Najlepsze konta oszczędnościowe - Maj 2024 [ranking]

Na tej stronie znajdziesz aktualizowany i przygotowywany codziennie ranking najlepszych kont oszczędnościowych.
Wyszukiwarka kont oszczędnościowych pomoże Ci wybrać najlepsze konto oszczędnościowe na rynku na podstawie wysokości oprocentowania. Skorzystaj z „suwaka” i podaj kwotę oszczędności, aby wybrać konto oszczędnościowe, które przyniesie najwyższe odsetki każdego miesiąca.
Bo warto, aby każdy grosz w banku pracował całą dobę :-)

Znajdź najlepsze oprocentowanie:

Jak działa ranking kont oszczędnościowych?

Wyszukiwarka analizuje najbardziej opłacalne konta oszczędnościowe na rynku i stara się na podstawie wysokości środków na koncie, dopasować konto, na którym oprocentowanie (w tym promocyjne) będzie najwyższe dla podanej kwoty.

Ranking kont oszczędnościowych, przygotowywany jest na podstawie analizy oprocentowania konta oszczędnościowego dla podanej kwoty, oraz warunków aktualnych promocji. Na podstawie zebranych danych, przygotowywana jest informacja o oprocentowaniu, które będzie obowiązywało przy założeniu danego konta. A Ty znajdziesz najlepsze miejsce dla oszczędności, które posiadasz :-)

Konto oszczędnościowe – czy to się teraz opłaca?

Jesteś świadomym czytelnikiem mojego bloga, więc wiesz zatem, że każda forma odkładania pieniędzy jest dobra. Pomijam skarpetę, tapczan i świnkę-skarbonkę. Konto oszczędnościowe będzie bardzo dobrym wyborem dla kogoś, kto nie może sobie pozwolić na długotrwałe zamrożenie pieniędzy. Lokaty co prawda oferują zwykle nieco lepsze oprocentowanie, ale wymagają zainwestowania większej gotówki i zapomnienia o niej nawet na rok, dwa. Tutaj bardzo ciekawą alternatywą jest właśnie konto oszczędnościowe.

Sam posiadam kilka kont oszczędnościowych już od wielu lat i bardzo sobie chwalę. Ustawiłem automat, który co miesiąc przelewa na konto określoną sumę. W ten sposób nie muszę pamiętać o oszczędzaniu – bank robi to za mnie. Konto oszczędnościowe jest również dla mnie „poduszką finansową”, z której mogę skorzystać w chwili potrzeby, trudnej sytuacji, czy po prostu – zachcianki.

Faktem jest jednak, że po ostatnich obniżkach stóp procentowych, atrakcyjność tego produktu jest dużo mniejsza. W skrajnych przypadkach, oprocentowanie w tej porównywarce spadło poniżej 1%. Zysk jest więc marny, ale to zaczyna się zmieniać. Banki jakby obudziły się z zimowego snu i powoli kuszą klientów ciekawymi ofertami. Przeczytaj, które z nich warto wziąć pod uwagę, wybierając najlepsze konto oszczędnościowe.

Ranking najlepszych kont oszczędnościowych i ich oprocentowanie

Na rynku można już spokojnie znaleźć kilka banków, które oferują oprocentowanie kont oszczędnościowych znacznie przewyższających inflację. Tu kłaniają się promocje.

Jak możesz zobaczyć w powyższym rankingu, oprocentowanie niektórych kont jest naprawdę niezłe i pozwala już coś zarobić. Trzeba tylko zwrócić uwagę, czy promocja nie jest jakoś ograniczona. Warto też przewidzieć, jakie środki będziemy trzymać na koncie.

Czy warto korzystać z promocji na konto oszczędnościowe?

Banki, które są uwzględnione w powyższym rankingu, mają obecnie najlepszą ofertę. Są to jednak często dość solidnie obwarowane promocje.

Biorąc pod uwagę założenie konta oszczędnościowego, pamiętaj, że zazwyczaj nie jest to samodzielny produkt. Bank często będzie wymagał, abyśmy równocześnie założyli zwykły ROR. Wtedy koniecznie sprawdź, jakie są koszty prowadzenia tego rachunku. Po co nam atrakcyjne oprocentowanie konta oszczędnościowego, skoro większość odsetek wydamy na prowadzenie ROR-u?

Często też promocyjne oprocentowanie w tej porównywarce kont oszczędnościowych, oferowane jest wyłącznie nowym klientom, lub dla nowych środków.

Osobiście polecam Ci założenie konta oszczędnościowego. Oczywiście, nie ma się co łudzić, że początkowo świetne oprocentowanie zostanie utrzymane na wiele miesięcy. Banki z reguły szybko reagują na zmiany stóp procentowych i potrafią niemal z dnia na dzień obniżyć oprocentowanie. Ryzyko jest jednak bardzo małe, a w zamian masz zapewniony stały dostęp do swoich pieniędzy i możliwość wypłaty oszczędności w każdej chwili. Najczęściej pierwsza wypłata w miesiącu jest darmowa, a kolejna płatna – z reguły około 5-10 złotych.

Część z linków w wyszukiwarce to tzw. linki afiliacyjne, za które mogę otrzymywać dodatkowe wynagrodzenie. Nie ma to jednak żadnego wpływu na ranking. W powyższym porównaniu banki nie mogą kupić wybranego miejsca, wyróżnienia, czy innej reklamy. Ranking przygotowany na podstawie wyszukiwarki kont oszczędnościowych FINATIN.pl. Zobacz: Ranking kont oszczędnościowych na FINATIN.pl