TransferGo – przelewy międzynarodowe za darmo. Prześwietlam ofertę!

Recenzja TransferGo. Operatora oferującego międzynarodowe transfery pieniężne między 47 krajami za darmo. Jak to działa? Jak wykonać przelew? Czy warto? Sprawdzam ofertę!

Fot. by Artem Bali from Pexels

Baaardzo dawno temu opublikowałem na blogu obszerny wpis na temat przelewów zagranicznych. Podpowiadałem w nim, co zrobić, aby taka operacja nie była nieprzyzwoicie droga, czyli jak nie dać się oskubać bankom. Wspomniałem wówczas o ofertach prywatnych firm pośredniczących w realizacji przelewów zagranicznych. Padła też nazwa TransferGo. Dziś do niej wracam, ponieważ ta firma właśnie udostępniła usługę zupełnie darmowych przelewów międzynarodowych – bez prowizji i bez spreadu. Brzmi rewelacyjnie, a więc nie pozostaje mi nic innego, jak dokładnie prześwietlić tę ofertę.

Artykuł powstał w ramach współpracy z firmą TransferGo. Za ten artykuł otrzymuję wynagrodzenie, jednak nie ma to żadnego wpływu na zawartość merytoryczną artykułu.

➡️ Skorzystaj z TEGO LINKA i zacznij wysyłać ekspresowe przelewy w 30 minut przez TransferGo ?

Czym jest TransferGo?

To po prostu usługa szybkich przelewów zagranicznych, która stanowi alternatywę dla oferty bankowej. W przypadku regularnego zlecania przelewów, od tych drugich warto się trzymać z daleka, ponieważ taka operacja zawsze jest droga. Dostajemy solidnie po kieszeni, bo bank nalicza opłatę za transfer pieniędzy, a ponadto stosuje spread, przez co kurs wymiany jest mocno niekorzystny.

O ile osoby, którym zdarza się zlecić przelewy międzynarodowe od wielkiego dzwonu, są w stanie to jakoś przeboleć, o tyle częste wysyłanie pieniędzy na zagraniczne konta rzeczywiście wymaga już znalezienia tańszej opcji. W dokładnie takiej sytuacji są chociażby polscy emigranci, którzy przelewają zarobione środki do rodzin w kraju. Ich opinie wskazujące na koszty transakcji można łatwo znaleźć w internecie. Przelewy zagraniczne za pośrednictwem banków nie zachęcają również ze względu na niekorzystne kursy walut.

I tutaj ze swoją ofertą pojawia się TransferGo. Ta usługa nie jest żadną nowością czy jedyną opcją na rynku. Wyróżnia ją natomiast to, że umożliwia zlecenie przelewu całkowicie za darmo i – co już w ogóle jest ewenementem – bez naliczania spreadu walutowego.

Aktualnie TransferGo działa na 47 rynkach. Pieniądze można więc przelać na konto m.in. w Australii, Austrii, Chinach, Islandii, Meksyku, Wielkiej Brytanii, USA czy na Ukrainę.

Kraje w których działa TransferGo

Zalety i wady korzystania z TransferGo

Plusy:

 • Krótki czas realizacji – przelew walutowy może dotrzeć na rachunek odbiorcy nawet w 30 minut.
 • Platforma oferuje przelewy zagraniczne bez opłat.
 • Instytucja zobligowana jest do przestrzegania tych samych zasad co banki; Zapewnia swoim klientom bezpieczeństwo danych osobowych oraz zdeponowanej kwoty.
 • Szeroki zestaw obsługiwanych walut (22).
 • Możliwość zlecenia przelewów aż do 47 krajów.
 • Intuicyjna aplikacja umożliwia zarządzanie środkami użytkownika online, bez wychodzenia z domu.

Minusy:

 • Dodatkowe opłaty przy przelewach ekspresowych.

Czy TransferGo to oszustwo? NIE!

Sprawdziłem, czy TransferGo to oszustwo, jednak nie doszukałem się prób wyłudzenia środków od klientów. Platforma podlega regulacjom FCA, co dodatkowo wpływa na bezpieczeństwo użytkowników.

TransferGo oferuje opcję zlecenia przelewu do 47 krajów bez dodatkowych opłat. Nie oszukuje również na kursach wymiany walut. Zaprzyjaźniłem się z platformą i z czystym sumieniem mogę polecić ją każdemu, kto chce przelać pieniądze za granicę.

Werdykt: platforma na 5 gwiazdek 

 • Możliwość zlecania darmowych przelewów.
 • Nigdy nie miałem problemów ze zlecaniem przelewów. Pieniądze z reguły docierały na konto odbiorcy na następny dzień. Nie później niż do 3 dni roboczych.
 • Szybkie przelewy pozwalają dostarczyć środki na drugi koniec świata w zaledwie pół godziny.
 • Zadowalający jest również kurs wymiany walut (bez spreadu walutowego).
 • Ogromnym atutem platformy jest jej dostępność. Możemy bez większych trudności wymienić walutę (obowiązuje naprawdę dobry kurs) oraz przesłać pieniądze do wybranych krajów.
 • Problemu nie stanowią również opłaty, które są stosunkowo niskie. Osoby, którym zależy na tym, aby szybko zrealizować przelewy mogą wykupić dodatkową usługę.
 • Opinie klientów zamieszczane w internecie są również pozytywne.

Jak zlecić przelew przez TransferGo?

Najpierw trzeba założyć profil na stronie TransferGo. W tym celu podajemy swoje dane, adres e-mail i numer telefonu. Bardzo ważne jest podanie danych konta bankowego. Uwaga! Przelew może zlecić wyłącznie właściciel rachunku. Jeśli więc dane z profilu nie będą się pokrywać z tymi na koncie, transfer niestety nie dojdzie do skutku.

Dodatkowo konieczne jest zweryfikowanie tożsamości – dotyczy to zlecenia drugiego przelewu lub przekroczenia limitu 900 funtów brytyjskich. Można to zrobić przy pomocy skanu paszportu, dowodu osobistego lub prawa jazdy oraz selfie.

Po założeniu profilu wszystko jest już gotowe do zlecenia przelewu. Użytkownik podaje swoje dane oraz dane odbiorcy pieniędzy, wraz z kwotą, która ma trafić na konto adresata. Pieniądze zostaną przelane na konto lokalne TransferGo, skąd następnie operator przetransferuje je na wskazany rachunek zagraniczny.

TransferGo - przelew

Ważne: Przelew można zlecić także przy pomocy karty debetowej. Tutaj jednak, w bezpłatnym wariancie, TransferGo naliczy już prowizję w wysokości 0,5%.

Kursy wymiany walut

Szukasz platformy, aby przesyłać pieniądze za granicę bez wysokich opłat? Kursy wymiany w bankach nie przekonują cię? Chciałbyś, aby środki dotarły do odbiorcy na następny dzień? Sprawdź koniecznie rozwiązanie, jakim jest TransferGo. Opinie klientów jednoznacznie wskazują na zadowolenie z użytkowania aplikacji.

Platforma pozwala na dokonanie wymiany walut po korzystnym kursie. Następnie możemy przelać pieniądze na rachunek w innym kraju. Oferta TransferGo jest naprawdę dobra. To pierwszy operator, który w swoich transferach nie obciąża klientów dodatkowymi kosztami. Obowiązujące na stronie kursy wymiany są znacznie niższe, niż te obowiązujące w polskich bankach. Za darmo możesz zlecić nie tylko pierwszy przelew zagraniczny, ale tak naprawdę również każdy kolejny.

Oferta TransferGo: Kiedy pieniądze trafią na konto odbiorcy?

To już zależy od tego, na którą opcję cenową się zdecydujemy. W przypadku przelewu darmowego TransferGo deklaruje dostarczenie środków na konto adresata w ciągu 3 dni roboczych.

Jeśli dla kogoś jest to zbyt długo, może wybrać wariant Standard. Tutaj opłata za transfer wynosi 0,99 funta brytyjskiego (przy przelewach z UK – w przypadku przelewu zleconego z Polski będzie to od 1,99 zł do 9 zł), a dodatkowo może zostać doliczona marża kursowa w wysokości do 2,2%. W zamian nie ponosimy opłat za zlecenie przelewu kartą debetową lub kredytową oraz mamy gwarancję, że środki znajdą się na koncie odbiorcy kolejnego dnia roboczego.

Najdroższa, ale też najszybsza jest trzecia opcja. Tutaj TransferGo deklaruje dostarczenie pieniędzy w ciągu zaledwie 30 minut, ale wówczas naliczona zostanie wyższa opłata – jest ona uzależniona od kwoty przelewu waluty. Dodatkowo operator może naliczyć marżę kursową, która wynosi do 2,2%.

Nas, ludzi oszczędnych i zaradnych finansowo, oczywiście najbardziej zainteresuje wariant bezpłatny. Jeśli nie ma jakiegoś ciśnienia na to, by pieniądze trafiły do odbiorcy jak najszybciej, zdecydowanie warto z tego skorzystać. W porównaniu do klasycznego przelewu międzynarodowego da to oszczędność rzędu minimum 20 złotych, ponieważ w większości polskich banków jest to najniższa opłata naliczana dla przelewów SWIFT (do tego dochodzi jeszcze spread).

Transfergo vs. banki - opłaty i prowizje

A jak to robi TransferGo, że przelew międzynarodowy trafi do odbiorcy nawet w 30 minut? Za wszystko odpowiada tzw. system „pay-in pay-out”. TransferGo posiada konta bankowe w lokalnych bankach, we wszystkich krajach, w których dostępna jest usługa. Dzięki temu, jeśli chcemy dla przykładu zrobić przelew z Polski do UK, to przelewamy środki na polskie konto bankowe (w PLN), a TransferGo dba o to, aby zaraz po zaksięgowaniu tych środków na krajowym rachunku, wyszedł lokalny przelew z ich brytyjskiego banku (w GPB) do docelowego odbiorcy przelewu międzynarodowego. Dodatkowo TransferGo chwali się tym, że testuje rozwiązanie oparte na technologii Blockchain, aby jeszcze bardziej przyspieszyć wykonywanie międzynarodowych transferów pieniędzy.

Bardzo dużą zaletą TransferGo jest też to, że zlecający przelew nie musi się martwić wahaniami kursu waluty. Operator daje gwarancję, że na konto odbiorcy trafi dokładnie taka kwota, jaka została zlecona.

Ważne: TransferGo uprzedza, że w przypadku zlecania przelewów do niektórych krajów, realizacja może się wydłużyć o 1 dzień roboczy. Te kraje to: USA, Australia, Bułgaria, Kanada, Szwajcaria, Czechy, Hongkong, Izrael, Meksyk, Republika Południowej Afryki.

Co sądzę o ofercie TransferGo?

Przyznaję, że spodziewałem się znaleźć jakieś kruczki w ofercie darmowych przelewów międzynarodowych. Jednak przyczepić można się (i to na siłę) tylko do stosunkowo długiego czasu realizacji. Jeśli komuś to przeszkadza, zawsze może skorzystać z szybszego wariantu, zapłacić niewysoką prowizję i ewentualnie marżę operatora – która i tak będzie niższa niż bankowy spread.

Podoba mi się to, że z usługi można korzystać na wszystkich urządzeniach, w tym mobilnych. Na pewno interesuje was też kwestia bezpieczeństwa. Tutaj nie ma się czego obawiać: TransferGo podlega regulacjom FCA, czyli brytyjskiego odpowiednika Komisji Nadzoru Finansowego, a więc stosuje dokładnie takie same standardy bezpieczeństwa, jak banki komercyjne w UK. Fajne jest też to, że w przypadku pomyłki w przelewie, TransferGo oferuje bezpłatny zwrot pieniędzy na konto nadawcy.

Czy warto otworzyć konto TransferGo?

Opinie użytkowników

Poszukałem opinii innych użytkowników serwisu do międzynarodowych transferów pieniężnych. Recenzje na stronie TrustPilot okazały się równie pozytywne (średnia 4,8 z 20 000+ recenzji i opinii). Można śmiało stwierdzić, że TransferGo to obecnie jeden z liderów na rynku.

Obsługa klienta

Zespół obsługi klienta skutecznie rozwiązuje wszystkie zgłaszane problemy. Obsługa prowadzona jest w 9 różnych językach. Klienci mają możliwość otrzymania pomocy, dzwoniąc na podane na stronie numery telefonu lub pisząc wiadomość e-mail.

Odpowiedzi pisemne kierowane są stosunkowo szybko – zazwyczaj do godziny. Nie znalazłem negatywnych opinii na temat działu obsługi klienta. Pracowników TransferGo określano mianem profesjonalnych, otwartych i pomocnych.

Weryfikacja

Aby wykonać pierwszy przelew w wysokości powyżej 1015 euro, albo przekazać pieniądze po raz kolejny, musimy zweryfikować naszą tożsamość. Przed przejściem do procesu identyfikacji, należy wybrać zakładkę oraz uzupełnić wymagane pola, m.in.: naszą datę urodzenia, narodowość, adres zamieszkania, pocztę e-mail oraz numer telefonu.

W zależności od wartości, w których będziemy zlecali kolejne przelewy, system może wymagać różnych stopni identyfikacji. Zostaniemy poproszeni o potwierdzenie adresu zamieszkania oraz źródła dochodu (TransferGo jest zobligowane do tej procedury, aby zapobiegać praniu brudnych pieniędzy). Obligatoryjnie będziemy musieli przesłać skan dokumentu tożsamości (zob. kto może prosić o skan dowodu osobistego). Oczywiście wszystkie te działania mają na uwadze bezpieczeństwo użytkowników.

Wpłaty/Wypłaty

Użytkownicy TransferGo nie narzekali na zbyt długi czas oczekiwania ani w przypadku zasilenia portfela, ani czasu realizacji przelewów. Aby przelać pieniądze na rachunek serwisu online należy podać dane karty kredytowej lub debetowej. Mamy też opcję skorzystania ze standardowego przelewu z konta bankowego.

Na przeszukiwanym przeze mnie portalu TrustPilot  pojawiła się wyłącznie jedna recenzja użytkownika, w której skarżył się na to, ile wynosi czas przekazu środków. Komentarz nie był jednak w żadnym stopniu trafny. Okazało się, że za opóźnione zaksięgowane środków odpowiedzialne były banki realizujące przelewy.

Opłaty

Koszty za zlecone przelewy zagraniczne zdaniem klientów TransferGo okazują się znacznie niższe, niż opłaty poniesione za zlecenie jednakowych transakcji w którymkolwiek banku zarejestrowanym na terenie Polski. Kurs wymiany walut jest o wiele lepszy ze względu na to, że spread walutowy jest bardzo niski.

Żadnej kwoty nie zapłacimy również za sam fakt zlecenia transferu pieniędzy. Jedyne opłaty, na jakie jesteśmy tak naprawdę narażeni, to prowizja za szybkie przelewy. Opcja ta nie jest jednak obowiązkowa. W przypadku standardowego przelewu waluty na TransferGo nie pojawią się dodatkowe koszty.

Za dodatkową zachętę posłużyć może sytuacja, w której to właściciele platformy zapłacą nam. Wystarczy, że po rejestracji wygenerujemy kod polecający (lub link jak poniżej). Dzięki temu otrzymamy bonus w wysokości 20 funtów (22 euro) za każdą osobę, która zarejestruje się naszego kodu lub linka polecającego.

➡️ Skorzystaj z TEGO LINKA i zacznij wysyłać ekspresowe przelewy w 30 minut przez TransferGo ?

Jeśli więc szykuje się wam zlecenie przelewu zagranicznego do kraju, w którym działa TransferGo, to szczerze polecam wypróbowanie bezpłatnej opcji. A co wy o tym sądzicie? Jak zawsze zachęcam do komentowania!

17 komentarzy

  • Nie musi mieć kont we wszystkich bankach każdego kraju. Z tekstu wynika, że wystarczy im jedno konto w banku podłączonym do systemu krajowych przelewów, takich jak w Polsce Elixir, którego czasy wykonania, to kilka godzin i maksymalnie jeden dzień na zaksięgowanie.
   Tak więc działa to dokładnie tak jak międzynarodowa usługa Skype dla telefonii. Czyli na jeden przelew międzynarodowy składają się dwa przelewy krajowe. Pierwszy z konta nadawcy na konto TransferGo (nieważne w jakim banku) w pierwszym kraju i drugi z konta TransferGo (też nieważne w jakim banku) na konto docelowe w drugim kraju. Fizycznie żaden transfer prawdopodobnie nie występuje z powodu jednego przelewu, a balansowanie środków w oddziałach krajowych to wewnętrzna sprawa tej firmy.

 1. Kuba

  A co sądzisz o przelewach przez Revoluta? Działa tak samo z tego co widzę, a dodatkową zaletą jest to że można odbierać przelew na polskim koncie walutowym.

   • Kuba

    Wiem, chodzi mi tylko o to co może TransferGo czego nie może Revolut, bo nie bardzo widzę tutaj przewagi tego pierwszego. Twój wpis o Revolucie nie był za bardzo rozważany w tym kontekście, a wg mnie jest to rozwiązanie idealne dla milionów emigrantów wysyłających pieniądze do domu bez używania stron typu (…wstaw dowolny przedrostek…)Transfer(…wstaw dowolną koncówke…).

    • Jeśli obie strony przelewu mają Revolut, to będzie to lepsze rozwiązanie, bo przelew będzie natychmiastowy, a ew. wymiana walut – bez dodatkowego spreadu i opłat.
     Jeśli jednak chcesz szybko wykonać przelew międzynarodowy do osoby nie posiadającej konta w Revolut, to szybciej zrobisz to za pomocą TransferGo (do 30 minut lub na następny dzień).

