OKAZJA: Konto Wymarzone + lokata na 4% + gwarantowany bonus 65 zł! Prześwietlam promocję.

Fot.

Pamiętacie niedawno opisywaną przeze mnie akcję tajemniczego banku, który obiecywał najlepsze obecnie warunki lokaty na rynku? Zagadka się wyjaśniła – tak hojny okazał się Raiffeisen Polbank. Ta promocja co prawda się już skończyła, ale mam więcej dobrych informacji. Dzięki kolejnej edycji akcji Comperia Bonus będziemy mogli zgarnąć gwarantowane 65 zł. Wystarczy założyć Wymarzone Konto Raiffeisen Polbanku i lokatę 4%. Szczegóły? Już prześwietlam.

Uwaga: Promocja z bonusem została zakończona 15.04.2015 r.

Warunki konta? Jest za darmo (prawie)

Jeśli zajrzeliście już do wspomnianego na początku artykułu o tajemniczym (teraz już nie) koncie, to wiecie, że miało być ono zupełnie darmowe. Raiffeisen Polbank obiecuje:

 • 0 złotych za prowadzenie konta;
 • 0 złotych za prowadzenie konta lokacyjnego;
 • 0 złotych za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce;
 • 0 złotych za wszelkie operacje, ustanowienie i realizację zlecenia stałego oraz polecenia zapłaty;
 • 0 złotych za wpłaty gotówkowe w bankomacie i w kasie banku;

Jest też ciekawa oferta dla osób już posiadających rachunek w Raiffeisen Polbank – bank zupełnie za darmo pozwala zmienić go na Wymarzone Konto Osobiste.

Znalazłem jednak pewną skazę na tym darmowym wizerunku. Jest nią karta debetowa MasterCard Debit (z technologią PayPass), której miesięczne utrzymanie kosztuje 3 zł. Niby niewiele, ale lekko drażni. Opłaty tej można uniknąć w dwojaki sposób:

 • w ogóle zrezygnować z karty debetowej (i prowadzić sam rachunek w celach np. robienia płatności internetowych);
 • wybrać kartę MasterCard Debit WizzAir – jeśli wykonamy operacje bezgotówkowe na kwotę co najmniej 450 złotych, opłata (8 złotych) nie zostanie pobrana. Problem w tym, że pieniądze za darmo wypłacimy tylko w bankomatach banku lub Euronet.

Jeśli już chcieliście zarzucić myśl o tym koncie z powodu opłaty za kartę, poczekajcie jeszcze chwilę. Być może przekona Was (teoretycznie) dość atrakcyjny dodatek, rzadko spotykany przy standardowych ROR-ach, a mianowicie…

Korzystne (?) oprocentowanie

Konto Wymarzone jest produktem oprocentowanym, ale jedynie progresywnie. Oznacza to, że bank nie obieca nam jednej stawki oprocentowania dla każdej kwoty. Pewnie domyślacie się, że im więcej środków trzymamy na koncie, tym więcej możemy zarobić w wyniku ich pomnożenia. Oprocentowanie jest też zależne od stopy referencyjnej NBP i stałego mnożnika banku. Wygląda to tak:

 • dla salda w zakresie od 0 do 3000 złotych oprocentowanie wynosi 0,5%;
 • dla salda od 3000 do 10000 złotych jest to 1,5%;
 • dla salda powyżej 10000 złotych oprocentowanie rośnie do 2%.

Trzeba uczciwie przyznać, że nie jest to spektakularna oferta. Na rynku bez trudu znajdziemy konta oszczędnościowe oferujące 3 – 3,5% (choćby rachunek SMART Procent na 3,5% czy konto w BGŻ Optima na 3%), do tego pamiętajmy, że ROR z zasady nie służy do trzymania na nim tak wysokich kwot, jak 10000 złotych.

Te środki zdecydowanie bardziej opłaca się przelać właśnie na rachunek oszczędnościowy lub poszukać jakiejś ciekawej lokaty (choć z tym ostatnio krucho – najlepsze oferty po prawej stronie bloga). Jeśli natomiast na Wymarzonym Koncie będziemy utrzymywać saldo na poziomie np. 3000 złotych, zarobimy symbolicznie. No cóż…

Ranking najlepszych: Styczeń 2022

Najlepsze lokaty, konta i oferty - styczeń 2022

Inne możliwości oszczędzania i pomnażania pieniędzy

Nieco więcej możemy zarobić na uruchamianym równolegle Wymarzonym Koncie Lokacyjnym. Tu oprocentowanie jest bardziej korzystne i wynosi odpowiednio 1, 1,9 i 2,4%. Wciąż kiepsko, ale dla wielu osób może to być zachęta do bardziej aktywnego oszczędzania pieniędzy.

Komu wciąż mało możliwości pomnażania środków w ramach Wymarzonego Konta, tego może zainteresować całkiem fajny bonus od Raiffeisen Polbanku. To lokata mobilna, którą uruchamiamy z poziomu smartfona lub tabletu. Wystarczy zalogować się przez aplikację mobilną banku. Lokata przyjmuje środki od 1000 do 10000 złotych, jest zakładana na 3 miesiące i gwarantuje oprocentowanie na poziomie 4%. Brzmi nieźle i jest to jedna z lepszych ofert na rynku.

» KLIKNIJ TUTAJ « aby założyć konto i lokatę na 4% z gwarantowanym bonusem 65 zł

Bardzo wysoki (możliwy) limit zadłużenia

Raiffeisen Polbank bezwarunkowo trzeba pochwalić za uruchomienie bardzo wysokiego limitu zadłużenia w ramach Wymarzonego Konta. Jeśli ktoś potrzebuje takich środków (generalnie nie polecam się w ten sposób ratować, choć różnie w życiu bywa), to otrzymuje aż 100000 złotych limitu bez zabezpieczeń.

Warunki są naprawdę niezłe. Bank nie pobierze od nas prowizji za uruchomienie limitu, ani za jego podwyższenie. Pieniądze możemy wydać na dowolny cel, a odsetki naliczane są od wykorzystanej kwoty limitu. RRSO wynosi tu 12,68%.

Bank nagradza za lojalność

Raiffeisen Polbank od jakiegoś czasu promuje swoją politykę względem stałych klientów, czego przejawem jest choćby fakt, że Wymarzone Konto i jego warunki są dostępne także dla osób już posiadających rachunek w tym banku (brawa za to). Rozwinięciem tej idei ma być program Lojalny Bank.

Raiffeisen Polbank swoim klientom, którzy złożą dyspozycję przelewu wynagrodzenia w oddziale banku lub korzystają równocześnie z konta osobistego i firmowego, proponuje atrakcyjne warunki współpracy. Bank gwarantuje:

Znajdź najlepsze oprocentowanie:


 • uruchomienie lokaty Lojalny Bank na preferencyjnych warunkach;
 • lepsze warunki produktów kredytowych;
 • brak opłaty rocznej za korzystanie z karty kredytowej.

Bank raz w miesiącu obiecuje przygotowywanie oferty wyłącznie dla klientów, którzy przystąpią do programu między 2 marca a 31 grudnia tego roku.

» KLIKNIJ TUTAJ « aby założyć konto i lokatę na 4% z gwarantowanym bonusem 65 zł

Ile da się na tym zarobić?

Poniżej przygotowałem dwie kalkulacje, pokazujące ile można „wyciągnąć” korzystając z tej akcji.

Pierwsza kalkulacja zakłada uruchomienie lokaty z minimalną kwotą 1000 zł bez trzymania dodatkowych środków na oprocentowanym koncie:
Kalkulacja zysku - Minimum

Druga kalkulacja zakłada uruchomienie lokaty z maksymalną kwotą 10 000 zł bez trzymania dodatkowych środków na oprocentowanym koncie:
Kalkulacja zysku - Maksimum

Dlaczego liczę tylko oprocentowanie lokaty (a nie konta bankowego)? Bonus za otworzenie konta bankowego dostaniemy niezależnie od tego czy będziemy go używać i trzymać na nim środki.

Wychodzi więc na to, że do zgarnięcia w tej promocji mamy od 73,10 zł do 146,00 zł.
Przy minimalnej wpłacie 1000 zł z bonusem mamy więc oprocentowanie efektywne 29,24%!.

A jeśli dodatkowo będziemy aktywnie korzystali z konta bankowego, które jest oprocentowane możemy zyskać jeszcze więcej:
Kalkulacja zysku
(po kliknięciu w obrazek uruchamia się strona gdzie możemy przeprowadzić własną kalkulację)

Jak założyć Wymarzone Konto i zgarnąć bonus od Comperii?

Na szczęście Raiffeisen Polbank zrezygnował z długich procedur kurierskich i dołącza do grona banków umożliwiających całkowite założenie konta online. Wystarczy wypełnienie wniosku przelew weryfikacyjny i gotowe (wszystkie informacje niezbędne do logowania dostaniemy smsem).

Oczywiście cały czas pamiętamy, że do zgarnięcia jest też bonus od Comperii. Aby zyskać dodatkowe 65zł trzeba skorzystać ze specjalnego linka. Zostaniecie przekierowani do strony akcji porównywarki finansowej i banku. Postępujcie zgodnie z instrukcją i… czekajcie na pieniądze.

Więcej informacji na poniższym filmiku:

Warunki promocji Comperia Bonus 3 – Konto z bonusem

Akcja trwa do 15 kwietnia. Oferta jest limitowana i przeznaczona tylko dla nowych klientów. Co ważne, dotyczy to wyłącznie osób, które posiadały jakikolwiek ROR w Raiffeisen Polbank założony po 1 stycznia 2015 roku lub posiadają go obecnie. Ryzyko jest więc niewielkie.

Do zgarnięcia jest bonus w wysokości 55 zł za samo założenie konta. Dodatkowych 10 zł dostaniecie, jeśli zdecydujecie się również uruchomić lokatę mobilną na 4%.

W okresie trwania promocji musicie się zarejestrować pod TYM linkiem, podając swoje imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu i złożyć wniosek o założenie konta. Po jego pozytywnej weryfikacji przez bank macie czas do 30 kwietnia na uruchomienie rachunku poprzez dokonanie przelewu. Premia zostanie Wam wypłacona do 29 maja na nowo otwarty ROR. Dodatkowych 10 zł dostaniecie, jeśli do 30 kwietnia uruchomicie też lokatę mobilną.

Comperia przygotowała też towarzyszący promocji konkurs na wymyślenie nazwy swoich akcji z bonusem. Szczegóły znajdziecie na stronie porównywarki, tam też prowadzony będzie sam konkurs. Do zgarnięcia są ciekawe nagrody: 5 smartwatchy LG i 5 iPadów Mini. Konkurs trwa do 15 kwietnia.

» KLIKNIJ TUTAJ « aby założyć konto i lokatę na 4% z gwarantowanym bonusem 65 zł

Co sądzicie o kolejnej edycji akcji Comperia Bonus? 55 złotych + dyszka za założenie lokaty mobilnej są dla Was dostateczną motywacją? Dla mnie tak, i z promocji już sam skorzystałem. A jak oceniacie samo Wymarzone Konto Raiffeisen Polbanku? Czekam na Wasze komentarze.

11 komentarzy

 1. Marko

  Jak wyglada sytuacja z oplata za dodatkowa karte ? I ile bedzie trzeba zaplacic po roku czasu ? Czy zawsze bedzie to 0 zl ?

  • Opłata za kartę podstawową – 3 zł miesięcznie, ale karta nie jest obowiązkowa (można założyć konto bez karty). Jeśli zamierzamy aktywnie korzystać z karty warto wybrać kartę MasterCard Debit WizzAir (przy płatnościach miesięcznych min. 450 zł jest darmowa).

 2. metkor

  Mateuszu,
  uczciwe byłoby napisać że z kliknięć również dostajesz profity w postaci premii od każdego klienta z Camperii. Nie odbierz tego małego przytyku źle. Ty polecasz i zarabiasz, my korzystamy i zarabiamy – wszyscy maja pożytek, aczkolwiek fajnie wiedzieć i znać zasady które dotyczą ob stron.

  Zwróciłem też uwagę i myślę że warto o tym napisać nawet jedne dodatkowy artykuł. Camperia tak naprawdę płaci 55 zł za dane osobowe – na stornie logowania musimy zgodzić się na działalność marketingową. Niech każdy postawi sobie teraz pytanie: czy warto przekazywać niezależnemu podmiotowi swoje dane (które może przekazywać dalej i dalej (ma naszą zgodę)) za taką kwotę?

  • Metkor, dzięki za komentarz! Oczywiście zarabiam na części polecanych przeze mnie na tym blogu produktów/usług co nie jest żadną tajemnicą. Od dłuższego czasu zastanawiam się nad stworzeniem podstrony na blogu tłumaczącej jak na tym zarabiam, dlaczego i jak może to zrobić każdy.

   Co do danych osobowych – jasna sprawa – za każdym razem w takich akcjach chodzi o udostępnienie danych osobowych w zamian za bonus (organizatorowi akcji i bankowi). Trzeba pamiętać, że w każdej chwili, zawsze mamy możliwość cofnięcia zgodny na przetwarzanie danych osobowych!

   M.

 3. Artur

  W przypadku tej oferty koniecznie trzeba zrezygnować z naklejki zbliżeniowej, która kosztuje 15 zł za wydanie jej do konta.

 4. tom778899

  Witam
  Proszę o wyjaśnienie tego zapisu:
  „Oferta jest limitowana i przeznaczona tylko dla nowych klientów. Co ważne, dotyczy to wyłącznie osób, które posiadały jakikolwiek ROR w Raiffeisen Polbank założony po 1 stycznia 2015 roku lub posiadają go obecnie. Ryzyko jest więc niewielkie.”
  O jakim ryzyku jest mowa? Dotyczy to np. osób , które posiadają obecnie ROR , a jednocześnie oferta przeznaczona dla nowych klientów ??Przecież to sprzeczność…
  Pozdrawiam

  • Chodzi o to, że oferta przeznaczona jest dla nowych klientów, a nowym klientem jest też osoba która zamknęła konto przed końcem 2014 roku – takie osoby liczone też są jako „Nowy klient” i mogą one skorzystać z promocji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *