Darmowy Internet Aero2 – HIT czy KIT? Moja recenzja.

Sprawdzam: Jak działa darmowy internet Aero2? Jak go zamówić i używać? Czy warto mieć internet za darmo? Testuję bezpłatny dostęp do Internetu od Aero2!

Fot. C by Aero2

Jakiś czas temu stanąłem przed dylematem – podłączyć się w wynajętym tymczasowo mieszkaniu do infrastruktury monopolisty i korzystać ze stabilnego łącza internetowego prowadzonego po przewodzie, czy zasadzić się na technologię Internetu mobilnego? Z różnych przyczyn wybrałem to drugie rozwiązanie (wcale nie z powodu zmasowanego ataku reklam) i związałem się z jednym z dostawców.

Jestem względnie zadowolony (o czym za chwilę), ale w niedługim czasie usłyszałem od znajomego, że jestem naiwny, bo przecież mogłem sięgnąć po darmowe Aero2. Jakie darmowe i jakie Aero2? Nie lubię być naiwniakiem dlatego temat wyjątkowo mnie zainteresował. Efekt moich wielogodzinnych przemyśleń, a także świeżych testów, zebrałem w jednym artykule. Czy darmowy Internet Aero2 rzeczywiście może konkurować z innymi, płatnymi opcjami?

Dlaczego wybrałem Internet mobilny?

Jak pewnie większość naszego narodu nie przepadam za wiązaniem się z kimkolwiek długoterminową umową zobowiązującą mnie do płacenia co miesiąc określonej kwoty. Tym bardziej jeśli miałbym taką umowę podpisywać w wynajętym tymczasowo mieszkaniu, które prawdopodobnie opuszczę po kilku miesiącach. Padło więc na ofertę mobilną.

Nie zdradzę nazwy operatora, bo to jest najmniej istotne. Przeprowadziłem testy z pomocą paru znajomych, aby upewnić się, że w miejscu w którym będę najczęściej korzystał z tego internetu jest odpowiedni zasięg, porównałem oferty i wybrałem.

Co jednak z tym Aero2? Temat zainteresował mnie, bo hasło Internet za darmo działa naprawdę mocno i nie byłbym sobą, gdybym nie zaczął drążyć, sprawdzać i testować. Gdzie znajdę kruczek? Rozpoczynamy poszukiwania…

Darmowy Internet Aero2 – nie taki całkiem darmowy

Nie jestem małostkowym centusiem, ale dla potrzeb rzetelności artykułu muszę wspomnieć, że chcąc korzystać z Aero2 musicie na początek zainwestować. Przynajmniej 34 zł. Dlaczego tyle? Bo opłata za „depozyt karty” wynosi 20 złotych (brutto), a do tego dochodzi jeszcze koszt jej przesyłki do naszego domu (14 złotych). No dobrze, nie jest to majątek, skoro później ma być za darmo.

Aby zacząć swoją przygodę z Aero2 wchodzicie na stronę operatora. Rejestrujecie się w serwisie i zamawiacie kartę i opłacacie depozyt. Dostaniecie mailowe potwierdzenie z zawartą umową. Po kilku dniach (w moim przypadku po 4), karta powinna dumnie znaleźć się w Waszych rękach, przyniesiona przez kuriera, przy którym trzeba podpisać stosowne dokumenty.

Oczywiście do skorzystania z usługi potrzebny jest Wam jakiś modem. Spokojnie wystarczy jednak smartfon lub tablet obsługujący transfer danych. Ja skorzystałem ze starego modemu, który nie mam pojęcia, jak znalazł się w moim biurku (przepraszam właściciela, naprawdę nie chciałem go pożyczać na tak długo). Wkładam kartę, wpinam modem do routera, wyszukuję sieć, przepisuję kod capcha i… o dziwo działa! Słyszałem dużo o problemach z łączeniem się z Aero2, ale ja tego nie doświadczyłem.

Ranking najlepszych: Wrzesień 2023

Najlepsze lokaty, konta i oferty - wrzesień 2023

Pierwsze wrażenie? Jest wolno. Nawet bardzo wolno. Może to być spowodowane tym, że jestem przyzwyczajony do zupełnie innych prędkości i nie pamiętam już nieszczęsnej Neostrady z transferem 128 kb/sekundę. No ale nie ma co się zrażać, pora na testy.

Osiągnąłem mizerne wyniki. Za speedtest podaję, że upload wahał się u mnie na poziomie 120 kb/sekundę, a download tylko okresowo przekraczał 200 kb/sekundę. Oczywiście, dało się korzystać z Internetu, ale o odtworzeniu filmiku na YT bez opcji „ładowania” nie było mowy. Coś robię źle? A może o czymś zapomniałem? Pora zajrzeć do warunków, na jakich udostępniania jest usługa Aero2.

Bezpłatny Internet Aero2 – na czym to właściwie polega?

Aero2 narodziło się w 2011 roku. Dwa lata wcześniej pan filantrop postanowił budować w Polsce ogromną infrastrukturę dla technologii LTE. Dostał zgodę od Urzędu Komunikacji Elektronicznej, ale pod warunkiem udostępnienia na określony czas możliwości korzystania z darmowego Internetu na częstotliwościach 2570-2620 MHz. Miała to być cena za praktycznie oddanie Polsatowi monopolu na prace nad rozwojem LTE.

Oczywiście warunki, głównie dotyczące okresu obowiązywania usługi dostarczania darmowego Internetu, się zmieniały. Dziś wygląda to następująco:

 • Aero2 jest udostępniane za darmo na terenie Polski jeszcze co najmniej przez 3 lata (poprzednio miało być do 21 grudnia 2016 roku, pierwotnie jeszcze o kolejne dwa lata krócej – aktualnie operator pisze o 36-miesięcznym terminie od „Daty Osiągnięcia Zobowiązania Pokryciowego”, która jeszcze nie nastąpiła)
 • Limit transferu dla usługi określono na poziomie 512 kb/sekundę (przez pierwszy rok było to 256 kb/sekundę)
 • Połączenie z siecią jest zrywane co 60 minut! Po tym czasie, aby dalej korzystać z internetu, trzeba przepisać kod captcha

Poza tym nie ma żadnych ograniczeń, nawet dotyczących limitu danych. Jasne jest jednak, że przy prędkości 512 kb/sekundę (maksymalnej, ja, jak sami przeczytaliście, nie zbliżyłem się nawet do tego wyniku) Aero2 nie jest żadną konkurencją dla mobilnego Internetu korzystającego z technologii LTE lub chociażby HSPA+, a tym bardziej dla stałego łącza. Może być jednak fajnym uzupełnieniem dla osób, które często korzystają z sieci w podróży za pośrednictwem urządzeń mobilnych.

Naiwny w takim razie nie jestem, bo wyniki osiągane na Aero2 absolutnie mnie nie zadowalają. Nie mam jednak zamiaru oceniać tej usługi negatywnie. Mądre polskie przysłowie głosi przecież, że darowanemu Internetowi nie zagląda się w transfer.

Obecnie korzystam z darmowego internetu od Aero2 sporadycznie, mając kartę w tablecie – w trakcie podróży, czy awarii internetu lub chwilowego wyłączenia prądu. Do przeglądania blogów czy obsługi maili wystarcza. Jeśli jednak myślimy o Aero2 jako o głównym źródle dostępu do internetu, to raczej się on nie sprawdzi (nawet jako rozwiązanie tymczasowe na miesiąc czy dwa).

Znajdź najlepsze oprocentowanie:


Aero2 – najczęstsze pytania i odpowiedzi

Poniżej przygotowałem listę pytań i odpowiedzi, które najczęściej pojawiają się w związku z omawianą ofertą bezpłatnego dostępu do internetu

Co to jest Aero2?

Aero2 jest to operator sieci komórkowej, który świadczy usługi telekomunikacyjne (telefon, internet mobilny) w Polsce. Firma jest właścicielem marki Aero2, oferującej Bezpłatny Dostęp do Internetu (BDI), a także marek a2mobile i wRodzinie. Jest ona częścią grupy Polkomtel (Cyfrowy Polsat).

Dlaczego Aero2 jest darmowe?

Aero2 udostępnia darmowy dostęp do internetu, aby spełnić wymagania stawiane w przetargu nowym operatorom telekomunikacyjnym. Darmowy internet został udostępniony wszystkim zainteresowanym klientom 10 maja 2011 roku.

Do kiedy Aero2 jest darmowe?

Początkowo darmowy dostęp miał trwać 3 lata, jednak został przedłużony do grudnia 2016. Aktualnie operator oferuje darmowy bezpłatny internet co najmniej przez 36 miesięcy od „Daty Osiągnięcia Zobowiązania Pokryciowego”, która jeszcze nie nastąpiła. Można założyć więc, że usługa będzie świadczona jeszcze przez minimum 3 lata.

Gdzie kupić kartę Aero2?

Kartę SIM umożliwiającą dostęp do bezpłatnego internetu od Aero2 można nabyć wyłącznie, poprzez złożenie wniosku na stronie internetowej operatora: aero2.pl. Karta do internetu dostarczana jest kurierem po otrzymaniu przez operatora płatności oraz niezbędnych dokumentów wymaganych do rejestracji.

Jak zamówić kartę do bezpłatnego internetu Aero2?

Aby zamówić kartę SIM Aero2, należy wejść na stronę aero2.pl i wypełnić formularz online dotyczący oferty bezpłatnego internetu. Po jego wypełnieniu należy dokonać płatności za depozyt w wysokości 20 zł oraz koszty wysyłki w wysokości 14 zł. Płatności można dokonać online (kartą lub Dotpayem) lub zwykłym przelewem. Na dokonanie płatności masz 30 dni od momentu złożenia wniosku.

Po wypełnieniu wniosku i opłaceniu zamówienia (i dostarczeniu ew. potwierdzeń płatności), w ciągu 14 dni wysyłana jest karta SIM (kurierem). Przy kurierze, podczas odbioru karty do darmowego internetu, należy podpisać jeden z 2 egzemplarzy „wniosku o użyczenie karty SIM BDI”, który jest odsyłany do operatora. Przy odbiorze trzeba także wylegitymować się dowodem osobistym.

Z jaką prędkością działa bezpłatny internet Aero2?

Szybkość bezpłatnego internetu w Aero2 to maksymalnie 512 kb/s (czyli 0.5 Mb/s). Nie jest to prędkość pozwalająca na swobodne oglądanie Netflixa czy filmów na YouTube, ale pozwala korzystać z maila, czy odwiedzać strony internetowe.

Jak przyspieszyć bezpłatny internet od Aero2?

Jedyną dostępną opcją przyspieszenia działania internetu, jest kupno płatnych pakietów od operatora lub skorzystanie z „Pakietu testowego”. BDI ograniczony jest szybkością do 512 kb/s i jedyną opcją przyspieszenia internetu jest włączenie pakietu testowego, który działa przez 30 dni i oferuje 30 GB transferu danych za 0 zł. Z pakietu można skorzystać jednorazowo – później można albo wybrać jeden z płatnych pakietów operatora, albo zdecydować się na powrót do bezpłatnego internetu z ograniczoną prędkością przesyłu danych.

Jak działa captcha w Aero2? Jak i gdzie ją wpisać?

Captcha, to kod do przepisania, podobny do tego, który można spotkać na innych stronach internetowych, wysyłając formularz kontaktowy, czy zakładając konto. Co 60 minut zamiast strony internetowej, którą chcesz odwiedzić, pokazuje się prośba o przepisania kodu captcha, wraz z okienkiem na jego wpisanie. Po poprawnym podaniu kodu można nadal korzystać z internetu bez przeszkód przez 1 godzinę.

Jak uruchomić bezpłatny internet w Aero2?

Aby połączyć się z bezpłatnym internetem od Aero2, należy zaopatrzyć się w odpowiedni modem lub router z obsługą internetu mobilnego. Alternatywną opcją jest wykorzystanie do tego celu smartfona, tabletu lub innego urządzenia z obsługą kart SIM.

Jak skonfigurować modem do internetu od Aero2?

Aby korzystać z Bezpłatnego Dostępu do Internetu od Aero2, należy ustawić odpowiednie parametry przy pierwszej konfiguracji modemu. Jak je ustawić?
APN: darmowy
Użytkownik: zostawić puste
Hasło: zostawić puste
Reszta ustawień sieci: domyślne ustawienia pobierane z serwera – nic nie zmieniać

Jaki wybrać modem lub router do Aero2?

Aby wybrać odpowiedni modem lub router do korzystania z bezpłatnego internetu, należy szukać urządzeń, które w specyfikacji mają obsługę sieci 3G o częstotliwości 900 MHz. Na szczęście taką opcję posiada większość oferowanych współcześnie modemów. Popularne wśród użytkowników są w szczególności modemy GSM Huawei E3131, E3372, E173, E5373, E5573.

Jak ominąć kody captcha w Aero2? Jak wyłączyć captcha?

Kody captcha w Aero2 można wyłączyć na 2 sposoby: korzystając z pakietu testowego lub wykupując płatny pakiet. Pakiet testowy można włączyć jednorazowo na okres 30 dni i oferuje od pełną prędkość internetu bez captcha z ograniczeniem 30GB poobieranych lub wysyłanych danych. Inną opcją na ominięcie kodów captcha jest wykupienie jednego z płatnych pakietów internetowych operatora.

Czy Aero2 ma LTE/4G? Czy tylko 2G i 3G

Bezpłatny Dostęp do Internetu (BDI) od Aero2 działa w ramach sieci 3G, lecz ograniczony jest prędkością maksymalną 0.5 Mb/s (512kb/s). Operator oferuje internet mobilny LTE swoim klientom korzystającym z płatnych taryf internetowych i komórkowych.

Czy można zamówić 2 karty Aero2 na jedną osobę?

Nie. Jedna osoba może zamówić wyłącznie 1 kartę SIM z internetem za darmo od Aero2. W przypadku jej zgubienia można zawsze zawnioskować o wydanie duplikatu.

Czy Aero2 działa za granicą?

Darmowy dostęp do internetu od Aero2 nie działa w roamingu, czyli poza granicami kraju. Operator oferuje jednak płatne pakiety (lub bezpłatny pakiet testowy), dzięki którym można korzystać z internetu poza Polską. Pakiety można aktywować jednorazowo (np. Na 1 miesiąc), bez wiązania się umową.

Jaki jest zasięg Aero2?

Internet od Aero2 działa w całej Polsce a jego zasięg porównywalny jest do pozostałych operatorów internetu mobilnego i telefonii komórkowej. Na stronie internetowej można znaleźć szczegółową mapę zasięgu z podziałem na technologie EDGE/GPRS, HSPA+/UMTS i LTE.

Jak zrezygnować darmowego internetu od Aero2?

Każdy z klientów bezpłatnego internetu od Aero2 ma możliwość rezygnacji w dowolnym momencie oraz otrzymania zwrotu wpłaconego depozytu w wysokości 20 zł.
Jak przebiega rezygnacja / wypowiedzenie umowy? Aby zrezygnować, należy wypełnić „formularz zwrotu depozytu” na stronie aero2.pl oraz wysłać go wraz z kartą SIM na adres operatora. Umowa zostanie rozwiązania w ciągu 30 dni i w tym czasie dotrze też na konto bankowe zwrot depozytu pomniejszony o kwotę 1,5 zł (wartość przelewu).

Korzystacie z Aero2? Jak wrażenia? Osiągacie lepsze wyniki niż ja? Z ogromną ciekawością czekam na Wasze komentarze!

83 komentarzy

 1. Takie rozwiązanie jest idealne właśnie do sprawdzenia poczty, przejrzenia kilku stron internetowych. Na dłuższą metę trudno pracować na tak wolnej prędkości. Większość z nas jest przyzwyczajona do szybkiego neta, dlatego nie można Aero2 traktować jako głównego łącza.
  Druga kwestia to czas jaki trzeba poświęcić w przypadku tak wolnego internetu i łączenie co godzina (choć nie sądzę, aby ktoś wytrzymał dłużej niż godzinę). Ten czas można lepiej wykorzystać, jednak jako „wspomagacz” jak najbardziej może być przydatny.

 2. Jan

  Raczej jako rezerwowy.
  Jednak mi się nie udało skonfigurować połączenia, próbowałem na 3 różnych komputerach. A to system nie widzi modemu, a to coś innego. Zaznaczę, że modem przystosowany do Aero2. Poddałem się po tych 3 próbach i modem sprzedałem na aledrogo, tam gdzie go zresztą wcześniej kupiłem.

  • Koko

   Jak za darmo to wypas. Płatne opcje też się sprawdzają gdy potrzebujesz tymczasowo dostępu do szybszego netu. Po za tym mam wrażenie, że zasięg jest lepszy jak i stabilność łącza. Pozostałe sieci w różnych dziurach zabitych dechami miały słaby transfer lub jego brak. Także sami oceńcie aero. Ja polecam.

   Tymczasowo zaradny tymczasowo nie powinien narzekać na brak kasy. I dziwi mnie fakt nawiązania biznesmena do darmowego aero :D

 3. Cześć Mateusz,

  Ja jednak skorzystałem z darmowego rozwiązania – w domu korzystam z AERO2, bo nie chciałem się wiązać umowami z dostawcami usług. Biuro jest wyposażone w szybkie łącze, także jeśli rzeczywiście potrzebuję szybkiego Internetu to wybieram się do biura.

  Aero2 idealnie nadaje się do Internetu, poczty czy Facebooka. Kontakt z ludźmi zatem w dalszym ciągu jest i ma się dobrze. Podobno wkrótce mają Aero2 wyłączyć. Czy ktoś może potwierdzić informację?

 4. Ja już do ty rok posiadam kartę Aero2. Na początku wydawało mi się, że chodziło lepiej. Fakt, że korzystałem z maila, komunikatora, wyszukiwaniu informacji to byłem bardzo zadowolony. Teraz modem leży, w razie problemów czy na podróż się nadaje.

 5. Mareczek

  U mnie aero2 odnotowuje transfery rzędu 1-2 GB danych dziennie więc wszystko zależy w jakiej odległości od nadajnika się mieszka; w moim przypadku to ok 5 km ale z zaznaczeniem, że na drodze do bazy nic nie stoi na przeszkodzie.

  Pingi mam na poziomie 50-200 ms więc grać się na tym za bardzo nie da, ale transfer rzędu 512 kbps jest jak najbardziej osiągalny przez większość dnia, tak więc i strony się szybko ładują (o ile nie otwiera się 10 jednocześnie) i filmy na YT można obejrzeć jak im się pozwoli zbuforować dosłownie minutę materiału (oczywiście mówie o 360-480p, 720-1080p odpada).

  W mojej lokalizacji mam wybór:
  1. Lipna sieć WiFI za chore pieniądze w stosunku do obiecywanego transferu
  2. Net przez HSDPA / LTE – trzeba albo ściągać po nocach albo bulić ciężkie pieniądze za paczki danych (tak, wiem, promocyjnie LTE nie ma limitów ale musiałbym kupić kolejny chiński modem …)

  Skończyło się na tym, że „tymczasowe” używanie Aero2 przedłużyło mi się już do ponad 2 lat. Jasne, fajniej było, gdy nie było tego cholernego captcha ( wtedy miesięcznie wychodziło po 80-100 GB downloadu) ale i tak wciąż da się tego używać jako podstawowe łącze. Wszystko zależy do czego się internetu używa, jeśli tylko do poczty, fb, bankowośći i odwiedzenia kilku stronek to płacenie za komercyjny net trochę mija się z celem.

 6. poszukiwacz

  alternatywą jest jeszcze tani net. Dla mnie jak pracuje zdalnie… nie mogłem wytrzymać z aero długo i kodami captcha… rozglądam się za czymś tanim…. i z kabla…
  prowadzi gigakabel z netii za 30 złociszy miesiac…
  upc na szarym końcu…

 7. Adek

  Aero2 było wystarczające. Aż do kilku dni przed świętami bożego narodzenia niedługo po tym jak weszła oferta aero2 mini bez captcha za 5 lub 10 zł prędkość netu spadła zauważalnie do takiej jakości, że czasem otwarcie strony graniczy z cudem.

 8. użytkownik aero2

  Posiadam Aero2 od? No już kilka lat. Nie pamiętam dokładnie ile ale pamiętam jeszcze ten wolniejszy transfer (256kbps). W tej chwili jak próbuję sporadycznie korzystać z niego czasami kończy się na nerwach. Dlaczego? Oto kilka powodów:
  Nawet jeśli połączę się z siecią, wpiszę już kod Catchpa (za pierwszym razem prawidłowo), rozłączę i połączę ponownie to Aero2 w pewnych godzinach ewidentnie daje do zrozumienia, że ta sieć nie ma priorytetu w nadajnikach. Oczywiście zasięg jest. Mieszkam w mieście wojewódzkim w zasięgu Aero2 (sieci plus, cyfrowy polsat itp.) a widoczny jest dla mnie spadek prędkości sieci w godzinach nazywanych przeze mnie „szczytu” czy najbardziej obleganych czyli po godzinach pracy większości ludzi ok. 16-20. Sieć działa chwilami z takimi z taką prędkością, że szlak trafia człowieka jak chce sprawdzić pocztę czy przeczytać jakieś nowe informacje. Sądzę że jest to pora aby zdemaskować prawdziwą prędkość aero2 i umieścić filmik z nagraniem wielkości transferu w sieci.
  Jestem też zaskoczony, że jeszcze są zadowoleni użytkownicy aero2 po takich praktykach transferowych. Widać w aero2 wprowadzono koncepcję, która była kiedyś promowana przez pewnych pseudonaukowców by przyspieszyć internet dzieląc dane na mniej ważne i ważniejsze. Kto wie czy w tym przypadku w ten sam sposób nie dzieli się danych użytkowników poszczególnych sieci. Z każdym dniem mam co raz większą pewność, że tak się dzieje. Co do decyzji UKE w sprawie Catchpa i braku reakcji przy obecnej polityce firmy z ograniczaniem transferu, to szkoda gadać, powiem tylko jedno: politycy. Czyli nie można wymagać uczciwości.

  • Gall Anonim

   Potwierdzam – od paru tygodni, odkąd zaczęto reklamować tanie (ale płatne) Aero2 bez potrzeby wpisywania kodu Captcha co godzinę, przepustowość zwykłego Aero2 spadła wielokrotnie, dziś np. większości stron nie byłem w stanie otworzyć, a pozostałe ładowały się żałośnie wolno. Nadzór nad jakością świadczenia zakontraktowanych przez państwo usług jest u nas kompletnie nieskuteczny.

 9. Yoyo

  w ciągu dnia ta niby darmowa sieć już w ogóle nie chodzi.
  Trochę lepiej ale …. po 24 godzinie!
  To jest jawne naciąganie i jazda na reklamie.
  Nie dziwię się na takie praktyki korporacji – robią co chca, gdyż …. państwo działa tylko teoretycznie, z czego nadal cieszą się tylko ograniczeni …. wybiórcy.

 10. wkakaro

  potiwerdzam od kiedy zaczęli reklamować płatne aero , bezplatne aero to fikcja , poi prostu nie działa wcale lub prawie wcale

 11. zbyszek

  Ja Areo używam już 2 lata, jest to mój jedyny dostęp do netu, bo jakoś inni dostawcy nie są zainteresowani dostarczaniem. Jak wprowadzili captche to była załamka, bo nie szło tego poprawnie wstukać, chyba pod naporem lawiny reklamacji nieco złagodzili a raczej poprawili czytelność kodów. Transfer jaki mam to stale 60 kB/s. Od czasu jak wprowadzili kupno pakietów to testowo zakupiłem pakiet za 5zł. Zakup pakietu daje tylko tyle że nie ma Captchy. Dokąd nie kupowałem pakietów to olewałem, ale wkurzyłem się jak kupując pakiet firma się reklamuje że transfer jest do 512kB/s, nie spodziewałem się tego transferu osiągnąć ale że przynajmniej wzrośnie w stosunku do darmowego. Nic z tego, transfer się nic a nic nie zmienił i dalej wynosił 60kB/s. Firma Areo to olewa, na składane reklamacje odsyła do regulaminu i olewa sprawę, a nadzorca i regulator rynku nic sobie z tego nie robi, w związku z tym jest jak jest. Tak że reklamowanie się Areo co do transferu za płatne pakiety to zwykłe oszustwo, forma w dodatku na reklamacje ma aroganckie podejście. Najlepiej kup o spadaj.

 12. bobi

  jak miałem płacić 60zł za samego neta to wolałem aero2, teraz za połowe tego mam szybkiego neta z gigakabla więc spoko

 13. Agnieszka Bąbol

  raczej nie polecam kupowac pakietów danych w Aero2 .. kupiłam pakiet 30Gb ,, predkosc miała byc w ramach dostepnej technologii –hmmmm i tu nastapiła tragedia mam smartfona Huawey P8 w technologi LTE a predkosc jaką dostarczylo mi Aero to 230Kb/s czyli taka sama jak aero w wersji darmowej ,, zastanawiam sie po co kupiłam pakiet 30Gb za 30PLn , , juz zlozylam rekalamacje ale na razie brak odzeewu
  reasumujac
  Aero2 raczej jako internet zasepczy –nie mozna polegac na ich obietnicach

  • Piotr

   Witaj kolego. No widzisz ja w Aero jestem od początku i faktycznie było słabo, ale teraz masz możliwość dokupienia za 5 zł pakietu 3 Gb bez ograniczenia prędkości transferu. Od wielu lat każdego roku na miesiąc letni, przyjeżdżają przyjaciele z zagranicy i ja im wykupuję ten pakiet i wszyscy są zadowoleni ,bo komunikują się z rodziną za granicą przez miesiąc za pomocą maili i komunikatorów. I najważniejsze jest to , że prędkość jest na poziomie 1000kb/s i nawet działa połączenie wideo, a umowy nie ma. Oni wyjeżdżają , a ja nie płacę za dodatkowy internet , bo ten pakiet jest ważny przez 30 dni. Co najmniej 6 lat tak robimy i jest super. Koszt 5 zł to żadne pieniądze, oczywiście trzeba było bodajże dwa razy dokupić kolejny, czyli razem 10 zł i potem żadnych kosztów. Ja zadowolony, że mogę im udostępnić taką sytuację niezależnego netu ode mnie , a oni czasem gadają z rodziną za granicą późnymi godzinami i też są zadowoleni bo niezależni. Mieszkają we własnym domku letniskowym 50 metrów za moim ogrodzeniem i z mojego nie mogli korzystać bo za słabo sieje i musieli przychodzić do mnie i krępowali się późnymi godzinami, a teraz ja daję im mobilny router z kartą i mam spokój. Zadowolenie z każdej strony. Polecam takie rozwiązanie nawet w przypadku wyjazdu w delegację, co mi się zdarzało w ostatnich latach często i stacjonarny zostawał w domu. Sprawdziłem to na sobie i działa i oby jak najdłużej. Pozdrawiam.

 14. Na pewno bardzo dobre rozwiązanie jako łącze zapasowe. Poza opłatami jednorazowymi, utrzymanie Aero2 nie generuje żadnych kosztów tak więc karta SIM i modem mogą przez większość czasu leżeć w szufladzie. Przyda się w razie awarii łącza podstawowego. Jak trzeba wysłać dokumenty do ZUS-u przez Płatnika, e-Deklaracje lub wejść do jakiegoś zdalnego systemu CRM lub FK „w chmurze” itp. to nie ma wybrzydzania, że tylko 512 kbit/s, że trzeba kody CAPTCH-a przepisywać. Albo internet wolny i niewygodny albo żaden i działalność leży!

 15. AM

  Aero2 mam od 8 lat, własnie ten artykół przeczytałem dzieki transmisji danych przez Aero2. Uśmiałem się z tego ,,filantropa” z Polsatu, reszta się zgadza, karta Aero2 już przeżyła 3 tablety Samsunga. Pozdrawiam.

 16. Joy

  Ja korzystam z Aero2 już od 2013. Mieszkam w centrum Łodzi. Oglądam codziennie filmy na YT i na HBO. Zarówno z laptopa jak i ze smartfonów poprzez aplikacje. Oglądanie filmów na YT jest płynne, bez zawieszeń. Filmy oglądane przez aplikację HBO (android) również bez problemów. Jedynie oglądanie filmów na witrynie HBO z laptopa wiąże się okazjonalnym 2-3 sekundowym „zadumaniem”.
  Filmy na witrynie Netflix (laptop) oglądałem płynnie, ale pakiet standard kosztował więcej niż w HBO, więc wybrałem HBO.

  Korzystając z darmowego Aero2 objechałem pół Polski korzystając z Google Maps w smartfonie.

  To prawda, że co kilkadziesiąt minut trzeba odnowić sesję internetową wpisując kod Captcha ale to bardzo niska cena za darmowość.

  Nawet nie chcę myśleć o tym ile setek gigabajtów dostałem w gratisie od Aero2 przez 6 lat.
  W zeszłym tygodniu obejrzałem, za jednym zamachem, 8 odcinków serialu Długa Noc (HBO na laptopie).
  Jak myślicie, ile gigabajtów poszło?
  Play daje mizerne 2GB na miesiąc za 30zł

 17. Alterego

  Niestety dziadostwo – wykupiłem za 50 zł, miał być szybszy a tak samo chodzi jak ten za 30 zł – 70 GB, nie polecam, na drugi raz już NIE WYKUPIE, POLACY JAK ZWYKLE OSZUKUJĄ !!!! w UK to by było nie do pomyślenia, czasem ładuje na karte do PLAY za 50 zł – net 100 GB i śmiga, AERO 2 to porażka na drugi raz już nie zakupię .

 18. w77

  Ja podobnie jak Joy używam tego od 2013 roku i mam podobne zdanie. Używam jako jedynego łącza. Powiem tak ,strony są zbyt ciężkie od pierdół typu reklamy i dziwie się ze za neta w ogóle trzeba płacić. Ponadto przesiadka z win xp na win 10 zwiekszyła mój miesieczny pobór,choc korzystam tak samo,a nawet mniej,system mimo ze wyłaczam updejty i inne pierdoły też swoje bierze. Za neta dzisiaj kiedy jest masa smieci nie powinno sie płacic,zanim cos znajdziemy musimy kosztem transferu przkopywac sie przez fure bzdur,domorosłych znawców i reklam – super.

 19. userA2

  Bez wykupienia pakietu 1Mb 30GB, odradzam ! co godzinę wpisywanie CAPTCHA STRASZNIE WQRWIA i przez ten zabieg net do kosza. Zasięg ma dość dobry czasem po lasach i zadupiach strasznych gubi, a net wożę jako traffic do gpsa i jakiś tv czy filmik radyjko na postoju.

 20. Janusz I

  W jednym telefonie z LTE mam Aero2 z szybkością powyżej 600 kbts a w drugim LTE płatny a2 mobile za 20 zł/mc, którego używam w zasadzie, gdy potrzebuję szybszego internetu. W Aero2 oglądam bez problemu YT z rozdzielczością 240. Martwi mnie, co będzie po Nowym Roku.

 21. Alterego

  Nie zdziwię się jak zlikwidują darmowy net AERO2, Polska obok Rumunii to najgorszy kraj do życia, złodziejstwo i cwaniactwo dominuje, w każdym cywilizowanym kraju jest dostęp do podstawowego pakietu netu ZA DARMO, ale Polska to dziki kraj, nie zdziwię się jak wyłączą darmową usługę z Capslockiem, juże nie mówię że oferują 4 mb/s za 50 zł przecież to ZŁODZIEJSTWO, za 50 zł to UPC oferuje przyzwoitą szybkość do 60 mb/s, ale nie do 4 mb/s – to naciąganie ludzi, taka szybkość to była dobra 10 lat temu, ale NIE TERAZ . W Niemczech też jest usluga Darmowego netu i ten NET śmiga, w Polsce – mamy najwolniejszy net w krajach UE . DZIADOSTWO .

 22. Zygmunt

  Are2 w dużym mieście pobieranie 80 kb/s to wielka lipa strony się mielą i nie wyskakują trzeba robić powtórzenie a na darmowym mieli zapewniać 512 kb/s , nawet tmobile nie nie zapewnia w abonamencie dobrego działania ,strony też się słabo ładują jak się zapomną to działa ale mało kiedy i to 4g. Reklamują 5g ale to będzie taka sama lipa,jak będą śledzić klientów to im szybko dane przechodzą ,szybkości które mają zapewnić nie są dla nas użytkowników

 23. zenek73

  dzis sprawdziłem – w lesie u rodziny. pakiet 30GB w aero2 vs karta virgin mobile. fakt że święta ale zrobię więcej testów. w aero2 fajna opcja 3gb za 5zl na miesiąc – mojej Mamie jeśli nie odpali Netflix styka. Ale ta różnica w szybkości na korzyść Virgin! To chyba Play:
  aero2- down 0,53 Mb/s up 0,7
  virgin- 14,8 / 2,32
  pomiary powtórzyłem i było nawet lekko lepiej. aero2 od paru lat służy w routerze Huawei, virgin użyłem z telefonu jako hotspot.
  Jeśli takie wartości się utrzymają to nawet mimo wyższych kosztów Virgin/Play wychodzi lepiej.
  W innym miejscu sprawdzałem lokalnego dostawce sieci i oferuje stałe 4Mb/s za 40 zł.
  Virgin poszybował tam na ponad 20 Mb/s

  • Karolina

   Mam Areo2 od 3 lat. Z początku prędkość była na poziomie 60 kB/s. Przy takiej prędkości można było sprawdzać pocztę, oglądać krótkie filmy na YT, tych długich po prostu się nie dało oglądać. Na moje potrzeby przeważnie wystarczało, czasem ratowałam się płatnym pakietem. Obecnie prędkość często spada do 14 kB/s, a czasem do zera – strony nie ładują się mimo że dopiero minęło 20 min od wpisania captcha. Cóż, chyba czas zacząć rozglądać się za płatnym netem.

 24. Jacek

  To JEST a na pewno BYLA KONKURENCJA dla płatnych ofert.
  Babcia może mieć taki internet i jej wystarczy.
  Studentowi mającemu internet stacjonarny w akademiku (czy ktokolwiek mający w domu) wystarczy jako mobilny gdy będzie sobie nosić aero2 w telefonie dual sim.

  Jestem przekonany że dzięki istnieniu tego internetu klienci powstrzymywali się od zakupu płatnego neta kalkulujac: uciążliwy transfer ale darmowy czy komfortowy ale płatny. I to jest właśnie konkurencja. Kiedyś miało to znaczenie bo ceny były spore a internet był nowością i taka konkurencja odbierała klientów płatnemu internetowi! Rynek był nienasycony. Dziś może mniejsze znaczenie bo konkurencja i bez darmowego internetu jest ogromna. Ten komentarz pisze z darmowego neta aero2 czyli wciąż się przydaje. Kiedyś jako mój jedyny net a dziś jako rezerwowy, bo dziś platne oferty rozmów bez limitu i neta lte i smsow jest za 20 zł miesięcznie

   • Marek

    Z darmowego aero2 korzystałem w smartfonach dualsim. Przydaje się nadal gdy skończy się pakiet, a jestem poza domem.
    Od dobrych 3 lat w domu światłowód, a w smartfonie dualsim pakiet aero2 3GB za 5zł.
    Na poprzednim telefonie wyciągał 20-40 Mbs, przed chwilą zaskoczenie po zmianie telefonu wyszło w apce speedtest.pl 130 Mbs download jakieś 0.5 km od nadajnika.
    W domu to już sygnał spada do H i H+, jakieś 7-8 km od nadajnika.

 25. JAJA JAK BERETY

  denko, denuszko, niech juz lepiej wylacza calkiem, zeby nie osmieszac Polakow w Europie, taki transfer to i z kija mozna zrobic

 26. MarcelK

  Kiedyś słyszałem o tym Aero jak byłem w liceum i się wszyscy zabijali w kolejkach po darmowy internet :D Teraz sam doceniam to rozwiązanie i każdemu serdecznie polecam

 27. Savio

  Ja korzystam bo nie mam potrzeby płacić za internet o wiekszej predkosci, po prostu mi nie potrzebny ale jak widze jak ludzie narzekaja na usluge za ktora nie placa to … eh

 28. POLO342

  Internet Aero2 jest super, naprawdę!!!
  Mam 4 dzieci i każde, gdy miałem UPC przez pół roku 500mbs, żyło normalnie w wirtualnym świecie. Zrezygnowałem i mam dzieci z powrotem.
  W 2012-14 roku Aero2 było lepszym/szybszym i tańszym rozwiązaniem niż płatny Play 3G – ja lubię AERO2 i mam nadzieje, że jeszcze przez 10 kolejnych lat nie będę musiał płacić za inwigilacje mnie i mojej rodziny w internecie. Aero to ogranicza, pokazuje jakie „g” nas chce scharakteryzować/poddać formatowaniu – po prostu mniej emaili reklamowych profilowanych na skrzynkę.
  Aero2 pokazuje również jak chwycić za mordę WINDOWSA 10 i go najpierw obrzezać, potem wykastrować i w końcu zdezaktywować całkowicie wszystkie mechanizmy inwigilacji totalnej. Gdy macie szybki internet nawet tego nie zauważycie co „oni” wam robią – aby to zobaczyć trzeba znacznie zwolnić. POLECAM – NIE UŻYWAJCIE NICZEGO INNEGO – NIE WARTO PŁACIĆ ZA COŚ CO WAM SIĘ ZA DARMO NALEŻY!!!

 29. Tadeusz

  Używam Aero2 o wielu lat i byłem zadowolony Od ok. miesiąca działa jak żółw. Strona otwiera się 5 minut albo w ogóle. Nie wiem co się dzieje. Przełożyłem kartę do innego telefonu i później do laptopa. Internet działał tak samo czyli prawie w ogóle. Może ktoś ma jakieś propozycje. Czy jest możliwe, że karta się schrzaniła?

 30. Marek

  Korzystam z aero już 5-6 lat, strony, przelewy, alledrogo, YouTube, Netflix działa bez zarzutów na telefonie. Do wieczora w moim miejscu nie ma problemu, pomimo kiepskiego zasięgu, później jest gorzej, bo domków nabudowali i wysysają prawie wszystko. Ogólnie super sprawa.

 31. Freeman

  Używam/y aero2 BDI na trzech klartach od wielu lat i jeżeli modemy/telefon jest w zasięgu 3G to prędkość trzyma się maksymalnego 512kb/s (55-60kB/s) yt w 360p lub jak chce się poczekać to 480/720 dziennie licznik pokazuje pobrane MB hmmhm.. chciałem powiedzieć GB …. przed ograniczeniem captch i ponownym połączniem co godzine było lepiej niż w jakiej kowiek sieci bo w ciągu miesiąca można było pobrać jakoś 170GB … niech ktoś mi pokaże jaki opoerator tyle dawał koło roku 2012-13 (nie pamietam) za 35 złociszy z czego 20 zł które nam odda ?! :P … teraz jak trzeba wpisywac captche i łaćzyć co 60 minut lub jak zasięg zrywa/modem odepnie się to czasem częściej wiec nie jest już 170GB ale odpowidnio mniej …. to i tak tak wiele za tak niewiele… a jak się pokombinuje (sztuka dla sztuki bo to niepraktyczne i nieopłacalne to prędkość można zwiększyć używając kilku kart i routerów z usb i podpinajac do nich modemy usb z naszymi kartami…..takie ..ładne drzewko aero :D haha) zabije się jak wyłączą kochane aero2 zamiast je przyspieszyć !! ehhhh no są jeszcze w prawdze sąsiedzi z ich zakodowanym fiwirifi ale to nie jest/bedzie to samo :P

 32. Skan

  Też potwierdzam, Aero2 śmiga w maju 2020, właśnie sobie o nim przypomniałem jak Play Na Kartę zaczął świrować i zrywać połączenie. Do biurowej pracy zdalnej wystarcza :)

 33. anrzej

  Mieszkasz chyba z dala od nadajnika bo u mnie twardo trzyma 512 kb/s wiec nie wkręcaj że to jakaś norma, trzeba było potestować prędkość w innych lokalizacjach i wtedy pisać. A Areo2 korzysta z nadajników Plusa wiec zasięg jest prawie wszędzie doskonały.

 34. manek

  Witam,ja używam aero2 od 2010 roku i jestem zadowolony…jest to jakaś alternatywa i najlepiej sprawdza się w smartfonie w którym zupełnie za darmo mam to czego tam potrzebuję czyli sprawdzenie poczty,stanu kont w różnych sieciach,sprawdzenie świeżych wiadomości,posłuchanie radia internetowego,wypożyczenie roweru itp itd…sprawdzałem w różnych warunkach,urządzeniach i miejscach i na tej podstawie mogę śmiało stwierdzić:warto używać, a nawet trzeba bo dla przeciętnego człowieka do takich rzeczy o których wspomniałem powyżej niczego lepszego nie trzeba, a jak to stwierdził ktoś wcześniej,darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda…pozdrawiam-Mariusz

 35. manek

  Dodam jeszcze że korzystałem w aero2 również z płatnych pakietów i wówczas internet był porównywalny z innymi płatnymi od pozostałych naszych operatorów, a zasięg mają b.bobry ponieważ korzystają nie tylko ze swoich nadajników,ale również Plusa i Poslatu…tyle tylko że nie można korzystać z usług normalnego telefonu ponieważ brak jest nr.ale i tu jest rozwiązanie, ponieważ istnieje świetna alternatywa i to moim zdaniem najlepsza na naszym krajowym rynku;czyli a2mobile…to właściwie aero2 ale już uszlachetnione o wszystkie wartości pełnej funkcjonalności i właściwie najtańsza oferta na naszym rynku…praktycznie za 20 PLN masz wszystko na miesiąc w telefonie (nielimitowany internet,ale z progami, sms i rozmowy do wszystkich w kraju-wszystko w pakiecie,których jest zresztą kilka do wyboru)…

 36. Zenek73

  Używam pare lat. Środek lasu. Parę km od masztu. W czasach pandemii pozwoliło mi to uciec z miasta. Oczywiście dałem sobie spokój z wersją darmowa. Kosztuje mnie to trochę ale warto! Gdynię pracuje to 5-35zl na miesiąc. Wifi w całym domu. Prędkości 20-40 Mb/s bez zewnętrznej anteny. Czego chcieć więcej :)

 37. Piotr

  Hej, zamówiłem darmowy internet Aero2, potwierdzam wydatek ok 34 zł – przeznaczenie w lesie na wakacjach. Nadajnik jest oddalony ok 4 km. Z zalogowaniem miałem początkowo problem, ale później wykorzystując informację na stronie Areo2 dałem radę. Dla porównania miałem jeszcze kartę Plus i Orange ale bez ograniczeń prędkości. Wyniki testu: Plus – prędkość pobierania ok ale jak się pogoda pogorszyła i wczasowicze rzucili się na internet prędkość mocno spadła. Wnioskuję , że kanał miał ograniczoną przepustowość ponieważ szybkość wysyłania była 3 razy szybsza niż pobierania. Wcześniej było odwrotnie, dodam ze prędkość wysyłania się nie zmieniła. Areo2 darmowy – teoretycznie na tej prędkości strony www powinny się normalnie ładować, ale tak nie było. Test Ookla poniżej 125kb/s -to trochę mnie rozczarowało. Orange pomimo słabego zasięgu był na średnim poziomie ale stały w ciągu dnia.
  Wnioski pozostawiam Wam.
  Myślę, że operator popełnia błąd marketingowy. Jeżeli sieć jest naprawdę dobra i ma dobrą przepustowość to już w darmowej ofercie pokazałbym na krótko pełne możliwości. Dobra analiza marketingowa i ….:)

 38. onyedek

  Nie wiem jaką mam prędkość,używam od chyba 5 lat Aero 2 w samochodzie jako internet dla radia z androidem,nawigacji itd.Płacę miesięcznie 5 pln.z góry za 6 miesięcy i jest wszystko o.k.
  W samochodzie lepszy mi nie jest potrzebny,polecam.

 39. aero2todarmowegowno

  Za darmo tego nie chcę. Kody captcha co godzine i transfer 512Kb/s (witaj 360p Yt) tylko dla masochistów. Jakakolwiek sieć da nielimitowany 1Mbit po wyczerpaniu Gb za 10-20 zł.

 40. Kaja

  Do tej pory korzystaliśmy bardzo sporadycznie. W obecnej chwili syn wykorzystuje darmowe połączenie aero do lekcji online. Akurat bez wpisywania captcha daje radę od lekcji do lekcji. Problem dopiero pojawia się w momencie udostępniania filmików, choć dziś okazało się, że aero lepiej poradziło sobie niż u innych uczniów i nauczycielki stały, płatny Internet. Zastanawiam się nad wykupieniem któregoś płatnego pakietu. Który polecacie?

 41. Deryl

  Nadal bardzo dobra opcja za darmo stabilne 0,5mb/s, strony już są tak zoptymalizowane że taki transfer w zupełności wystarcza YouTube 360p też daje radę dla mało wymagających dobra opcja,za darmochę co chcieć więcej.

