Twój unikatowy nr,który wpłacający musi podać w tytule przelewu.Jak do tej pory „bezpośrednie” konto z numerem do wpłaty jest w przypadku euro i funta.Podobno z czasem udostępniane będą kolejne.Przelewy działają ,sprawdzalem na przykładzie DKK,zarówno na własne ,jak i obce konto.

 45. Mała (ale wielka!) aktualizacja wpisu:
  Kilka dni temu Revolut otrzymał europejską licencję bankową.
  Na początek na Litwie, ale znaczy to tyle, że w niedługim czasie i w Polsce zaoferuje nowe produkty bankowe (pożyczki, depozyty, inwestycje). A co najważniejsze, oznacza to, ochronę wszystkich środków do kwoty 100 000 EUR w ramach europejskiego systemu gwarancji depozytów. Jak w każdym innym polskim banku!

  Dodatkowo od dziś, Revolut wprowadził polskie numery kont bankowych dla wszystkich klientów, kartę płatniczą, rozpoznawaną przez terminale jako polska i polskojęzyczny support w aplikacji.

  • cj

   karta rozpoznawana jako polska jest od września. A rachunki są brytyjskie za wyjątkiem PLN , a i to nie od razu dla wszystkich.

   Natomiast sugestia ochrony srodków do 100 tys EUR to przyszłość, nie odczytajcie tego jako teraz. Także ten.. spokojnie.

 46. Greg

  Akurat europejski system gwarancji bankowych to nie istnieje. Stara propozycja sprzed paru lat, która ma słabe szanse na wejście w zycie. Rejestracja na Litwie oznacza gwarancje litewskiego systemu… także lepiej przyjąć, że gwarancji nie ma.
  Ale na małe kwoty produkt na pewno ciekawy.

 47. Wespi

  Czy stworzenie wielowalutowego konta w Revolut wiąże się z księgowaniem kursu złotówkowego, czy bezpośrednio brane jest to pod uwagę jako międzynarodówka?

 48. M.

  Konieczne jest to pobieranie kolejnej aplikacji? Na tablecie też działa? Nie można tego zrobić zwykłą przeglądarką na komputerze?

 49. MArta

  Mi Revolut bez przyczyny anulował karte. Podobno straciła ważność a z tego co wiem jeszcze 2023r nie mamy. W pomocy jest tylko tyle,że karta może być zamrożona lub zniszczona i wtedy mam wystąpić o nową. Sęk w tym,że karta nie jest zniszczona, termin przydatności długi a nawet z aplikacji zniknęła mi karta,zupełnie nie wiem czemu. Dowiedzieć się nie sposób. Cały czas to samo….

 50. sebastian

  Super artykuł!
  Mnie natomiast zastanawia jedną rzecz: doładowuję konto na Revolut przelewem tradycyjnym przez bankowość internetową mojego banku, i po wklejeniu numeru konta system identyfikuje konto jako prowadzone w DABA Bank oddział Warszawa.
  I teraz mam pytanie: czy w praktyce, pomijając całą 'nakładkę’ jaka jest aplikacją mobilną zostało utworzone na moje nazwisko konto w polskim oddziale DABA Banku i tam są trzymane pieniądze, czy jest to rachunek pośredniczący którego właścicielem jest już Revolut i przez ten rachunek kasa leci do Llyods’a do UK?
  Przeczytałem cały regulamin dostępny w aplikacji ale nie ma tam o tym nic napisane. Może ktoś z Was wie coś więcej o tym mechanizmie?
  Pozdrawiam!

 51. bomel91

  U mnie przy próbie pierwszego doładowania tradycyjnym przelewem z konta w ING pojawia się opłata 40PLN (przelew na 20zł). Jak doładować tradycyjnym przelewem bez opłat?

 52. Robert

  To moze ktos mi pomoze. Zapisalam sobie numer konta jako odbiorca zaufany, bo przeciez przelewam pieniadze na moja wlasna karte Do listopada pieniadze dochodzily, ale grudniu nie doszly. Okazalo sie ze numer do przelew sie zmienil, ale towidze tylo w komorce jak zaczalem szukac co sie dzieje, Nie ma zadnego kontaktu z baniem. Jest opcja napisz do nas. Wiec opisalem sytuacje podalemobecny moj numer konta i bic oraz potwierdzenie z banku jako PDF,ze wyslalem te pieniadze na zapisany stary rachunek bankowy. Przy kazdym wysylaniu wiadomosci od razu jest odpowiedzod automatu, ze nie rozumieja co ja mam na mysli, czyli o co mi chodzi. Czlowieka nie ma do rozmowy a moj angielsi nie jest taki super zeby z tym botem dalej pisac, jak on na wszysto odpisje ze nie wie co mam na mysli. Chce chociaz te pieniadze z powrotem, ale na Revolut, ale nie na do kogo sie zwrocic

 53. Ireneusz

  Witam, właśnie przed chwilą złożyłem wniosek, zasiliłem konto, wszystko poszło OK tylko mam pytanie, w przypadku zakupów na eBay, w przypadku gdy muszę dokonać płatności przez system PayPal, rozumiem, że do systemu PayPal muszę podpiąć kartę z walutą np. $, którą otrzymam od Revolut a którą zasilę przez mój bank ? Czy dobrze rozumiem ? Z góry dziękuję za pomoc

 54. Adam

  Niestety opcja bezpłatnego zamówienia karty przez link nie działa. Teoretycznie wyświetla się taka opcja, ale po zaakceptowaniu przechodzi się na propozycję karty premium. Dopiero wybranie opcji dostawy za 9,90 umożliwia przejście dalej. Bujda na resorach z tym bezpłatnym linkiem.

  • Adam, jesteś pierwszą osobą, która zgłosiła, że nie działa – a już trochę osób się rejestrowało z tego linka.
   Jeśli na pewno nie korzystałeś wcześniej z Revolut i pobrałeś aplikację z linka na blogu, a jednak naliczyło Ci opłatę za dostawę karty to daj mi znać. Wyślij mi mailem swój numer telefonu, a poproszę Revolut, aby przyjrzeli się sprawie i ew. zwrócili opłatę za wysyłkę karty.

  • oko

   Z tego, co wiem to do końca roku 2018 była promocja na bezpłatne dostarczanie fizycznej karty do konsumenta, a od 2019 ta usługa jest już w pełni płatna.

    • Marmar

     Tak, potwierdzam, że promocja działa. Naliczono mi również opłatę za wysyłkę karty. Interweniowałem poprzez autora bloga (dziękuję za odzew) jak i równolegle poprzez kontakt w aplikacji. Po krótkiej wymianie informacji, konieczne było wskazanie strony internetowej bloga, opłata wróciła na konto. Pozdrawiam

     • Kogut1

      Witam nie mogę przelać więcej kasy na konto z karty niż 2200 na dobę. Miał ktoś może taki problem. Pozdrawiam

 55. Marta

  No fakt,to jest troch sabe,ale poza tym,że z dupy zablokowali mi kartę,bez ostrzeżenia,bez jakiejkolwiek informacji. Nie mogę doprosić się nowej ani żadnej informacji dlaczego karta została zablokowana i usunięta z aplikacji to wszywstko było spoko. Przez tą sytuację zostałam bez środków do życia,do momentu założenbia konta w innym banku gdzie przelałam pieniądze. Teraz Revolut służy mi tylko do przelewów na Pl konto. Ogólnie obsługa ma klientów we du..pie.

 56. Henryk

  Mam takie pytanie, wszystko ok, ale jeżeli potrzebuję więcej gotówki za granicą niż te 200 Euro, które za darmo z bankomatu wypłacę, to czy nie taniej będzie kupić je w kantorze internetowym niż płacić 2% prowizji?

 57. Arek

  Cześć
  Dzisiaj założyem konto i zamówiłem kartę.
  Konto Revolut zasiliłem kartą kredytową ING.
  Rozumiem, że płacąc w przyszłości kartą Revolut będę musiał przed transakcją zasilić konto ?
  Czy może działa to jak Pay Pal – jeśli „podpiąłem” raz kartę kredytową transakcje są realizowane z tej karty „automatycznie” ?

  • Karlos

   Musisz zasilić,możesz to robić tuż przed transakcją.Zasilenie z karty kredytowej nie koniecznie będzie się podobać Twojemu bankowi,bo za wypłaty gotówkowe za pośrednictwem Revoluta chętnie przytuliłby niemałą prowizję.

    • Aga

     Wiele bledow..Z konta znikaja pieniadze. Odzyskanie trwa dlugo. Servis unika kontaktu. Zadajesz pytanie i jak jest niewygodne blokuja czat do konca zmiany zeby wiecej nie upominalo sie o swoje pieniadze. Kazda z osob pisze cos innego. Zabieraja wszystkie pieniadze ktore masz na koncie i pisza ze minimum 7 dni musi trwac proces zwrotu pieniedzy. Pobieraja za transakcje ktorych sie nie wykonalo.

 58. damian

  Hej, mam pytanie, prowadze dzialalnosc w Irlandii jako trener personalny, wiekszosc ludzi placi paypalem, ale Ci ktorzy go nie maja musza zrobic przelew na konto irlandzkie, niektorzy maja w polskich bankach tanie przelewy zagraniczne a niektorzy placa 30-50-60 zl za przelew, to smieszna kwota,

  pytanie brzmi czy moga z normalnych kont polskich wysylac mi pieniadze na konto revolut? a ja z tego konta przelewac je sobie na konto irlandzkie?

  jak to wyglada, i jak wygladaja prowizje czy oplaty za przelewy z kont polskich bankow na konto revolut?
  dzieki ;)

  • andre

   Opłaty za przelewy z kont polskich regulują ich taryfy opłat i prowizji, a nie revolut. Oczywiście mogą Ci wysłać przelew, ale na ile będzie to opłacalne musza szukać już w swoim banku.

  • Ninjahouse

   Możesz jak najbardziej. Co więcej – jeżeli Twój telefon ma NFC, czyli możesz przy pomocy telefonu płacić przez płatności zbliżeniowe, to aplikacja Revolut działa dokładnie tak samo jak terminal płatniczy. Przykładasz kartę, a jej parametry są od razu zaczytywane, trzeba tylko ewentualnie uzupełnić CVC.

 59. Biggreg

  Z peppera dostałem link na darmową dostawę karty Revolut. Zarejestrowałem się i już miałem przelewać kiedy okazało się się że numer konta dotyczy konta w angielskim banku. W artykule napisano że wpłaty realizowane są na konto w polskim banku. Jak to jest. Dodam że jeszcze się nie zweryfikowałem.

 60. Karlos

  O jaką walutę Ci chodzi? Jeśli PLN to masz już numer konta w polskim banku,oraz w dalszym ciągu w angielskim,wysyłasz przelew na który Ci pasuje.Wszystko trafi na Twoje subkonto w Revolucie.

 61. IWONA K.

  Jak wygląda płatność na Sri Lance …Mam złotówki na koncie i wybierając z bankomatu lub płacąc kartą przewalutowanie jest z Rupi Lankijskiej na złotówki ?

 62. Karlos

  Polskie konto jest w Danske Bank Poland.Numery kont znajdziesz w aplikacji,jak zweryfikujesz tożsamość,rzecz jasna nikt nie otworzy konta na fejka.

 63. Maciek

  Witam.
  Muszę wykonać przelew do USA, posiadam 10 cyfrowy nr konta, aplikacja prosi mnie o wpisanie „Numeru identyfikacyjnego) co mam tam wpisać co to jest za numer ???

 64. Agnieszka

  Witam, mam ta kartę od roku krzystalam jedynie na urlopie np. W chorwacji. Doswiadczylam , że nie moglam zapłacić na autostradzie ta kartą, ale tylko dlatego ze nie mialam wlaczonej funkcji. Mam pytanie. Jeżeli place za autostradę podczas calej drogi z polski (jadę w sobotę) to doliczany jest mi wyższy kurs?

 65. Pikolino

  Witam….jak to blondynka w dojrzałym wieku musze dopytac …zamówiłam kartę revolut zasililam konto revolut z karty debetowej mBanku złotówkami teraz jadę na wegry i co dalej normalnie place w sklepie bez żadnych manewrów w aplikaci subkont itp normalnie wypłaca z bankomatów jak w Polsce czy coś musze dodatkowo klikać na terminalu na Węgrzech po prostu mam złotówki na revolut a chce forinty …….oczywiście bez dodatkowych kosztów trochę nie kumam plis pomocy

  • oko

   Wedle mnie po przelaniu złotówek na kartę Revolut należy zrobić przewalutowanie w aplikacji złotówek na forinty węgierskie i ustawić już na Węgrzech domyślne płatnościach w forintach Należy pamiętać, że koszt przewlutowania w Revolut jest po najniższych kursach i bez prowizji, lepszych niż każdego innego banku. Takie jest moje zdanie, radzę to sprawdzić, jeżeli się mylę, to proszę mnie poprawić !

    • Ninjahouse

     Karty mają zwykle dobowy limit wysokości transakcji. Zmień to w swoim banku na tyle ile potrzeba lub do wysokości salda.

 66. Pikolino

  Aaa jeszcze podpielam reboluta do bokingu na koncie mam złotówki a hotel pobiera opłaty w euro vo musze zrobić żeby wyszło bez dodatkowych oplat

 67. Bastet

  Nie mieszkam w Polsce (Poza EU). Mam inne konto w Polsce. Czy moze zalozyc konto w Revolucie i narazie nie zamawiac karty fizycznej tylko wirtalna a po przyjezdzie zamowie fizyczna?
  Dziekuje za odpowiedz

 68. Monika

  Hej, ściągnęłam aplikacje przez link, zasiliłam ją, zamówiłam kartę fizyczną już ponad miesiąc temu i do tej pory jej nie otrzymałam. Czy link nadal działa? Czy jest możliwość weryfikacji przesyłki? Mój chłopak również ja zamówił i nadal nie otrzymał karty. Dzięki

 69. Monika, Pikolino – link cały czas działa i nic za wysyłkę karty nie trzeba płacić. Czas dostarczenia karty to do. 9 dni roboczych od momentu zamówienia. Jeśli minęło ponad 10 dni to warto odezwać się na czacie do supportu i zapytać co się dzieje (może przesyłka zaginęła).

 70. Tomasz

  „karta rozpoznawana jako polska jest od września”

  to oznacza, ze bankomaty w UE beda taka karte zczytywaly jako polska i tak jak przy kartach walutowych wydawanych przez polskie banki czesto najpierw przeliczaly z euro na pln, a potem z pln na euro!?
  czesto taka informacja nie pojawia sie na ekranie bankomatu.

  ma ktos moze doswiadczenia?

 71. Martyna

  Czy w aplikacji jest podgląd na karty „oczekujące”? Założyłam aplikację dziś i w trakcie rejestracji zaproponowano mi założenie karty fizycznej, zanim doładowałam konto Revolut. Mimo, że wpisałam miejsce dostawy nie wiem, czy zamówienie zostało „przyjęte”. Zamawiać drugi raz po zaksięgowaniu wpłaty?

 72. Marta Szyszkowska-Mosman

  Mam taka oto sytuację. Prowadziłam jednoosobowa firmę. Niestety, musiałam zamknąć. Dłużna ZUS jestem jakieś 10 tyś. zł za zaległe składki (zajęto/zablokowano mi moje konto bankowe). Obecnie chciałabym działać jako freelancerka i spłacić dług. Mam już nowego klienta. Chcę, aby on mi moje wynagrodzenie wpłacał na rachunek Revolut. Moje pytanie jest takie: „Czy mogę zrobić/zlecić przelew tych 20 zł na poczcie/lub w jakimś banku? Czy to trzeba z własnego imiennego rachunku?” P.S. Procedury odblokowania mojego konta są w tym kraju „chore”! Dlatego wydaje mi się najprostszą i najszybszą formą otworzyć sobie Revolut. Serdecznie dziękuje za opowiedz – Marta.

  • Karlos

   Marta,w chwili obecnej możesz zasilać konto przelewami,nie tylko z własnego rachunku.Po zweryfikowaniu tożsamości w aplikacji znajdziesz dane do przelewu na swoje konto w Revolucie

 73. Joanna

  Mam pytanie odnośnie rosyjskiego rubla – z artykułu wnioskuję, że jedyną opłatą, jaką poniosę z tytułu używania Revolut jest 1% za wymianę PLN na RUB. Nie ma uwag odnośnie wypłat rubli z bankomatów w Rosji ani płatności w rublach kartą. Czy informacje te zostały pominięte (może nie ma w tej kwestii doświadczenia) czy rzeczywiście nie ma innych kosztów niż te 1% za wymianę?

  • Karlos

   Nie ma opłat za płatności kartą,z bankomatu wyjmiesz bezpłatnie równowartość 200 euro.Mozesz przejść na plan premium i zwiększyć te limity.To wszystko jest tak proste i niewiarygodne,że ludzie stukają się w głowę i nie wierzą.

 74. Karlos

  Nie ma opłat za płatności kartą,z bankomatu wyjmiesz bezpłatnie równowartość 200 euro.Mozesz przejść na plan premium i zwiększyć te limity.To wszystko jest tak proste i niewiarygodne,że ludzie stukają się w głowę i nie wierzą.

 75. Robert

  Czy konto w revolut moga zasilac osoby trzecie ? czy tylko wlasciciel .
  Czy inne osoby moga wplacac pieniadze na moje konto w revolut, tak jak jest w przypadku normalnego konta ?

 76. Marta

  Czy dobrze rozumiem, że kurs wymiany walut będzie taki sam niezależnie od tego czy najpierw wymienię walutę na jedno z subkont i będę płacić zagranicą z tego subkonta czy będę płacić bezpośrednio z konta polskiego? Różnica polega na tym, że jeśli przewalutuję pieniądze w momencie gdy jest wyjątkowo dobry kurs, a potem on się zmieni, to mam oszczędność, ale jeśli kurs się nie zmieni to wszystko jedno?
  Pytam dlatego, że wyjeżdżam tylko na 3 dni i raczej planuję brać gotówkę, a kartę revolut traktować tylko jako zabezpieczenie w razie gdyby mi gotówki brakło, dlatego nie za bardzo chcę przewalutować środki na subkonto, bo jeśli ich nie wydam, to mi zostaną i wolałabym płacić z polskiego karty.
  Będę wdzięczna za potwierdzenie lub zweryfikowanie mojego toku rozumowania.

 77. Karlos

  Nic nie musisz przewalutowywać,chyba że planujesz większe wydatki w weekend,wtedy warto przewalutować w piątek,żeby nie płacić więcej,gdyż Revolut dolicza wtedy ryzyko kursowe.Nic nie musisz trzymać na Revolucie,po prostu przed wydatkiem,zasilasz sobie bezpośrednio konto kartą z macierzystego banku w kraju.Zresztą spread w Revolucie jest tak mały,że możesz sobie przewalutowywać w jedną i drugą stronę praktycznie bez strat,poza weekendem.

 78. Ann

  Prowadzę firmę w Polsce, czy moi klienci będą mogli przelewać pieniążki na konto Revolut (czy otrzymuję swój nr konta?) i czy jest to konto do którego dostępu nie ma komornik?

  • Ninjahouse

   Będą mogli, ale muszą mieć możliwość wpłaty na lokalne konto z ibanem zaczynającym się od LT (Litwa), albo będzie trzeba opłacić bardzo kosztowny swift. To lepiej i taniej jest przeprowadzić operację zasilenia Rewoluta z karty klienta bez zapisu CVV czy danych karty, albo ewentualnie skorzystanie z usług (najlepiej darmowych) terminali płatniczych, które współpracują z Revolutem (tego jeszcze nie sprawdzałem). Chyba, e Revolut wprowadzi usługę analogiczną do terminala płatniczego dla standardowego konta.

 79. Mirek

  Dla tych, którzy mieli problem z opłatami za autostradę lub za zakupy w samolocie – prawdopodobnie mieliście włączone „bezpieczeństwo oparte na lokalizacji” – miałem taki problem i po wyłączeniu tego w zakładce bezpieczeństwo – wszystko było ok. Jak siedzisz w samochodzie, a kartę podajesz przez okno – to czasem tak się dzieje, a w samolocie przeważnie telefon się wyłącza.

 80. Małgosia

  Płaciłam ostatnio kartą w Dubaju i w Indiach i pomimo informacji w wydatkach jaki jest kurs wymiany, z karty jest pobierana większa kwota w gotówce w złotych. Nadmieniam, że transkacje nie były wykonywane w weekend. Jest info, ze nie ma opłaty, a jednak jest.

 81. Patitka

  Nie wiem czy dobrze zrozumiałam o tym płaceniu w weekend i pobieraniu 0.5% prowizji. Jeśli zasilę swoje konto w euro i będę płacić w euro w weekend to będzie pobierana mi prowizja? czy jak w weekend dopiero zasilę konto w euro to wtedy pobierana jest prowizja?

 82. Karlos

  W weekend płacisz za przewalutowanie drożej.Nic nie kosztuje doładowanie kartą ze swojego konta,płacenie w walucie , którą masz w wystarczającej ilości na subkoncie w Revolut.Dlatego warto zaopatrzyć się w srodki na odpowiednim subkoncie przed weekendem.

 83. Kamila

  używam Revolut do płatności na Aliexpress i tutaj wszystko jest jak najbardziej ok przelicza po lepszym kursie, (widzę wtedy ile zabrało zł, a pod spodem mniejsza liczba w $, ale ostatnio pokusiło mnie żeby dokonać rezerwacji na Bookingu i podałam kartę Revolut i tutaj pojawiły się problemy. 1: Pobrało mi 50 zł więcej niż kwota rezerwacji (pod kwotą w zł była kwota w funtach £) dodam, że hotel znajduje się w PL i w tej walucie płaciłam, czy dokonano jakiegoś przewalutowania i nic z tym nie mogę zrobić czy to hotel pobrał większą kwotę niż powinien?
  Druga sprawa to fakt, że dwa dni po pobraniu tej kwoty hotel próbował pobrać pieniądze jeszcze raz, co się nie udało, bo nie miałam wystarczających środków na koncie, a moja rezerwacja została odwołana, mimo że raz kasa została ściągnięta. Co się dzieje z kasą i dlaczego pobrało mi więcej? Mam nadzieję, że jest to w miarę czytelne ;) z góry dziękuję za pomoc

 84. rick

  Założyłem konto, zasiliłem 20 zł korzystając z karty platniczej.
  Z Twojego opisu wynika, że mogę te środki z powrotem przelać na moje konto. Chciałbym to wypróbować, ale takiej możliwości nie widzę. Jak to zrobić? Czy taki przelew wymaga nru iban do mojego konta w polskim banku? Pozdrawiam.

  • tomlo

   „Troszkę” dziwne, że najpierw się przelewa pieniądze a dopiero potem aktywuje konto. Ja przelałem im 20 zł, po czym zrezygnowałem z aktywacji konta, ponieważ oprócz skanu prawa jazdy zażądali skanu dowodu osobistego. Miało wystarczyć prawo jazdy, dowodu nie dostaną. Nie znalazłem możliwości odzyskania moich 20 zł. Ktoś w poście powyżej pytał jaki jest ich model biznesowy, na czym zarabiają. Czyżby to była odpowiedź? A moje 20 zł to „prowizja” na której firma zarabia?. Raczej na pewno nie jestem jedynym, który tak „zainwestował” 20 zł.

 85. Katarzyna

  Proszę o pomoc, założyłam konto, przeszłam weryfikacje, przelałam 20pln i niestety nie mogę zamówić karty. zależy mi na karcie fizycznej. Pojawia sie info, że coś poszło nie tak, spróbuj później. Dlaczego?

 86. Bella

  Byłam właśnie w Izraelu, gdzie w kilku różnych bankomatach próbowałam wypłacić gotówkę kartą Revolut i niestety ani razu nie udało się. Wyglądało to tak jakby bankomat w ogóle karty nie widział, ekran bankomatu
  ani drgnął, a w dwóch bankomatach pokazał się napis – error. Dodam, że poza bankomatami płaciłam normalnie bez problemów – sklepy, restauracje, koleje itd.
  Dlaczego karta nie działa w bankomatach???? Czy trzeba zamówić nową kartę??? Przyznaję, że to był ogromny problem, bo nie wszędzie można płacić kartą.

 87. elton

  Dlaczego podczas próby zasilenia konta z dopisanej karty zostaje przekierowany na stronę banku gdzie mam się zalogować i podać kod doładowania z karty. Dotyczy to też najniższej możliwej kwoty 20PLN
  Dziękuje za pomocną odpowiedź.

 88. Kamila

  Pomocy proszę! Otóż zamówiłam sobie kartę R, bo latam na Islandię pracować. Już się zorientowałam, że subkonta w koronach isl nie otworzę. Wydaje mi się, że mogę doładować revoluta z mojej islandzkiej karty? Czy tak mogę zrobić? Czy dobrze mi się wydaje, że potem będę mogła wypłacić revolutem w polskim bankomacie i tez będzie atrakcyjny kurs?

 89. RaV

  Nasłuchałem się samych goodies i nawet pozytywnie nastawiony pobrałem link do rejestracji. Appka żąda dostępu do zdjęć, kamery i mikrofonu w telefonie. Przecięż to żart…. Wolę płacić prowizję i gdzie się da posługiwać się gotówką.

 90. Diona67

  Zachęcona pozytywnymi wpisami skorzystałam z promocyjnego linka do założenia Revlon i wszystko było dobrze dopóki nie doszłam do momentu wyrabiania pierwszej karty fizycznej. W momencie kiedy pojawia się ekran z napisem „utwórz pin do karty” aplikacja przestaje nagle reagować na cokolwiek. Wpisuję cyfry pinu ale ekran ani drgnie. Po jakimś czasie mój telefon daje mi komunikat, że aplikacja nie odpowiada. Tak z tym walczę od wczoraj i zawsze dochodzę tylko do tego momentu.= i potem stop. Pytanie, czy link jeszcze działa? Czy mogę odinstalować aplikację i zainstalować jeszcze raz pomimo, że weryfikacja przeszła pomyślnie? Konto zostało zasilone kwotą minimalną 20 zł. Bardzo proszę o podpowiedź

 91. cineS.

  Revolut to VISA? Ktoś próbował używać tego w Holandii? Tam Visa nie działa (nie wszędzie, a w najlepszym razie z prowizją dużo większą od MasterCard).

 92. PN

  Chyba, podkreślam „chyba” nie działa na wszystkich smartfonach. Nie akceptuje chyba Androida od 6.0 wyżej.

 93. Karol

  Nie rozumiem jednej rzeczy w tym modelu – czym się różnią dwa poniższe rozwiązania.
  Zasilam Revolut w PLN (rozumiem, że bezkosztowo) , a później płacę w Chorwacji w Kunach i revolut automatycznie pobiera w kunach tylko tyle ile potrzebuję.

  A jeśli skorzystam wcześniej z subkonta w kunach i zostanie mi jakaś część tej waluty w kunach, to później po powrocie do polski i przewalutowaniu z powrotem na PLN będę stratny na kursie na tej kwocie która mi została.
  Czyli lepiej trzymać cały czas w PLN ? to jaką funkcję spełnia subkonto ?

  z góry dziękuję za odpowiedź

  • Ninjahouse

   Nieaktualne, ale innym się przyda.
   1. Przy każdej wypłacie w kunach następuje przewalutowanie Revoluta, którego limit to tylko 5k zł.
   2. Przewalutowanie w weekend oznacza 1% prowizji, ale jeżeli waluta jest niestabilna to 2%. Poza weekendem wtedy też 1%.
   3. Nie trzeba przewalutowywać na swoją walutę lub walutę z niską inflacją dopiero po powrocie. Można to robić natychmiast gdy tylko nie zamierzamy już płacić nic w walucie lokalnej. Oczywiście ma to sens tylko poza weekendami.
   4. Subkonto spełnia funkcję… subkonta. Mamy pewność co do posiadania dokładnej ilości konkretnej waluty w konkretnym czasie gdy przewalutowaliśmy sami po konkretnym kursie lub po aktualnym. Krótko mówiąc użytkownik ma w tym zakresie władzę, a nie wystawca karty lub bank.

 94. Agnieszka

  Witaj, nie ma kun hako subkonta. W zeszlym roku w Chorwacji wymienilam zlotowki na euro na Rewolucue i tak płaciłam. A w tym roku mam tylko zlotowki i tak płacę. Od razu przychodzi powiadomienie ile zaplacilam kun oraz ile to zlotowek.

  • Ola

   Wybieram się na urlop do Turcji, posiadam kartę Revolut i wirtualna. Teraz mam pytanie, konto Revolut mam zasilone złotówkami. Czy płacąc karta Revolut w złotówkach to wszystko przeliczy mi na liry tureckie bez żadnej zmiany waluty w koncie wirtualnym Revolut?

 95. Paweł

  Czy jeśli potrzebuję taką kartę na konkretny wyjazd, to później muszę ją dalej utrzymywać czy mogę jakoś zawiesić, czy anulować na przykład do następnych wakacji?

 96. Krystian

  Taka ona idealna że hej. Doładowanie 40 euro, próba zakupu wycieraczek za 29 euro. Transakcja odrzucona, brak wystarczających środków na koncie. Do zapłaty 41. Dobrze ze nie kupiłem biletu na samolot bo za wizz air zapłacił tm tyle samo co za KLM.

 97. Ja

  Revolut – po prostu super!
  Właśnie przelałem na swoje konto w Revolut 200$ i po drodze bank pośredniczący (nie mój, czyli Alior) „wziął” 10$ prowizji.
  Po prostu fantastycznie, ale jak to się mówi: człowiek się uczy całe życie. Tak więc, ten tego, ostrzegam przed tą firmą.

 98. TwBoleslaw

  Revoult wydawał mi się świetny… Do czasu, gdy nagle za granicą nie zablokowano mi konta. Kontakt z botami. Cały dzień stracony. Dopiero następnego dnia zażadano wyciągów z wypłatą i innych dokumentów. Oczywiście za granicę zabieram wszystkie paski z wypłatą. Jasne. Do tego pytania po co używam, dlaczego korzystam ze swoich pieniędzy. To właśnie uświadomilo mi ze po wpłacie na revoult to już nie są moje pieniądze. To są konta techniczne, należne do revoult, więc sto złotych czy dolarów na revoult to tak samo jak sto złotych na koncie komórkowym prepaid. Ogólnie miłe złego początki. Jeśli zaczniecie za często korzystać dostaniecie bloka. W internecie pod hasłem revoult zablokował mi konto jest pełno komentarzy na ten temat. Nie jest tak fajnie.

 99. Marky

  Mam pytanie dotyczące tej karty, ale wersji biznes. Czy ktoś z Was jej używa?
  Czy do karty fizycznej przypisany jest rachunek IBAN, który mogę podawać moim kontrahentom do przelewów/płatności za moje usługi?
  Czy są jakieś limity takich transakcji, lub czy znane są Wam przypadki odrzucenia takich przelewów?

 100. Krzysztof

  Zakładając konto wpłaciłem dwukrotnie kwotę za pośrednictwem karty mbanku. Kilka innych prób było nieudanych. Na koncie revolut widnieje kwota 20 zł, zamiast 40 zł. Szukam przyczyny tych rozbieżności.

  • Xyz

   Mam egzekucje komornicza założona na kontach bankowych w Polsce. Moim wynagrodzeniem jest renta z ZUS-U. Zależy mi by komornik przelewa pieniądze na konto Revolt. Jak to zrobić?? Żeby renta była nieruszona.

   • Ninjahouse

    Zrób sobie konto socjalne, które nie może być obciążone komornikiem. Do niego dorób sobie kartę płatniczą (jeżeli będzie to możliwe) i z niej spróbuj zasilić Revoluta (jeżeli będzie to wciąż możliwe). Ewentualnie Podaj ZUSowi konto do zasilania Revoluta (pierwsza transakcja sepa w miesiącu jest za darmo, tak samo jak każdy elixir gdy było jeszcze podane polskie konto do zasileń). Ewentualnie jeżeli masz kogoś zaufanego, to niech Ci założy nowe konto w dowolnym z banku z pełnomocnictwem ogólnym na Ciebie, dorobisz sobie kartę płatniczą i możesz wtedy na to konto podać ZUS (plus dane właściciela), a z karty debetowej zasilać Revoluta. Nie próbuj tylko dołączać do Banku Revolut bo jak tylko podasz polską rezydencję podatkową i pesel, to komornik wlezie Ci na wszystkie konta w UE, które są na Twoje dane i będzie pozamiatane. Rządowy złodziej zgarnie wszystko i nie będziesz miał za co żyć. I powtórzy to za każdym razem po zamknięciu i ponownym otwarciu Revolut. Ostatecznie prościej jest wyjechać z Polski i stać się obcym rezydentem podatkowym. Polecam Izrael, Cypr, teraz również UK.
    Przy miesięcznych dochodach do 2500 PLN jest sens od razu po zasileniu zamieniać pieniądze na twardą walutę, a nie PLN, które prawdopodobnie zaczyna wpadać w spiralę hiperinflacji.

 101. Maciek

  Zapłaciłem w sklepie Waszą kartą za zakupy. Sprzedawca powiedział że transakcja została odrzucona. Jednocześnie w telefonie pojawiło mi się obciążenie konta. Sprzedawca był na tyle w porządku że uznał że pewnie kasa przyjdzie jednak. Na drugi dzień (500km od sklepu) dostałem info że transakcja została anulowana. Sprzedawca czuje się oszukany. Co Wy na to Revolut?

 102. Jan0510

  „Doładowania konta – bezpłatnie można zasilić swoje konto w Revolut do kwoty 400.000 złotych rocznie. Jest to wysoki limit, więc wydaje mi się, że nie będzie to problemem przy większości zastosowań. Dodatkowo zawsze istnieje możliwość zwiększenia tego limitu.”
  Dwukrotnie zasiliłem swoje konto Revoluta: 20 zł i 200 zł. Każdy z tych przelewów został obciążony prowizją w wysokości ~ 1,3 %. To bardzo duży %o jak na jednostkową transakcję.
  W opisie nie znalazłem tego typu minusów

 103. Marta

  Witam,czy już po wyrobieniu fizycznej karty Revolut jest możliwość zmiany numeru konta z którego pobiera PLN? Przy zakładaniu Revoluta podałam numer rachunku bieżącego a nie wirtualnego i chciałabym to zmienić. Prośba o info jak to zrobić.

  • Bisia

   A ja zapytam czy można otworzyć konto revolut bez fizycznej karty? Karty nie potrzebuje. Pracuje w Szwecji. Potrzebuje konta walutowego aby opłacać raty kredytu hipotecznego w banku w Polsce.
   Bardzo proszę o poradę. Dziękuję

 104. Joanna

  Właśnie zarejestrowałam konto w Revolut – ale na moim telefonie aplikacja za nic w świecie nie chce działać. W Google Store wyświetla się, że urządzenie jest niekompatybilne (rejestracja udała się tylko dzięki temu, że ostatecznie użyłam innego urządzenia).

  Telefon to Samsung S5 Neo, system Android 6.0.1 – no, nic szczególnego. Co może być problemem? Mam roota (więc nie działałby Google Pay – ale z innymi aplikacjami płatniczymi nie mam problemów).

 105. Krokod

  Czy ktoś z was używa konta Revolut jako swojego głównego konta bankowego w kraju? Czy takie użytkowanie jest wygodne, tanie i pozbawione dodatkowych opłat czy też raczej mija się to z celem i jest niewygodne? W najbliższym czasie będę zmuszony zmienić swój główny bank i zastanawiam się czy od razu nie przerzucić się na konto w Revolut zamiast męczyć się z umowami a później lataniem do placówki banku po każdą drobnostkę. Zależy mi głownie na 3 rzeczach: braku dodatkowych opłat, kontroli nad moimi wydatkami i bezpieczeństwie moich pieniędzy oraz danych osobowych. Jak uważacie? Revolut się sprawdzi?

  • Loki

   Szukasz bezpieczeństwa swoich pieniędzy w instytucji, która nie jest bankiem i jedyne zabezpieczenia jakie oferuje to brytyjski nadzór finansowy (FCA)? Mają licencję bankową na Litwie, ale z niej nie korzystają i jakoś im się nie śpieszy do wdrożenia pełnej bankowości. To konto jest dobre przy wyjazdach zagranicznych, lub zakupach internetowych, ale robienie z niego konta głównego to spore ryzyko. Zresztą nawet pod tym artykułem pojawiały się komentarze osób, którym revolut blokował konta i nie mieli dostępu do swoich pieniędzy zanim nie udokumentowali skąd pochodzą.

 106. Adam

  Jak wykonać przelew na subkonto walutowe w Revolut (dokladnie w EUR i GBP)?
  W koncie PLN wchodząc w szczegóły mam info o numerze konta w postaci:
  CC AAAA AAAA BBBB BBBB BBBB BBBB pod dodaniu przed CC oznaczenia PL uzyskam numer IBAN konta Revolut.
  Rozumiem że z rachunku w PLN w polskim banku tak mogę zasilić tylko PLN na Revolut i operacja przebiegnie bezkosztowo.
  Natomiast w subkoncie EUR na Revolut mam podane dane:
  IBAN: GBCC REVO BBBB BBBB BBBB BB oraz BIC.
  Robiąc przelew z subkonta EUR w polskim banku tak aby uniknąć przewalutowania środków, czy te dane są „czytelne” i wystarczające do przelewu? Czy te dane są wystarczające dla kogoś kto miałby zapłacić mi za coś lub do przelewu wynagrodzenia itp.? Jak w tym przypadku wyglądają koszty przelewu – czy są?, kto je pokrywa?
  W przypadku subkonta EUR korzystamy tylko z przelewów SEPA a jak to będzie wyglądało dla subkonta GBP w Revolut – tak samo jak dla EUR czy inaczej bo tu z kolei mam podane dane: konto: xxxxxxxx i numer rozliczeniowy aa-bb-cc. Rozumiem że dotyczy to tylko przelewów krajowy – zatem z UK, a jak wygląda przelew z subkonta GBP w polskim banku?

  • machmaa

   dokładnie sam mam ten sam dylemat: czy z konta walutowego GBP w polskim banku przy zasileniu/przelewie w GBP na konto Revolut pobrana zostanie przez polski bank jakaś prowizja czy inna opłata.

   • ABC

    Za przelewy SEPA (dotyczy tylko waluty EUR) polskie banki pobierają zwykle 5 zł, a niektóre więcej.
    Jedyny polski bank, który oferuje przelewy SEPA bez opłat, to Nest Bank.
    Jest jeszcze Idea Bank, w którym 2 (dwa) przelewy SEPA w miesiącu są za darmo.
    Przelew w innej walucie np. USD lub GBP będzie przelewem SWIFT, więc w tym przypadku każdy bank pobierze opłatę (minimum 20 zł).
    Jeśli posiada się kartę wielowalutowa lub kartę w danej walucie wydaną przez bank polski,
    to można zasilić taką kartą subkonto EUR, USD lub GBP w Revolucie, wtedy opłat być nie powinno,
    gdyż transakcja zostanie potraktowana przez polski bank jako płatność kartą w internecie.

    • Adam

     ABC dokładnie tak, mając w polskim banku subkonta walutowe i kartę wielowalutową podpiętą w Revolut można szybko i bezkosztowo robić przelewy ale powyższe pytanie dotyczy sytuacji gdy przelew ma być zrobiony z „obcego” konta.

  • Po co nam revolut ?

   Nie rozumiem po co komu revolut skoro są karty multiwalutowe już w kilku polskich bankach a oprócz tego są tez karty systemów i visa i mastercard które nie maja spreadu walutowego i rozliczają transakcje po kursie swojej organizacji ( baaaaardzo korzystnym) np. Visa świat mbanku , master card world santander itd. I wszystkie powyższe problemy ich nie dotyczą. Nie ktoś wobec tego wyjaśni po co nam revolut ????? Lans ? Gadżet modny …?

   • Sobota

    Otóż to. Lepiej, rozsądniej i bezpieczniej jest posiadać kartę wielowalutową z polskiego banku,
    aby uniknąć przypadków opisanych w komentarzach osób, którym Revolut blokował konta.
    Karty wielowalutowe wydawane przez polskie banki są godne uwagi.
    Ciekawą ofertę ma Kantor Walutowy Alior Banku.
    Karta jest darmowa po spełnieniu tylko jednego warunku, a mianowicie: w ciągu 6 miesięcy od otrzymania karty wystarczy wykonać nią jedną transakcję, w przeciwnym razie po 6 miesiącach zostanie pobrana jednorazowa opłata w wysokości 15 zł.
    Minusem jest tylko jedna darmowa wypłata w miesiącu z bankomatu, a każda kolejna kosztuje 9 zł.

    • Fadel

     Poszukaj sobie w internecie relacji jak Alior Bank zablokował dziewczynie kartę kiedy była w Brazylii (mimo ze uprzednio zgłosiła wyjazd) i do odblokowania żądał przyjścia do oddziału Aliora w Polsce.

   • Ninjahouse

    Ciekawe jak zapłacisz w Rupiach czy Lewach, albo innej egzotycznej walucie bez bardzo kosztownego podwójnego przewalutowania. Polskie karty wielowalutowe zazwyczaj obsługują tylko 2-3 waluty i koniec. A Revolut 180+ z tego na subkontach możesz trzymać 18+ różnych walut wymienialnych, wymieniać po najlepszym istniejącym kursie bez prowizji, a z subkont możesz w obie strony przelewać na konta lokalne w 18 krajach, których subkonta posiadasz. Nie zapłacisz żadnej prowizji przelewając Duńczykowi czy Szwedowi w koronach na jego prywatne lub firmowe konto w banku. Żadne polskie konto walutowe i żadna inna karta wielowalutowa nie ma takich właściwości.
    W takich krajach jak Tunezja, gdzie możesz w praktyce wymienić tylko twardą walutę na ich dinary, ale już nie odwrotnie (złodziejski kurs państwowy + kwitnie czarny rynek) Revolut to wybawienie bo kartą zapłacisz gdzie można, a jak nie można to można w bankomacie wymienić prawie dokładnie tyle ile potrzebujemy.
    Polskie karty walutowe zerżną Cię podwójnym przewalutowaniem, prowizją, a jak będziesz mieć pecha, a bank paranoję, to jeszcze Ci zablokują kartę i masz pozamiatane. Revolut jest specjalnie przeznaczony do płatności międzynarodowych, więc szansa na to jest o wiele mniejsza.

 107. huhu78

  Nie jestem użytkownikiem Rev, jestem „użytkownikiem” mBank. Jako wadę dopisałbym, że jeżeli zaczynasz wydawać pieniądze „poza” swoim bankiem, to tracisz analitykę wydatków w swoim banku. Jeżeli zasilisz Rev’a kwotą 1000 PLN to zobaczysz na wyciągu w banku jedną pozycję -1000. I jeżeli chcesz śledzić wydatki w swoim banku (budżety, kategorie), to musisz tak naprawdę przepisać historię wydatków, używając możliwości dzielenia oryginalnej kwoty i przypisywania kategorii poszczególnym składowym. Oszczędzasz na przewalutowaniu, ale dokładasz się z opisywaniem wydatków (jeżeli ma to dla Ciebie wartość).

 108. Cru

  Korzystałem z Revolut miesiąc, w Niemczech, Peru i Brazylii – wakacje 2019. W przypadku strefy EURO działa OK – jak każda karta wielowalutowa w „normalnym” banku. Natomiast w Peru i Brazylii dramat, jedyny plus że na appce od razu widać ile zostało pobrano prowizji i opłat. W bankomacie każdej sieci w Peru pobierało 18-20 soli prowizji oraz dodatkowo 10pln opłaty dla Revolut, w Brazylii tylko Bradesco nie pobierało prowizji od wypłat. przy płatnościach w sklepach i restauracjach Revolut (mastercard) dolicza 20 %, opłaty za coś tam, czego nawet ich bot nie był w stanie wyjaśnić. Po tygodniu wróciłem do VISY i spokój. Nigdy więcej. PS. podobno w Tajlandii działa super.

 109. Pep

  Witam, świeżo zamówiona kartą revolut postanowiłem opłacić członkostwo jednego z brytyjskich klubów, podczas płatności wpisałem dane z subkonta z brytyjska waluta, na którym miałem odpowiednia do opłaty kwotę. Wszystko przebiegło pomyślnie, dostałem potwierdzenie z klubu że zakup został dokonany, lecz moje konto nie zostało obciążone, co mnie martwi. Może mi ktoś powiedzieć co jest tego przyczyną?

 110. Arek

  A jak wygląda sprawa przelewu z Revolut waluty, np euro, na mój rachunek euro w polskim banku? Czy płacę gdzieś jakąś prowizję?

 111. PSD2

  Od dzisiaj (14 września) w Polsce zacznyna obowiązywać unijna dyrektywa PSD2.
  „Kodem PIN trzeba będzie autoryzować również niektóre transakcje na kwoty nieprzekraczające 50 PLN.
  Banki będą zobowiązane do stosowania tzw. silnego uwierzytelnienia klienta (SCA) przy co szóstej transakcji (piąta może być bez SCA) lub jeśli skumulowana wartość transakcji bez silnego uwierzytelniania przekroczy 150 euro.
  W jakich przypadkach terminal poprosi nas o autoryzację transakcji? Zależy to od zastosowanego kryterium przez bank – wydawcę karty. Pierwszym z nich jest autoryzacja kodem PIN co szóstej transakcji – o ile wcześniej nie zapłacimy za coś kwoty powyżej 50 PLN, co automatycznie wymaga kodu PIN i zeruje licznik.
  Drugie kryterium dotyczy łącznej wartości kolejnych płatności kartą. Gdy przekroczy ona próg 150 euro, autoryzacja PIN-em będzie wymagana. 150 euro jest jednak kwotą maksymalną, a wydawcy kart, czyli przede wszystkim banki, mogą ustalić dla swoich kart próg poniżej 150 euro.”
  W związku z powyższym zastanawia mnie czy płatności zbliżeniowe kartą Revolut w Polsce również będą wymagały od czasu do czasu wpisania kodu PIN przy kwotach nieprzekraczających 50 PLN.
  Czy może ktoś to wie?

 112. Pawel

  CHciałbym zlecić kontrahentom aby robili mi przelewy na to konto .
  I pytanie w jaki spisób mogę wypłacac z konta z bankomatu?????
  Jaki jest dobowy limit wypłaty w bankomacie w PLZ ????

  • Sebek

   Mam karte wirtualna wpieta do gpay. Do 50zl place zblizeniowo bez problemu telefonem. Dzisiaj na stacji paliw przy kwocie 200zl terminal poprosil o kod pin ktorego taka karta nie ma…. zdebialem i przelaczylem na apke ing….

  • Łukasz

   Witaj. Nikt nie odpisuje na twoje pytanie bo nikt nic nie się wie. Z tego co ja się dowiedziałem Revolut działa na zasadzie konta na kartę . Jak doładujesz możesz korzystać z karty ale nie wycofasz fizycznie pieniędzy . To damo jest tu. Jak kasa wejdzie nie wyjmiesz jej przelewem . Tylko wyciągnąć pieniądze z bankomatu . Alw za to pobierają wysokie prowizje .

  • Łukasz

   Witaj. Nikt nie odpisuje na twoje pytanie bo nikt nic nie się wie. Z tego co ja się dowiedziałem Revolut działa na zasadzie konta na kartę . Jak doładujesz możesz korzystać z karty ale nie wycofasz fizycznie pieniędzy . To damo jest tu. Jak kasa wejdzie nie wyjmiesz jej przelewem . Tylko wyciągnąć pieniądze z bankomatu . Ale za to pobierają wysokie prowizje .
   (Nie powiedziano tego jeszcze nigdy ponieważ napisałem to przed chwilą)

 113. Kamil

  Witam, mam pytanie, czy jest możliwość, utworzenia kilku kart wirtualnych i podpięcia ich pod główna kartą
  Tak żeby pieniądze były automatycznie pobierane z głównej karty ??

 114. Roksi

  Cześć!
  chciałabym zrobić przelew w EURO.
  Rozumiem, że loguje się na Revolut, wysyłam z mojego konta na niego pieniądze, przewalutowuje na euro i wysyłam i elegancko?
  Totalnie się nie znam na takich bajerach.

 115. Gokyo

  Revolut nie wszedzie dziala. Nie da sie nim zaplacic na pokladzie wizzair. Nie moglem na promie, jak rownies na stacjach benzynowych na Islandii. Dlatego dla mnie to jest zbyt ryzykowne.

 116. Magda

  Piszesz w artykule o darmowych przelewach.
  Niestety mam nieco inne doświadczenie. Przelałam z Revoluta 250 CHF, a odbiorca otrzymał 225 CHF. Ani Revolut, ani bank nie dodał żadnej opłaty. Pieniądze po prostu zniknęły. Pomoc Revoluta twierdzi, że to opłata pobrana przez „banki pośredniczące”, na które Revolut po pierwsze nie ma wpływu, a po drugie nie potrafi przewidzieć (ani podać do wiadomości np. tabeli opłat) wysokości potencjalnych opłat przed przelewem.
  Dla mnie brzmi to co najmniej niejasno.
  Zdecydowanie nie polecam! :(

 117. Kasia

  Piszesz „trzeba pamiętać o tym, że mamy do czynienia z przelewem międzynarodowym, co wiąże się z opłatą oraz koniecznością dłuższego oczekiwania na zaksięgowanie wpłaty (zazwyczaj 1-3 dni).” po czym dodajesz korektę: „Jest to zwykły, krajowy przelew międzybankowy, księgowany tak jak inne przelewy zgodnie z sesjami Elixir” tymczasem do przelewu Revolut podaje mi numer IBAN i BIC i wyraźną informację, że Akceptowane są tylko przelewy SWIFT. Jak to rozumieć ? Każdy bank, w którym mam rachunek, żąda minimum 15zł opłaty a Citi traktuje przelew do Revoluta, jako „operację szczególną” krojąc jedyne 10zł.

 118. Agata

  Mam pytanie: czy podczas wyjazdu zagranicznego, który będzie odbywał się w tygodniu, jest jakaś różnica w przewalutowaniu, jeśli: A) utworzę subkonto w odpowiedniej walucie i wcześniej je doładuję daną walutą, B) będę mieć doładowane tylko złotówkowe subkonto i płatności kartą będą rozliczane z konta złotówkowego i przewalutowane na bieżąco po kursie międzybankowym?

  Ze wszystkich tekstów, jakie przeczytałam o Revolucie, odnoszę wrażenie, że wcześniejsza wymiana waluty ma tylko zastosowanie, kiedy wyjazd zagraniczny zahacza o weekend. Jeśli wszystko odbywa się w tygodniu roboczym to nie ma sensu tworzyć subkonta i zmieniać waluty, a można płacić złotówkami i kurs wymiany waluty w obu przypadkach będzie taki sam, prawda?

 119. Ania

  Nie wiem czy to wyjątkowa sytuacja ale kursy w ten weekend są o dobre kilka groszy korzystniejsze niż w dni robocze ubiegłego tygodnia (np. $ 12 gr) Nawet odliczając prowizję 0,5 lub 1% wymiana wychodzi korzystniej niż w dni robocze…
  Kupiłam lot w walucie BAHT w piątek, a w sobotę zapłaciłabym za niego 12 zł mniej z uwzględnieniem prowizji.
  Może niewiele ale zasada niekorzystnej wymiany waluty w weekendy nie ma tu zastosowania.
  Czy to często się zdarza?

 120. Jarko

  Nie do końca rozumiem jaka jest korzyść przewalutowania sobie wcześniej pieniędzy na walutę, w której zamierzam płacić, skoro w przypadku braku subkonta w danej walucie Revolut i tak przeliczy po miedzybankowym kursie wymiany :?

  • Fadel

   Kursy walut są zmienne. Możesz wymienić walutę gdy kurs jest korzystny, a płacić gdy nie jest korzystny, co „przypadkiem” bywa regułą w wakacje.

