Toyota Bank zwraca kasę za paliwo. Sprawdzam ciekawą ofertę z 8% zwrotu

Fot. C by Toyota Bank

Paliwo jest drogie i nie ma co z tym dyskutować. Dlatego całkiem niedawno podpowiadałem Wam, jak można nieco zaoszczędzić podczas codziennej jazdy samochodem. Teraz kolejny trik, ale ściśle związany z promocją banku. Toyota Bank od jakiegoś czasu kusi nas swoją ofertą cashbacku za paliwo. Trzeba oczywiście płacić toyotową kartą i spełnić kilka warunków. Czy są skomplikowane i podszyte kruczkami? Przekonajmy się, na jakich warunkach Toyota Bank zwraca kasę za paliwo.

Konto Jedyne Toyota Banku – ciekawa oferta dla kierowców

Oferta Toyota Banku wyróżnia się na rynku tym, że przynajmniej w teorii daje nam realne oszczędności. A my przecież lubimy mieć przekonanie, że dostajemy coś za darmo. Aż tak różowo nie jest, o czym za chwilę. Generalnie oferta paliwowego cashbacku jest skierowana do osób, które założą ROR w banku. Konto Jedyne prezentuje się dość przeciętnie – nie daje ani szczególnych możliwości, ale nie przytłacza też absurdalnymi opłatami. Sprawdźmy podstawowe warunki:

 • konto jest darmowe – nie płacimy nic za jego prowadzenie
 • bank funkcjonuje wirtualnie – konto zakładamy przez Internet
 • bank nie pobiera opłaty za wydanie karty
 • użytkowanie karty jest płatne (!) – koszt wynosi 2,49 brutto miesięcznie, ale możemy go uniknąć wykonując miesięcznie kilka operacji bezgotówkowych na kwotę minimum 400 złotych
 • przelewy internetowe są bezpłatne
 • 3 wypłaty miesięcznie w dowolnym bankomacie są darmowe – kolejne kosztują 4,50

Z oczywistych względów nie podoba mi się ostatni punkt tej oferty, bo opłaty za kartę możemy jednak dość łatwo uniknąć. Kwestię tych nieszczęsnych bankomatów zrzucam jednak na karb złotej zasady biznesu: „Nie ma darmowych obiadów” i skoro bank kusi korzystnym cashbackiem, to musi to sobie jakoś odbić.

Wracając do samej oferty. Toyota Bank zwraca kasę za paliwo tylko po spełnieniu kilku warunków. Nie wszystkie z nich mi się podobają, dlatego przedstawię sprawę bez upiększania i tłumaczenia polityki banku. Same fakty – specjalnie dla Was.

8% zwrotu za paliwo w Toyota Banku – gdzie jest kruczek?

Oczywiście bank nie będzie Wam pieniędzy zwracał w nieskończoność. Oferta musiała zostać ograniczona. Kierowcy korzystający z karty Toyota Banku mogą otrzymać maksymalnie 50 złotych miesięcznie. To i tak niezła sumka, którą łatwo przeliczymy na około 9 litrów paliwa gratis. Fajnie. A co trzeba zrobić? No cóż – wszystkie warunki wymieniam w punktach:

 • aby otrzymać maksymalną kwotę zwrotu musimy zatankować paliwo o wartości 600 złotych. Dla jednych to dużo, dla innych żaden problem. Kwestia indywidualna.
 • Samo płacenie za paliwo nie wystarczy – bank wymaga, aby na każdą transakcję „paliwową” przypadały 3 inne. Oznacza to, że jeśli na stacji zapłaciliśmy za paliwo i chcemy otrzymać zwrot kasy, musimy na poczet tej jednej transakcji zrobić inne, niepaliwowe zakupy w innych sklepach. Suma tych wartości nie może być niższa niż 39 złotych.
 • Bank zwraca pieniądze za paliwo do 15 dnia miesiąca następującego po miesiącu przeprowadzenia transakcji

Zwróćcie uwagę na punkt drugi. Warunek dość zawiły i budzący jednak sporo wątpliwości. Nie potrafię pozbyć się wrażenia, że bank kusząc nas zwrotem kasy w rzeczywistości zmusza nas do wydawania pieniędzy i silniejszego wiązania się z jego ofertą. Odpada zatem zakładanie Konta Jedynego tylko dla potrzeb płacenia na stacjach. Jakby nie liczyć, aby otrzymać 50 złotych zwrotu musimy:

 • wydać 600 złotych na paliwo
 • jeśli te pieniądze wydajemy w systemie 3×200 złotych, musimy dodatkowo wykonać 9 transakcji w innych punktach na sumę minimum 351 złotych

Patrząc na to obiektywnie, dla zyskania 50 złotych trzeba wcześniej wydać blisko 1000. Kontrowersyjne. Ktoś powie, że przecież i tak robimy „normalne” zakupy przy użyciu karty. Oczywiście, ale jednak chcąc skorzystać z promocji Toyota Banku przyjmujemy na siebie zobowiązanie i musimy go pilnować. Jeśli z różnych powodów tych pozostałych transakcji nie przeprowadzimy, kasa nam przepadnie.

Dla porządku dodajmy, że w ramach promocji kierowcy zakładający Konto Jedyne mogą skorzystać z oferty bardzo atrakcyjnych ubezpieczeń komunikacyjnych. Od banku dostajemy usługi Moto Assistance i Travel Assistance. W ramach pierwszego mamy prawo do:

Ranking najlepszych: Sierpień 2021

Najlepsze lokaty, konta i oferty - sierpień 2021

 • dwóch w roku napraw samochodu na miejscu
 • dwóch w roku dostaw paliwa do pustego baku
 • dwóch w roku holowań
 • raz w roku dostaniemy samochód zastępczy na 3 dni
 • raz w roku skorzystamy z zakwaterowania dla siebie i rodziny w przypadku awarii

Powyższe usługi obowiązują jednak tylko w sytuacji, gdy samochód zepsuje nam się w odległości dalszej niż 50 kilometrów od domu. Travel Assistance to z kolei ubezpieczenie podróżne pokrywające koszty leczenia i transportu publicznego do skromnej kwoty 25-50 tysięcy złotych.

Jeśli spodobała się Wam oferta Toyota Banku, pospieszcie się z jej wykorzystaniem. Bank zwraca kasę za paliwo tylko do końca tego roku. W każdym przypadku zachęcam Was też do skomentowania mojego artykułu.

Znajdź najlepsze oprocentowanie:


5 komentarzy

 1. Wiesiek

  Dużo jeżdżę, więc dla mnie oferta jak najbardziej spoko.
  Konto założyłem i powoli przenoszę się z obecnego banku do Toyoty – tym bardziej, że zachęcają na start loterią w której można wygrać samochód tej marki :)

 2. Marzena

  Konto jest bardzo opłacalne. Mam firmę i każdy z moich pracowników musiał sobie założyć konto firmowe i tankować paliwo płacąc kartą z toyoty. Przy dużej firmie to znaczne oszczędności.

 3. Marcin

  Czy ktoś zna może jakieś szczegóły odnośnie kolejnej edycji cashbacku za paliwo, która rusza od nowego roku? Dzisiaj taka informacja pojawiła mi się po zalogowaniu w banku i zastanawiam się czy ujawnili coś więcej – w styczniu miałem zamiar likwidować konto, a tak to chyba się wstrzymam :)

 4. Marcin

  tyle to wiem, interesują mnie szczegóły, tzn jaka maksymalna kwota zwrotu miesięcznie, czy warunki nie będą przypadkiem jeszcze bardziej rygorystyczne typu obowiązkowe wpływy na rachunek, itp :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *