Banki kuszą przed końcem roku! Prześwietlam dwie promocje na lokatę i konto 4% z bonusami 55 i 100 zł

Fot. C by ZF

Wiele działających w naszym kraju banków najwyraźniej próbuje bawić się w Świętego Mikołaja, czego dowodem jest prawdziwy wysyp promocji w ostatnich tygodniach. Nie wszystkie z nich są – moim zdaniem – godne uwagi, dlatego czekałem na prawdziwą perełkę, którą będę mógł Wam z czystym sumieniem polecić. Trafiły się od razu dwie, od konkurencyjnych banków. Żeby zbytnio Was nie angażować prześwietlę obie promocje w jednym wpisie. Do zgarnięcia mamy 55 i 100 zł, a przy okazji możemy zarobić na całkiem nieźle oprocentowanej lokacie i koncie bankowym.

5 edycja Comperia Bonus

Comperia Bonus to znana Wam akcja promocyjna, która właśnie ma swoją piątą edycję. Warunki z tego powodu nie są może szczególnie rewelacyjne, ale jednak zwróciły moją uwagę. Tym razem Comperia swoją promocję zorganizowała z Alior Bankiem. Jeśli weźmiemy w niej udział, to na start otrzymamy 55 złotych, a w dodatku możemy cieszyć się całkiem fajnym kontem i lokatą oprocentowaną na 4%.

Kluczowe warunki promocji:

 • w akcji mogą wziąć udział wyłącznie nowi klienci Alior Banku, czyli tacy, którzy w okresie od 1 stycznia tego roku nie miały w tym banku żadnego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego (wliczając w to T-Mobile Usługi Bankowe oraz Meritum Bank, od niedawna własność Aliora );
 • z udziału w akcji wykluczone są osoby, które po 30 września tego roku złożyły jakikolwiek wniosek elektroniczny o konto w Aliorze – nie ważne, czy umowa została ostatecznie zawarta czy też nie;
 • aby wziąć udział w promocji trzeba się najpierw zarejestrować na stronie internetowej Comperii Bonus 5 – tutaj LINK;
 • na maila otrzymujemy link aktywujący dostęp do promocji. Klikamy w niego i wyrażamy zgodę na zwolnienie z tajemnicy bankowej w okresie obowiązywania promocji. Składamy wniosek o założenie Konta Internetowego w Alior Banku;
 • Po uruchomieniu konta musimy założyć 2-miesięczną lokatę na 4%.

Wszystko jest proste, a cała procedura jest bardzo charakterystyczna dla poprzednich edycji Comperii Bonus.

Ważne terminy:

 • Rejestracja na stronie promocji i przejście procesu aż do momentu złożenia wniosku o założenie konta – musi nastąpić do 9 grudnia do 14 grudnia;
 • Zawarcie umowy o prowadzenie Konta Internetowego oraz wydanie do niego karty – musi nastąpić do 31 grudnia;
 • Na wykonanie pierwszej płatności kartą na dowolną kwotę mamy czas do 31 grudnia;
 • Na założenie 2-miesięcznej lokaty na 4% na kwotę od 1000 do 10.000 złotych mamy 30 dni od daty otwarcia rachunku.

Kiedy dostaniemy premię?

Zgodnie z warunkami promocji premia w wysokości 55 złotych powinna trafić na nasze nowe konto w Alior Banku do 31 stycznia 2016 roku. Do 21 stycznia organizator musi nas o tym fakcie poinformować. Jeśli Comperia spóźni się z przelewem, to będzie to całkiem niezła informacja, bo wówczas otrzymamy dodatkowych 30 złotych rekompensaty (musimy jednak złożyć formalną reklamację).

A na deser konkurs

Tej edycji Comperii Bonus towarzyszy jeszcze konkurs z atrakcyjnymi nagrodami. Do wygrania są 4 Samsungi Galaxy S6 i 55 zegarków Sony SV2. W konkursie wezmą udział osoby, które odpowiedzą na pytania: Jak powinna wyglądać wyższa kultura bankowości. Odpowiedzi można wysyłać do 6 grudnia na adres mailowy [email protected].

A samo konto?

Jeśli chodzi o Konto Internetowe, które tym razem jest bohaterem Comperii Bonus, to rachunek ten prezentuje się naprawdę ciekawie, przynajmniej na tle coraz gorszych warunków obowiązujących w bankach. Póki co konto jest bezwarunkowo darmowe, ale od 1 stycznia 2016 roku się to zmieni. Wówczas, aby nie płacić nic za użytkowanie karty, trzeba będzie dokonać nią płatności na kwotę przynajmniej 100 złotych miesięcznie – w przeciwnym razie bank naliczy nam 4 złote.

Ranking najlepszych: Lipiec 2024

Najlepsze lokaty, konta i oferty - lipiec 2024

Uwaga!
Jeśli zakładacie konto w ramach Comperii Bonus, to absolutny brak opłat za prowadzenie rachunku przysługuje Wam do 1 marca 2016 roku.
Jeśli chodzi o bankomaty, to darmowe są tylko te należące do sieci Euronet, Planet Cash i oczywiście Alioru. Za wypłaty z obcych maszyn będziemy musieli zapłacić 3 złote.

KLIKNIJ TUTAJ, aby wziąć udział w promocji i zgarnąć 55 zł z Alior Bankiem

4% + 55zł

Konto Godne Polecenia + premia + 4%

Druga ciekawa promocja, jaką chcę Wam przybliżyć, to wspólna akcja Banku Zachodniego WBK i Agory. Tutaj do zgarnięcia jest aż 100 złotych za samo założenie Konta Godnego Polecenia. Brzmi świetnie, ale jakie są warunki?

 • W promocji może wziąć udział tylko osoba, która przed 31 sierpnia 2015 roku nie miała konta w BZ WBK;
 • Premię dostaniemy wyłącznie wtedy, gdy do 23 listopada 2015 27 listopada 2015 roku zarejestrujemy się na stronie promocji pod TYM linkiem. Podajemy tam swój adres e-mail, na który przyjdzie link aktywacyjny. Klikamy, wyrażamy zgodę na zwolnienie banku z tajemnicy bankowej i składamy wniosek o otwarcie Konta Godnego Polecenia wraz z kartą debetową.

Standardowo najwygodniejszym i najszybszym potwierdzeniem, że zawieramy umowę na prowadzenie rachunku, jest przelew z innego banku na swoje nowe konto. Pamiętajcie jednak, że dane, którym posługujecie się w ramach starego rachunku muszą być dokładnie takie same, jak te złożone we wniosku o otwarcie Konta Godnego Polecenia. W przeciwnym razie wniosek nie przejdzie i zostanie nam opcja z kurierem.

Kiedy premia wpadnie na konto?

Po zarejestrowaniu na stronie promocji mamy czas do 31 grudnia na podpisanie umowy o prowadzenie rachunku w BZ WBK. Do tego samego dnia musimy wykonać płatności bezgotówkowych wydaną do konta kartą na kwotę minimum 100 złotych. Bank zalicza płatności internetowe i stacjonarne.

Jeśli spełnimy wszystkie te warunki, to do 31 stycznia 2016 roku otrzymamy maila z informacją o przyznaniu nam premii w wysokości 100 złotych. Do 14 lutego musimy uzupełnić swoje dane na stronie promocji, a do 29 lutego pieniądze trafią na nasze konto.

Znajdź najlepsze oprocentowanie:


Niezła opcja na zarabianie

Konto Godne Polecenia jest – w mojej ocenie – obecnie jednym z ciekawszych rachunków na rynku. Kusi przede wszystkim bardzo sensowne oprocentowanie środków na koncie – bank gwarantuje aż 4%, ale tylko do kwoty 4000 złotych. Prowadzenie rachunku jest całkowicie darmowe, włącznie z kartą debetową i wypłatami ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Promocyjne warunki prowadzenia konta będą obowiązywać do czerwca 2017 roku, jest to więc naprawdę dobra okazja, aby bez żadnych zobowiązań ulokować swoje środki na darmowym rachunku z sensownym oprocentowaniem, a przy okazji zgarnąć 100 złotych premii.

KLIKNIJ TUTAJ, aby wziąć udział w promocji i zgarnąć 100 zł zł z BZ WBK

Konto Godne Polecenia + 100 zł

Co sądzicie o obu promocjach? Wydają się Wam – podobnie jak mnie – atrakcyjne? Która opcja bardziej do Was przemawia – z lokatą i 55-złotowym bonusem, czy kontem na 4% i aż stówką premii? Czekam na Wasze komentarze!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Obowiązuje regulamin komentarzy. Wymagane pola są oznaczone *