 42. Aga

  Czy ktoś ostatnimi czasy brał Aero2 i korzysta z niego przy użyciu routera na kartę sim? Potrzebuję znaleźć model, który na pewno będzie kompatybilny…

 43. Zenek73

  Aga – ja używam taniego huawei i droższego Fritz!
  Chyba kazdy sprzęt obsłuży ta sieć.
  Ale jeśli masz na myśli darmowy to nie wiem. Ja używam pakietow. Próbowałem innych sieci ale u mnie w lesie najlepszy zasięg ma plus/areo. Żeby wykorzystać max zasięgu trzeba sprawdzić dostępne bts. U mnie średnio prędkości 20Mb/s i 3-5Mb/s wysyłanie. Inne sieci To parokrotnie mniej. Jednak domyślnie modem często łapie najsilniejszy sygnał który nie zawsze jest najszybszym bts. Do huawei musiałem użyć programu na laptopie. Do Fritz.. nic poza wbudowanym oprogramowaniem.

  • Aga

   Pytam, bo potrzeba babci zamontować internet. Aero kupione, router kupiony: huawei b183. Wszystko niby działa, tylko router ciągle widzi zasięg w roamingu, przez co nie chce się ustawić na automatyczne łączenie z siecią. Wsadziłam moją kartę z plusa i działa ok. Lokalizacja też chyba nie ma znaczenia, bo zarówno u mnie w Krakowie, jak i u babci, pokazuje to samo…

 44. Jak na razie u mnie działa ten Internet choć jego prędkość jest wybitnie niska. Da się tylko zładować stronę tekstową a i to nie od rzu ale po kilkunastu sekundach.

 45. ROBEK

  WLASNIE PISZE DZIEKI AERO2 JA PLECAM AERO2 1000% BO PROSZE POLICZYC WSKALI ROKU LAT ILE MOZNA ZAOSZCZEDZIC A SA TEZ OSOBY NIE ZAMOZNE NIEPELNOSPRAWNE I JA MAM PYTANIE DO FORMULOWICZOW I DO TYCH CO KRYTYKUJIA TEGO OPERATORA NIECH PODADZA INNEGO OPRATORA W PL CO OFERUJIE BEZ PLATNY INTERNET BARDZO PROSZE O PODANIE NAZWY/ KTOSC SPOMNIAL ZE W NIEMCZECH JEST OPRATOR CO OFERUJIE BEZ PLATNY INTERNET CIEKAWE CZY DZIALAL BY W PL I JAK SIE NAZYWA ZA PODANIE JAKIEJ KOLWIEK INFORMACJI SRDECZNIE DZIEKUJIE

 46. fraglesiak

  Mam prawie od początku. Obecnie używam w szpitalu… Strony otwiera może i z lekkim opóźnieniem w zależności od wagi…Oglądam sobie bez problemu Netflixa ew Youtube….Dla dzieci Neostrady szukających cudów polecam płatne opcje operatorów zarabiających transferach. Dla przeciętnej osoby oglądającej spokojnie neta lub filmy nie tylko na Netflix i YT ale i innych w zupełności starcza a nic nie kosztuje…wpisywanie? cóż kwestia przyzwyczajenia….wiadomo dzieci którym wszystko dają nie zaakceptują ograniczeń… Polecam dla rozsądnych oszczędnych ….dla cwaniaków szukających łącza proffi bez kasy niestety polecam płatne rozwiązania tradycyjne….choć tam też można ciekawe oferty mieć jak np na Virgin Mobile choć od czasu przejęcia przez Play leci to w dół….

 47. kaziulaz

  Jak wcześniej chwaliłem latami aero 2 to ostatnio się s.k.u.r.w.i.ł.o stało się bezużyteczne… Poprzednio wystarczyło mieć 2 kreski zasięgu 3G i bez zacięcia godzina ,,, teraz mozą byc i 4 a nawet 5 na 5 w 3G i wyświetlać natychmiastowo się bedzie tylko strona do wpisania captchy. Ma telefonach które mają dodatkowo LTE aero działa gdy jego zasięgu jest wiecej jak 2 kreski … na hspa+/3g działa tylko strona z captchą a kiedyś śmigało jak ta lala … jakoś sztucznie blokują transmisje dla wolniejszych połączeń …. (kiedyś było tak że nawet dla edge szybko ładowała się tylko strona z capcha ale internetu w zasadzie wtedy innych stron nie można było uświadczyć…chyba że dla płatnych pakietów śmiga nawet na edge ….. teraz sztucznie obcinają transmije dla predkości które powinny działać zgodnie z regulaminem)

 48. Maciej Wiśniewski

  Areo2 z płatnym pakietem 3gb świetnie spełnia swoją funkcję w kamerze monitoringu. Kamera miesięcznie zużywa poniżej 1Gb. Koszt miesięcznej subskrypcji to tylko 5zł. Nie ma lepszej i tańszej oferty do kamery monitoringu. Szkoda że można mieć tylko jedną kartę.

 49. polo

  POWIEM TAK JEST SUPER!!!
  Z TĄ PRĘDKOŚCIĄ NIE JESTEM INWIGILOWANY TAK JAK MIAŁEM INTERNET ŚWIATŁOWODOWY!!!
  Z WINDOWSEM 10 SUPER DZIAŁA – MOŻNA SZYBCIUTKO CAŁE SZPIEGOWANIE WYŁĄCZYĆ, DO TEGO WSZYSTKO WIDAĆ JAK NA DŁONI, CO SIĘ DZIEJE I KTO WCHODZI NA TWÓJ KOMPUTER, JAK MIAŁEM 300MB/S
  INTERNET NIE DAŁO SIĘ TEGO OGARNĄĆ.
  Bedę dalej używał, bo śmiga, aż miło!!!

 50. a.s.

  Aero2 od początku, jeszcze w starej prędkości. Do wyszukiwarki, do maila, do nawigacji Google i równocześnie Yanosik i działa. You Tube działa pod warunkiem że się naładuje i ma słabszą jakość i potem też potrafi mieć lagi, ale spoko. Skoro darmowy to już jest dobrze. Czasami gubi zasięg, ale raczej w pomieszczeniach, ogólnie brak problemów.

 51. Bob 1

  Dawniej zamawiało się pocztą papierową i wszystko było ok. Teraz zamówienie internetu odbywa się przez internet, a to jest do dupy bo jak ktoś nie ma internetu to jak ma zamówić internet przez internet. No i ten kurier na którego trzeba czekać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *