Wraca promocja Toyota Banku! 140 zł premii + dwie lokaty i konto

Fot.

Niskie stopy procentowe mają swoje dobre i złe strony, ale oszczędzającym niestety dość mocno dają się we znaki. Regularnie przeglądam oferty banków i od kilku miesięcy nie mogłem znaleźć nic, co z czystym sumieniem mógłbym Wam polecić. Do czasu. Zainteresowała mnie kolejna już edycja promocji Toyota Banku, w której zakładamy dwie całkiem sensowne lokaty, a do zagarnięcia mamy bonus w wysokości 140 zł. Brzmi kusząco. A jak wszystko wygląda w praktyce? Zapraszam do mojej analizy.

Uwaga: Promocja z bonusem została zakończona 18.08.2015 r.

Ciekawa oferta na oszczędnościowej pustyni

Bądźmy szczerzy – w obecnej sytuacji (bardzo niskie oprocentowanie lokat) taka forma oszczędzania, szczególnie przy niskim wkładzie, nie jest szczególnie opłacalna. Mrozimy pieniądze, które pracują w minimalnym stopniu. Dlatego banki co jakiś czas ogłaszają ciekawe promocje i dokładają atrakcyjne bonusy dla osób zakładających lokaty. Nie ma jednak nic za darmo. Skończyły się czasy (a przynajmniej zostały zawieszone), gdy wystarczyło złożyć wniosek, wpłacić minimalną kwotę i odebrać dodatkową kasę. Teraz banki stawiają więcej warunków.

Dobrym przykładem jest tu opisywana przeze mnie oferta Toyota Banku. Wspomniane w tytule i wstępie 140 złotych owszem, otrzymamy, ale tylko wówczas, gdy spełnimy kilka sztywnych wymogów. Dla wygody i czytelności wymieniam je w podpunktach:

  • W promocji może wziąć udział tylko osoba, która nie posiadała jednego z wymienionych produktów Toyota Banku: Konta Jedynego i/lub Planu Depozytowego na 80 dni i/lub Depozytu Plus na 6 miesięcy. Posiadacze innego konta mogą bez przeszkód zakładać lokaty z premią;
  • Lokaty zakładane są wyłącznie z rachunkiem – chodzi o Konto Jedyne. Zauważcie, że jest ono płatne (kosztuje 2,49 miesięcznie), ale tego wydatku można łatwo uniknąć, jeśli w każdym miesiącu dokonamy operacji bezgotówkowych wydaną do konta kartą na kwotę minimum 400 złotych.
  • Bank określa minimalny wkład – w praktyce musimy więc posiadać minimum 8 tysięcy złotych oszczędności. Plan Depozytowy na 80 dni wymaga wpłaty przynajmniej 3 tysięcy złotych, a Depozyt Plus minimum 5 tysięcy.

W tym miejscu na pewno zastanawiacie się, czy nie opłaci się po prostu założyć konto wraz z lokatami, zgarnąć premię i zamknąć rachunek? Owszem, opłaci, nawet w sytuacji, gdy nie będziecie korzystać z karty i bank pobierze od Was opłatę za prowadzenie rachunku. Wszystko wynika bowiem z warunków otrzymania premii, o których przeczytacie poniżej.

Co trzeba zrobić, aby otrzymać premię?

Jeśli możecie spełnić podane wyżej warunki, kolejnym krokiem jest zarejestrowanie się na stronie promocji: [LINK]

Pamiętajcie, że macie na to czas tylko do 18 sierpnia. Podajecie swoje dane i potwierdzacie kliknięciem w link. Po kilku minutach powinniście otrzymać e-mail z informacją, że zostaliście zarejestrowani.

Ważne! Radzę sprawdzić SPAM i zakładki z ofertami, bo mail może trafić właśnie tam.

Po ponownym zalogowaniu się na stronie promocji składacie wniosek o otwarcie Konta Jedynego – służy do tego specjalny link. Procedura jest bardzo prosta. Bank skontaktuje się z Wami w ciągu 48 godzin, aby potwierdzić dane i umówić wizytę kuriera z dokumentami. Od momentu, gdy konto zostanie już uruchomione, mamy 14 dni na założenie lokaty Plan Depozytowy na 80 dni (oprocentowanie stałe 3% w skali roku) – wpłacamy od 3 do 7 tysięcy złotych, a wszystko załatwiamy z poziomu systemu bankowości elektronicznej.

Ranking najlepszych: Styczeń 2023

Najlepsze lokaty, konta i oferty - styczeń 2023

Pamiętajcie, że możecie założyć maksymalnie 7 lokat na łączną kwotę 49.000 złotych, ale premię otrzymacie tylko raz.

Kolejny krok należy wykonać w ciągu 30 dni od dnia założenia pierwszej lokaty Plan Depozytowy na 80 dni. Wówczas uruchamiamy kolejną lokatę, tym razem Depozyt Plus na 6 miesięcy (oprocentowanie 2,6 % w skali roku) – kwota minimalna to 5 tysięcy złotych, a maksymalna 50 tysięcy złotych.

Aby uzyskać premię, bank wymaga od nas, byśmy:

  • Utrzymali środki na lokacie Plan Depozytowy na 80 dni przez cały okres jej obowiązywania.
  • Utrzymali środki na lokacie Depozyt Plus przez minimum 4 miesiące.

Jeśli spełnicie wszystkie podane warunki, Toyota Bank do 18.02.2016 skontaktuje się z Wami mailowo i potwierdzi, że premia zostanie Wam wypłacona. Wówczas ponownie logujemy się na stronie promocji i podajemy swoje dane, przede wszystkim numer wciąż aktywnego (to bardzo ważne) Konta Jedynego w Toyota Banku. Pieniądze wpłyną na Konto Jedyne do 04.03.2016 r.

» KLIKNIJ TUTAJ « aby skorzystać z promocji i odebrać bonus 140 zł

Co po wypłacie premii?

Gdy już otrzymacie pieniądze możecie zamknąć konto, o ile oczywiście nie jest Wam ono do niczego potrzebne lub nie jesteście z niego zadowoleni. Swoje już zarobiliście. Lekko licząc (przy założeniu, że wpłaciliście na obie lokaty kwoty minimalne) będzie to nieco poniżej 200 złotych:

  • Około 50 zł odsetek z obu lokat (już po odjęciu podatku)
  • 140 zł premii od banku

Zysk z odsetek nie jest imponujący, ale pamiętajmy o trwającej posusze na rynku lokat. Bez wątpienia jedynym wabikiem jest tu zatem premia, która robi wrażenie i wraz z odsetkami pozwala nam osiągnąć realne oprocentowanie lokat na poziomie ponad 6% w skali roku. To już brzmi całkiem sensownie.

Znajdź najlepsze oprocentowanie:


Poniżej moje wyliczenia dla wersji minimum (wpłacamy tylko kwoty minimalne i zrywamy lokaty najwcześniej jak się da, aby otrzymać premie:
Kalkulacja zysku - Minimum

Oraz wyliczenie dla wersji maksymalnej (otwieramy maksymalną ilość lokat, na maksymalne kwoty i maksymalny czas):
Kalkulacja zysku - Maksimum

Oczywiście zysk będzie mniejszy, jeśli nie będziecie korzystać z karty wydanej do konta i bank co miesiąc pobierze od Was 2,49 zł za prowadzenie rachunku. Jednak nawet wówczas w kieszeni zostanie nam około 180 złotych w wersji minimalnej.

» KLIKNIJ TUTAJ « aby skorzystać z promocji i odebrać bonus 140 zł

Co sądzicie o promocji Toyota Banku? Spora premia przekona Was do założenia lokat i konta? Może 140 złotych nie jest dla Was dostatecznym wabikiem i macie lepsze pomysły inwestycyjne? Tradycyjnie czekam na Wasze komentarze!

1 komentarz

  1. Promocja ta jest kusząca jednak wadą jest konieczność zakładania konta. O ile konto bardzo łatwo jest założyć to o wiele trudniej jest z niego zrezygnować. Jeśli i tak zamierzalismy założyć sobie konto to lokata z premią będzie bardzo dużym bonusem. Jeśli jednak tego nie planowaliśmy to propnowałbym się bardzo dobrze nad tym zastanowić.
    Z drugiej strony realne oprocentowanie 6% nie jest takie niskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *