Najlepsze lokaty bankowe - Marzec 2019 [ranking]

Na tej stronie znajdziesz aktualizowany i przygotowywany codziennie ranking najlepszych lokat bankowych.
Wyszukiwarka lokat bankowych, pomoże Ci wybrać najlepszą lokatę na rynku na podstawie wysokości oprocentowania. Skorzystaj z „suwaka” i podaj kwotę depozytu, oraz okres trwania lokaty, aby wybrać lokatę, która przyniesie najwyższe odsetki na koniec okresu oszczędzania.
Bo warto wycisnąć z lokaty każdy grosz :-)

Jak działa ranking lokat bankowych?

Wyszukiwarka analizuje najbardziej opłacalne lokaty na rynku i stara się na podstawie wysokości środków i czasu trwania, dopasować lokatę, na której oprocentowanie (w tym promocyjne) będzie najwyższe.

Ranking lokat, przygotowywany jest na podstawie analizy oprocentowania lokaty dla podanej kwoty i czasu trwania, oraz warunków aktualnych promocji. Na podstawie zebranych danych, przygotowywana jest informacja o najwyższym oprocentowaniu, które będzie obowiązywało przy założeniu każdej lokaty. A Ty znajdziesz najlepsze miejsce dla pieniędzy, które chcesz ulokować :-)

Jak wybrać najkorzystniejszą lokatę bankową z rankingu?

Porównywarka lokat bankowych wyszukuje wszystkie najlepsze i najkorzystniejsze lokaty bankowe na rynku, jednak oprócz najwyższego oprocentowania lokaty, warto zwrócić uwagę na to, czy jej założenie wymaga prowadzenia konta bankowego, które może być dodatkowo płatne. Lokaty bez konta osobistego oferuje np. Idea Bank, który od długiego czasu jest liderem rankingu. Dodatkowo założenia konta nie wymagają lokaty w banku BGŻ Optima, Alior Bank i Plus Bank. Aby znaleźć taką lokatę, wystarczy, że klikniesz „Więcej opcji” nad rankingiem i zaznaczysz opcję „Bez zakładania konta osobistego”
Więcej opcji wyboru lokaty
Lokaty bankowe bez zakładania konta osobistego

Najlepiej oprocentowane lokaty terminowe, oferowane są często (choć nie zawsze!) dla:

  • nowych klientów banku, czyli dla tych, którzy nie mieli wcześniej konta w danym banku,
  • nowych środków, czyli dla nadwyżki ponad wszystkie środki zgromadzone w danym banku przed założeniem lokaty.

Aby wykluczyć z rankingu promocyjne oprocentowanie lokaty, należy kliknąć „Więcej opcji” pod wyszukiwarką lokat, a następnie zaznaczyć opcje „Bez promocji dla nowych klientów” lub/i „Bez promocji dla nowych środków”.
Lokaty bez promocji

Czy warto oszczędzać na lokacie bankowej?

Niezależnie, czy chcesz otworzyć lokatę krótkoterminową (1, 2, 3-miesięczną), czy długoterminową (6-miesięczną, 12-miesięczną lub 24-miesięczną), musisz pamiętać, że lokaty są jedną z najbezpieczniejszych opcji lokowania nadwyżek finansowych. Wszystkie lokaty bankowe w Polsce objęte są gwarancjami BFG (Bankowego Funduszu Gwarancyjnego) do kwoty 100 tys. EUR. Jeśli więc masz środki przekraczające równowartość 100 000 euro, warto rozdzielić środki na lokaty na duże kwoty w kilku różnych bankach, aby w żadnym z banków nie przekroczyć limitu gwarancji. Głównie z tych powodów (bezpieczeństwo środków, brak ryzyka, gwarancja oprocentowania i depozytu), lokaty są najczęściej wybieraną formą oszczędzania i ochrony środków przed inflacją.

Część z linków w wyszukiwarce to tzw. linki afiliacyjne, za które mogę otrzymywać dodatkowe wynagrodzenie. Nie ma to jednak żadnego wpływu na ranking. W powyższym porównaniu banki nie mogą kupić wybranego miejsca, wyróżnienia, czy innej reklamy. Dane dostarcza porównywarka produktów finansowych Depozaur.