 2. Najszybszy i zwykle bezpłatnie można przelać walutę w ramach jednego banku. Między bankami w EU jest też SEPA, 5-10zl. TransferGo walczy o przetrwanie i zginie, bo fintechy jak Revolut są o niebo lepsze. I też podlegają regulacjom.

 3. Zastanawiam się czy statystyki oglądalności które podajesz że odwiedza Ciebie tyle ludzi są prawdziwe. Czy mógłbyś zrobić wpis na ten temat i rzucić parę screenów z statystyk. Jeśli są prawdziwe to znaczyłoby że ludzie interesują się finansami…a mnie się wydaje że Polacy się mało tym interesują.

 4. Przelewy w Europie są proste i niedrogie. Inaczej jest z egzotycznymi krajami i z wieloma małymi przelewami czyli z mikropłatnościami. Tu może ta opcja pomóc

 5. Mariusz

  „niestety już nic w tej sytuacji nie możemy zrobić.

  Przepraszamy za niedogodności. ” Skandal – za jej pośrednictwem przepadło mi 25$ !!! Nie polecam!!!

 6. Andrzej

  Mateusz
  Jak najlepiej przeslac wieksza kwote pieniadzy na konto w USA , Japonii , EU ?
  Bede przelewal od 100 000 pln do 400 000 pln / rocznie -( jednorazowo lub kilka razy ) mozliwe ze .
  Mam euro konto w polskim baku
  a) czy lepiej wiec przewalutowac w pl banku z konta w pl na konto euro i przeslac pieniadze za granice ?
  b) czy lepiej zalozyc wlasne konto w danym kraju czy tez przelewac bezposrednio na konta wskazane przez univerystety
  c) JAk najlepiej przelac pieandze do Japonii i USA ?
  d Jaki najlepszy i bezpieczniejszy sposob przelewu takiej gotowki ?
  Dziekuje

 7. Paulina

  Może w poprzednich latach TransferGo przeżywało swoją świetność, ale raczej w 2023 roku znacznie się popsuło. Poczytajcie trochę negatywnych komentarzy nawet na Trustpilot. Moja, którą na razie weryfikują to, cały cyrk. Kwota wysłana na Ukrainę 16.08. Informacja przed zrobieniem przelewu, że będzie na drugi dzień roboczy, czyli 17.08. Więc zapewniłam odbiorcę – poważną kancelarię adwokacką, że tak będzie i sama tego będąc pewna nawet nie pytałam nazajutrz czy środki dotarły. Jakie więc było moje zdziwienie, kiedy 18.09 adwokat pyta mnie czy na pewno chcę skorzystać z jego usług i kiedy przeleję pieniądze. Był już nieco zdenerwowany i dał mi czas do poniedziałku. Chyba mu się trudno dziwić, w końcu nie dość, że nawet mnie nie widział, to nie wie kto ja jestem (czy nie jakiś oszust itd.). Od razu więc zadzwoniłam na infolinię TransferGo. Pani zapewniła mnie, że wszystko z przelewem ok i środki już powinny być u odbiorcy. Wtedy poprosiłam o potwierdzenie przelewu już bezpośrednio na jego konto i kiedy otrzymałam je po paru godzinach przesłałam je do adwokata. Jego księgowa stwierdziła, że jest to bardzo dziwny i nietypowy dokument, najprawdopodobniej nieprawidłowo zaksięgowany i, że środki zostaną zwrócone. Oczywiście od razu przekazałam tę informację do TransferGo, jednak wyjaśnianie co się stało z pieniędzmi zajęło im aż do wczoraj, czyli 22.08, kiedy to poinformowano mnie, że jednak przelew został zwrócony do nich i teraz mam czekać 2-3 dni na to aż trafi z powrotem na moje konto. W międzyczasie musiałam kombinować drugą taką samą sumę i wpłacić ją innym sposobem adwokatowi. Jakaś masakra. TransferGo oddał mi już środki (dzisiaj), jednak ile to wszystko mnie kosztowało nerwów, to mała głowa. Podejrzewam, że sprawa trwałaby znacznie dłużej, gdyby nie to, że dosłownie zarzuciłam ich mailami, w których również uprzedzam, że oddam sprawę na policję. Nikomu nie polecam, bo najwidoczniej obecnie w przypadku TransferGo to czy wszystko będzie ok czy może będzie jakiś problem, jest jak los na loterii. Przynajmniej ja już nigdy nie skorzystam z ich usług, wolę zapłacić większe opłaty ale mieć spokojną głowę. Oczywiście posiadam wszystkie dokumenty potwierdzające opisaną sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Obowiązuje regulamin komentarzy. Wymagane pola są oznaczone *