Lokata 4% + 80 zł BONUS. Oceniam Lokatę Bezkarną BGŻ Optima

Fot. C by Comperia.pl

Nie tak dawno specjalnie dla Was sprawdzałem, czy założenie lokaty bankowej jeszcze się opłaca. Kontekstem była oczywiście kolejna decyzja Rady Polityki Pieniężnej o obniżeniu stóp procentowych. Z tego artykułu dowiedzieliście się, że szukający spektakularnego zarobku, na lokaty raczej nie mogą obecnie liczyć. Sytuacja zaczyna się zmieniać, a do gry wchodzą banki, które kuszą nas różnymi promocjami. Chyba najciekawiej prezentuje się teraz promocja BGŻ Optima – oprócz dobrych warunków, do zgarnięcia jest też premia. Zapraszam po szczegóły.

Uwaga: Promocja z bonusem została zakończona 30.06.2014 r. Cały czas można jeszcze zakładać lokaty na 4% z możliwością jej zerwania bez utraty odsetek w tym miejscu.

Lokata Bezkarna BGŻ Optima – ciekawa propozycja

Bank Gospodarki Żywnościowej (a w zasadzie jego internetowy oddział), już od jakiegoś czasu mocno promuje swoją ofertę. Warunki Lokaty Bezkarnej rzeczywiście prezentują się całkiem przyzwoicie:

 • stałe oprocentowanie na poziomie 4% w skali roku
 • Minimalna kwota wpłaty to 1000 złotych
 • Maksymalnie wpłacić możemy natomiast 20 000 złotych
 • okres trwania lokaty wynosi 3 miesiące

Poza niezłym oprocentowaniem, nic szczególnego, prawda? Zaradnyfinansowo.pl proponuje Wam jednak tylko najlepsze rozwiązania, dlatego na pewno spodziewacie się jakiejś wisienki na tym finansowym torcie. Rzeczywiście, jest coś, co wyróżnia ofertę BGŻ Optimy. Lokata Bezkarna pozwala nam wypłacić zbierane na niej pieniądze w dowolnym momencie, bez utraty zgromadzonych odsetek! Brzmi świetnie, bo właśnie ograniczenie dostępu do swoich środków odstrasza od lokat bardzo wiele osób. Tu jest inaczej.

Bank gwarantuje swoim klientom, że w momencie zerwania lokaty wszystkie zgromadzone środki wraz z odsetkami zostaną przelane na konto. Pytanie, na które konto? Nie trzymam Was dłużej w niepewności – pokopmy w tej ofercie jeszcze głębiej.

Jakie są warunki założenia Lokaty Bezkarnej?

Niewątpliwie minusem oferty BGŻ jest konieczność założenia konta oszczędnościowego, co zmusza nas do związania się z bankiem na dłuższy czas. Nie bądźmy jednak aż tak krytyczni i pamiętajmy, że banki nie są instytucjami charytatywnymi. Skoro BGŻ proponuje ciekawą lokatę z niezłym oprocentowaniem, a co najważniejsze pozwala zerwać ją w dowolnym momencie, musi sobie taką ofertę w jakiś sposób „powetować”. W dodatku konto oszczędnościowe zawsze się przyda, o czym już Was przekonywałem.

Znacie mnie i wiecie, że staram się bardzo rzetelnie podchodzić do wszelkich ofert finansowych, które dla Was opisuję. Dlatego przygotowując się do napisania tego tekstu, zerknąłem do zestawienia najbardziej atrakcyjnych lokat bankowych zawieranych na 3 miesiące do kwoty 13 tysięcy złotych. Tabelkę publikuję za serwisem Comperia.pl:

BankNazwa lokatyOprocentowanie
BGŻ OptimaLokata Bezkarna4,00%
Meritum BankLokata Extra3,70%
BNP ParibasLokata Dobrze Procentująca3,60%
Idea BankLokata dla Profesjonalistów3,50%
FM BankFM Lokata PRO3,45%

Oferta BGŻ Optima wyraźnie wyprzedza konkurencję, co jest bardzo dobrą informacją dla nas, klientów. Zwracam też uwagę, że oprocentowanie lokat w stosunku do początku roku lekko się podniosło. Zdaniem analityków ten trend ma się utrzymywać, ponieważ w drugiej połowie 2014 mogą wzrosnąć stopy procentowe. Lokata Bezkarna jest obecnie najbardziej opłacalną opcją gromadzenia swoich pieniędzy na okres 3 miesięcy przy kwocie do 13 tysięcy złotych. Jeśli dodamy do tego ową „bezkarność”, rysuje się nam bardzo ciekawy produkt finansowy.

Niezdecydowani? W takim razie kolejna niespodzianka związana z Lokatą Bezkarną. Do końca czerwca trwa świetna promocja, dzięki której możecie dodatkowo zarobić. Już spieszę z wyjaśnieniami.

Ranking najlepszych: Lipiec 2024

Najlepsze lokaty, konta i oferty - lipiec 2024

Lokata Bezkarna z premią

Jeszcze przez blisko miesiąc do zgarnięcia jest 80 złotych. Promocję związaną z lokatą BGŻ Optimy proponuje nam serwis Comperia.pl. Jak zdobyć dodatkowe pieniądze? Poprowadzę Was krok po kroku.

Rejestrujemy się na promocyjnej stronie Comperii podając swoje dane osobowe (imię, nazwisko, adres e-mail i numer telefonu). Drogą mailową otrzymamy specjalny link aktywacyjny, który skieruje nas do panelu zakładania lokaty. Oczywiście zgodnie z zasadami promocji BGŻ musimy najpierw złożyć wniosek o uruchomienie konta oszczędnościowego. Jego otwarcie potwierdzamy przelewem o dowolnej wartości (minimum 1 złoty).

Uwaga! Konto trzeba aktywować przelewem do 30 czerwca. Po tym terminie promocja się kończy i nie ma znaczenia, że wcześniej złożyliśmy dyspozycję otwarcia rachunku.

Po uruchomieniu konta zostaje nam już tylko założenie samej lokaty. Również musimy to zrobić do 30 czerwca i wpłacić na nią kwotę od 1000 do 20 000 złotych. Nasze pieniądze zaczynają już zarabiać. Aby jednak spełnić wszystkie warunki promocji i otrzymać dodatkowe 80 złotych, musimy do końca lipca tego roku utrzymać na koncie oszczędnościowym lub lokacie saldo na poziomie minimum 1000 złotych.

Jeśli wszystkiego dopilnujecie, do 12 sierpnia Comperia.pl wyśle Wam maila z informacją o przyznaniu premii. Następnie w ciągu 5 dni roboczych trzeba zalogować się na stronie promocji i uzupełnić swoje dane. Termin 5 dni jest nieprzekraczalny! Jeśli się nie spóźnicie, do 26 sierpnia na wcześniej uruchomiony rachunek oszczędnościowy w BGŻ Optima, zostanie przelanych obiecanych 80 złotych.

Całkiem ciekawa propozycja. Dodatkowe pieniądze zawsze się przydadzą, można je wpłacić na Lokatę Bezkarną albo po prostu wykorzystać na przyjemności. Jeśli intensywnie myślicie nad bezpiecznym ulokowaniem swoich środków i bierzecie pod uwagę lokatę, obecnie nie znajdziecie lepszej oferty (w tej kategorii lokat). Jeśli się taka pojawi, oczywiście natychmiast Was o tym poinformuję na zaradnyfinansowo.pl!

Znajdź najlepsze oprocentowanie:


Podoba się Wam promocja BGŻ i Comperii? Co sądzicie o warunkach samej lokaty? Czy konkurencja zacznie naśladować „bezkarność” i wkrótce doczekamy się produktów gwarantujących nam ciągły dostęp do pieniędzy? Zapraszam do komentowania!

9 komentarzy

 1. Piotr

  Oferta dobra, tylko szkoda, że taki niski limit maksymalnej kwoty ;/. Mogli by dać max 100 tys. Założyłbym od razu ;]

  • Ja jeszcze nie otrzymałem i z tego co wiem od znajomych to też jeszcze nie dostali.
   Comperia ma czas do 12.08, także spokojnie :-)

   Na pewno poinformuję na Facebooku ZaradnyFinansowo.pl jak otrzymam maila.

 2. luzfan

  To już chyba jedna z ostatnich tak dobrych promocji. W dobie deflacji (oby trwała jak najdłużej) trudno będzie z tak dużym zyskiem ulokować oszczędności. Chyba, że inne banki pokuszą się wynagradzać przyszłych klientów podobnymi benefitami, chcąc pozyskać większą ilość klientów…

  • Małgosiu, a wypełniłaś wszystkie dane o która prosiła Comperia?
   Napisz proszę do Comperii i poproś o wyjaśnienie, bo ja swój przelew dostałem zgodnie z planem, i z tego co wiem od czytelników też dostali swoje 80 zł na czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Obowiązuje regulamin komentarzy. Wymagane pola są oznaczone *