Nju Mobile – prześwietlam ofertę. Sposób na tani abonament komórkowy

Fot. © Nju Mobile

Zwykle na moim blogu unikam oceniania ofert operatorów komórkowych, ale tak się niedawno zdarzyło, że byłem zmuszony poszukać czegoś ciekawego dla siebie. Miało być szybko i łatwo, a wyszła mi z tego niezła analiza. Uznałem, że warto się z nią podzielić z moimi Czytelnikami. Od razu zdradzę – z mojego punktu widzenia najbardziej opłacalna jest oferta telefonii sygnowanej przez żółtego ludzika. Prześwietlam więc ofertę Nju Mobile, bo to świetny sposób na tani abonament komórkowy.

Dlaczego zainteresowałem się ofertą Nju Mobile?

Mam raczej standardowe potrzeby i przy wyborze operatora liczy się dla mnie przede wszystkim niska cena za połączenia i smsy. Z drugiej strony korzystam z dobrodziejstwa smartfona (którego mam za darmo, szczegóły we wpisie Dlaczego mam nowego iPhone 6 „za darmo”? Czyli o mSaver, smartphonach i usługach komórkowych), dlatego bardzo ważna jest dla mnie możliwość niedrogiego surfowania po Internecie. Połączyłem wszystko w jedno i w zasadzie nie znalazłem ciekawszej alternatywy dla oferty Nju Mobile.

Prawda jest taka, że obecne stawki za połączenia i smsy są u wszystkich operatorów bardzo zbliżone. Diabeł tkwi w szczegółach, a w zasadzie w różnego rodzaju promocjach i udostępnianych pakietach, które pozwalają znacznie obniżyć koszty użytkowania telefonu. Jakkolwiek na to nie spojrzeć, w tym Nju Mobile jest bezkonkurencyjne.

Nju Mobile z rachunkiem – dobry sposób na tani abonament komórkowy

Jestem przeciwnikiem wiązania się abonamentem z jakimkolwiek dostawcą jakiejkolwiek usługi, jeśli nie jest to konieczne, ale może zmienię zdanie. Nju Mobile swoją podstawową usługą dosłownie rozbija konkurencję w pył. Postaram się przedstawić to maksymalnie analitycznie.

Decydując się na ofertę z rachunkiem za:

 • nielimitowane połączenia krajowe na komórki i telefony stacjonarne do wszystkich sieci;
 • nielimitowane smsy i MMSy do wszystkich sieci na terenie kraju;
 • nielimitowany transfer danych z prędkością LTE do 2 GB;

zapłacimy MAKSYMALNIE 39 złotych miesięcznie. Wysokość abonamentu przy braku korzystania z powyższych usług wynosi 9 zł.

Sprawdź ofertę Nju Mobile z rachunkiem klikając tutaj.

Obecni klienci Nju Mobile mogą uruchomić usługę Jeden na wszystko wysyłając sms o treści AKT pod 80144 lub dzwoniąc pod numer *620. Można też po prostu zalogować się na stronie operatora i włączyć pakiet.

Ważne! Nowi klienci przenoszący numer do Nju będą mogli aktywować usługę dopiero wtedy, gdy na ich numerze zostanie włączony docelowy plan nju buzz.

Ranking najlepszych: Lipiec 2024

Najlepsze lokaty, konta i oferty - lipiec 2024

nju-kalkulator

Brzmi nieźle? To nie wszystko.

Dla tych, którzy chcą jeszcze bardziej ograniczyć wydatki, Nju Mobile ma ofertę kosztującą maksymalnie 19 zł miesięcznie. W ramach tej kwoty otrzymujemy nielimitowane połączenia do wszystkich sieci w Polsce. Po przekroczeniu kwoty 19 złotych kolejne opłaty nie będą naliczane.
Jeśli chodzi o smsy i MMSy, to za ich nieograniczoną liczbę zapłacimy maksymalnie 9 złotych. Internet z transferem 3 GB będzie nas z kolei kosztować maksymalnie 19 zł. W ramach tej usługi Nju daje nam również możliwość wykonywania nieograniczonych połączeń na numery stacjonarne za nie więcej niż 10 złotych.

Fani Internetu powinni się z kolei zainteresować pakietem za 29 zł, w ramach którego Nju daje 10 GB transferu. Oznacza to, że wystarczy dopłacić 10 złotych do oferty z 3 GB, aby zwiększyć swój limit na pełnej prędkości aż o 7 GB.

Każdy z tych pakietów trzeba aktywować w podobny sposób, jak w przypadku oferty Jeden na wszystko. Szczegóły znajdziecie na stronie Nju Mobile, wystarczy kliknąć w ten link.

Moim zdaniem zdecydowanie najciekawiej prezentuje się oferta za 39 złotych, ale tylko pod warunkiem, że wystarczą Wam 2 GB Internetu. Jeśli podsumujemy koszty pozostałych usług ( 19 złotych za rozmowy + 9 złotych za smsy i MMSy + 10 złotych za stacjonarne + 19 złotych za 3 GB Internetu), osiągniemy pułap 57 złotych, zyskują jedynie 1 GB transferu. Plusem jest jednak to, że sami możemy wybrać brak limitu na najbardziej interesującą nas usługę.

Nju Mobile na kartę – dla niezależnych

Oczywiście Nju oferuje także usługę bez abonamentu, która powinna zainteresować osoby nielubiące zobowiązań. W tym przypadku również mamy do wyboru kilka wariantów oferty.

W pakiecie o wdzięcznej nazwie Miesio 19 operator zapewnia, że nie zapłacimy więcej niż 19 złotych w miesiącu za rozmowy bez limitu do wszystkich sieci komórkowych w Polsce. W ramach tej oferty dostępne są także nielimitowane połączenia na numery stacjonarne w cenie nieprzekraczającej 10 zł i nieograniczony pakiet smsów i MMSów do krajowych sieci w cenie nie wyższej niż 9 złotych.

Znajdź najlepsze oprocentowanie:


W ramach tej usługi Nju Mobile oferuje również dodatkowe 3 GB transferu, o ile wcześniej na Internet wydamy przynajmniej 19 złotych. Aktywacja pakietu jest darmowa i bezterminowa.

Kolejna oferta prepaidowa to 99 groszy do komórkowych. Zgodnie z nazwą Nju Mobile deklaruje, że nie zapłacimy więcej niż 99 groszy za cały dzień rozmów bez limity do wszystkich sieci komórkowych w kraju. Po prostu po przekroczeniu kwoty 99 groszy dalsza opłata nie jest naliczana. Za uruchomienie usługi trzeba jednak zapłacić 6 złotych i będzie ona ważna przez 62 dni.

W ofercie Miesio operator proponuje nam nielimitowane rozmowy do wszystkich w kraju (komórkowych i stacjonarnych) w cenie nie wyższej niż 29 złotych. Tradycyjnie nieograniczone smsy i MMSy do wszystkich sieci kosztują 9 złotych, a 3 GB transferu maksymalnie 19 złotych. Usługa jest uruchamiana za darmo i bezterminowa.

Na deser zostawiłem sobie bodaj najpopularniejszą usługę Nju Mobile na kartę, czyli Nju do wszystkich. W jej ramach mamy gwarancję, że nie zapłacimy więcej niż 2 złote za każdy dzień nielimitowanych rozmów, wysyłania smsów i 100 MB Internetu. Uruchomienie pakietu kosztuje 6 złote i jest on ważny przez 62 dni.

Wartość doładowania w Nju na kartę wynosi od 5 do 200 złotych i nawet najniższa kwota przekłada się na bezterminową aktywność numeru (w ramach aktualnej promocji). Internetowi mogą natomiast skorzystać z pakietu dodatkowych 350 MB danych na 31 dni za jedynie 7 złotych.

Sprawdź ofertę Nju Mobile na kartę klikając tutaj.

Bez względu na wybraną formę współpracy z Nju Mobile, operator oferuje bardzo dobre stawki nominalne za połączenia, smsy, MMSy i Internet. Minuta połączenia do wszystkich sieci kosztuje 19 groszy, sms 9 groszy, MMS 19 groszy, a 1 MB transferu 19 groszy. Nju korzysta z infrastruktury Orange, nie ma więc problemów z pokryciem zasięgu.

Dużo ofert? Dużo taryf i pakietów? Możesz samodzielnie sprawdzić ile wydasz miesięcznie korzystając z kalkulatora oferty Nju z rachunkiem lub kalkulatora Nju na kartę

Zawsze staram się być maksymalnie obiektywny, ale tym razem nie mam wyjścia – oferta Nju Mobile jest zdecydowanie najlepsza na rynku. Osobiście podoba mi się mnogość możliwości, jakie daje nam operator, dzięki którym realnie obniżamy (i to znacznie) koszty związane z użytkowaniem telefonu komórkowego. Według mnie jest to bezkonkurencyjny sposób na tani abonament komórkowy.

Co sądzicie o ofercie Nju Mobile? Jesteście już klientami tej sieci, a może myślicie o przeniesieniu tam numeru? Zapraszam do komentowania!

37 komentarzy

   • Bardzo ciekawa opcja – jednak Orange zniechęca… Mam znajomego, który tam pracuje i sam korzysta z … T-Mobile. Smutna prawda :) Mateusz, a może oprócz samej Nju Mobile porównałbyś także innych alternatywnych operatorów – to byłaby ciekawa opcja. Przyznam się, że szukam czegoś dobrego i taniego dla moich rodziców. Pozdrawiam Jacek

    • Zastanawiałem się nad tym czy nie zrobić ogólnego porównania, ale większość operatorów ma dużo skomplikowanych planów, które dobiera się według potrzeb (więcej minut? a może w zamian więcej SMSów?). Na pewno jeśli znajdę jakąś ciekawą, wyróżniająca się ofertę u operatora to ją opiszę na blogu.

 1. BJK

  mnie mierzi jedynie to, że jest to Orange… Oferta brzmi nieźle, ale niestety pracowałem w call center świadczącym usługi dla Orange i wielokrotnie słyszałem, że ludzie cofali zgody marketingowe, a my i tak mieliśmy ich w bazie. W bazie pochodzącej z firmy Orange. Obecnie (od 11 lat) korzystam z Ery/T-mobile i jestem zadowolony. Jako pierwsi mieli kapitał gotówkowy do wykorzystania w dowolnej formie, w tym w roamingu (mieszkałem wtedy w UK i mi to bardzo odpowiadało). Teraz mam wszystko bez limitu i całkiem fajną ofertę roamingową i mi to odpowiada, mimo że płacę nieco więcej niż 39zł…

  • Chyba każdy operator „ma swoje za uszami”. Ja akurat z Orange nie miałem większych problemów, poza tym, ze nie byli mi w stanie przedstawić po iluś tam latach konkurencyjnej oferty.

   • BJK

    zapewne masz rację. Ja jakoś wolę płacić bezpośrednio gigantowi niż spółkom pośrednim ;) Inna sprawa, że reklama nju mnie mierzi.
    A jak już masz nju to pytanie: masz pełen dostęp do historii połączeń i wyciągów on-line?

    • Reklamy faktycznie mają dziwne, ale chyba sieć jest stworzona z myślą o młodzieży. Choć skoro oferta jest dobra, to może skorzystać każdy :-).
     Jeszcze jestem w Play, więc na razie Ci nie odpowiem co do historii połączeń online.

    • Hanka

     BJK
     W Nju jest całkiem przyjemny internetowy BOK. Nie umywa się co prawda do Play24, ale Nju porównanie z T-Mobile wygrywa. Faktury w pdf można pobrać za cały okres od początku obowiązywania umowy, lista połączeń dostępna jest za krótszy okres, ale w załączniku do faktury zawsze jest spis połączeń. Do tego przez system można złożyć różne wnioski lub włączyć/wyłączyć usługi.
     Przy okazji Mateuszu – jak będziesz zmieniał sieć na Nju, to pamiętaj o wybraniu od razu karty nano, ponieważ za wymianę karty Nju bierze aż 25 złotych.

    • bronik

     za żółtego ludzika nie trzeba płacić wielkich gaż aktorom z rodzinki.pl, a w innej sieci mistrzowi olimpijskiemu i reszcie nielotów. Wiewiór do tej reklamy nie załapał się bo brał udział nie tak dawno w reklamie orange. Musi odczekać okres klarencji. Dlatego sportowiec Żyła jest teraz tak zwanym ambasdorem stacji telewizyjnej National geografic i stamąd doi kasę. Aczkolwiek bardziej się mu ta kasa należy niż nielotom z Pleja. Pomijam Kamila rzecz jasna

  • 12groszy

   tylko w T-Mobile najgorsza obsługa klienta. Takie traktowanie tylko w T-mobile. Na koniec wszystkiego przysłali mi fakturę na 1gr, słownie jeden grosz mimo że wszystkie wcześniejsze rachunki opłaciłem. A później jeszcze ponaglenia i straszenie za ten 1 grosz. Żenada ta firma T-debil, która to wydała kilka tysięcy razy więcej na przysyłanie mi korespondencji w sprawie 1 grosza.

 2. Hanka

  Z moim profilem dzwonienia wolę Virgin Mobile. Za 19 złotych mam 100 minut, SMS no limit i 2 GB internetu. Play traktuje Virgin jako swoją sieć, więc playowi znajomi dzwoniąc do mnie mają za darmo. A te 19 złotych zawsze kupię co najmniej o 15% taniej, więc miesiąc kosztuje mnie niewiele ponad 16 złotych.
  Kiedyś przez chwilę miałam umowę z nju, ale zrezygnowałam, bo nie lubię płacić za coś czego nie wykorzystuję. Wolę płacić mniej, dokładnie za tyle ile potrzebuję.

  • I to jest bardzo rozsądne podejście – trzeba płacić tylko za to z czego się rzeczywiście korzysta i co jest nam niezbędne. Dzięki za komentarz i zapraszam do regularnego czytania bloga! :-)

 3. 16 zł ? Na miesiąc ? Widzę teraz jak przepłacam… Jam mam w Plusie i czekam na koniec umowy i będę sprawdzał co wtedy będzie się opłacało. Zostało mi kilka miesięcy. Masakra, że Ja wydaje 30zł i nic nie mam tSN. Neta kupuje 15 zł za pół giga, i zostaje 15 zł, SMS nie wiem ile kosztują, ale za połączenia mam 39 groszy… Więc na długo to nie starcza. Czas na zmiany…

 4. Ja mam NjU od roku. Rzeczywiście bywają problemy z zasięgiem, ale rzadko. Żona ma też problem z internetem po pewnej aktualizacji, ale to podejrzewam problem, który da się wyeliminować. Najważniejsze jest to, że już nie płacimy ok 200 PLN miesięcznie za dwa telefony tylko 80 PLN. Wcześniej byliśmy w play. Aktualnie moje średnio miesięczne wydatki na telefon to 40 PLN :)

 5. Jakoś przyzwyczaiłem się do PLAY :) i nie bardzo chce z nich rezygnować. Co nie zmienia faktu, że biorąc pod uwagę niską cenę chyba skuszę się sprawdzić.

 6. lekki

  Red bull mobile jest bezkonkurencyjny.
  Za 28zl / msc mam wszystko co w ofercie nju za 39, z tym ze na zasięgu 4 sieci ! I z naprawde szybkim Internetem 3g i Lte a nie obietnicami bez pokrycia

 7. Hanka

  Od wczoraj w Virgin Mobile dostępny jest pakiet #BEZLIMITU za 29 złotych ważny 30 dni. W ramach pakietu dostaniemy bez limitu rozmowy do sieci komórkowych i stacjonarnych, no limit SMS do wszystkich sieci i 2GB internetu LTE. Transfer danych nie jest pobierany przy korzystaniu z FB, GG, Messenger, Twitter i Ask. Pakiet odnawia się co 30 dni, lecz w każdej chwili można go wyłączyć. Doładowania VM są do kupienia w internecie o 15% taniej, więc miesięczny pakiet wychodzi po 24,65 złotych.
  Jest to oferta prepaidowa, więc nie ma żadnej umowy z VM i można zmienić sieć nie czekając na upływ 30-dniowego okresu wypowiedzenia jak w nju, ale po co skoro to najlepsza oferta na rynku :)

 8. marek

  Jakie bzdury.Męczyłem się x tym dziadostwem 4 miesięcy.Problemy ogromne z zasięgiem.A kiedy już miałem zasięg to rozmówcy otrzymywali komunikaty że jestem niedostępny.Reklamacje prawie kończyły się sądem dopiero w ostateczności przyznawali rację.I nic z tego dalej to samo.Z opłatami też nie jest tak słodko nigdy nie zapłaciłem tyle ile się reklamowali zawsze było kilka złotych więcej nie wiadomo skąd.Kiedy pytałem dlaczego odsyłali do tak samo tępego jak ich reklamy regulaminu z którego kompletnie nic nie wynika dla zwykłego człowieka.To było dwa lata temu.Wszystkie problemy zniknęły kiedy zmieniłem operatora.Od tamtej pory powiedziałem sobie że z największą przyjemnością będę pisał o ich wyczynach nie dlatego że się pomylili tylko że traktowali mnie jak zresztą.Szkoda słów.Dziadostwo i poziom zero.Pozdrawiam zmarek.

 9. Lucyna

  Nie ma taniego abonamentu. Pamiętam oferte playa. Nielimitowane rozmowy, smsy 1gb internetu i to wszystko za 30zł. Tylko nie dodawali, że 1gb jest na cały okres trwania umowy.

 10. ZYGMUNT

  Ja jestem w NJU 3 lata płacę 9zł abonament stały i 19 zł za 9 gb internetu LTE
  NIE GADAM DUŻO .KILKA SMS ów za to internet cacy.

 11. Lolo

  Uciekam ze znajomymi od Play-a tak naciągają dodatkowymi kwotami,które sami aktywują dzwoniąc z super ofertą !!!! Koszmar takie faktury ! To naciągacze i nic nie można reklamować !!! Złodziejska firma

 12. Były klient nju

  Ogromny minus to brak możliwości wyłączenia kodu PIN przez co oferta jest bezużyteczna dla osób starszych. Oczywiście pomijam tragiczny poziom konsultantów w BOK.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Obowiązuje regulamin komentarzy. Wymagane pola są oznaczone *