Promocje bankowe - Maj 2024 [gwarantowane premie i bonusy]

W tym miejscu znajdziesz informację o aktualnych promocjach bankowych. Poniżej przestawiam listę aktualnych ofert bankowych, w których możesz zgarnąć gwarantowane premie pieniężne za założenie i używanie bezpłatnych produktów (kont bankowych, kont oszczędnościowych, kart kredytowych, lokat).

Dlaczego banki rozdają premie i organizują promocje?

Tego typu promocje jak przedstawione w tym miejscu mają dla banku zazwyczaj jeden cel – pozyskać nowych klientów. Zamiast wydawać pieniądze na reklamy w TV, celebrytów czy sponsoring, banki wpadły na pomysł, że można przecież płacić klientom, za przetestowanie i sprawdzenie usług banku.

Marketingowcy pracujący w bankach doskonale znają naszą naturę i wiedzą, że większość z osób, które skuszą się na promocję, zostanie z bankiem na dłużej. Dlatego też opłaca się bankowi oferować gwarantowane premie nawet za bezpłatne produkty, licząc, że część z klientów zacznie korzystać także z płatnych usług.

Nic oczywiście nie stoi na przeszkodzie, aby zaraz po odebraniu swojej promocyjnej premii, złożyć wniosek o zamknięcie rachunku, karty czy innego produktu i pożegnać się z bankiem na dobre.

Za co oferowane są premie w bankach?

Premie i bonusy oferowane są zazwyczaj przez banki i instytucje finansowe za wykonanie konkretnych czynności, takich jak np.:

 • za założenie produktu (np. konta bankowego)
 • za założenie produktu i aktywne korzystanie z niego (np. zasilenie konta wybraną kwotą)

Przy każdej promocji bankowej bank określa warunki, które należy spełnić, aby zdobyć gwarantowaną premię. W przypadku kont bankowych jest to najczęściej zasilanie konta wybraną kwotą czy wykonywanie określonych operacji (przelewów, wypłat z bankomatów, płatności na stacjach paliw). W przypadku kont formowych często warunkiem wypłaty premii jest wykonywanie przelewów do ZUS i US.

Czasami premia wypłacana jest jednorazowo, a innym razem w częściach podzielonych na każdy miesiąc, w którym warunek promocji został spełniony.

Zazwyczaj im wyższa premia, tym więcej warunków, które musimy spełnić, aby ją otrzymać.

Kiedy warto skorzystać z promocji bankowych?

Czy promocje bankowe są dla wszystkich, czy tylko dla tzw. “wyjadaczy wisienek”, którzy zrobili sobie z promocji bankowych stałe dodatkowe źródło dochodu? Każdy z nas może korzystać z promocji bankowych! A kiedy najbardziej się to opłaca?

 • Jeśli zamierzasz zmienić konto bankowe
  Jest to dobra dodatkowa zachęta, która pozwoli łatwiej Ci podjąć decyzję o rozstaniu się z Twoim dotychczasowym bankiem. Nie warto mieć sentymentów i zbytnio przywiązywać się do swojego banku czy ubezpieczyciela.
 • Jeśli szukasz nowego produktu (np. konta dla firmy, konta oszczędnościowego)
  Rozglądanie się za nowym produktem bankowym to dobra okazja, aby zerknąć na listę aktualnych promocji bankowych. Gwarantowana premia czy bonus potrafią skutecznie zachęcić do skorzystania z usług danego banku.
 • Jeśli potrzebujesz dodatkowego lub zapasowego konta bankowego
  W razie nieprzewidzianych sytuacji takich jak np. Awaria naszego głównego banku, warto mieć dodatkowe konto bankowe, które jest bezwarunkowo darmowe. Nawet wtedy, gdy z niego nie korzystamy.
 • Jeśli bank oferuje lepsze warunki od Twojego
  Warto skorzystać z promocji, jeśli bank, który ją organizuje, może zaoferować lepsze warunki. Może to być wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym, brak opłat za przelewy czy bezpłatna karta płatnicza.
 • Jeśli chcesz “przetestować” inny bank
  Jeśli nie możesz lub nie chcesz decydować się na całkowitą zmianę konta, możesz śmiało testować konkurencyjne banki, zgarniając przy okazji premie promocyjne. Po odebraniu premii możesz zawsze wypowiedzieć umowę bez żadnych konsekwencji. Lub zostać, jeśli Ci się spodoba.
 • Jeśli jesteś “wyjadaczem wisienek”
  Jeśli jesteś lub chcesz zostać osobą, która dzięki korzystaniu z wielu promocji bankowych, potrafi wygenerować sobie kilkaset złotych miesięcznie dodatkowego dochodu. Oczywiście wymaga to dyscypliny i pilnowania warunków każdej z promocji, ale jest to możliwe i sporo osób tak robi.

Jak skorzystać z promocji bankowej?

 1. Sprawdź listę promocji
  Przede wszystkim odwiedzaj powyższą listę z promocjami bankowymi. Zawiera ona informacje o aktualnie trwających promocjach i jest na bieżąco aktualizowana pod kątem nowych promocji.
 2. Sprawdź prześwietlenie promocji
  Po kliknięciu “Więcej”, przeniesiesz się do zaprzyjaźnionego bloga, który prześwietla promocje bankowe, sprawdzając regulamin, wszystkie warunki, zasady czy terminy, które warto znać. Jeśli w promocji kryje się jakiś haczyk – tam na pewno się o tym dowiesz.
 3. Złóż wniosek
  Złożenie konta, lokaty czy karty, aby skorzystać z promocji to chyba najłatwiejsza cześć całego procesu. Zwróć uwagę, aby w formularzu zaznaczyć wszystkie zgody wymagane do wypłaty premii.
 4. Spełnij warunki i odbierz
  Aby nie przegapić żadnych warunków czy terminów, warto zapisać sobie gdzieś informację o tym, co musisz zrobić i w jakim terminie (np. wykonać 5 płatności kartą na min. kwotę 50 zł). Zapisz sobie też termin, w którym bank powinien wypłacić Ci należną premię.
 5. Zdecyduj co dalej
  Na koniec pozostaje decyzja: Czy zamykasz konto lub produkt, czy je zostawiasz? Jeśli zdecydujesz się zostawić konto bankowe, dopilnuj, aby nie były Ci naliczane żadne opłaty!

I to tyle. Miłego polowania i wysokich premii :-)