7 banków, które zapłacą Ci za polecenie ich rodzinie i znajomym. Ile możesz zarobić?

Fot. C by MM

Wszyscy przyzwyczailiśmy się już do tego, że banki są gotowe płacić za otwarcie konta – albo w formie jednorazowej premii, albo poprzez cykliczne wypłacanie bonusów dla aktywnych użytkowników. Od pewno czasu można jednak spotkać się z promocjami typu: „Poleć nasze konto znajomemu i odbierz X złotych”. Brzmi świetnie i z optymistycznych recenzji osób, które wzięły udział w takich programach, wynika jasno, że banki wywiązują się ze swoich obietnic.

To po prostu kolejna metoda na zdobycie klientów – o tyle sprytna, że to my, zwykli użytkownicy, zastępujemy bankom przedstawicieli i drogie reklamy. Taki układ opłaca się więc obu stronom. Postanowiłem prześwietlić rynek i stworzyłem listę 7 banków, które zapłacą Ci za polecenie ich rodzinie i znajomym. Sprawdź, ile możesz na tym zarobić.

Millenium

Bank prowadzi program „Lubię to polecam”, którego zasady są bardzo proste. Uczestnicy polecają swoim znajomym konto 360° lub 360° Student. Jeśli znajomy skorzysta z kodu polecającego i spełni warunki promocji (wyda 360 złotych w ciągu 30 dni), oboje otrzymacie nagrodę. Do wyboru są:

 • 4 bilety do Multikina lub sieci Helios,
 • bon o wartości 80 złotych do Empik.com,
 • lokata na 4% zakładana na 3 miesiące dla kwoty od 500 do 10.000 złotych,
 • zwrot 10% za płatności kartą lub BLIK-iem przez 3 miesiące, maksymalnie 30 złotych miesięcznie.

Bank Zachodni WBK

W BZ WBK polecać można nie tylko konta osobiste, ale także kartę kredytową czy konto firmowe. Zasada jest niezmienna: bank wypłaci 100 zł za każde polecenie osobie polecającej i 50 zł osobie, która skorzystała z polecenia. Jeśli masz duże grono znajomych, możesz zgarnąć całkiem niezłą kasę.

Dodatkowo bank uruchomił konkurs dla polecających. Za każde polecenie konta otrzymuje się 1 punkt, a za polecenie karty kredytowej 3 punkty. Zdobywcy największej liczby punktów otrzymają odpowiednio: 5000 złotych, 3000 złotych, 1000 złotych oraz 300 złotych (miejsca od 4 do 10). Konkurs jest podzielony na 3 etapy – ostatni potrwa do 31 sierpnia.

mBank

To jeden z weteranów systemu poleceń na polskim rynku bankowym, bo program trwa nieprzerwanie od 2010 roku. Bank bardzo na nim korzysta – w rekordowym 2016 roku z polecenia mBank zyskał aż 15% klientów indywidualnych i wypłacił 2,1 miliona złotych premii!

W mBanku można polecać konta osobiste i firmowe. Najwięcej można zgarnąć za polecenia rachunku firmowego z usługą księgowości – bank wypłaci za to 300 złotych, o ile znajomy w ciągu 60 dni dokona transakcji kartą debetową na kwotę minimum 200 złotych i aktywuje mKsięgowość.

Pozostałe premie:

Ranking najlepszych: Maj 2024

Najlepsze lokaty, konta i oferty - maj 2024

 • 100 złotych – polecenie eKonta i mKonta, o ile znajomy w ciągu 60 dni wykona minimum 5 transakcji kartą debetową,
 • 50 złotych – za polecenie eKonta znajomemu, który nie ukończył 18. roku życia i w ciągu 60 dni wykona minimum 5 transakcji kartą debetową,
 • 200 złotych – za polecenie rachunku firmowego, jeśli znajomy w ciągu 60 dni dokona transakcji bezgotówkowych na kwotę minimum 200 złotych.

PKO BP

Program „Mam PKO” jest prowadzony cyklicznie od 2014 roku i warto śledzić stronę banku, aby dowiedzieć się, kiedy rusza kolejna edycja (ma to nastąpić w sierpniu 2017). PKO BO płaci 50 złotych każdemu, kto poleci konto znajomemu oraz 100 złotych każdemu, kto z zaproszenia skorzysta.

Ciekawostką jest fakt, że bank otwarcie podaje statystyki każdej edycji swojego programu. W V edycji „Mam PKO” rekordzista polecił konto aż 56 osobom i zgarnął 2800 złotych premii oraz dodatkowo 1000 złotych nagrody.

Inteligo

Kultowy już program „Mam Inteligo” to jeden z najlepszych przykładów na to, jak można zarobić polecając produkty bankowe. Rekordzista polecił konto aż 122 znajomym i otrzymał z tego tytułu ponad 6000 złotych + nagroda od banku w wysokości 1000 złotych.

Polecanie konta Inteligo jest banalnie proste i gwarantuje otrzymanie 50 złotych premii bez limitu ilościowego. Aktualna edycja programu trwa.

Credit Agricole

Francuski bank daje naprawdę dobrze zarobić. Polecający ma gwarantowane 50 złotych premii za pierwsze skuteczne polecenie (tyle samo dostaje osoba, która korzysta z polecenia). W sumie polecający może zgarnąć aż 500 złotych netto, ponieważ bank ogranicza liczbę poleceń do 10. Kod polecający dla znajomego otrzymuje się SMS-em.

Trzeba przy tym pamiętać, że Credit Agricole stawia dość rygorystyczne warunki do spełnienia. Osoba, której polecono konto, musi zapewnić comiesięczne wpływy na nie w wysokości od 500 do 1500 złotych (zależy od konta) przez trzy miesiące lub przeprowadzić transakcje bezgotówkowe na kwotę minimum 300 złotych miesięcznie. Program będzie więc raczej pasować aktywnym klientom.

ING

W ING osoba polecająca może zgarnąć nawet 1000 złotych – obowiązuje premia w wysokości 100 złotych za każde skuteczne polecenie, ale można polecić konto maksymalnie 10 osobom. Z kolei każdy, kto z polecenia skorzysta, dostanie 50 złotych premii. Obecna edycja programu trwa do 18 października 2017 roku.

Znajdź najlepsze oprocentowanie:


Aby otrzymać premię polecający po przystąpieniu do promocji musi dokonać transakcji bezgotówkowych na kwotę minimum 300 złotych, a transakcje te muszą zostać rozliczone do 30 października 2017 roku.

Akcje płacenia za polecenie i wypłaty bonusów za samo otwarcie konta są dziś prowadzone niemal bez przerwy, bo to bardzo skuteczny sposób na to, aby pozyskać klientów (patrz przykład mBanku z 2016 roku). Najświeższe promocje tego typu i premie od banków, znajdziecie zawsze w rankingu kont osobistych, który publikuję na moim blogu.

Sprawdź ranking kont bankowych! →

Oczywiście lista banków, które płacą za polecanie ich ofert, może być dłuższa i regularnie się zmieniać. Nie zawsze udaje się wyłapać wszystkie promocje. Dlatego zachęcam Was do komentowania i uzupełniania mojego wpisu.

Podzielcie się też swoją opinią: czy polecilibyście komuś konto, byle zgarnąć za to kasę? A może już kiedyś to zrobiliście?

13 komentarzy

 1. Jest jeszcze ciekawa, ale mocno ograniczona czasowo oferta od Idea Banku we współpracy z Grouponem.

  Zakup grouponu (koszt: 5 zł) umożliwia skorzystanie z promocji, na mocy której za otwarcie lokaty Happy w Idea Bank S.A., zasilenie jej kwotą w zakresie min. 500 zł i maks. 10000 zł oraz niezerwanie lokaty do dnia 31.08.2017 r., użytkownik otrzyma premię w wysokości 100 zł w środkach na portalu groupon.pl – Groupon wyda nagrody do 24.09.2017 (termin ważności nagród 31.12.2017).

  Brak konieczności otwierania konta bankowego i brak innych produktów bankowych.

 2. Emilia

  Fajne promocje i można coś zyskać. Warto mieć dużą rodzinkę i współpracować wtedy jakoś te nagrody są łatwiejsze do zdobycia;)

 3. Konto 360 student jest świetne. Aktualnie konto w banku millenium ma mój brat i bardzo sobie chwali. Nie dość,ze jest tam sporo promocji to jeszcze konto jest darmowe. Zastanawia mnie jedno. Czy takie promocje bankom sie opłacają? Co tak naprawde ma z tego bank? Rozumiem,że klientów ale przeciez na samych kontach bank nie zarabia skoro są darmowe.

  • Paula

   Oczywiście, że się opłacają :) System poleceń to obecnie jedna z najpowszechniejszych i najbardziej skutecznych form marketingu :) Nikogo już nie interesują reklamy w mediach, a telefony z banku typu „czy zechciałby Pan poświęcić minutkę na wysłuchanie naszej nowej oferty…” są po prostu nudne i irytujące :D Wypłacenie danej osobie 50-100zł za polecenie klienta, który jest już „zdobyty” i tak wychodzi taniej niż wykupienie kilku minutowych reklam w TV, gdzie ich skuteczność jest coraz mniejsza.
   A co do darmowych kont. Może nie płaci za samo prowadzenie ale jest zadowolony i dzięki temu skorzysta z innych ofert lub tak jak napisałam wyżej poleci znajomym i oni chętnie skorzystają z innych ofert na których już bank bez problemu zarobi odpowiednią prowizję ;)
   Nawet jeżeli teraz Twój brat ma tylko konto i jedyne z czego korzysta to ewentualnie karta debetowa, to za jakiś czas może się okazać, że będzie na tyle przywiązany do tego banku, że chcąc wziąć pożyczkę na rozwój własnej działalności, dom czy cokolwiek, to skorzysta z usługi właśnie tego banku (prawdopodobnie) bo na tym właśnie polega psychologia banków i budowanie lojalności :) Także w przypadku rynku bankowego nie ma czegoś „za darmo” i nic nie dzieje się bez powodu bo bank i tak ostatecznie mało kiedy na tym straci. Wszystko ejst skrzętnie przemyślane a reklama i marketing nie bez powodu jest dźwignią handlu. Kołem napędowym banku są klienci. Nie ma popytu, to i nie ma sprzedaży. I tak to wszystko się właśnie kręci :P

 4. mBank cały czas fajne oferty, szkoda że teraz po paru latach zaczynają kroić swoich wprowadzając coraz to nowsze opłaty, tak jak ostatnio za wpłatomaty :(

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Obowiązuje regulamin komentarzy. Wymagane pola są oznaczone *