Gdzie premia? Konto osobiste mBanku (premia 600 zł) i firmowe Idea Banku (premia 741 zł) + Najlepsze lokaty

Fot. C by M

Dawno nie polecałem Wam żadnych ciekawych produktów bankowych, ale nie jest to efekt mojego lenistwa, tylko faktycznej posuchy na rynku. Szukając inspiracji postanowiłem pójść sprawdzonym tropem i przyjrzałem się produktom, z których sam korzystam. Rzetelnie oceniłem, czy są one na tyle dobre, że z czystym sumieniem mógłbym napisać o nich parę słów na moim blogu. Ocena wypadła pozytywnie i oto efekt. Przedstawię Wam – z mojego punktu widzenia i doświadczenia – najkorzystniejsze obecnie oferty bankowe dla oszczędnych i szukających okazji do dodatkowego zarobku. Zapraszam.

Konto osobiste mBanku z premią 600 złotych

moneymania-2016
eKonto w mBanku mam od wielu lat. Czasami kusiło, aby przenieść swój główny rachunek gdzieś indziej, jednak pozostałem mu wierny, bo naprawdę nie mam na co narzekać. Konto jest darmowe, aktywnie z niego korzystam, chwalę sobie nowoczesny interfejs – jest więcej niż w porządku. Jeśli szukacie konta dla siebie, to mogę z czystym sumieniem polecić eKonto w mBanku. Zwłaszcza, że jest teraz okazja do niezłego zarobku.

Właśnie ruszyła V edycja Moneymanii, czyli wspólnej akcji mBanku i portalu Money.pl. Do zgarnięcia jest w sumie aż 600 zł. Zacznijmy od bonusu w wysokości 100 złotych, który dostaniemy od Money.pl za spełnienie prostych warunków:

 • Do 10 maja trzeba się zarejestrować na stronie akcji pod TYM linkiem
 • Na skrzynkę mailową otrzymacie link aktywacyjny – trzeba w niego kliknąć w ciągu 48 godzin od momentu rejestracji
 • Wyrażacie zgodę na zwolnienie banku z tajemnicy bankowej
 • Do 21 maja zawieracie umowę o prowadzenie rachunku – do wyboru jest kilka opcji potwierdzenia, ale aby uzyskać premię konto musi zostać założone przez Internet z wykorzystaniem podanego przeze mnie linka
 • Najpóźniej do 10 czerwca musicie dokonać minimum 5 operacji – płatności kartą, przelewów czy płatności internetowych. UWAGA! Do limitu nie wliczają się wypłaty z bankomatów
 • Po dokonaniu operacji uzupełniacie swoje dane na stronie akcji ze wskazaniem numeru rachunku w mBanku do przelania premii

Gotowe. Organizator poinformuje o przyznaniu premii do 21 czerwca, a pieniądze znajdą się na koncie do 1 lipca.

Kto może skorzystać z promocji? Tylko nowi klienci mBanku, którzy nie korzystali z żadnych produktów banku w okresie od 1 października 2015 roku do momentu przystąpienia do akcji.

Ok, mamy tę stówkę. Co z pozostałą kwotą? Spokojnie, mBank także wypłaci Wam w sumie dodatkowych 500 złotych, o ile spełnicie kolejne warunki.

Na czym polega promocja „Zyskaj z eKontem”?

 • Po założeniu rachunku w ciągu 24 godzin trzeba aktywować aplikację mobilną mBanku – za to dostajemy 10 złotych
 • Na konto musi wpływać minimum 1000 złotych miesięcznie, ale pieniądze te nie mogą pochodzić z innego rachunku Klienta (najlepiej więc zlecić przelew wynagrodzenia)
 • Od kolejnego miesiąca po tym, w którym założyliście eKonto, musicie dokonywać płatności kartą i płatności internetowych BLIKiem. Bank zwraca do 2% transakcji dokonanych kartą i do 4% transakcji mobilnych. Suma zwrotu w danym miesiącu może wynieść maksymalnie 50 złotych. Suma transakcji musi wynieść minimum 250 złotych i zostać rozliczona w danym miesiącu
 • W każdym miesiącu trzeba choć raz zalogować się do aplikacji mobilnej

W ten sposób zyskujemy dodatkowych 10 złotych za aktywowanie aplikacji + 250 złotych za aktywne korzystanie z konta (maksymalnie 50 złotych miesięcznie przez 5 miesięcy). Gdzie pozostałe 240 złotych? To już bankowy bonus, który zostanie przelany na konto klienta po spełnieniu przez niego wszystkich opisanych wyżej warunków. Pieniądze trafią do Was jednorazowo na koniec miesiąca następującego po ostatnim (piątym) miesiącu aktywnego korzystania z konta.

Ranking najlepszych: Lipiec 2024

Najlepsze lokaty, konta i oferty - lipiec 2024

Brzmi świetnie, prawda? Owszem, trzeba spełnić sporo warunków, ale kwota premii robi wrażenie.

Link do strony akcji z bonusem 600 zł: KLIKNIJ TUTAJ

Konto firmowe w Idea Banku z premią 741 złotych

idea-bank-premia
Teraz coś dla tych z Was, którzy prowadzą działalność gospodarczą i szukają dla siebie ciekawego konta firmowego. Sam posiadam taki rachunek w Idea Banku, który założyłem we wrześniu 2015 roku korzystając z promocji – ona nadal trwa i za chwilę ją dla Was opiszę. Konto sobie chwalę i także mogę je polecić.

Do rzeczy. Premia w wysokości 741 złotych zostanie wypłacona użytkownikowi Konta Firmowego Firma to Ja w Idea Banku. Promocja trwa do odwołania i jest adresowana do nowych klientów banku lub obecnych, którzy mają już konto z dostępem do Idea Cloud oraz kartą płatniczą, ale w ciągu ostatnich 3 miesięcy nie zasilali konta lub go nie obciążali przelewem do innego banku na kwotę 1000 złotych, nie dokonywali transakcji bezgotówkowych kartą na kwotę 400 złotych lub nie dokonywali przelewów do ZUS czy US.

Premia w zasadzie polega na tym, że co miesiąc otrzymuje się premię maksymalnie 62 zł za przelewy do ZUS i US, wpłatę gotówki we wpłatomacie oraz opłacanie i wystawianie faktur przy wykorzystaniu systemu księgowości online. Bank będzie przyznawał zwrot przez okrągły rok, dlatego w sumie można zyskać nawet 741 złotych.

Jak skorzystać z promocji?

 • Trzeba zawrzeć umowę o prowadzenie rachunku i umowę o prowadzenie bankowości elektronicznej – możecie skorzystać z tego LINKA
 • Po zalogowaniu się do serwisu Idea Cloud aktywujecie promocję pod nazwą „Premiowanie za bankowanie”
 • Należy aktywnie korzystać z konta zgodnie ze schematem, który opisałem powyżej (za chwilę szczegóły)
 • Premia będzie wypłacana do 10 dnia każdego kolejnego miesiąca
 • Automatycznie uruchamiane jest konto oszczędnościowo-rozliczeniowe „Konto idealne dla osób fizycznych”, jednak nie trzeba go aktywować

Jak jest obliczana wysokość comiesięcznej premii?

Znajdź najlepsze oprocentowanie:


 • Bank przyznaje 25 złotych za dokonanie wpłaty we wpłatomacie na kwotę minimum 1000 złotych;
 • Za dokonanie pierwszego przelewu w miesiącu na konto ZUS lub US na kwotę minimum 250 złotych dostaniemy 37 złotych premii;
 • Za wystawienie i płacenie faktury na kwotę minimum 100 złotych otrzymamy 25 złotych premii;
 • Za utrzymanie średniego miesięcznego salda na rachunku dostaniemy: 10 złotych (saldo od 5000,01 zł do 10000 zł), 25 złotych (saldo od 10000,01 zł do 15000 zł), 37 złotych (saldo od 15000,01 zł do 30000 zł) i 49 złotych (saldo powyżej 30000,01).

Jak wspomniałem maksymalna miesięczna kwota zwrotu może wynieść 62 złote, a więc fajne jest to, że nie musimy spełniać wszystkich tych warunków. Można wybrać te rozwiązania, które są dla nas wygodne i w ten sposób uzyskać maksymalny zwrot (np. utrzymać saldo, wystawić i opłacić fakturę oraz zrobić przelew do ZUS).

Korzystam z tej promocji i bank faktycznie wywiązuje się ze swoich obietnic – premia bez problemu co miesiąc wpada na moje konto. Polecam.

Link do strony akcji z bonusem 741 zł: KLIKNIJ TUTAJ

A gdzie ulokować swoje oszczędności?

Pora przejść do promocji, które polecam wszystkim szukającym sposobu na bezpieczne ulokowanie swoich oszczędności. Nie będzie tutaj żadnych fajerwerków, bo oferty banków nie rozpieszczają. Generalnie można wybierać (lub zdecydować się na oba) między produktami Idea Banku i BGŻ Optimy. Mam na myśli oczywiście lokaty.

Zacznijmy od Lokaty Happy Idea Banku na 4%. Jest Wam dobrze znana, bo swego czasu cieszyła się Waszą popularnością przy okazji akcji z premią. Tym razem żadnego bonusu nie ma, ale to i tak całkiem ciekawa oferta.

Oto szczegóły dotyczące lokaty Happy:

 • Zawierana jest na 3 miesiące
 • Nominalne oprocentowanie w skali rocznej wynosi 4% brutto, a zatem 3,24% netto po odliczeniu podatku Belki. W ciągu kwartału realnie zyskujemy więc 0,8%.
 • Minimalna kwota wpłaty to 1000 złotych, a maksymalna 10000 złotych
 • Lokata jest przeznaczona tylko dla nowych klientów
 • Można założyć tylko 1 lokatę
 • Nie ma konieczności zakładania konta w Idea Banku

To obecnie najwyżej oprocentowana lokata kwartalna na rynku, której atutem jest brak konieczności wiązania się z bankiem ROR-em. Minusy? Niestety, niska maksymalna kwota wpłaty, co realnie pozwala nam zarobić około 80 złotych. Chyba, że lokatę założy też partnerka/partner i inni członkowie rodziny. Wówczas zyski będą większe (o ile mamy kapitał).

No cóż, generalnie lokaty są teraz bardzo nisko oprocentowane. Ja jednak mam Lokatę Happy i regularnie ją przedłużam (dzieje się to automatycznie), bo lubię lokować pieniądze w bezpiecznych produktach, które przynoszą jakiś tam zysk.

Alternatywą dla Lokaty Happy jest także dobrze Wam znana Lokata Bezkarna banku BGŻ Optima. Oprocentowanie w wysokości 3,2% nie wyrywa z kapci, ale ten produkt ma kilka istotnych atutów:

 • Maksymalna kwota wpłaty wynosi aż 100.000 złotych, co pozwala uzyskać znacznie większy zysk niż w przypadku Lokaty Happy (minimalna kwota wpłaty to 1000 złotych);
 • Realne roczne oprocentowanie wynosi 2,59%, czyli 0,65% w skali kwartału (lokata jest zawierana na 3 miesiące);
 • Lokata nie odnawia się automatycznie – po 3 miesiącach kapitał wraz z odsetkami ląduje na koncie oszczędnościowym w BGŻ Optima;
 • Lokatę można zerwać w dowolnym momencie bez utraty wypracowanych odsetek

Teraz kruczek, który z mojego punktu widzenia nie jest szczególnie uciążliwy. Lokatę Bezkarną można założyć tylko na etapie składania dyspozycji o uruchomienie Indywidualnego Konta Oszczędnościowego BGŻ Optima. Założenie i prowadzenie rachunku jest zupełnie darmowe, podobnie jak przelewy z niego na inne konto. Kusi też całkiem niezłe oprocentowanie.

Do 14 lipca tego roku oprocentowanie środków do kwoty 150.000 złotych wynosi 2,6% w skali rocznej. Jeśli przelejemy więcej pieniędzy, to nadwyżka będzie oprocentowana w skali 1,8%.

Oferta BGŻ Optimy jest więc fajnym wyborem dla osób, które chcą lokować oszczędności w kilku miejscach i w ten sposób dywersyfikować zyski. Tak, z tego produktu też korzystam i sobie chwalę. Zwłaszcza, że BGŻ Optima ma w zwyczaju częste organizowanie różnych promocji (np. okresowe podnoszenie oprocentowania konta oszczędnościowego). „Bezkarność” oferty pozwala też w dowolnym momencie wycofać środki z lokaty, jeśli akurat trafi się jakaś lepsza promocja w innym banku.

Poleciłem Wam obie lokaty, ponieważ nie wymagają one zakładania normalnego ROR-u i oferują całkiem sensowne oprocentowanie. Nie spektakularne, ale nadal pozwalające uchronić oszczędności przed wpływem inflacji i jeszcze trochę na nich zarobić. Zainteresowanych odsyłam do artykułu w którym pisałem, że 3% na lokacie może dać więcej niż 7% i gdzie szczegółowo wyjaśniłem to zagadnienie.

Dotarliśmy do końca mojego zestawienia. Mam nadzieję, że polecone przez mnie produkty Was zainteresują i uda Wam się zarobić trochę pieniędzy. Powodzenia!

1 komentarzy

 1. Niby nie ma obowiązku zakładania firmowego konta, ale z kolei dużo banków ma w swoich regulaminach zapis że konto osobiste „służy do dokonywaniu rozliczeń, ale z wyłączeniem tych, które dotyczą prowadzonej działalności gospodarczej”. Także jak zwykle trzeba dokładnie czytać regulaminy usług i produktów z których korzystamy..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Obowiązuje regulamin komentarzy. Wymagane pola są oznaczone *