 121. bankowiec

  Revolut nie jest bankiem ! Weryfikacja tożsamości za pomocą zdjęcia dowodu osobistego to naprawdę ryzykowna rzecz. Nikt mi nie zagwarantuje, że moje dane będą bezpieczne i nie będą wykorzystane przez kogoś… To nie dla mnie. Zbyt ryzykowne aby podawać tak newralgiczne dane takie jak pesel. Chyba że istnieje alternatywny sposób weryfikacji….

 122. babrak

  To największy gównolit z jakim miałem do czynienia !!! Za nic nie mogę tym czymś zapłacić.Teraz chcę zapłacić przy zakupie internetowym – przelałem odpowiednią ilość kasy na kartę – wypełniam płatność i … przetwarzanie , żądanie autoryzacji karty i nic … nie autoryzuje tego badziewia – nie można zrealizować zakupu !!! Np. CDA.pl – też odrzuca płatność. We Francji nie można tym zapłacić np. za autostradę. W Hiszpanii też miałem problemy – na h komuś taka karta ?

 123. Misiek6

  Ogólnie fajne, ale jest kilka problemów – próbowałem weryfikować na dowód który tego dnia się kończył -bez skutku i nie było żadnego komunikatu z przyczyną.
  Weryfikacja przez inne konto powinna wystarczyć (przy obecnych obostrzeniach naszych banków), bez wysyłania zdjęć dowodu. Mam kartę fizyczną (w drodze) i wirtualną, ale do czasu wyrobienia nowego dowodu nie można z żadnej skorzystać :(.

 124. Kasia

  Zakładam konto w revolut i chciałam zamówić kartę fizyczną bezpłatnie, ale żeby to zrobić muszę najpierw przelac na to konto 20 zł i mam pytanie czy moge to przelać z dowolnego konta np. mojego partnera ? Czy moje konto revolut zostanie jakoś automatycznie sparowane z tym kontem z, którego wpłynie przelew ?

 125. Mariusz

  UWAGA
  Chciałem zaoszczędzić na spreadzie 5%, a straciłem minimum 8%, na prowizji.

  Założyłem konto w Rev, ponieważ irytowały mnie ponad 5% prowizje karty Mastercard City banku ponad kursy np. Walutomatu dla płatności w EUR, z których muszę często korzystać.

  Radośnie podpiąłem moją kartę kredytową Mastercard City banku pod rachunek Rev, zasiliłem go z karty kredytowej kwotą 1.000,- PLN (operacja przebiegła, jak przy zwykłej płatności internetowej) i zacząłem testować działanie karty Rev, najpierw w Polsce.
  Przez przypadek, zajrzałem dzisiaj na wyciąg z karty City. Obciążenie karty City na rzecz Rev kosztowało mnie 80 PLN jako prowizja od transakcji specjalnej ?? !!! czyli 8 %.
  Może inne polskie banki nie są tak pazerne, ale ostrzegam posiadaczy kart City bank – nie podpinajcie ich pod Rev, bo to bez sensu i pewna droga do wyższych kosztów.
  Być może City traktuje obciążenie na rzecz Rev jak transakcję wypłaty gotówki z bankomatu, ale nigdzie tego ostrzeżenia nie wychwyciłem w opisach działania kart Rev.
  Powyższe jest dowodem, że za niewiedzę oraz naukę trzeba zapłacić :)

 126. lok

  Mam konto i kartę od stycznia tego roku. Tożsamość była zweryfikowana. Nie wiem co się stało, ale teraz ponownie chce by zweryfikować tożsamość.

  • Fadel

   Zapewne za pierwszym razem weryfikowałeś tożsamość prawem jazdy. Mamy brexit, a prawem jazdy nadal weryfikowane są tylko tożsamości Brytyjczyków.

 127. Kartę Revolut używam już kilka miesięcy i jestem zachwycona. Używam jej zawsze za granicą (jeszcze nigdy nie miałam problemów z płatnościami), ale także używam jej do codziennych wydatków. Dostaję fajne dzienne i miesięczne zestawienia wydatków, dzięki czemu dokładnie widzę na co wydałam pieniądze.

 128. Nowy_Revolut_26

  Cześć,
  Revolut założony – czekam właśnie na kartę.
  Chciałbym wysłać coś za pobraniem pocztą polską i podać nr konta revolut żeby otrzymać pieniądze za wysłaną paczkę. Myślicie że nie będzie problemu ? Czy ktoś już próbował ? Proszę o pomoc.

 129. Kamil

  Chciałem zarejestrować konto, niestety wydaje się to nie możliwe bez opłat…

  Aplikacja prosi o doładowanie 20zł. Nie posiadam żadnej karty płatniczej oprócz walutowej Aliora, która… Skończyła swoją ważność z dniem dzisiejszym.

  Karta mbanku małżonki zostaje odrzucona, próby wykonania przelewu z ING kończą się prowizją w wysokości 40zł, a kantor walutowy Aliora nie rozpoznaje numeru rachunku. To mocno zniechęca, chyba zrezygnuję i pozostanę w kantorze walutowym Aliora skoro problemy są od samego początku…

 130. Szczery

  Nikt nie wspomnial o tragicznym wsparciu technicznyn revoluta, nie ma linii pod ktora mozna uzyskac pomoc, wszystko opiera sie na aplikacji i watpliwej jakosci czacie z kims kto posluguje sie pseudonimem. System revolut potrafi zablokowac konto przez procedury AML i KYC a odblokowanie jest bardzo problemowe. Revolut zada dokumentow podatkowycy, zarobkowych mimo iz nie jest bankiem i nie ma gwarancji bankowych, bardzo latwo jest stracic dostep do swoich pieniedzy i tak na prawde nie ma do kogo sie z tym udac. Idea dzialnia genialna, jakos pomocy -1. Ja bym mocno uwazal i nie polegal na revolut za mocno szczegolnie za granica bo moze sie okazac ze trzeba bedzie korzystac z banku zywnosci. Co w przypadku gdy stracisz telefon? Osobiscie po wielu przejsciach nie polecam revolut nikomu

 131. Wiktoria

  Mam 2-letnie doświadczenie w korzystaniu z karty i więcej jej polecać nie będę. Przyczyn jest kilka:
  1. Wielokrotna odmowa opłaty zakupów w zagranicznych sklepach stacjonarnych,
  2. Wielokrotna odmowa wypłaty gotówki za granicą,
  3. Brak możliwości opłaty kartą zakupów na pokładzie samolotu (stewardesy wprost informują, ze płatność tą kartą jest niemożliwa),
  4. Słaba pomoc techniczna. Trwa bardzo długo, problemów nie rozwiązuje. Po kilku godzinach sprawdzania i wykonania poleceń w rodzaju „proszę znaleźć inny bankomat” „proszę znależć bankomat innego banku” kwituje wnioskiem: nie wiemy w czym problem, coś jest nie tak z tymi bankami, a nasza karta jest ok (mimo że jest bezużyteczna).
  5. Stopniowe prowadzanie większej ilości płatności.

  Po tym, jak kilka razy nadziałam się w zaufaniu do karty Revolut na sytuację, kiedy zostałam praktycznie bez grosza (najbardziej szkoda całego dnia urlopu, który straciłam na zdobywanie pieniędzy i że nie mogłam kupić do domu żadnych pamiątek), a ze strony konsultantów nic oprócz zachwalania swojej karty, postanowiłam zrezygnować ze wszystkich płatnych opcji i patrze na nią z żalem, jako na nieudane dziecko

 132. doktorarca

  używam revoluta odkąd pojawił się w Polsce. Głównie korzystam z niego w Czechach i sporadycznie w Niemczech oraz do wielu serwisów internetowych. Raz tylko odrzuciło mi płatność. Poza tym nigdy nie miałem z nim problemów. POLECAM

 133. Stefan

  Witam. Ja mam akurat konto w Alior i kartę wielowalutową tez z Alior i nie narzekam. Po co mam ryzykować korzystając z jakiejś niepewnej „firmy” zaoszczędzając parę groszy. Obyśmy któregoś dnia nie byli świadkami kolejnego Amber Gold. Chytry traci dwa razy!! A na koniec; wszystkie takie płatności bezgotówkowe są po to żeby nas kontrolować co jemy, gdzie podróżujemy itp itd i w dodatku pewnie takie firmy zbierają te wszystkie informacje żeby nam wciskać ogłupiające reklamy! Podsumowując: częściej staram się operować gotówką z wiadomych przyczyn.
  Pozdrawiam

  • lech

   Porównujecie tu często kartę Revoluta z kartą Alior. Otóż rok temu jechałem do Meksyku i przed wyjazdem poinformowałem Alior, że tam będę i żeby nie dziwili się transakcjom moją kartą w tym kraju.
   Przy pierwszym kontakcie z bankomatem w Meksyku karta Alior zostala mi zablokowana ! Przeżyłem tam tylko dzięki zapasowej karcie Revoluta. Na pytanie dlaczego mi zablokowali kartę otrzymałem odpowiedź z Alior: bo mieliśmy prawo.
   Nigdy więcej karty z Alior !!!

 134. Pierre

  Ja chcialbym używać revoluta nie do płacenia za granicą lecz do posiadania konta bankowego w Czechach i przyjmowanie wpłat z kont czeskich w koronach jako lokalnych a następnie przelewanie tych środków na swoje polskie konto. Czy jest to możliwe ?

 135. Fadel

  Tak, możliwe, tylko załóż sobie Revoluta będąc na terytorium Republiki Czeskiej i do wysyłki podaj czeski adres.

  • Brunon Rumian

   założyłem go w UK. to nic nie daje. poczytaj na necie – to ich normalna praktyka. preferują klientów typowych – etacik, małe wpływy, zero odstających od normy zachowań. dla mnie bezużyteczne. transferWise jest o niebo lepsze.

 136. i tak dalej

  Proponuję dodać akapit o przelewach międzynarodowych. Musiałam zrobić przelew do Czarnogóry (poza SEPA). Opinie o Revolut były dobre wiec założyłam tylko po to tą kartę. Okazało się że bank odbiorcy na miejscu uszczuplił przelew o 15e. Nie udzielono mi informacji czy to opłata stała czy naliczana procentowo – w każdym razie dla mojego przelewu to było 10% wiec chyba dużo. Niestety z Revolut ani nie wiesz jakie będą koszty ani nie masz możliwości sprawdzić ile zaksięgowano na koncie odbiorcy.

 137. 90

  Czy macie może informacje które banki oprócz citi kredytówki pobierają prowizje za doładowanie konta. W citi to 8%min10zł.

  • drwesto

   Wszystkie banki pobierają bo to jest pobranie pieniędzy z karty kredytowej – jak w bankomacie – a nie płatność kartą kredytową. Tak działają karty kredytow i nie zależy to od banku; od niego zależy tylko wysokość opłaty.

 138. Leszek

  Witam.
  Czy przy koncie standard w Revolut można założyć kartę wirtualną i będzie ona całkowicie darmowa? czy ta karta wirtualna też ma jakąś datę ważności? kod CVV ?

 139. Judex

  Zalecam ostrożność. Wygląda na to, że pracownicy tej firmy niezbyt się orientują w tym co robią.
  Przebrnąłem przez procedurę rejestracyjną i zasiliłem konto. Po 6 dniach przyszła karta i miało być przyjemnie. Niestety aplikacja informuje, że nie zostałem zweryfikowany, ponieważ . uwaga!, uznają tylko dokumenty wystawione przez urzędy państwowe. Mój dowód osobisty, uwieczniony na zdjęciach w wysokiej rozdzielczości, takich warunków nie spełniał! Nie problem, pomyślałem, stracę 10 zł i wpłatę wycofam zamykając konto. Owszem jest to możliwe – jak informuje stosowny komunikat -, ale na koncie nie może być pieniędzy. I tu nowy problem, bo bez weryfikacji tych pieniędzy nie mogę przesłać, a co za tym idzie konto nie będzie puste, a co za tym idzie …
  Numer kontaktowy nie odpowiada inne środki komunikacji też. Firma jest zarejestrowana przez FCA (Financial Conduct Authoity – bankowy nadzór finansowy) i chyba tam poproszę o pomoc, po wcześniejszym uruchomieniu moich kontaktów w UK.

 140. Paweł

  Cześć. Czy ktoś się orientuje może, czy mogę zasilić kartę zwykłym przekazem pocztowym? Konto założone mam w Polsce i właściwie tylko tutaj mam zamiar jej używać. Jeśli tak to jakie dane „nazwa odbiorcy” należy podać, oraz jak zatytułować taką wpłatę. Z góry dziękuję za pomoc.

 141. xx126

  Mi parę miesięcy temu zablokowali konto na prawie 10 dni po przesłaniu większej PLN które chciałem zamienić na EUR aby kupić stary samochód od Niemców. Musiałem dosyłać wszelkie możliwe dokumenty na temat pochodzenia pieniędzy. Samochodu ostatecznie nie kupiłem, konto używam już tylko co najwyżej do kupna bułek. Dlatego OSTRZEGAM wszystkich gdyby ktoś próbował to używać do większych rzeczy typu kupno samochodu albo nieruchomości, a może nawet głupiego, droższego telefonu, albo wybierał się za granicę bez rezerwowej karty, gotówki. Zablokują bo tak, bo im wyjdzie że jesteś terrorystą i nic nie możesz zrobić.

