Ile kosztują platformy streamingowe w Polsce? Jak na nich oszczędzić?

Ile kosztuje Netflix, Disney+, HBO MAX, Amazon Prime Video, SkyShowtime, Apple TV+, Canal+ Online, Polsat Box Go Premium, Player czy Viaplay? Jak oszczędzić na platformach streamingowych (VOD)? Sprawdzone sposoby.

Ceny platform VOD
Fot. C by ZF

Chcieliśmy, no to mamy. Taka refleksja naszła mnie w momencie, gdy zacząłem analizować aktualną ofertę platform streamingowych. Ta jest co prawda ogromna, ale problem polega na tym, że nastąpił efekt rozczłonkowania rynku. Innymi słowy: jeśli lubisz np. i dobre seriale, i Formułę 1, to potrzebujesz dostępu do co najmniej dwóch platform, a jeśli do tego chcesz oglądać polską ligę żużlową i Grand Prix na żużlu, to czeka Cię wykupienie abonamentu w kolejnych dwóch serwisach. 

Słowem: miszmasz. W aktualnej ofercie platform streamingowych można się nieźle pogubić, zwłaszcza mając konkretne oczekiwania, które trudno będzie zaspokoić jednym abonamentem. Dokładnie przyjrzałem się sytuacji rynkowej i przygotowałem szczegółową analizę. Sprawdź, ile kosztują popularne platformy streamingowe. Pod koniec artykułu zdradzę też moje sposoby na zaoszczędzenie na streamingu. 

Ile kosztuje Netflix?

Nie wypada nie zacząć od lidera rynku. Choć Netflix sukcesywnie traci użytkowników, to jednak jest na tyle silną marką, że wciąż cieszy się największą popularnością w naszym kraju. I to pomimo faktu, że jest też stosunkowo drogi. 

Ceny poszczególnych pakietów prezentują się następująco:

 • Plan Podstawowy – 29 zł miesięcznie (jakość SD, korzystanie z serwisu tylko na jednym urządzeniu).
 • Plan Standard – 43 zł miesięcznie (jakość Full HD, korzystanie z serwisu na dwóch urządzeniach jednocześnie). 
 • Plan Premium – 60 zł miesięcznie (jakość Ultra HD, korzystanie z serwisu na czterech urządzeniach jednocześnie).

Tanio nie jest, natomiast sam nie znam użytkowników Netflixa, którzy nie dzieliliby konta na co najmniej dwa gospodarstwa domowe. Platforma od dawna próbuje z tym walczyć, ale póki co mało skutecznie. 

Co obejrzymy na Netflixie? 

Przede wszystkim seriale, ale też filmy i dokumenty oraz okazjonalnie reality show. Platforma nie oferuje transmisji sportowych. 

Ile kosztuje Disney+?

Disney+ to nie tyle wybór, co wręcz konieczność dla fanów uniwersum Gwiezdnych Wojen. Disney ma wyłączne prawa do serii, dlatego chcąc oglądać Star Wars po prostu musimy mieć dostęp do tej platformy. 

Zdecydowanym atutem Disney+ jest cena, dużo lepsza w porównaniu z Netflixem. Do wyboru jest tylko jeden plan za 37,99 zł, który pozwala oglądać wideo w 4K na aż czterech urządzeniach jednocześnie. Co ważne, Disney+ można wykupić na cały rok i wówczas płacimy 379,90 zł, co miesięcznie daje opłatę na poziomie około 32 zł (dla porównania pakiet 4K z oglądaniem na czterech urządzeniach w przypadku Netflixa kosztuje aż 720 zł rocznie). 

Ranking najlepszych: Luty 2024

Najlepsze lokaty, konta i oferty - luty 2024

Co obejrzymy na Disney+?

Produkcje Disneya, w tym w nowych wersjach, filmy i seriale z uniwersum Star Wars, bajki z kanału Disney Channel, produkcje Pixar, na licencji Marvela czy National Geographic. 

Ile kosztuje HBO MAX?

HBO MAX (w 2024 roku ma nastąpić rebranding na MAX) wchodziło do Polski z przytupem, ale ostatecznie nie zdołało zagrozić Netflixowi. Sam przez dłuższy czas korzystałem z tej platformy i ma ona jedną wadę: gdy obejrzysz wszystko, na czym Ci zależało, to robi się pustka, ponieważ oferta jest stosunkowo rzadko aktualizowana. 

HBO MAX nadrabia natomiast ceną, ponieważ jest jeszcze tańsze niż Disney+ i bez porównania tańsze od Netflixa. Obowiązuje jeden plan za 29,99 zł miesięcznie, w ramach którego otrzymujemy jakość obrazu do 4K oraz możemy oglądać treści na trzech urządzeniach jednocześnie. 

Hitem jest roczna subskrypcja za 234,99 zł, co daje około 19,50 zł miesięcznie. Cenowo HBO MAX z pewnością jest mocną pozycją na rynku platform streamingowych. 

Co obejrzymy na HBO MAX?

Przede wszystkim legendarne seriale HBO, czyli m.in. Grę o tron, Czarnobyl czy Gomorrę. Z nowszych produkcji moim faworytem jest The Last of Us. Do tego dochodzi obszerna oferta filmów dokumentalnych (gorzej jest z tymi fabularnymi). Niestety, platforma wypada bardzo słabo pod względem oferty dla dzieci. 

Ile kosztuje Amazon Prime Video? 

Nokaut cenowy – tak można krótko podsumować ofertę Amazon Prime Video. Dostęp do tej platformy dla wielu osób jest wręcz darmowy – mam na myśli tych, którzy sporo kupują na Amazonie i założyli konto Prime głównie dla bezpłatnych dostaw (coś jak Allegro Smart!), przy okazji mogąc oglądać seriale i filmy w formie streamingu online. 

Roczna subskrypcja Amazon Prime Video kosztuje zaledwie 49 zł. Można również zdecydować się na miesięczny dostęp za 10,99 zł, jednak jest to zwyczajnie nieopłacalne. W cenie abonamentu otrzymujemy jakość wideo do 4K oraz możliwość oglądania treści na trzech urządzeniach jednocześnie. 

Znajdź najlepsze oprocentowanie:


Co obejrzymy na Amazon Prime Video?

Oferta jest stosunkowo skromna, szczególnie w zakresie autorskich produkcji Amazona. Obejmuje głównie filmy (w tym dokumentalne) i seriale. Godne polecenia są m.in. The Office, Man Men, Opowieści podręcznej czy The Boys. 

Ile kosztuje SkyShowtime?

SkyShowtime to najnowsza (w chwili pisania tego artykułu) platforma VOD na polskim rynku, która zadebiutowała w lutym 2023 roku. Wejście miała mocne za sprawą atrakcyjnej promocji (50% tańszy abonament na zawsze). Obecnie oferta cenowa jest przeciętna w porównaniu z innymi graczami. 

Do wyboru mamy tylko jeden plan z miesięczną subskrypcją za 24,99 zł. W cenie dostajemy jakość wideo do 4K i możliwość oglądania na trzech urządzeniach jednocześnie. 

Co obejrzymy na SkyShowtime?

Platforma kusi przede wszystkim produkcjami filmowymi, w tym koniem pociągowym serwisu, czyli nowym Top Gunem. Do tego dochodzi mnóstwo filmów z wytwórni Universal, DreamWorks, Sky czy Paramount Pictures. Jednym z lepszych seriali jest Yellowstone z Kevinem Costnerem. 

Ile kosztuje Apple TV+? 

Wiele osób pewnie nawet nie wie o istnieniu takiej platformy, która w naszym kraju ma marginalny udział w rynku. Głównym problemem jest słaba oferta i zupełnie nieadekwatna do niej cena. Za miesięczną subskrypcję trzeba zapłacić 34,99 zł, co pozwala oglądać seriale i filmy w rozdzielczości maksymalnie 4K na trzech urządzeniach jednocześnie. 

Co obejrzymy na Apple TV+?

Hitem platformy jest polecany serial Ted Lasso. Wiele osób chwali również The Morning Show czy Rozdzielenie. Oferta nie jest przesadnie rozbudowana, daleko jej nie tylko do Netflixa, ale nawet Disney+. 

Ile kosztuje Canal+ Online? 

Canal+ Online to propozycja skierowana przede wszystkim do osób, które nie chcą wiązać się długotrwałą umową z dostawcą telewizji satelitarnej i montować dodatkowej anteny. Z serwisu można korzystać po opłaceniu miesięcznego abonamentu lub wniesieniu jednorazowej opłaty za rok (ewentualnie pół roku) z góry. 

W każdym wariancie treści możemy oglądać na dwóch urządzeniach jednocześnie w jakości 4K. 

Do wyboru mamy:

 • Plan Canal+ Seriale & Filmy – 29 zł miesięcznie lub 14,50 zł miesięcznie przy opłaceniu abonamentu na rok z góry (174 zł). 
 • Plan Canal+ – 49 zł miesięcznie lub 39 zł miesięcznie przy opłaceniu abonamentu na pół roku z góry (234 zł). 

Co obejrzymy na Canal+ Online?

Pakiety różnią się ofertą. Tańszy jest dedykowany osobom, które oczekują jedynie dostępu do seriali i filmów, natomiast drugi umożliwia oglądanie transmisji sportowych, m.in. lig piłkarskich w Polsce, Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii i Włoszech oraz Ligi Mistrzów, a także polskich lig żużlowych. 

Ile kosztuje Polsat Box Go Premium?

Polsat Box Go Premium to platforma VOD, która daje dostęp nie tylko do programów Polsatu, ale także m.in. oferty Cinemax czy Paramount Network. Serwis pewnie przeszedłby bez echa, gdyby nie ciekawy pakiet z usługą Disney+ za 50 zł miesięcznie. W podstawowym wariancie Polsat Box Go Premium kosztuje 30 zł miesięcznie. Dostępny jest również pakiet dla fanów sportu – Polsat Box Go Sport kosztuje 40 zł miesięcznie. 

Co obejrzymy na Polsat Box Go Premium?

Oferta opiera się o produkcje dostępne na Cinemax Go (głównie filmy), do tego dochodzą seriale i programy Polsatu oraz – w droższym pakiecie – produkcje udostępnione na Disney+. Jest sporo propozycji dla najmłodszych. W Polsat Box Go Sport znajdziemy 20 kanałów sportowych z transmisjami piłkarskiej Ligi Mistrzów, PKO BP Ekstraklasy, siatkówki czy tenisa. 

Ile kosztuje Player?

Platforma TVN coraz śmielej poczyna sobie na rynku, co jest zasługą głównie kooperacji z Canal+, HBO oraz Eurosportem. 

Jednocześnie jest to jedyna platforma, która ma w swojej ofercie pakiet z reklamami (co pewnie w przyszłości stanie się normą). Bez względu na wybrany pakiet możemy odtwarzać treści na dwóch urządzeniach jednocześnie.  

Do wyboru mamy mnóstwo pakietów, a najciekawsze i najchętniej wybierane to:

 • Pakiet z reklamami – 10 zł miesięcznie lub 49 zł za 6 miesięcy lub 79 zł rocznie. 
 • Pakiet bez reklam – 20 zł miesięcznie lub 99 zł za 6 miesięcy lub 159 zł rocznie. 
 • Pakiet z reklamami i kanałami TV – 40 zł miesięcznie. 
 • Player bez reklam i Canal+ – 64 zł miesięcznie lub 144 zł za 6 miesięcy lub 240 zł rocznie. 
 • Player bez reklam i HBO – 50 zł miesięcznie 
 • Player bez reklam i Eurosport Extra – 30 zł miesięcznie lub 179 zł rocznie. 
 • Player z reklamami i Eurosport Extra – 20 zł miesięcznie lub 119 zł rocznie. 

Jest więc w czym wybierać, natomiast moim zdaniem oferta jest dość zagmatwana. 

Co obejrzymy na Player?

W zależności od pakietu będą to seriale i programy TVN, produkcje dostępne na platformie Canal+ i HBO, a także sporo sportu w pakiecie z Eurosport Extra (skoki narciarskie, snooker, żużlowa Grand Prix) oraz Canal+ i Eleven Sports (przede wszystkim ligi piłkarskie). 

Ile kosztuje Viaplay? 

Viaplay to szwedzka platforma VOD, która wchodziła do naszego kraju kusząc przede wszystkim ofertą sportową. Obecnie znajdziemy na niej również sporo filmów i seriali, jednak motorem napędowym serwisu pozostał sport. 

Do wyboru mamy kilka pakietów:

 • Viaplay Filmy i Seriale – 15 zł miesięcznie. 
 • Viaplay Medium – 40 zł miesięcznie.
 • Viaplay Total – 55 zł miesięcznie lub 528 zł rocznie przy płatności jednorazowej. 

Co obejrzymy na Viaplay?

Wszystko zależy od wybranego pakietu. Filmy i Seriale nie obejmuje transmisji sportowych, te są dostępne w pakiecie Medium, natomiast jeśli zależy Ci na sportach premium (jak określa je Viaplay), czyli Formule 1, KSW czy angielskiej Premier League, to wybór zawęża się tylko do pakietu Total. 

Jak zaoszczędzić na platformach VOD?

Lekko licząc wykupienie dostępu do wszystkich platform, nawet w wariantach podstawowych, kosztowałoby ładnych kilka tysięcy złotych rocznie – a trzeba mieć jeszcze czas na oglądanie. Sam „przerobiłem” większość platform i doszedłem do etapu, w którym na stałe mam tylko Amazon Prime Video (z uwagi na darmowe dostawy z Amazona), a z pozostałych platform korzystam okazjonalnie

Schemat jest bardzo prosty: obserwuję nowości na poszczególnych platformach i czekam, aż uzbiera się ich na tyle, aby móc je nadrobić w ciągu jednego miesiąca (zwłaszcza, że platformy zaczynają eksperymentować z irytującym dodawaniem jednego odcinka serialu tygodniowo). Czyli: chcę obejrzeć nowy sezon kilku seriali na Netflix? Wykupuję miesięczny dostęp i nadrabiam zaległości

Dla pewności zawsze anuluję subskrypcję w dniu jej odnowienia, aby o tym nie zapomnieć i nie dopuścić do pobrania kolejnej opłaty z mojej karty. 

Powyższy sposób nie jest może optymalny dla fanów sportu, jednak powiedzmy sobie szczerze: ile dorosłych, pracujących osób ma czas, aby non stop śledzić mecze w telewizji? Jeśli jesteś kanapowym kibicem, możesz po prostu wybierać sobie te wydarzenia, których nie chcesz przegapić. Przykładowo: nie interesują Cię poszczególne spotkania ligi hiszpańskiej, ale El Classico Barca-Real obejrzysz bardzo chętnie – wykupisz więc miesięczny dostęp np. do pakietu Player z Canal+ i Eleven w miesiącu, w którym wypada to spotkanie, przy okazji nadrabiając zaległości filmowe czy serialowe.

Innym, na pewno dobrze znanym Wam sposobem, jest współdzielenie konta. Pomijając kwestię ewentualnego łamania regulaminu usługi i wątpliwej moralnie oceny takiego postępowania, to jest to bardzo opłacalna opcja. Jeśli np. dwie zaprzyjaźnione rodziny chcą mieć dostęp do Netflixa, to dzieląc się pakietem Premium zapłacą po 30 zł miesięcznie i wciąż będą mieć możliwość oglądania na dwóch urządzeniach jednocześnie w każdym domu (trzeba tylko pozakładać osobne profile, aby nie mieszały się rekomendacje). 

Wspomnę również o „januszowym” sposobie, którego sam nie praktykuję i nie polecam. Chodzi oczywiście o wielokrotne korzystanie z darmowego miesiąca próbnego. Ten sposób może zadziałać w przypadku osób korzystających z wirtualnych, jednorazowych kart np. Revolut. Próbne, fikcyjne konta można również kupić za kilka złotych np. na Allegro.  

Z których platform streamingowych korzystacie? Macie własne patenty na oszczędności? Współdzielicie konto z bliskimi/znajomymi? Czekam na Wasze komentarze! 

2 komentarzy

 1. Ainka

  „Zdecydowanym atutem Disney+ jest cena, dużo lepsza w porównaniu z Netflixem. Do wyboru jest tylko jeden plan za 28,99 zł,”

  „HBO MAX nadrabia natomiast ceną, ponieważ jest jeszcze tańsze niż Disney+ i bez porównania tańsze od Netflixa. Obowiązuje jeden plan za 29,99 zł miesięcznie”

  Chochlik jakis chyba mial w tym udzial bo jednak 29,99 to wiecej niz 28,99 :)

  • Dzięki za czujność Ainka! Tak to jest, jak raz napisze się artykuł, a później aktualizuje się tylko zmieniające się ceny.
   Zaktualizowałem przy okazji Disney+ (na 37,99 zł na miesiąc / 379,90 zł na rok) i już oba zdania są poprawne :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *