FinansoweBlogi.pl – Premiera agregatora polskich blogów finansowych

Fot. C by ZaradnyFinansowo.pl

Czytasz różne blogi o tematyce finansowej? Interesujesz się finansami osobistymi i oszczędzaniem? Może inwestujesz lub polujesz na promocje bankowe? Jeśli tak, to mam coś dla Ciebie! Stworzyłem agregator blogów finansowych, czyli miejsce w którym można czytać na bieżąco aktualizowane wpisy z wielu polskich blogów finansowych.

Pod adresem FinansoweBlogi.pl już kiedyś działał podobny agregator z którego korzystałem. Niestety, od dłuższego czasu nie był już aktualizowany o nowe blogi i pewnego razu zwyczajnie przestał działać. Postanowiłem więc zająć się stworzeniem takiego agregatora, z którego sam zawsze chciałem korzystać.

FinansoweBlogi.pl ma być miejscem które każdy zainteresowany finansami ma w swoich zakładkach/ulubionych. Agregator ma być stroną na którą każdy może zajrzeć na minimum raz w tygodniu, poświęcając godzinę na przejrzenie wpisów ze swoich ulubionych blogów finansowych. Ma to z założenia być też strona, dzięki której każdy może odkryć nowych, ciekawych autorów blogów poświęconych finansom.

Kilka razy prosiliście mnie o przygotowanie listy blogów finansowych które sam czytam i polecam. Tutaj znajdziecie jeszcze więcej!

Co to jest agregator blogów finansowych?

Agregator blogów to strona na której możesz przeczytać najnowsze wpisy z wielu blogów z danej tematyki. Agregator na bieżąco sprawdza, czy na blogach pojawiły się nowe wpisy i jeśli tak, to natychmiast publikuje odnośnik do nowego wpisu.
Po prostu wszystkie blogi finansowe w jednym miejscu!

Co znajdziesz na FinansoweBlogi.pl?

Teraz pokrótce opisze najważniejsze funkcje agregatora FinansoweBlogi.pl. Tworząc go, postawiłem na wygodę i prostotę.

Mobilność – wygoda na tablecie czy smartphonie


Wygląd strony został przygotowany tak, aby przeglądanie najnowszych wpisów na blogach finansowych było równie wygodne zarówno na komputerze stacjonarnym czy laptopie, jak i na urządzeniach mobilnych (tablet, smartphone). Strona automatycznie dostosuje swój wygląd i ukryje zbędne elementy na mniejszych ekranach. Dzięki temu można wygodnie przeglądać całość w domu/pracy, jak i np. w podróży, czy w kolejce do lekarza.

Podział na kategorie – czytaj tylko to, co chcesz


Wyszedłem z założenia, że nie każdy chce czytać o wszystkim, co związane z finansami. Nie każdy jest wyjadaczem bankowych wisienek, polującym na promocje finansowe i nie każdy chce czytać analizy spółek i pomysły na inwestycje giełdowe. Dlatego wprowadziłem (na początek) podział na 3 główne kategorie wpisów, które można czytać, pomijając zupełnie wszystkie pozostałe blogi, które nas nie interesują.

Ranking najlepszych: Czerwiec 2024

Najlepsze lokaty, konta i oferty - czerwiec 2024

  1. Finanse osobiste, czyli blogi poświęcone wszystkim co związane z finansami osobistymi, oszczędzaniem, budżetem domowy itd.
  2. Inwestycje, czyli blogi poświęcone rynkom kapitałowym, inwestowaniu, giełdzie, analizom rynkowym itd.
  3. Promocje bankowe, czyli kategoria przeznaczona dla blogów opisujących, prześwietlających i recenzujących bankowe promocje.

Na FinansoweBlogi.pl można po prostu wejść na stronę główną i zacząć przeglądać ostatnie wpisy ze wszystkich blogów finansowych, ale można też od razu wejść w wybraną kategorię i sprawdzić co nowego pojawiło się w interesującej nas tematyce.

Notowanie giełdowe i kursy walut


Skoro FinansoweBlogi.pl ma być formą „prasówki” finansowej to nie mogło na stronie zabraknąć notowań z najważniejszych polskich i światowych parkietów. Dodatkowo notowania wzbogacone są też o bieżące notowania najważniejszych par walutowych. Wszystkie notowania aktualizowane są na żywo przez całą dobę dzięki serwisowi Stooq.pl. Drobny, ale przydatny dodatek dla wszystkich inwestorów, frankowiczów, zarabiających w obcej walucie, czy po prostu polujących na tańszą walutę.

Oznaczanie przeczytanych wpisów


Powiem szczerze – na tym bardzo mi zależało. Czasem w natłoku nagłówków nie wiem co już czytałem, a co jeszcze nie. Na FinansoweBlogi.pl przeczytane wpisy są „wyszarzone” przez co na pierwszy rzut oka wiemy, czy dany wpis na blogu już przeczytaliśmy, czy jeszcze nie. Wpisy oznaczane są jako przeczytane, tylko na urządzeniu (w przeglądarce) na którym je przeczytaliśmy. Niestety bez zakładania kont (którego chcę uniknąć), nie ma możliwości, aby informacja o przeczytanych wpisach na jednym urządzeniu, była widoczna na pozostałych.

Jak zgłosić swojego bloga?

Na początek baza blogów jest niewielka, ale wraz z napływającymi zgłoszeniami, na pewno będzie się sukcesywnie powiększała. Bloga może zgłosić każdy. Jest to bezpłatne i proste – wystarczy wypełnić formularz na stronie FinansoweBlogi.pl w zakładce „Zgłoś bloga”.
Zgłoszenia będę starał się sprawdzać w miarę możliwości jak najszybciej. Blogi będą weryfikowane pod kątem tematyki, aby znacząco nie odbiegały od tematów związanych z finansami.

Prośba na koniec

Projekt FinansoweBlogi.pl jak każde nowe przedsięwzięcie potrzebuje promocji i reklamy. Najlepsze co możesz zrobić dla innych to, podzielenie się adresem tej strony na Facebooku, Twitterze, czy choćby osobiście. Dzięki temu wspólnymi siłami będziemy w stanie promować wiedzę finansową wśród rodaków.

Jeśli miałbyś jakieś uwagi lub propozycje, czy znajdziesz jakiś błąd na stronie – napisz śmiało komentarz pod tym wpisem lub skontaktuj się mailowo. Napisz też w komentarzach, co sądzisz o FinansoweBlogi.pl. Będę wdzięczny!

Znajdź najlepsze oprocentowanie:


7 komentarzy

  1. Fajnie, że stworzyłeś coś takiego, na Internecie jest tego pełno ale większość odstrasza swoim wyglądem a u Ciebie na duży plus zasługuje właśnie ta prostota i przejrzystość.

    • Dzięki! Chciałem, aby całość była jak najprostsza, aby łatwo się czytało / przeglądało. Sam często przeglądam np. na komórce blogi finansowe więc musiało być wygodnie.

  2. Też mi się bardzo podoba forma podania informacji, bo jest przejrzyście i widze co czytam, a nie musze szukać ważnych rzeczy/informacji. Dzięki wielkie

  3. Przejrzystość i czytelność na duży plus. W końcu prostota a nie nawał zbędnych informacji okraszony tonami zbędnych reklam. A co do prośby to udostępniam na Facebooku i Twitterze i powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Obowiązuje regulamin komentarzy. Wymagane pola są oznaczone *