  • Majk

   Ale selfie właśnie służy do weryfikacji czy zdjęcie z dowodu czy innego akceptowanego dokumentu odpowiada osobie robiącej zdjęcie. ;)

 142. Karol

  Czy moge zrobic depozyt na moje konto revolut z karty bankomatowej mojej zony ? Ktos wplacal juz z nie swojej karty ??? Dzieki za odp

  • Ninjahouse

   Możesz tak naprawdę z dowolnej karty, której transakcję zautoryzuje jej właściciel. W praktyce Revoluta można by traktować jako ograniczony terminal płatniczy ponieważ telefon zaczytuje dane karty i trzeba tylko podać CVV/CVV2, który jest z drugiej strony. Można też zasilić konto z wirtualnej karty płatniczej większości banków. Oczywiście do ustawionego limitu takiej karty. Przy większej ilości zasileń z wielu różnych kart (z wielu krajów) Revolut może się pluć o:
   1. Podejrzenie prowadzenia działalności gospodarczej na czarno
   2. Prania brudnych pieniędzy
   Każde z takich podejrzeń może się skończyć czasowym lub trwałym zablokowaniem konta.
   Dopóki jest to kilka transakcji miesięcznie to powinno przechodzić.
   Oceną (scoringiem) czy zachodzi 1 lub 2 zajmuje się pseudointeligencja Revoluta. Przed operacjami można spróbować zapytać bota o kontakt z operatorem ludzkim i dmuchając na zimne poinformować, że ma się liczną rodzinę rozsianą po świecie (może być potrzebne udowodnienie tego) lub że prowadzi się legalną działalność gospodarczą, co może wymuszać zmianę planu i inne obowiązki takie jak jawne przyłączenie się do Revolut Banku, a tym samym wgląd do Revoluta przez polskie urzędy skarbowe oraz komorników.

 143. Seba

  Panie, Pani, który twierdzisz, ze przelewy są za darmo. Jak wytłumaczysz, że robiłem zwykły przelew z revoluta na kwotę 1490$ a do banku odbiorcy przyszło 1450 $. Bank odbiorcy tłumaczy, że oni tyle dostali i mam reklamowac u Revoluta. W Revolucie jest jakiś boot, który odpowiada nie na temat. Jedne co doczytałem to, że opłaty moga pobierać jakieś banki pośredniczące, ale skąd ja mam wiedzieć ile tych banków pośredniczących jest po drodze i jaki mam na to wpływ ?

 144. betka17

  Miałam inny telefon, wszystko było ok. Zmieniłam na Samsunga a7 i okazało się,że mój telefon nie obsługuje aplikacji. Chce tylko kupować chf żeby spłacać kredyt i ewentualnie mieć kartę na wakacje. I mimo moich maili i wiadomość i na fb od pół roku nic się nie zmieniło i po prostu nie mogę korzystać z revoluta. Programistów mają do niczego,skoro nie potrafią sobie poradzić z problemem od grudnia 2019 ?

 145. dMian

  Witam, posiadam już konto revolut i wybieram się do pracy do holandii w najbliższym czasie, zastanawiam się czy muszę zrobić sobie jakieś konto walutowe np w mbanku czy moje konto do revoluta wystarczy? ktoś dostaje na to konto wypłaty od pracodawcy ? Dałoby się wtedy przewalutować na zł w aplikacji revolut i przesłać zł na moje konto w mbank? z góry dziękuje :D

 146. dolac

  W revolut nie mozna handlowac walutami ( tzn. kupic na dolku ,sprzedać na górce i odkupić na dołku tą samą walutę ) – pkt 11 regulaminu. Zrobiłem tak parę razy i dostałem ostrzeżenie że zablokują mi konto na czas nieokreślony.

 147. UWAGA !
  od niedawna Revolut jest niszczony przez inne banki. Wychwytują one fakt że zasilany jest konkurencyjny revolut i przelewy ksiegują w taki sposób że naliczana jest opłata. Za zasilenie mBankiem 300zt (z karty) mBank pobral ponad 3zt. City Handlowy bierze nawet koło 10% !
  Uważajcie na to bo karta traci sens. Może macie już sposób na obejście tego?

  ps.
  w ubiegłym roku objechalem Afryke spedzając tam łącznie rok w większości krajow kontynentu. Karta dala mi kilkutysieczne oszczednosci. Nigdy nie zawiodla i zawsze działała. Przelewy miedzynarodowe działają jak w każdych bankach i oplate faktycznie moga naliczać banki odbiorcy choc od niedawna również revolut (od drugiego takiego przelewu w miesiącu). Wyplata w bankomacie tez potrafi byc platna na rzecz banku bankomatu ale o tym w 99% bankomat informuje wiec bądźcie czujni bo czasem wystarczy poszukac bankomatu innej sieci.

  • Mariusz

   Robiłem doładowanie konta Revolut, kartą debetową mbank (24 czerwca 2020r) i bank nie pobrał dodatkowej prowizji. Może kilka dni później zmieniły się reguły ?

  • Nin

   Ja dopiero co robiłem przelew na dwa sposoby z trzech dostępnych:
   1. Przelew z polskiej karty debetowej (nie kredytowej!) – udany
   2. Przelew z polskiego konta IBAN – udany (czasem księgowanie do 24h)
   3. Przelew z polskiego konta na litewskie w złotych SWIFT – może i byłby udany, ale nie zrobiłem bo po bo płacić haracz?
   2 i 3 to są u mnie różne numery kont.
   Z tego wynika, że najszybciej używać Revoluta w operacjach kartowych. Najlepiej w obie strony, Te mają zagwarantowany systemowo brak ukrytych opłat. Na razie nie mam jednak dobrego pomysłu jak zasilić własne konto przy pomocy karty Revoluta. Pewien pomysł to wystawić sobie fejkową aukcję i samemu sobie to coś kupić kartą Revoluta przez system aukcyjny (np. przy pomocy Google/Apple Pay). Ma ktoś lepszy pomysł?

 148. Używam i polecam zawsze swoim znajomym. Warto pamiętać, aby karte aktywować jeszcze w Polsce bo można się trochę zaskoczyć jak nie przejdą płatności :)

 149. Czarek

  Dzień dobry,

  Mam pytanko. Jestem początkującym użytkownikiem konta.

  Znajomy chce mi przelać Funty na konto Revolut, z Polski (z mBanku).
  Muszę mu podać nr konta Revolut, ale tego w GBP, tak ? Nr tego konta to w sumie 14 cyfr.
  Znajomy wprowadzając ten numer nie może zrealizować przelewu … Co robimy źle … ??? :-)

  • Ninjahouse

   Znajomy próbuje zrobić przelew SWIFT lub SEPA do UK, co może spowodować obciążenie lub brak autoryzacji transakcji po jego stronie.
   Niech znajomy wpisze numer konta do zasileń w Polsce. Ale przed transakcją niech idzie do oddziału banku i dowie się czy będzie to transakcja w funtach i czy będzie od tego prowizja.
   Prościej byłoby zasilić Twoje konto z jego karty przyłączonej do swojego konta walutowego.
   Drugą opcją jest założenie przez znajomego Revoluta i przelanie bezpośrednio z jego Revoluta do Twojego. Nie będzie to wtedy nawet przelew bankowy, tylko operacja przeksięgowania na kontach Revoluta.

 150. lech

  Porównujecie tu często kartę Revoluta z kartą Alior. Otóż rok temu jechałem do Meksyku i przed wyjazdem poinformowałem Alior, że tam będę i żeby nie dziwili się transakcjom moją kartą w tym kraju.
  Przy pierwszym kontakcie z bankomatem w Meksyku karta Alior zostala mi zablokowana ! Przeżyłem tam tylko dzięki zapasowej karcie Revoluta. Na pytanie dlaczego mi zablokowali kartę otrzymałem odpowiedź z Alior: bo mieliśmy prawo.
  Nigdy więcej karty z Alior !!!

 151. Anna

  Mam pytanie, co oznacza termin miesiaca w revolucie. Czy jest to miesiac kalendarzowy czy 30 kolejnych dni. Na przyklad gdy wymienie pod koniec sierpnia 5000 zlotych to na poczatku wrzesnia moge znowu wymienic 5000 zlotych bez dodatkowych oplat czy nie.

 152. KRZYSZTOF

  Witaj.
  Uff… Dotarłem do końca Twojego artykułu. Super, że aktualizujesz informacje.
  No właśnie słyszałem o Revolut już jakiś czas temu i dziś postanowiłem jak najgłębiej zapoznać się, co to właściwie jest. Dużo obszernych informacji zamieściłeś – good job!
  A czego ja szukam w ofertach kont walutowych?
  Założyłem firmę, która stricte będzie zajmować się importem przede wszystkim z Chin.

  Rozglądam się po ofertach banków za kontem walutowym i najbardziej polecane obecnie to Nest Bank i mBank.
  Ale intuicja mi podpowiada, że Revolut to będzie chyba najlepszą opcją.
  Chciałbym zasięgnąć więcej informacji od Ciebie, jeśli to możliwe.
  I prosiłbym Cię o maila do siebie.
  Myślę, że bardzo dobą wiadomością jest tak, aktualizowana przez Ciebie, że Revolut jest w końcu w prawami banku i na tą chwilę jest dużo bezpieczniej trzymać tam jakieś fundusze na przyszłe cele.
  Dziękuję i pozdrawiam.

 153. Nin

  Opłata za dostawę karty standardowej, to na dzisiaj 24,99 zł, a nie 9,90 zł.
  Mogę oczywiście ją dostać za darmo, ale muszę wtedy płacić haracz 30 zł miesięcznie. Podziękowałem.

 154. Uwaga na przelewy walutowe w dolarach z salda Revolut na konto walutowe w dolarach w Polsce ! Pobierają masakrycznie wysoką prowizję. Wysylalem wczoraj testowo 20$ przed dokonaniem (zamiarem dokonania ….) wiekszego transferu USD na moje konto walutowe w dolarach w Polsce i co sie okazalo, ze na moje konto walutowe w Polsce dotarlo tylko 16$. Rozmawialem z supportem Revoluta upierali sie ze nie pobieraja zadnych prowizji, tymczasem poprosilem w miedzyczasie o wyjasnienie sprawy moj bank i okazalo sie ze 20% prowizji pokłknął „BARCLAYS BANK PLC” …… Podobno przelewy SWIFT sa obciazone prowizjami ale nie sadzilem ze az 20% …. to jest dramat nawet Paypal tyle nie zdziera wliczajac ich chore reguły dot. przewalutowania po ultraniekorzystnym kursie + opłata manipulacyjna – przy przelewie na konto …

 155. bufeq

  No to ja nie polecam firmy Revolut i jej rozwiązań. To kolejny google shit. Muszę od razu stwierdzić, że dałem się namówić konto premium, czyli tzw. metal plan. Od 2. miesięcy nie mogę się doczekać na karty do kont powiązanych z produktem.
  Dział obsługi klienta to jedna wielka porażka. A podobno dla klientów metal plan jest to priorytetowa usługa.
  No więc np. dzisiaj, po uroczej i do niczego nie prowadzącej konwersacji z chatbootem zostałem przekierowany do konsultanta, na którego miałem oczekiwać ok. 2 godzin. To nie pierwszy taki przypadek.
  Drodzy Państwo, firma, która nie potrafi zaplanować odpowiedniej ilości obsługo klientów nie może być traktowana poważnie.
  Żenująca amatorszczyzna. Omijajmy takie padaczki z daleka i pozwólmy im splajtować w spokoju, nie przeszkadzając zadowolonym z siebie pseudo managerom.

 156. turysta

  REVOLUT niestety coraz gorszy :(
  Mam go od 2 lat ale coraz więcej problemów. Już ponad tydzień czekam na przelew walutowy z zagranicy.
  Dzisiaj konto Revolut doładowałem kartą kredytową innego banku. Kiedyś trwało to sekundy.
  A dzisiaj od godziny mam komunikat „..przetwarzanie…” i środków nadal nie ma.
  Widzę, że inni użytkownicy na różnych forach internetowych skarżą się na te same problemy z Revolutem w ostatnich dniach.
  Chyba trzeba zrezygnować z tego konta zanim Revolut padnie całkowicie.

  • Nin

   Jak kartą kredytową, to Ci policzą to prawdopodobnie jak wypłatę gotówkową z bankomatu przy pomocy kredytówki – wybitnie nieopłacalna opcja…

   PS. A ja się przekonałem, że Revoluta w telefonie mogę w praktyce traktować jak bezprzewodowy terminal płatniczy dla klientów.

 157. ODRADZAM !!!!

  UWAGA!!! Od około 2 lat używałem tej karty. jestem teraz w Afryce i zablokowali mi dostęp do karty… Od 3 dni… na szczęście było tam tylko 6€… mają mnie gdzieś mówiąc krótko i ładnie… wniosek : odradzam!!! decyzja należy do was…

 158. impala4

  Czy mogę doładowac konto polskie na Revolut poprzez tą karte standard, którą mi przysłali? Tzn Ide do wpłatomatu w Polsce, wkładam kartę revolut do wpłatomatu euronetu i wpłacam 300 zł.

 159. pr

  Ja jestem bardzo uczulony na przekazywanie moich danych wrażliwych w sieć tak więc KYC – dokładne poznanie klienta (nie ma sprawy mogę dać dowód do wglądu) niech sobie oglądają nie mam nic do ukrycia ALE nie do archiwizowania ustawa KYC o niej nic nie wspomina A revolut archiwizuje nasze dane przez 5 lat od złożenia rezygnacji z konta) AML – ustawa terrorystyczna (nie mam nic do sprawdzania skąd dokąd idą moje pieniądze np za pizze) Ale Największym dla mnie PRAWDZIWYM problemem jest że mój dowód może sobie wyciec za moją zgodą do partnerów revoluta a na moje dane osobowe może być wzięty bez mojej zgody KREDYT. Stąd napisałem na Dowodzie „Tylko na potrzeby revolut” i tu się zaczęły problemy że dowód nie może być modyfikowany nie może być nanoszone żadne znaki wodne ani zaznaczenie że dowód wysyłam tylko na potrzeby rejestracji REVOLTOWI. MUSI BYĆ CZYSTE ZDJĘCIE dowodu osobistego … Udało mi się nanieść 4 kropki by dla mojej wiedzy rozeznać zdjęcie dowodu osobistego który wysłałem do revoluta zaakceptowali wreszcie skan dowodu uaktywnili… Przelałem większe pieniądze … wykonałem kilka transakcji a po miesiącu…. ZNÓW „nie możemy zakceptować twojego zdjęcia dowodu osobistego” … NA czacie się dowiedziałem że ponownie weryfikowali zdjęcia i zauważyli zaznaczenia w nieistotnych miejscach do odczytu danych… No i zablokowali mi revoluta … Więc moje obawy i podejrzenia zostały wzmocnione Zapewne wcześniej czy później nasze dane zostaną komuś sprzedane i zacznie się masowe branie kredytów na zdjęcia dowodów…. Bo nie chodzi tu o udowodnienie obywatelstwa czy o przejrzystość danych i zapoznania się z osobą zakładającą konto lecz o wyłudzenie i zarchiwizowanie dowodów osobistych w idealnym odwzorowaniu. Wg mnie najbardziej logicznym zabezpieczeniem oraz zastosowanie się do przepisów KYC i AML było Wpisanie na dowodzie w miejscu niezasłaniających danych osobowych „NA POTRZEBY REVOLUTA” Ale tego nie mogą zaakceptować TEN WPIC JAK I ŻADNE INNE ZAZNACZENIA DOWODU NIE PRZEJDĄ. Więc zaraz wasze dowody będą krążyły po sieci

 160. Piotr

  Odradzam . Nie dotarły do mnie 3 przelewy na ponad 3 000 GBP , pieniądze nie wróciły do osób wysyłających. Revolt prawie pół roku nie potrafi wyjaśnić gdzie są moje pieniądze . Piotr

 161. rafał

  Nie przychodzą maile na poczte. Nie moge sie zalogować. Support niedostępny. Mają albo czat przez aplikacje do której sie nie zaloguje lub jakiś angielski numer telefonu

  • Lucusia

   Nie polecam, rzeczywiście nie ma żadnej informacji. Zgodziłam się na włączenie za darmo na urodziny konta premium, żeby sprawdzić, niestety nie można z tego zrezygnować, jak się nie zapłaci 59 zł. Przez cały miesiąc pisze, że to kara za wcześniejszą rezygnację, jak rezygnuje w dzień, kiedy się kończy termin, to wtedy jest to opłata za zakończenie usługi. Pieniądze za konto pobierają oczywiście cały czas. Oczywiście na pytania odpowiada bot, cały czas to samo i nie na temat.

 162. xam

  ma to sens dla MALYCH kwot, na przykład dodtkowo na wakacje (z samym revolut bym sie nie odwazyl ruszyc swiat); uzywam chyba wiekszosci ich funkcjonalnosci, uwagi:
  1. oblusga klienta praktycznie nie istnieje – toporna, juz nie ma po pol., jakies ludzie z calego swiata i czasem niezorientowani w sytuacji czy ofercie
  2. zmiana nr kom do kotrego nie masz juz dostepu – dlugo, oj dlugo (trzeba skanowac znow dowod itd)
  3. kaali dodac dowod miast prawka bo brexit;/
  4. co z tego ze SWIFT nie biora oplat do kraju macierzystego (teraz mamy r-ki na Litiwe ale na UKjowe jeszcze mozna przelewac, w ogole to jest 1 r-ek i sa wybiera waluty ktore przychodza – dosc praktyczne!) ale do sedna, OPLATY sa zawszem robilem przelw na 0,01 usd i nie pobralo, na 100 tez nie ale.. na 1000 juz tak, absuraldne i nie mozna tego reklamowac – tzn mozna, stracicie kilka godzin

  wnioski: jak 1 zdanie

 163. Akronplus

  ja zwrócę uwagę, że z opisu wynika, ze kto sknerzy powinien unikać zakupów w weekend, przewalutowania. Tym czasem weekend, cała doba to teraz czas zakupów, płatności Blik, czy np. na Allegro częściowo zmienione t-mobile, alior, payu express, nawet też bez karty kredytowej z konta bankowego. Inny bank z wysp w którym jestem z Polski pisze, ze jeżeli zbankrutuje, to zbankrutują moje pieniądze.

 164. Piotr

  RAVOLUT jest ok ale nie polecam ubezpieczenia telefonu przez niego w firmie SIMPLESURANCE wymigują się od wypłaty odszkodowania i brak z nimi kontaktu. Tylko formularze na które nie można odpowiedzieć co uniemożliwia współpracy partnerskiej. NIE POLECAM UBEZPIECZENIA PRZEZ SIMPLESURANCE

 165. Andrzej

  Witam . Mam pytanie i prosbe o porade. Ponizej moja sytuacja.
  Zatrudniony jestem w polsce ale fizycznie pracuje obecnie w Niemczech ( oddelegowanie ).
  Dodam ze pracowalem wczesniej w Hiszpanii i w Tajlandii. Wszedzie gdzie mieszkalem mialem podobna sytuacje. Pensja wplywala/wplywa na konto banku PKO SA. (wiem wiem powinienem zmienic le jestem w tym banku od ponad 20 lat wiec zdecydowalem sie zostac gdybym potrzebowalkredytu ).
  Zarabiam wiec pieniadze w pln, a mieszkajac za granice wydaje w obcej walucie. Placilem i wyplacalem karta z debetowa banku PKO SA wszedzie. W tym roku ja mam zostac wyslany do Japonii a dwoje moich dzieci rozpocznie studia za granica i bede chcial im pomagac finansowo – oplaty za studia (ile dam rady ) , wplaty na konta na zycie itp.
  ZApytanie do Was wszystkich bo widac ze jestem opozniony w tematach
  a) czy warto zebym zalozyl Revolut dla moich potrzeb w Japonii ( slyszalem ze w wiekszosci placi sie tam gotowka a w Revolut moge wyciagac pieniadze do 800 pln miesiecznie bez oplat z tego co zrozumialem a pozniej prowizja 2% )
  b) jak bede przesylal pieniadze do dzieci ($) i (euro) z pln jak najlepiej to zrobic ? Revolut mozna tylko przewalutowywac do 5000 pln miesiecznie bez oplat . czy wieksze sumy z oplatami tez oplaca sie przez Revolut ?

  dodam ze pracuje po 16 godzin dziennie i przez ostatnie 20 lat oszczedzalem na ich edukacje wiec nie chce teraz tego spieprzyc nie wiedza

  • Ninjahouse

   a) Tak
   b) Dzieci są pełnoletnie. Niech założą sobie swoje konta Revolut. Gdziekolwiek nie będą dostaną od Ciebie dokładnie tyle i w takiej walucie ile im przekażesz. To najlepsza i najtańsza opcja. Jeżeli potrzebujesz im przelać więcej niż 5k PLN, to przelewaj w PLN bez żadnego przewalutowania. Albo połowę wyślij już przewalutowane, a połowę nie. W ten sposób podzielisz limit 5k PLN na dwa konta, to efektywnie zwiększy limit do 10k PLN bo każde konto Revolut posiada swój własny limit przewalutowań (ty masz 5k i dziecko ma 5k). Wtedy dziecko samo sobie przewalutuje drugą połowę za darmo w ramach swojego limitu 5k. A zasilać konto Revoluta można do równowartości 400 tys. PLN miesięcznie.

   Można też spróbować policzyć czy opłaci się plan lepszy niż standardowy na Twoim koncie gdy będziesz potrzebował przewalutować lub przesłać więcej niż 10k PLN dla jednego dziecka.

 166. Marmar

  Witam, jeszcze jestem zadowolonym użytkownikiem REVOLUT-a. Pisze jeszcze, bo otrzymałem e-maila od REVOLUT-a (uwaga- e-maile wędrowały do spamu), że po Brexicie nastąpi zmiana IBAN z GB na LT a wpłaty na stary nr będą przekierowywane na nowy numer tylko do końca czerwca 2021r. a lokalne nr kont nie będą już z dostępne. Konto zasilam przelewem z mBanku a karta służy do codziennych drobnych płatności. Przelewy szły na polski nr konta (26 cyfr- DABA Dział płatności masowych), który odczytałem z aplikacji (dane konta), który w aplikacji nie jest już widoczny. Dotychczas przelew (zasilenie konta) nic mnie nie kosztował. Dziś na próbę zmieniłem nr konta na IBAN i okazuje się, że mBank za taki przelew kasuje 25 zł. i trwa od do 3 dni. No to jeszcze do końca czerwca REVOLUT ma czas, żeby coś z tym zrobić, jeśli im to nie wyjdzie to karta powędruje do szuflady. A może ktoś podpowie jak „bezkosztowo” doładować konto na nr IBAN? (poproszę). Pozdrawiam

 167. Kierowca

  Przecież ci wyjaśnili mailowo tak jak mnie że jeżeli otrzymujesz wpłaty/przelewy/ na stary polski IBAN to teraz będzie traktowany jako przelew zagraniczny (więc droższy) więc Revolut nic z tym już nie zrobi bo są na licencji litewskiej. Ja u nich zostaję bo płaciłem kartą R w kilkunastu krajach i nigdy nie było problemów a litewski IBAN mi nie przeszkadza. Przynajmniej nie łupią na czym się da jak polskie banki nawet za wysłanie głupiego sms-a.

 168. NABITA W BUTELKĘ

  Przelałam do tego banku 450 zł z banku Pekao S. A.
  Naliczono mi trzy bardzo wysokie opłaty do przelewu zagranicznego w wysokości 450 zł:
  1. Opłata za komunikat SWIFTdo przekazu wysłanegow obr.dewizowym w wysokości 22 zł
  2. Opłata za el. przekaz wysłanyw obr.dewizowym tryb normalny w wysokości 30 zł
  3. Dodatkowa opłata za spełniającywymogi Ustawy o Usł. Płatn. Przekazw obr. dewizowymw wysokości 20 zł. W sumie 72 zł zniknęło z mojego kąta. Masakra!!!

  • Jacek

   To ci naliczył twój bank a nie Revolut. Jak chcesz zasilić Revolta bez opłąt to musisz wykonać to przelewem SEPA a nie SWIFT! Przelewy SEPA to są przelewy europejskie – na terenie EWG i za nie nie są przeważnie pobierane opłaty.

  • Ninjahouse

   Jeżeli jesteś w banku Revolut, to może. Bo rachunek jest na Ciebie w europejskim banku i twoja rezydencja podatkowa jest w Polsce. Jeżeli chcesz tego uniknąć, to nie przyłączaj się do banku i nie podawaj rezydencji podatkowej lub zmień ją na inny kraj. Tyle, że to pociąga za sobą inne konsekwencje. Na przykład wymóg posiadania adresu w innym kraju.

 169. Tolek

  Witam.Ponad rok doladowywalem konto bez problemów.Po przeniesieniu Revolut na Litwę,zasilenie konta z Alior banku stały się nieopłacalne,jdopuki nie zostanie przywrócone bezpłatne zasilenie konta Revolut karta idzie do szuflady,albo zamknę konto.

 170. Tomasz

  Chciałbym zapytać o przelewy z polskich kont na konto revolut. Czy robiąc przelewy np. z konta ING na konto w revolut aktualnie ponoszę jakieś koszty za przelew między narodowy? Wiem że do niedawna było to nie objęte dodatkowymi opłatami ale ostatnio dostałem od revolut nie do końca jasną wiadomość z której wynika że osoby które robią przelew mogą ponieść dodatkowe koszty.
  jeżeli ktoś czy tak rzeczywiście jest proszę o odpowiedź.

  Pozdrawiam

  • Jacek

   Przelew SEPA – czyli przelew europejski powinien być darmowy. Przelewy międzynarodowe SWIFT to są przelewy poza EU i banki pobierają za taki przelew horrendalne opłaty. W UE i w tzw. EWG (Europejskiej Wspólnocie Gospodarczej) wykonuje się przelewy SEPA i za nie banki nie mogą pobierać opłat, ale czasami na różne sposoby próbują, np. przelewy SEPA Euro wewnątrz kraju czyli w Polsce. Przelewy SEPA są praktycznie jak przelewy krajowe.

 171. Marmar

  Tak, ponosisz koszty jak za przelew międzynarodowy. Jeszcze przez jakiś czas można robić przelewy na stary (polski) nr konta a kasa przekierowywana jest na nowe konto revolut bez opłat. Wcześniej dostałem info, że do końca czerwca ale ostatnio dostałem informację, że do 18 marca 2021 (tak jak informowano na początku). liczę, że do tego czasu zorganizują możliwość obsługi przez polski bank- jeśli nie to karta powędruję do szuflady. Dodam, że do tej pory byłem zadowolonym klientem Revolut.

  • Mariusz

   Czy podpinajac kartę debetowa np mbanku i w taki sposób zasilając konto revolut pobierana jest jakaś prowizja ? Po co robić zwykły przelew nie lepiej zasilać konto polską kartą debetową ? Wydaje mi się że szybciej i taniej . Czy może nie widzę jakiś ukrytych haczyków ?

   • Ninjahouse

    1. Nie ma prowizji.
    2. Nie ma sensu robić zwykły przelew – za wyjątkiem wpłaty ponad dobowy lub miesięczny limit transakcji kartą z której płatność jest pobierana. Revolut ma limit do 400 tys. PLN. Ale przy większej kasie Revolut może się pluć o źródło pochodzenia pieniędzy.
    3. Zasilenie kartą ma ten plus, że najczęściej jest traktowane jak operacja kartą na rzecz „sklepu” Revolut. A tym samym obejmuje to limity transakcyjne, których przekroczenie może zerować opłaty za kartę debetową tego banku.

 172. Saltosky

  Słyszałem, że jest problem w momencie jak ktoś zmienia telefon. Czy imei jest zapisywany w aplikacji ? I w momencie wymiany telefonu na inny model sa problemy z zainstalowaniem apki.

 173. Anna Izdebska

  Witam,czy revolut jest wolny od „łap komornika” bo skoro można trzymać tam pieniądze i podlega pod polską ustawę to czy jest w 100 % bezpieczny od ewentualnych zajęć.

  Anna Izdebska

  • Roman

   Komornik nie może zająć srodków zdeponowanych na karcie kredytowej bo z formalnego punktu widzenia nie są to twoje pieniądze tylko banku więc jeśli spodziewasz się zajęcia komorniczego to szybko przetransferuj środki na rachunek karty kreduyowej (nie mylić z debetową).

   • Ninjahouse

    Jeżeli ktoś ma komornika, to zazwyczaj jego scoring kredytowy jest już zerowy, więc kolejnej karty może już nie dostać lub kredytówka może nie zostać wznowiona.

  • Ninjahouse

   Jest pod warunkiem nie przyłączenia się do Revolut Banku lub podania niepolskiej rezydencji podatkowej. Bo o ile banki w UE obowiązuje raportowanie do polskich urzędów skarbowych, o tym już urzędy skarbowe innych krajów nie muszą mieć takiego obowiązku. Szczególnie jeżeli właściwiel karty Revolut jest objęty ochroną innego państwa przed Polską (np. Azyl Polityczny, trwająca procedura nabycia obywatelstwa itp.), a polskie sądy przestały być uważane za spełniające standardy praworządności i prawo obywateli polskich do uczciwych procesów może być zakwestionowane.

 174. Kris

  Mam pytanie , Jeśli mam podpięta kartę do google Pay i płace zbliżeniowo revolutem w sklepach stacjonarnych to będą nałożone jakieś opłaty na mnie w kwietniu ? Czytam ten nowy cennik i nie mogę tego zrozumieć. Będę wdzięczny za pomoc.

 175. x.y

  Brak prawdziwej obsługi klienta dyskwalifikuje ten produkt. W razie blokady z powodu widzimisie revoluta jest potem droga przez mękę.

  • Paul

   Niestety przechodzę przez podobną sytuację. Blokada transferu od prawie trzech tyg….i nic nie mogę zrobić.
   Piszę codziennie z tymi „live agents’ i odpowiedzi takie same.

 176. Jaca

  Witam Serdecznie . Mam pytanie , posiadam konto w PKO BP , posiadam również na tym koncie konto walutowe i moje pytanie polega na tym czy jest możliwość przelania euro z konta PKO na konto Revolut i tam przewalutować na złotówki i z powrotem przesłać na konto PKO ? i czy wgl jest sens z przewalutowaniem ?

  • Dax

   Ja przewalutowuję korzystając z Walutomatu, gdzie mam podpięte subkonta bankowe do bezpośrednich przelewów (0%prowizji od przelewów). W Walutomacie jest też obcja portfela (wtedy nie muszę każdorazowo robić przelewów).

 177. jacek

  Mam konto i karte fizyczna Revoluta. W jaki sposob zrobic aby moja zona miala dostep do konta i pieniedzy w przypadkach losowych jak moja śmierć, zagubienie telefonu, awaria telefonu, zaguienie karty Revolut, itp.
  Co zrobic i jak zrobic abysmy we dwoje mieli dostep do naszych kont Revolut?
  Prosze o dorade. Jacek i Grazyna.

 178. karta fajna, aplikacja przyjazna, wszystko niby w porządku, oprócz polskiego nr iBAN, to bardzo utrudnia wpłatę pieniędzy jeśli nie ma się karty kredytowej, przelewy przez wester union jest drogi, nie wszystkie konta bankowe dają możliwość łatwego, taniego przelewu na litewskie konto.

 179. Agata J

  Polecam zainteresować się mocniej ofertą Zen. Moze na ten moment mniej popularni ale mocno działają i mają wysokość jakość bramki płatnicznej. platnosci przechodzą szybko, nigdy nie bylo zawiasów .Pozdrawiam

 180. PODRÓŻNIK

  Potwierdzam problemy z płaceniem Revolut na pokładzie samolotu
  oraz
  przy wynajęciu auta na lotnisku (w Belgii zaplaciłem Revolut za wynajęcia auta online ale już pobranie depozytu przy odebraniu auta NIEMOŻLIWE)

  Inny problem to wpłata gotówki na konto ( PLN/USD/EUR bez znaczenia) w innych bankach fizycznych można podejśc do oddziału i wpłacić w REVOLUT zapomnij – bo nie istnieje :)

 181. Wojciech

  Ja osobiście nie jestem zadowolony ze współpracy z Revolut, a nawet przestrzegam przed tym rozwiązaniem swoich znajomych. Doładowania konta w Revolut miały być darmowe a okazuje się, że banki pobierają za to niemałe opłaty. Próbowałem to reklamować w swoim banku i otrzymałem taką odpowiedź:

  „Usługodawca Revolut świadczy usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczy w wymianie walut. Z tego względu transakcje wykonywane u wspomnianego usługodawcy są transakcjami szczególnymi. W przypadku każdej transakcji wykonanej u tego usługodawcy bank ma prawo do naliczania prowizji, która zgodnie z aktualną tabelą wynosi 10 % wartości transakcji, nie mniej niż 20,00 zł.”

  10% wartości doładowania!!! – chyba więcej nie muszę nic pisać :(

  Kontakt z obsługą Revolut jest maksymalnie utrudniony. Proszę zwrócić uwagę, że ani w aplikacji ani na stronie internetowej nie udostępniają możliwości kontaktu telefonicznego. Jest możliwość skontaktowania się przez czat (komunikator z aplikacji), ale to jak ktoś wcześniej dobrze ujął „jakoś koszmar”. Nie ma to większego sensu, jak pisanie z robotem lub walenie głową w mur :(

 182. gama

  Juz 6 tygodni czekam na przysłani mi karty plastikowej. Zapłaciłam opłatę za kartę tradycyjną, doładowałam konto. ani pieniedzy, ani karty. Karty wirtualnej ne da sie zalozyć. Robi sie jakaś pętla. Szkoda że wczesniej nie trafiłam na to forum. Revolut? Nigdy wiecej.

 183. BrakMiSłów

  Jako klient Revolut od prawie 4 lat w tym 2 lata jako subskrybent Metal osobiście nikomu nie polecam tej firmy i sam rezygnuję z ich usług w tym roku po wygaśnięciu opłaconej subskrypcji. Obsługa klienta jest na żałośnie niskim poziomie, na zadane im pytania czekam po ponad 30 dni, bez żadnych rezultatów ich pracy (a oferują klientom Metal priorytetową obsługę…), ciągle tylko słyszę „nadal pracujemy nad Twoim zgłoszeniem” a jakichkolwiek rezultatów brak. Co chwilę przełączają mnie od agenta do agenta a nowi agenci nie zapoznają się z historią zgłoszeń, przez co wiele razy sugerują te same bezużyteczne sugestie, które nie rozwiązują moich problemów zamiast po prostu je wykonać. Generowanie PDFów dla ewentualnej kontroli skarbowej u mnie na telefonie nie działa i nie mogę wygenerować raportów za marzec i kwiecień 2022, temat zgłoszony do działu obsługi klienta, lecz naprawy tego problemu wciąż brak. Pobierają opłaty od klienta, a gdy zadaje pytania jak te opłaty są wyliczane (by po prostu ich sprawdzić czy wszystko się zgadza, gdyż widząc bardzo niski poziom obsługi klienta, obawiam się o błędy w wyliczeniach) to sami nie potrafią na to pytanie odpowiedzieć. Naprawdę, najgorsza firma z której to usług korzystam w swoim życiu i żałuję, że w ogóle do nich dołączyłem parę lat temu. Dodatkowo wstyd mi przed znajomymi i rodziną, gdyż poleciłem ich usługi a teraz sam się ze wszystkiego wycofuję.

 184. Jarek

  A co w przypadku jak płacę kartą debetową Revoluta i ta płatność jest powyżej 5 000 PLN i jest w obcej walucie a ja mam tylko konto w PLN. Oczywiście dochodzi do przewalutowania na walutę płatności. Czy w tym momencie jest pobierana opłata za wymianę waluty gdyż jest to oczywiście powyżej 5 000 PLN ? Czy może płatności kartami i przewalutowania są pozbawione opłat niezależnie od wysokości w miesiącu ?

 185. Kamil Nowak

  Witam

  Odradzam korzystanie z tego Banku. W piątek 8 lipca o 13,16 wpłynął mi przelew na 800 zł i do dnia dzisiejszego nie mogę dostać się do tych pieniędzy ponieważ są zablokowane przez bank, (ponoć) konsultacji (dla mnie boty) twierdz że przelew jest sprawdzany i weryfikowany już 6 dzień i nie potrafi mi wytłumaczyć dla czego i ile to potrwa. Przelew był z polskiej firmy z polskiego banku na konto revolut w walucie polskiej.

 186. Czy to dobry pomysł aby tam oszczędzać swoje pieniądze? W sensie wpłacać w zł – przewalutować sobie na dolara i trzymać w dolarach. Bo złotówka szoruje po dnie, może się odbije może nie. Ale chodzi mi o to czy to dobra opcja na trzymanie pieniędzy na starość – odkładanie przez całe życie aby kiedyś coś z tego było? Czy jednak nie do końca?

 187. Andrzej

  świetna opcja na darmowe ponad 200 zł – wystarczy namówić kogoś na revolut żeby założył konto. Po wygenerowaniu linku od siebie przesłaniu do np żony. Po założeniu konta z tego linku otrzymujesz 150 zł za free w swoim revolut. Żona lub inna osoba która założyła z twojego linka konto w revolut bedzie tez mogła wypełnić ankiete – szkolenie cryptowalutowe – za którą otrzyma ponad 60 zł – więc razem ponad 200 zł za free :)
  Nic tylko pozakładać rodzinie, dorosłym dzieciom, znajomym…. max 5 osób :)

 188. jerry

  Uzywam Revoluta założonego w UK o nic nie płacę za zasilenie konta za pomocą przelewu bankowego. Pieniądze są na koncie Revolut w ciągu maksymalnie kilku minut, zwykle zaraz po zasileniu konta. Natomiast mam problem z wypłatami z bankomatów Euronetu, pomimo wymiany waluty w aplikacji, bankomat chciał pobrać prowizję taką jakbym użył angielskiej karty debetowej. W bankomacie banku spółdzielczego KBS wypłaciłem normalnie, bez żadnej prowizji. Revolut jest też dobry jeśli wysyłały pieniądze z zagranicy do rodziny w Polsce, pieniądze wysyłamy beż prowizji.

 189. Jan

  Revolut fajna aplikacja, sam korzystam. Dzięki za artykuł, ale wcześniej sprawdzałem większość filmów na youtubie odnośnie revoluta.

 190. misio

  Wczoraj mialem wlasnie podac nr.tel. ale cos mnie tknelo… i znalazlem opis na blogu uzytkownika ktory po uplywie 3-4 uzywania powiedzial, ze niestety ale support do bani zablokowali mu w krytycznej sytuacji na lotnisku karte (sic. za 7pzl ) , nie mogl odzyskac swoich pieniedzy i mial straty… a zadania zeby im pokazac zarobki albo PIT ? to wtopa jak te franki mateuuuusz tu nam wciska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Obowiązuje regulamin komentarzy. Wymagane pola są oznaczone *