Najlepsze konta osobiste - Wrzesień 2023 [ranking]

Na tej stronie znajdziesz aktualizowany i przygotowywany codziennie ranking najlepszych kont osobistych.
Wyszukiwarka osobistych kont bankowych, pomoże Ci wybrać odpowiednie konto na podstawie tego jak korzystasz z konta bankowego. Skorzystaj z „suwaków” w poniższym rankingu i znajdź konto bankowe bez żadnych opłat lub z dodatkowymi bonusami, czy premią.
Bo nie warto płacić ani grosza za konto bankowe :-)

Jak działa ranking kont bankowych?

Wyszukiwarka analizuje najbardziej opłacalne konta bankowe na rynku i stara się na podstawie podanych danych (płatności kartą, wpływy, wypłaty z bankomatów itd.) dobrać konto bankowe, które będzie bezpłatne lub dzięki któremu będzie można dodatkowo zyskać dzięki bonusom, cashbackowi czy dodatkowej premii.

Ranking kont bankowych, przygotowywany jest na podstawie analizy Tabeli Opłat i Prowizji, oraz aktualnych promocji w bankach. Na podstawie zebranych danych, oblicza całkowity koszt użytkowania konta bankowego z uwzględnieniem wszystkich warunków niezbędnych do spełnienia, aby korzystać z konta bez opłat, albo regularnie na nim zarabiać :-)

Darmowe konto bankowe. Gdzie szukać i jak wybrać?

Dla wielu z nas darmowy rachunek bankowy jest świętością. Nic dziwnego – banki przez lata przyzwyczaiły nas, że mamy do tego prawo. W końcu swobodnie obracają naszymi pieniędzmi, sprzedają nam mnóstwo innych produktów. Mogą się wykazać. Piękne czasy zaczęły się jednak kończyć. Na rynku nie ma już zalewu ofert darmowych ROR – trzeba ich cierpliwie poszukać.

Co rozumiem przez stwierdzenie „darmowe konto bankowe”? Takie, za które nie muszę nic płacić i nie jest to uzależnione od warunków narzuconych przez bank. Bez względu na to, ile pieniędzy trzymam na koncie i jak często płacę kartą – wszystko ma być za 0 złotych. Koniec, kropka.

Okazuje się, że banki nie do końca podzielają mój punkt widzenia i nadal reklamują „darmowe konta osobiste”, które przy dokładnym poznaniu ich warunków już tak darmowe nie są. Przebiłem się przez ten gąszcz półprawd, odrzuciłem rachunki przeznaczone dla wąskiej grupy klientów (emerytów, studentów, młodzieży) i przygotowałem pełny ranking kont bankowych.

W praktyce mamy możliwość zupełnie darmowego korzystania z ROR w nawet kilkunastu bankach. Te banki stosują jednak zazwyczaj pewne obostrzenia. Owszem, nie naliczą opłaty za prowadzenie konta, ale tylko w przypadku:

  • regularnych i z góry określonych wpływów na rachunek (np. 1000 złotych netto miesięcznie)
  • aktywnego korzystania z karty debetowej (np. minimum 200 złotych miesięcznie w postaci transakcji bezgotówkowych)
  • wykonania określonej liczby przelewów zewnętrznych
  • otwarcia dodatkowego rachunku oszczędnościowego lub założenia lokaty

Przy aktywnym korzystaniu, porównywarka kont bankowych powinna wyświetlić większość kont, których prowadzenie i używanie będzie bezpłatne. Klienci, którzy chcieliby mocniej związać się z bankiem, naprawdę mają więc z czego wybierać. Warto więc w tym momencie, zwrócić uwagę na dodatkowe premie za założenie konta, które okresowo oferują przedstawione w rankingu banki.

Przypomniał mi się casus mBanku, który był bodajże pierwszym dostawcą usługi „konta osobistego za zero”. Po latach się z tego wycofał, co od razu spowodowało zauważalny odpływ klientów. Moim zdaniem nie ma co demonizować decyzji tego banku. Sprawdziłem – wystarczy miesięcznie wydać za pomocą karty debetowej 100 złotych, aby uniknąć wszelkich opłat. Podejrzewam, że dla 99% klientów nie jest to szczególnie uciążliwe.

Darmowe konto bankowe – czy aby na pewno „za zero”?

Nie łudźcie się jednak (choć Was o to nie podejrzewam), że darmowe konto bankowe jest wynikiem serdeczności banku. On i tak musi na nas zarobić i zrobi to nawet wtedy, gdy się tego nie spodziewamy. Często niestety jest tak, że banki oferujące zupełnie darmowe rachunki rozliczeniowe, mają zdecydowanie wyższe opłaty za wypłaty z obcych bankomatów, czy za dokonywanie przelewów w placówce. Zdarza się, że w przypływie emocji zgodzimy się na uruchomienie pomocniczego rachunku w obcej walucie, za który będziemy już musieli słono płacić. Warto to wszystko rozważyć, sprawdzić i samodzielnie podjąć decyzję, czy darmowe konto bankowe rzeczywiście nam się opłaci.

Oczywiście, są bezwarunkowo bezpłatne konta bankowe – takie, w których nie zapłacisz za założenie konta i wydanie karty, nawet gdy w ogóle nie będziesz korzystał z usług banku, a karta będzie leżała nieużywana w portfelu.

Jak więc znaleźć idealne bezpłatne konto osobiste dla siebie?

  1. Wybierz za pomocą suwaka wysokość miesięcznych wydatków kartą płatniczą
  2. Określ miesięczne wpływy na rachunek bankowy
  3. Wybierz ile razy w miesiącu skorzystasz z bankomatu

Porównywarka kont bankowych

Wiele banków nawet nie próbuje nas naciągać – z góry uprzedzają, że nie mają darmowych rachunków bankowych, bez względu na spełnienie jakichkolwiek warunków. Taka polityka może jest słuszna w przypadku placówek budujących swoją markę w oparciu o klienta biznesowego, zamożnego, luksusowego. Ale uwierzcie – bez problemu znajdziecie też oferty banków „szarego człowieka”, który z zupełnie niezrozumiałych dla mnie powodów, każą sobie płacić za ROR nawet 20 złotych miesięcznie! To 240 złotych rocznie. Dziękuję, postoję.

Warto znaleźć najlepsze konto bankowe dla siebie, zgarnąć premię dla nowych klientów i aktywnie korzystać z konta, nie ponosząc żadnych opłat. Wszystkie banki przedstawione w rankingu, umożliwiają założenie konta przez internet. Niektóre z nich założysz calkowicie online, inne będą wymagały podpisania papierowej umowy dostarczonej przez kuriera.

Część z linków w wyszukiwarce to tzw. linki afiliacyjne, za które mogę otrzymywać dodatkowe wynagrodzenie. Nie ma to jednak żadnego wpływu na ranking. W powyższym porównaniu banki nie mogą kupić wybranego miejsca, wyróżnienia, czy innej reklamy. Dane dostarcza porównywarka produktów finansowych Depozaur.