Promocja Meritum Banku: Proste Konto Osobiste, lokata na 5% i atrakcyjne dodatki!

Fot. C by Meritum Bank

Jakiś czas temu polecałem Wam skorzystanie z bardzo dobrej oferty BGŻ Optima, który to bank oferuje Lokatę Bezkarną. U progu wakacji obrodziło jednak innymi promocjami, a szczególnie spodobała mi się propozycja Meritum Banku. Otóż ta placówka ma dla swoich klientów na pierwszy rzut oka rewelacyjną ofertę konta osobistego, lokaty i konta oszczędnościowego. Uwaga – jest tego jeszcze więcej! Proste Konto Osobiste wielu z Was naprawdę może się opłacić. Zapraszam po szczegóły – same fakty, bez marketingowych sztuczek.

Proste Konto Osobiste Meritum Banku – jakie warunki?

Zacznijmy od tego, że Meritum Bank reklamuje swoje Proste Konto Osobiste jako rachunek, który da się otworzyć w ciągu 15 minut. Najszybciej na rynku. Bez kuriera i wychodzenia z domu. Brzmi bajecznie, ale nie byłbym sobą, gdybym tego nie sprawdził. Rachunku jeszcze nie otworzyłem, jednak przebrnąłem przez kolejne polecenia bankowego systemu rejestracyjnego.

Wszystko wygląda klasycznie – wpisujemy swoje dane, wybieramy opcje. Gdy formalności mamy za sobą, bank poprosi nas o wykonanie przelewu potwierdzającego. Oczywiście kwota zostanie zaksięgowana na rachunku. Po tej operacji mamy otrzymać e-mail aktywacyjny z potwierdzeniem otwarcia konta. Dojście do tego etapu zajęło mi 10 minut. Jeśli bank rzeczywiście prześle maila w ciągu kolejnych 5 – będzie rekord świata. No dobrze, może na początek Polski.

Jakie są warunki Prostego Konta Osobistego Meritum Banku? Powiem krótko – dawno takich nie widziałem.

 • Konto jest zupełnie darmowe – nie płacimy za otwarcie, prowadzenie, za wydanie i posługiwanie się kartą
 • Otrzymujemy darmowy dostęp do wypłaty gotówki we wszystkich bankomatach w Polsce (zagraniczne wypłaty kosztują 10 złotych)
 • Nic nie płacimy za przelewy internetowe w obrębie kraju
 • Dostajemy debet na rachunku do kwoty 60 000 złotych

Kiedyś takie warunki można było znaleźć w wielu bankach, ale całkiem niedawno sprawdziłem dla Was, że dziś pojęcie „konta za zero” jest już passe. Meritum Bank już na wstępie ma u mnie duży plus. A nawet dwa.

Ten drugi przyznaję za bardzo atrakcyjną (jak na obecne realia) ofertę utworzenie przy rachunku osobistym konta oszczędnościowego. Wpłacone na nie środki pracują na 3% oprocentowaniu w skali roku. Ale uwaga – jest to promocja i obowiązuje tylko do końca sierpnia. Później oprocentowanie spada do poziomu inflacji. No cóż…

Lokata 5% do Prostego Konta Osobistego Meritum Banku

Meritum Bank – jak to mówią młodzi ludzie – „poszalał” i wraz z kontem poleca nam swoją lokatę. Oprocentowanie trzeba uznać za bardzo atrakcyjne, choć oczywiście wszyscy tęsknimy za czasami lokat 8% i wyższych. Nie ma co narzekać – trzeba korzystać!

Lokata Start na 5% obowiązuje dla nowych klientów i ogranicza się do kwot od 1000 do 10000 złotych. Promocyjne oprocentowanie dostajemy na 2 miesiące. Po tym czasie pieniądze wraz z odsetkami wracają na nasze Proste Konto Osobiste. Lokatę można założyć przez Internet, nie ma z tym żadnego problemu. Bank ogranicza liczbę zakładanych lokat do jednej dla jednego klienta. W dobie lokatowej mizerii to i tak naprawdę ciekawa oferta.

Ranking najlepszych: Lipiec 2024

Najlepsze lokaty, konta i oferty - lipiec 2024

Program „Przejdź do Meritum” – da się zarobić

Meritum Bank ostro bierze się za walkę o klientów i to nie tylko w formie spotów reklamowych. Bank właśnie poinformował o uruchomieniu programu polecania swoich usług. Kusi oczywiście pieniędzmi. Ja do niczego namawiać Was nie będę, dlatego zwracam jedynie uwagę, że:

 • jeśli Waszym zdaniem oferta Meritum Banku jest atrakcyjna
 • sami macie zamiar założyć konto, o którym czytacie w tym artykule
 • znacie osoby szukające ciekawych rozwiązań w kwestii finansów osobistych

Jeśli te warunki spełniacie – śmiało polecajcie Proste Konto Osobiste. Bez naginania faktów możemy uznać, że jest to obecnie czołowy rachunek na polskim rynku, którego oferta jest naprawdę korzystna dla większości z nas. Bank o tym wie, dlatego obiecuje, że w ramach programu partnerskiego wypłaci Wam 70 złotych za każdego przyprowadzonego klienta. Oczywiście warunkiem jest otwarcie przez tę osobę rachunku. Moim zdaniem, jak najbardziej ciekawa opcja.

Aby przystąpić do programu trzeba się zarejestrować na stronie Meritum Banku.

Meritum Planer – przyda się do zarządzania finansami

Program zarządzania finansami osobistymi firmowany znakiem banku Meritum nie jest nowością na naszym rynku. Ale trzeba przyznać, że bank czerpie z dobrych wzorców. Meritum Planer jest bardzo rozbudowanym narzędziem, które – w dużym skrócie – pozwala nam przejąć kontrolę nad budżetem.

W ramach konta tworzymy kategorie wydatków. System automatycznie będzie do nich przypisywał określony wydatek (np. do kategorii Paliwo trafią płatności dokonane na stacji benzynowej). Możemy także wybrać opcję ręcznego katalogowania, choć to może być czasochłonne. Po co to wszystko? Dla oszczędności. Kiedy na koniec miesiąca zauważymy, że największą kwotę z naszego budżetu wydajemy właśnie na paliwo, może podejmiemy decyzję o przesiadce na rower?

W ramach Meritum Planer możemy również stworzyć tzw. cele zakupowe. Bank nazywa tak po prostu nasze plany lub marzenia, na których realizację potrzebne są nam spore środki. Pamiętacie? Niedawno pisałem o wyznaczaniu sobie takich celów.

Gdy określimy już przedmiot naszego pożądania, w Planerze wpisujemy, ile pieniędzy na to potrzebujemy. Podajemy też kwotę, którą możemy co miesiąc odkładać. Resztę zrobi za nas system. W wybranym dniu miesiąca będzie przelewał tę kwotę na utworzone wcześniej Konto Celowe, a gdy tylko zbierze się tam wymagana sumka – natychmiast nas o tym poinformuje. To taka świnka-skarbonka XXI wieku.

Znajdź najlepsze oprocentowanie:


Jeśli chcecie poznać wszystkie możliwości Meritum Planera, zachęcam do obejrzenia krótkiego filmu:

Konto możesz założyć online w 15 minut na stronie Meritum banku. Tam też znajdziesz więcej informacji o koncie bankowym.

Dobrze, ja się już rozpisałem, przedstawiłem wszystko, jak umiałem najlepiej, raczej nie pominąłem żadnego istotnego faktu – teraz pora na Was. Jak Wam się podoba propozycja Meritum Banku? Może któryś z jej elementów do Was nie przemawia? Tradycyjnie chcę poznać Wasze opinie, dlatego zapraszam do komentowania!

9 komentarzy

 1. Z chęcią bym skorzystał, ale jestem już posiadaczem w/w konta, a z tego co mi wiadomo to można mieć tylko i wyłącznie jedno.

  Osobiście uważam, że jest to ciekawa oferta konta osobistego wraz z dobrze oprocentowaną lokatą. Oby więcej takich ofert pojawiało się na naszym rynku!

  Leon.

 2. jaśko

  A ja mam pytanie o Meritum Planer, czy gdy ustawie cel np. 2000zł i dojdę do momentu gdy będę miał 1300zł to mogę je przelać normalnie na konto? Czy jest to lokata która musi dojsć do tych 2000zł? i czy jest to darmowe?

 3. Patrycja

  Witam, mam pytanie odnośnie tej lokaty, założyłam już konto przez linka i jak na razie mam tylko konto oszczednosciowe i nie wiem w jaki sposob mam otworzyć tą lokatę?
  Są rozne opcje do wyboru- czy to jest ta lokata na start ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Obowiązuje regulamin komentarzy. Wymagane pola są oznaczone *