Recenzja N26: Konto walutowe w euro w niemieckim banku. Za darmo i mobilnie.

Recenzja konta w niemieckim banku N26. Sprawdzam 100% internetowe i mobilne konto w euro, które można założyć, nie ruszając się z fotela. Darmowe konto z bezpłatnymi przelewami, korzystnymi kursami wymiany walut i bonusem 5 EUR za polecanie znajomym.

Recenzja N26
Fot. C by ZF

Moje recenzje karty Revolut oraz usługi Curve spotkały się z tak dobrym przyjęciem, że postanowiłem kontynuować wątek nowoczesnych usług finansowych. Tym razem przyjrzę się bliżej N26, czy – jak kto woli – Number26. Ten wirtualny bank o niemieckim rodowodzie zadebiutował na naszym rynku już jakiś czas temu, ale nadal stosunkowo niewiele osób wie o jego istnieniu. Dlaczego w ogóle warto zaprzątać sobie nim głowę? Z kilku powodów. Po pierwsze: w pewnym zakresie jest to konkurencja dla Revoluta. Po drugie: mamy tutaj w 100% darmowe konto, które może się bardzo przydać osobom podróżującym, zwłaszcza po strefie Euro czy robiącym zakupy w zagranicznych sklepach. Zapraszam więc do mojej analizy i recenzji mobilnego konta bankowego N26. 

Czym dokładnie jest N26?

N26 to niemiecki bank działający wyłącznie online. Obecnie ma już ponad 1,5 miliona klientów w całej Europie. Pomysł na ten biznes jest stosunkowo prosty, choć w tej prostocie też genialny. Chodziło o stworzenie banku transgranicznego, czyli takiego, którego usługi są dostępne dla klientów bez względu na kraj rezydencji. Teoretycznie założenie rachunku w tradycyjnym zagranicznym banku jest możliwe, ale w praktyce bywa bardzo uciążliwe (więcej: Jak założyć konto bankowe za granicą? Czy to się w ogóle opłaca?). N26 zmienia reguły gry. 

Od razu warto wyjaśnić, że N26 nie jest żadnym fintechem niewiadomego pochodzenia. To normalny bank, działający w oparciu o niemiecką licencję bankową. Jest to o tyle ważne, że środki zgromadzone na rachunkach w N26 są objęte gwarancjami niemieckiego odpowiednika BFG do kwoty 100.000 euro. Jeśli więc ktoś teraz jest klientem Revoluta, ale ma obawy względem rzeczywistej ochrony swoich pieniędzy, oferta N26 powinna go zainteresować. 

Z konta w N26 można korzystać za pośrednictwem aplikacji mobilnej (do pobrania w App Store i Google Play) lub z poziomu przeglądarki internetowej na komputerze. Zaznaczam, że bank nie posiada żadnych placówek stacjonarnych – cała obsługa jest realizowana online. To pozwoliło ograniczyć koszty i tym samym zaoferować klientom całkowicie darmowy rachunek wraz z wydaną do niego kartą płatniczą. 

Konto w banku N26 jest prowadzone wyłącznie w walucie euro. W porównaniu do Revoluta wygląda to więc słabo, ale zakładam, że wielu osobom takie rozwiązanie może w zupełności wystarczyć. 

Czym kusi bank N26? 

Oczywiście brakiem opłat. Założenie i prowadzenie konta w N26 jest całkowicie i bezwarunkowo darmowe, przynajmniej w wariancie podstawowym. Do konta zamawiamy kartę płatniczą – ta darmowa oferuje bezpłatne wypłaty z bankomatów w euro na całym świecie w ilości 5 miesięcznie (w przypadku wypłat w innej walucie pobierana jest opłata za przeliczenie w wysokości 1,7% wypłacanej kwoty, również przy wypłacie złotówek w polskim bankomacie). A wypłaty z bankomatów za granicą potrafią sporo kosztować w krajowych bankach. Koszt wysyłki karty fizycznej to 10 EUR, ale do płatności w sieci można korzystać wyłącznie z bezpłatnej karty wirtualnej. Dodatkowo nie są naliczane żadne opłaty przy płatnościach bezgotówkowych, bez względu na walutę rozliczeniową. N26 nie nalicza spreadu za wymianę waluty – transakcja jest rozliczana po aktualnym kursie Mastercard. 

Chcąc uniknąć 1,7% prowizji, trzeba się zdecydować na jeden z dwóch płatnych wariantów karty: N26 You lub N26 Metal. Pierwsza kosztuje 9,90 Euro miesięcznie, druga aż 16,90 Euro miesięcznie. Poniżej macie pełne zestawienie dodatkowych korzyści, jakie otrzymuje posiadacz płatnej karty N26:

N26: Porównanie typów kart - Standard, You, Metal
N26: Porównanie typów kart – Standard, You, Metal

Konto w N26 można zasilić przelewem SEPA z rachunku prowadzonego w polskim banku czy korzystając z Revoluta, kantoru Alior Banku lub dowolnego innego kantoru online. N26 wspiera usługi Apple Pay i Google Pay. Do tego dochodzi jeszcze multum możliwości, jakie zyskujemy z poziomu aplikacji mobilnej. 

Ranking najlepszych: Marzec 2021

Najlepsze lokaty, konta i oferty - marzec 2021

W N26 szczególnie podoba mi się właśnie rozbudowana funkcjonalność. Aplikacja pozwala m.in. kontrolować wydatki poprzez przypisywanie poszczególnym płatnościom konkretnych tagów, można utworzyć skarbonkę, w której oszczędzamy pieniądze na jakiś cel, jest odpowiednik polskiego BLIK-a, czyli błyskawiczne płatności, ustawianie limitów, powiadomienia o transakcjach w czasie rzeczywistym, natychmiastowe blokowanie karty, resetowanie PIN-u – po prostu wszystko to, czego oczekujemy od nowoczesnego rachunku bankowego. 

Ludzie w N26 doskonale zdają sobie sprawę, że gros oferowanych funkcji wcześniej wprowadził już Revolut. Trzeba więc jakoś zachęcić wahające się osoby do tego, by pomimo ewidentnych ograniczeń (między innymi w prowadzeniu rachunków walutowych) zdecydowały się założyć wirtualne konto. A nie ma przecież lepszej zachęty niż pieniądze. 

Program poleceń N26: 5 EUR za polecenie

Warunki tego programu są regularnie zmieniane, dlatego opiszę te, które obowiązują na ten moment. Tutaj do zgarnięcia mamy premię w wysokości 5 euro, którą otrzymuje się za polecenie, czyli przyprowadzenie do banku nowego klienta. Najpierw jednak można samemu skorzystać z polecenia, wpisując specjalny kod w aplikacji mobilnej. Będzie mi miło, jeśli skorzystacie z mojego kodu:

Kod polecający: mateuszm6393

Każdy posiadacz konta w N26 w aplikacji mobilnej, w swoim profilu znajdzie zakładkę „Refer friends” – klikamy w nią i wyświetla się kod polecający, który wystarczy już tylko udostępnić swoim znajomym. Jeśli ktokolwiek z nich założy rachunek w N26, a następnie dokona jednorazowej transakcji na kwotę minimum 5 euro, to taka suma trafi na konto polecającego. W ten sposób można zgarnąć maksymalnie 1500 euro. W aplikacji wyświetli się też lista osób, które skorzystały z polecenia i spełniły warunek z płatnością – będzie można im osobiście podziękować. 

No dobrze, ale jak założyć konto N26?

Wniosek o założenie rachunku wypełniamy na stronie internetowej N26, pod przyciskiem „Open Bank Account”. Niestety, na razie usługa nie jest dostępna w polskiej wersji językowej, ale podstawowa znajomość angielskiego wystarczy, by przejść przez cały proces zakładania konta. 

Bank obiecuje, że całość powinna zająć 8 minut – myślę, że mniej więcej tyle mi zajęła. Założenie konta podobne jest do rejestracji w podobnych tego typu usługach bankowych i finansowych. Kiedyś N26 używał rozmowy wideo (wideoweryfikacji) do potwierdzenia tożsamości klientów. Teraz od tego odszedł na rzecz zdjęcia dowodu osobistego i selfie, które wykonujemy później w aplikacji mobilnej.

Znajdź najlepsze oprocentowanie:


Ważne: Wszystkie dane wpisujemy bez polskich znaków.

Pierwszym krokiem jest wybranie naszego kraju, w którym mieszkamy, oraz języka w którym błędzie cały proces rejestracji (angielski lub np. niemiecki).

N26: Wybór kraju i języka
N26: Wybór kraju i języka

W kolejnych krokach podajemy standardowy komplet informacji takich jak Imię, Nazwisko, data urodzenia, adres e-mail…

N26: Dane osobowe - imię, nazwisko, e-mail, data urodzenia
N26: Dane osobowe – imię, nazwisko, e-mail, data urodzenia

…numer telefonu…

N26: Numer telefonu
N26: Numer telefonu

…i adres, na który ma zostać wysłana karta.

N26: Adres domowy
N26: Adres domowy
N26: Adres domowy - potwierdzenie
N26: Adres domowy – potwierdzenie

Proszeni jesteśmy jeszcze o podanie dodatkowych informacji na nasz temat: narodowości, kraju i miejsca urodzenia, płci oraz informacji o naszej rezydencji podatkowej.

N26: Dodatkowe informacje - narodowość, miasto urodzenia, kraj urodzenia, płeć, rezydencja podatkowa
N26: Dodatkowe informacje – narodowość, miasto urodzenia, kraj urodzenia, płeć, rezydencja podatkowa

Po wypełnieniu tych informacji kolejnym etapem jest podanie kodu polecającego (promo code), o którym pisałem wcześniej i dzięki któremu polecający (osoba, której kod wpisujecie) może dostać bonus w wys. 5 euro po wykonaniu pierwszej transakcji naszą nową kartą na kwotę min. 5 euro.

Przypominam mój kod do wpisania w tym miejscu (będę wdzięczny za jego użycie):

mateuszm6393

N26: Promo code - kod polecający
N26: Promo code – kod polecający

Po podaniu kodu zostaniemy poproszeniu o ustalenie hasła do bankowości oraz udzielenie zgód. Pierwsze dwie dotyczy zawarcia umowy, warunków i polityki prywatności i są obowiązkowe. Kolejne dwie zgody, to zgoda na otrzymywanie wiadomości e-mail (nieobowiązkowa), oraz zgodna na przekazanie naszego adresu e-mail do Facebooka (aby N26 mógł m.in. wykluczyć nas z reklam).

N26: Hasło i zgody
N26: Hasło i zgody

Po wypełnieniu wszystkich kroków trzeba poczekać na mail weryfikacyjny. Odbieramy, klikamy i tym samym weryfikujemy nasz adres e-mail.

N26: Weryfikacja adresu e-mail
N26: Weryfikacja adresu e-mail

N26 zapyta nas jeszcze czy oprócz konta osobistego, chcemy otworzyć też konto firmowe. Jeśli będziemy używać N26 wyłącznie do celów osobistych, zaznaczamy „No”.

N26: Czy dodatkowe konto firmowe?
N26: Czy dodatkowe konto firmowe?

Teraz można już wybrać, z której karty chce się korzystać. Aby było za darmo, trzeba zaznaczyć wariant „N26 Standard”.

N26: Wybór karty - Standard, You, Metal
N26: Wybór karty – Standard, You, Metal

W następnym kroku bank poprosi o wybranie metody dostarczenia karty: tradycyjną pocztą (za darmo) lub kurierem (aż 25 euro). Pierwsza opcja jest oczywiście najsensowniejsza, o ile się nam nie spieszy. Karta wysłana pocztą może dotrzeć do właściciela nawet po dwóch tygodniach (!) – warto to mieć na uwadze. W moim przypadku karta dotarła jednak już po 4 dniach.

N26: Dostawa karty
N26: Dostawa karty

Teraz przechodzimy do aplikacji mobilnej N26, do której link zostanie do nas wysłany. Logujemy się adresem e-mail oraz wybranym hasłem. W aplikacji – to najważniejszy etap – przechodzimy do weryfikacji tożsamości. Odbywa się ona poprzez wykonanie zdjęć dokumentów oraz selfie. Potrzebny do tego będzie dokument tożsamości – dowód osobisty lub paszport. 

W przypadku weryfikacji dowodem osobistym aplikacja poprosiła mnie o 2 zdjęcia z każdej strony dokumentu i selfie wykonane telefonem. Część danych z dowodu (numer i seria, data wydania i data ważności) musiałem jeszcze przepisać. Po tym zostałem poproszony jeszcze na dostęp do lokalizacji, aby zwiększyć bezpieczeństwo, gdy używana będzie karta.

Na koniec wyświetlił się komunikat, że sprawdzanie i weryfikacja mojej tożsamości może zając do 5 dni roboczych. Na szczęście nie musiałem tyle czekać, bo powiadomienie o tym, że wszystko przebiegło poprawnie, otrzymałem po ok. 30 minutach. Pewnie miało znaczenie to, że konto zakładałem w poniedziałek w godzinach roboczych.

Przed pierwszym logowaniem na nowe konto bankowe, potwierdzony zostanie jeszcze wasz numer telefonu, poprzez wysłanie i przepisanie kodów SMS. I tyle. Po zalogowaniu dostajemy swój indywidualny numer konta banku wraz z międzynarodowym numerem konta IBAN i kodem SWIFT (BIC). Numer konta zaczyna się od DE, a kod SWIFT/BIC banku N26 to: NTSBDEB1XXX. Możemy zacząć używać już konta.

Jak używać konta bankowego N26?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Konta N26 możemy używać tak jak każdego innego konta bankowego. Dostaliśmy numer konta, karta jest w drodze – możemy więc śmiało wpłacać, wypłacać, przelewać, płacić kartą, podawać innym numer konta. Wszystko to, co w każdym innym banku. Warto jednak zwrócić uwagę na dwie kwestie.

Po pierwsze – podobnie jak w Revolut, tak i w N26 otrzymujemy obok zwykłych przelewów super wygodną opcję zasilenia konta bankowego dowolną kartą płatniczą. Po prostu podajemy dane naszej innej karty, wpisujemy kwotę i zasilamy konto. Musimy pamiętać jednak, że w tym przypadku N26 próbuje pobrać z karty kwotę w euro, więc mogą dojść dodatkowe koszty przewalutowania. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby zasilić N26 kartą walutową lub wielowalutową wydaną przez polski bank, kartą Revolut, Curve czy z jakiegoś kantoru online np. Kantoru Alior Banku. Niestety, opcja ta działa tylko przy pierwszym zasileniu konta, i ograniczona jest do kwoty maksymalnej 150 euro.

Po drugie – warto pamiętać, że jest to zagraniczne konto, a co za tym idzie, przelewy traktowane są jako zagraniczne (SEPA), a nie krajowe. Przelew taki może iść od 3 do 5 dni roboczych, a polskie banki mogą życzyć sobie prowizję za wykonanie takiego przelewu do Niemiec (w większości banków: 5 zł). Ale i na to są sposoby: Przelew zagraniczny w obcej walucie – co zrobić, aby nie zrujnował Cię finansowo?

Poza tym przelewy w EURO w ramach Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Szwajcarii z konta N26 są zupełnie darmowe. Bank nie nalicza żadnych opłat za przyjmowanie czy wysyłanie takich przelewów. Darmowe jest też prowadzenie konta i używanie karty. Tak jak wspominałem na początku – płatności kartą w walutach innych niż euro przeliczane są po kursach walut Mastercard – bez żadnych dodatkowych opłat.

Poniżej jeszcze dla jasności tabelka z wpisu Skąd się biorą kursy walut? I gdzie NAJTANIEJ wymienisz walutę? uzupełniona o płatności kartą banku N26:

MiejsceSpread
Bankiod 4,88% do 9,62%
Kantory stacjonarneod 1% do 5%
Kantory internetoweod 0,6% do 0,68%
Revolut0% lub 0,5% w weekendy
Curve0% lub 0,5% / 1,5% w weekendy
N260%

Jak zamknąć konto N26?

Robimy to oczywiście z poziomu aplikacji mobilnej. Aby zamknąć konto, trzeba połączyć się z konsultantem na czacie, podać swoje dane osobowe, numer konta oraz dzień, w którym rachunek ma zostać zamknięty. W przypadku, gdy na koncie N26 znajdują się lub w dniu zamknięcia będą znajdować jakieś środki, zostaną one przelane na wskazany rachunek – podajemy więc jego numer. Osobiście jednak wolałbym zająć się tym sam i sugeruję, aby po prostu przed zamknięciem konta w N26 wyczyścić je do ostatniego eurocenta. 

Dla kogo konto w niemieckim banku mobilnym N26?

No i tutaj pojawia się problem, ponieważ ciężko jest mi wskazać konkretne sytuacje, w których posiadanie konta N26 miałoby sens w zestawieniu z Revolutem. Usługa jest bardzo ciekawa, daje mnóstwo możliwości, ale… wszystko to już było/jest. W czym zatem można szukać przewagi N26 nad właśnie Revolutem, bo siłą rzeczy obie te usługi muszą być ze sobą porównywane?

Odpowiedź jest prozaiczna: N26 to bank, a Revolut nie. Wynikają z tego bardzo istotne korzyści związane przede wszystkim z bezpieczeństwem. Sam korzystam z Revoluta i oczywiście nie życzyłbym sobie takiej sytuacji, jednak trzeba tutaj brać pod uwagę ryzyko, że usługa zniknie z rynku z dnia na dzień. Po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej (Revolut jest spółką Ltd. założoną w UK) poziom komfortu psychicznego polskich użytkowników jeszcze spadnie. Przypominam: środki zgromadzone na karcie Revolut nie są zabezpieczone gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego

N26 pod tym względem wypada znacznie lepiej, ponieważ, jak już wspomniałem, ochronę środków gwarantuje tutaj niemiecki odpowiednik BFG. Z tego też powodu N26 wydaje mi się bardzo interesującym rozwiązaniem głównie dla osób, które z jakiegoś powodu potrzebują darmowego, wygodnego w obsłudze i bardzo funkcjonalnego konta prowadzonego w euro, np. w celu gromadzenia na nim oszczędności w tej walucie czy płacenia za granicą (zwłaszcza w eurozonie). 

Wiem też z rozmów z czytelnikami, że część z Was z różnych względów szuka konta bankowego poza Polską, ale właśnie bankowego, a nie „fintechowego” czy prowadzonego przez „instytucję płatniczą”. Bank N26 daje więc możliwość ucieczki z pieniędzmi z polskiego systemu bankowego. I to bez ruszania się z fotela – wygodnie przy komputerze i telefonie.

Poniżej znajdziecie najważniejsze zalety wirtualnego konta w banku N26:

 • W wariancie podstawowym jest całkowicie darmowe;
 • Bezpłatne 5 wypłat z bankomatów na całym świecie miesięcznie (później: 2 euro każda);
 • Bardzo korzystny kurs wymiany walut – odbywa się po kursie Mastercard, a więc bez spreadu bankowego;
 • Wygodna aplikacja mobilna z dużą liczbą przydatnych funkcji;
 • Depozyty zgromadzone na koncie są chronione do 100 tysięcy euro przez Program Odszkodowań Niemieckich Banków (odpowiednik BFG);
 • Program poleceń, w którym łatwo można zgarnąć do 1500 euro premii.

A jeśli chodzi o wady, to będą to na pewno:

 • Brak kont w polskich złotych (PLN);
 • Brak obsługi w języku polskim (zostaje angielski, niemiecki i inne);
 • 1,7% opłaty przy wypłacie z bankomatu w walucie innej niż euro w darmowym planie;
 • opłata za wysyłkę fizycznej karty (10 EUR).

Jeśli chcesz założyć bezpłatne konto N26 z darmową kartą, to wejdź na stronę banku. Mój kod polecający do wpisania podczas rejestracji to: mateuszm6393. Będę wdzięczny za jego użycie!

Uwaga! Bonus 5 EUR otrzymuje się tylko za polecenie innych – nie za samo założenie konta.

A co Wy sądzicie o wirtualnym niemieckim banku N26 i jego ofercie? Słyszeliście w ogóle o tym wcześniej? Czy oferta banku jest dla Was kusząca, zwłaszcza w porównaniu z Revolutem? Czas zostawić komentarz! 

64 komentarzy

  • Cześć Osoba :-)
   Nie widziałem w ofercie N26 typowych kont wspólnych. Znalazłem coś takiego jak „Shared Spaces”, czyli współdzielone konta „oszczędnościowe”, ale sam nie używałem, więc nic więcej powiedzieć nie mogę. A „oszczędnościowe” w cudzysłowie, bo, mimo że założeniem takiego konta jest gromadzenie oszczędności, to nie jest ono w żaden sposób oprocentowane.

 1. Stefan

  Ale tak właściwie to nie znalazłem tu żadnego powodu, żeby z tego skorzystać. Jeśli potrzebne jest konto do płacenia w innej walucie to Revolut wygrywa zdecydowanie. Nikt nie trzyma większej sumy, tylko zasila konto przed transakcją (czyli raczej nawet w przypadku zniknięcia R. z rynku, dużej kwoty się nie traci). Jeśli rozważymy „ucieczkę” z polskiego sektora bankowego, to…. nic nie ma na temat oprocentowania ewentualnych oszczędności !!! No i te 65zł za założenie konto jakoś też mnie nie przekonują (inni też dają kasę za polecenie).
  Reasumując: Nie znalazłem nic co przekonało by mnie to skorzystania z N26.
  Trzymam kasę na polskim koncie a płatności w innych walutach To jednak Revolut (przynajmniej na razie…)

  • Stefan, i bardzo dobrze!
   Na pewno nie jest to oferta, która zainteresuje wielu czytelników. Sporo czytelników jednak pytało mnie o N26, czy o konto w zagranicznym banku dostępne dla Polaków bez konieczności wizyty w danym kraju. I oto jest recenzja, po przeczytaniu której może ktoś uzna, że to rozwiązanie dla niego.

   Najważniejsze jest świadome podejście do sprawy i korzystanie z tego, co jest nam potrzebne i co nam się opłaca!

   Dzięki za Twój komentarz! :-)

  • Sylwia

   Witam
   Mam problem z zalogowaniem się do banku na moje konto.Mam nowy nr tel. Poprzedniego na który jest podany nie stety nie mogę odzyskać. Żeby wejść na konto, przychodzi kod na nr tel podany przy zakładaniu konta.Ja już go nie mam 😔. Co zrobić w tej sytuacji? Może ktoś wie coś? Będę bardzo wdzięczna za pomoc

   • marcin

    mialem identyczny problem.
    napisalem na czacie i caly temat odbyl sie na czacie.
    najpierw chcieli zeby wyslac kiedy i na jaka sume robiono ostatnia transakcje z kartą bankomatowa n26
    ale ja nie mialem tego
    wiec zresetoweali caly rachunek ( chodzi o logowanie) i wyslali mi link na czacie do ponownego niby otwarcia rachunku. a chodzilo im zeby przejsc te same etapy weryfikacji tozsamosci czyli zdjecia dokumento zdjecia twarzy i dodaje pani nowy numer telefonu .po weryfikacji ma pani dostep do konta i srodkow to tyle

  • Hej Damian,
   ja niestety nie znam banku, który oferuje konta w USD za granicą i jednocześnie pozwala na założenie konta dla Polaków 100% online.

   Ale jeśli ktoś zna, to niech się podzieli w komentarzach, bo chętnie poznam i przetestuję :-)

   • Danyeru

    Nie wiem na ile to ma bliżej do N26, na ile do Revoluta, a na ile do czegoś innego, na transferwise można założyć konto online, ponoć z amerykańskim numerem konta i oczywiście w USD
    Nie miałem potrzeby, więc nie sprawdzałem, ale widzę takie pytanie, to zostawiam wskazówkę. :)

 2. Kate

  Bardzo ciekawy artykuł! Ale co to w praktyce znaczy: „Bank N26 daje więc możliwość ucieczki z pieniędzmi z polskiego systemu bankowego.”? Czy oznacza to np. że informacje o posiadaniu takiego konta są niedostępne dla polskich organów podatkowych na przykład? Albo dla komornika?

  • Dzięki Kate! Miałem na myśli po prostu trzymanie pieniędzy w banku poza granicami Polski – nic więcej :-).

   Ale tak zastanawiając się… pewnie polski Urząd Skarbowy nie ma łatwego wglądu w konta prowadzone za granicą. Z drugiej strony jesteśmy w Unii Europejskiej, gdzie wiele instytucji ze sobą współpracuje, a urzędy wymieniają między sobą różne informacje.

   Polski komornik np. nie ściągnie ot tak pieniędzy od dłużnika, który trzyma pieniądze w banku za granicą. Ale już niemiecki komornik, do którego może pójść wierzyciel – owszem. Jest też coś takiego jak ETE (europejski tytuł egzekucyjny), choć nie zagłębiałem się w to, jak działa.

 3. Smutas2

  Płacąc kartą N26 w strefie euro teoretycznie terminal nie będzie chciał przewlutowywć na zł, bo karta jest niemiecka. Takie problemy wychodzą przy płatności kartami wielowalutowymi polskimi. Proszę mnie poprawić, jeśli się mylę.

 4. Mogło by się sprawdzić jako uzupełnienie Revoluta. Jak już wykorzystamy darmowy limit wypłat z Revoluta, wtedy z N26 można wypłacać.
  Revolut o tyle wygodniejszy, że ma wiele walut, a to jednak czasami się przydaje

  • Anatol, tylko pamiętaj, że wypłaty z bankomatów darmowe są, tylko jeśli wypłacasz z bankomatu EURO (w bezpłatnym planie). Przy innej walucie jest +1,7%. I tylko do 5 wypłat, bo później +2 euro każda. Banki nie lubią gotówki :-)

  • robert

   witam, ostatnio słyszałem że komus zablokowali konto revolut do wyjaśnienia za ponoć jakieś podajżane przelewy, niewiem o jakie sumy chodziło nieznam szczegołów. A moje pytanie jest tego typu jeśli założe konto w n26 i na drugi dzień przeleje 5.000€ to czy bedę musiał sie przed kimś tłuaczyć co to za pieniadze od kogo lub na co, czy poprostu bedą sobie mogły tam leżeć?

 5. Uwaga! W tym artykule była przez jakiś czas informacja, że można otrzymać bonus za założenie konta, używając mojego kodu polecającego. Na ten moment nie ma takiej promocji. Bonus 15 EUR otrzymuje się tylko za polecenie innych – nie za samo założenie konta.

  Jeśli założyłeś lub założyłaś konto, podając mój link polecający, a nie został Ci przyznany bonus – skontaktuj się proszę ze mną: https://zaradnyfinansowo.pl/kontakt/

 6. Pavel

  Czy zasilić konto N26 kartą płatniczą można tylko jednorazowo? Po pierwszym zasileniu nie widzę takiej opcji w aplikacji..

  • Danyeru

   Z polskiej maszyny Euronet nie ma takiej możliwośi, pytałem, polski Euronet przyjmuje tylko, jeżeli walutą rozliczeniową są złotówki.

 7. Ariel

  W artykule wspomniał Pan, że bank oferuje także konta firmowe. Czy ona są dostępne dla polskich firm?

 8. Danyeru

  Założyłem konto dzisiaj (niedziela).
  Najpierw miałem problemy z weryfikacją przez dowód (jakiś bug czy coś w wyborze daty wydania, że się klikało, a i tak pole pozostawało puste), na szczęście jest jeszcze paszport, poszło z górki.
  Siedzi tam ktoś w niedzielę, albo mają SI, albo klepią jak leci, bo po kilku minutach przyszło potwierdzenie.

  Kilka uwag:
  -Na dzień dzisiejszy (21.06.2020) przy darmowej karcie jest informacja o 3 bezpłatnych wypłatach, już nie 5.
  -Na koncie jest informacja, że karta zostanie wysłana kiedy na koncie będzie minimum 10 euro.
  -Jeżeli masz konto w SKOK (Kasa Stefczyka) i nie masz możliwości przelewu, poradzisz sobie przez Google Pay, jeżeli masz podpiętą kartę. Minusem jest to, że minimalna kwota operacji przez GPay to 20 euro.
  Na dzień dzisiejszy (21.06.2020) SKOK 20 euro przeliczył jako 94,20 zł (jakieś 4,71 za 1e, o jakieś 0,30 zł więcej niż średni kurs).

  Mam nadzieję, że będę zadowolony, a ktoś z moich znajomych skorzysta (i z konta i z polecenia). :)

  • Mariusz

   Ja założyłem konto 21 czerwca, tego dnia zweryfikowali mi dane i rozpoczęli proces wysyłki karty. Mam informację że karta dotrze do 6 lipca, już dzisiaj mogę potwierdzić że karta przyszła lub nie. Nie musiałem wpłacać żadnych pieniędzy aby wysłali kartę, ale w aplikacji sprawdziłem i faktycznie widnieje informacja że pozostało 3/3 bezpłatnych wypłat z bankomatu.

    • Danyeru

     Może zdążyli zmienić zasadę? 🤔
     Niestety w apce screenshota nie da się zrobić, ale tam gdzie jest pokazany proces dostarczania karty, strefa była wyszarzona i był komunikat w stylu „The card will be shipped when the account balance is 10 €”, nie pamiętam teraz dokładnie, od razu doładowałem konto, więc do wiadomości nie wrócę. ;)

 9. Mariusz

  N26 vs Revolut.
  Jaka według was jest przewaga N26 nad Revolut?

  Na Revolut gdy zrobiłem zwykły przelew bankowy z mbank na Polski rachunek w Revolut – nie było informacji od kogo przyszedł przelew i numeru konta z którego zostały wysłane pieniądze też nie było. Był tylko tytuł przelewu i kwota i żadnych informacji więcej. Więc pewnie gdy ktoś chciałby otrzymywać wynagrodzenie od kilku osób na rachunek euro w Revolut to nie będzie wiedział od kogo przyszedł przelew (jeśli ta informacja nie będzie zawarta w tytule) dobrze myślę?
  W przypadku N26 chyba jest informacja z jakiego numeru konta przyszedł przelew, dane tej osoby, jeszcze nie sprawdziłem tego, ale tak chyba jest ?
  Podobno tylko raz konto n26 można zasilić kartą, później takiej opcji nie ma ? Więc chyba to też średnia opcja gdy za granicą będziemy potrzebować szybko gotówki, a pieniądze (euro się skończą). W przypadku Revolut szybko zrobimy wpłatę złotówek kartą płatniczą.
  N26 pobiera prowizję 1,7% za wypłatę innej waluty niż euro. W Revolut do 200euro możemy wypłacić w dowolnej walucie bez żadnej prowizji, później prowizja 2%. Plus na n26 to że możemy wypłacić np. do trzech razy w miesiącu euro w dowolnej kwocie bez prowizji.
  Czy w N26 płatność kartą w weekendy jest jakaś dodatkowa prowizja tak jak w Revolut?
  Czy w N26 jest prowizja przy płatności kartą w walucie Ukraińskiej, w Revolut chyba jest 1% na tygodniu i 2% w weekendy.
  Jakie widzicie zalety i wady obydwu kont?
  Mnie osobiście chyba najbardziej skusił wygląd karty w N26

  • Danyeru

   Na chwilę obecną, jestem po pierwszym zasileniu konta za pomocą Google Pay.
   Opcja zasilania GPay czy kartą mi nie zniknęła, zapewne zmieniono tu zasadę.
   Jak czytam w warunkach, pierwsze zasilenie GPay /kartą w miesiącu jest za free, następne to 3% kwoty zasilenia.
   https://support.n26.com/en-de/payments-transfers-and-withdrawals/balance-and-limits/how-to-top-up-by-card-apple-pay-and-google-pay

   Czekam na przelew z banku, to Ci powiem jak wygląda, jak wejdzie.
   Zasilenie z karty (pierwsze) nie jest jakoś oznaczone (po prostu incoming) w space’ach takich jak się poruszasz, natomiast w menu masz balance statements, gdzie możesz pobrać PDF na bieżący miesiąc i tam jest pozycja z podziękowaniem za dodanie środków do konta za pomocą karty zakończonej numerem xxxx (numer użytej karty).

   • Danyeru

    Zatem uzupełniając, wczoraj zleciłem przelew z banku pocztowego, dzisiaj wszedł na konto.
    Dostałem powiadomienie pop-up z aplikacji, o otrzymanej kwocie i z nazwą wysyłającego.
    W aplikacji przy operacji jest nazwa wysyłającego, nr konta IBAN i kod BIC :)

   • Mariusz

    Czyli w N26 mamy więcej informacji od kogo przyszedł przelew. To w końcu można doładować konto w n26 za pomocą karty, drugi, trzeci, … raz bez dodatkowej prowizji ? :)

    • Danyeru

     Mariusz, sprawdzę organoleptycznie w lipcu.
     Mój inglisz nie jest perfekcyjny, ale chyba już drugie w ogóle (czyli każde następne) to prowizja, jeżeli dobrze czytam tam, gdzie podrzuciłem link.
     W sumie nawet jeżeli kolejne są już tylko prowizyjne, to wolę taką opcję awaryjną niż żadną. ;)

 10. Arleta Lucka

  Czy jest gdzieś opcja gdzie wysłac kartę. Adres w Polsce ale jaa chce na adres w Niemczech bo będę tu przez miesiąc.

 11. seba

  Mam problem z założeniem konta. Pojawia się taki komunikat:

  There is a problem with the personal information you have provided.
  Please contact customer support.

  ID: 4666207954775024556

  jak podałem konto na gmail wyskoczył inny błąd

  There is a problem with the personal information you have provided.
  Please contact customer support.

  Macie jeakiś pomysł gdzie jest błąd ?

  ID: 3865132059641257409

 12. EWA

  Mam aplikację w telefonie, ale zmieniłam numer telefonu. Jak mam zmienić numer telefonu, ponieważ jak się zaloguję to otrzymuję kod weryfikacji na telefon.

 13. kama

  jak przelać pierwsze pieniądze na konto nie mając karty z której nie można robić przelewy? nie można poprostu zrobić przelewu? a po 2 jak już wchodzę żeby zrobić przelew to mam info ze minimum 20euro trzeba przelać, a była informacja, że starczy 10euro.

  • Marcin

   Bardzo prosto idz do odziału westerunion poproś o szybki przelew na swoje konto n26 i nie zdązysz wlaczyc aplikacji n26 a juz dostajesz powiadomienie ze masz dostepne srodki do dyspozycji yo tyle. Wesrerunion weryfikuje cie pokazujesz dowod i tyle ze ty to ty i masz pierwsza wplate

 14. Andrzej

  Witam
  A czy z tego konta mozna przelac na konto w PL przelew w EUR na konto w EUR w Polsce, tak zeby nie przewalutowywali? W Rewolucie okazalo sie to niemozliwe, chociaz niby sa juz bankiem. Jak w Rewolucie chce zrobic taki przelew, to przydzielaja nr IBAN i tak w UK chociaz sa juz na Litwie i polskie banki nie chca wykonac takiego przelewu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *