Oferta na 5+: lokata na 5%, premia 60 zł i szansa na iPhone 6 od Meritum Banku

Fot. © ewakubiak - Fotolia.com

Szaleją nam banki, szaleją! Jest bardzo szybka odpowiedź na ostatnią promocję Idea Banku i jego lokatę na 5% z bonusem 50 złotych. Tym razem do gry wchodzi Meritum Bank, który proponuje nam równie dobrze oprocentowaną lokatę i każdemu, kto ją założy, gwarantuje wypłatę 55 złotych oraz kolejnych 5 złotych za pobranie aplikacji mobilnej! Warunki zgarnięcia dodatkowej kasy są proste do spełnienia, dlatego nie pozostaje mi nic innego, jak opisać dla Was tę promocję i tradycyjnie sprawdzić, czy to się opłaca. Zapraszam!

Uwaga: Promocja z bonusem została zakończona 22.10.2014 r.

Bezpieczny produkt, niezłe oprocentowanie i premia

Meritum Bank przygotował swoją promocję wspólnie z porównywarką finansową Comperia (w ramach akcji ComperiaBonus). Firma znana jest z tego, że co jakiś czas „rzuca na rynek” ciekawe produkty i daje nam dodatkowo zarobić np. na lokatach. Niedawno podobnie było ze słynną już Lokatą Bezkarną BGŻ Optimy. Tym razem mamy niższy bonus, ale za to wyższe oprocentowanie. Jasne, 5% jest najlepszą ofertą na rynku, ale przy 2 miesięcznym okresie lokaty wciąż nie zachwyca, choć musimy pamiętać o rekordowo niskich stopach procentowych, deflacji i ogólnie bardzo słabej ofercie bezpiecznych produktów bankowych. Choćby z tych powodów na lokatę Meritum Banku naprawdę warto zwrócić uwagę.

Zasady są proste:

 • Lokatę zakładamy na 2 miesiące.
 • Oprocentowanie wynosi 5% w skali roku.
 • Wysokość lokaty to od 1000 zł do 10000 zł

Warunki są więc bardzo podobne do tych, jakie stawia nam Idea Bank w przypadku lokaty Happy. Różnica polega na tym, że 5% mamy tylko przez dwa miesiące. To, w połączeniu z dość niskim maksymalnym wkładem, niestety nie przełoży się na spektakularne zyski z samej lokaty. Dla przykładu:

Jeśli wpłacimy maksymalną kwotę (10 000 złotych), to po skończeniu trwania lokaty zarobimy na odsetkach około 83 złote brutto (trzeba jeszcze zapłacić podatek Belki). Niewiele, prawda?

Jeśli ktoś marzy o szybkim wzbogaceniu się na lokacie, to obecnie nie ma na to wielkich szans. Te najlepiej oprocentowane produkty (jak właśnie lokata Meritum Banku) są po prostu obostrzone maksymalnym wkładem i zawierane na krótki okres. Magnesem musi być więc coś innego. Bonus.

Jak zdobyć bonus za założenie lokaty Meritum Banku?

Zacznijmy od warunków. Jeśli w okresie trwania promocji od 24 września do 31 października założycie lokatę korzystając z tej strony, otrzymacie gwarantowanych 60 złotych. Pieniądze zostaną Wam przelane do 24 grudnia na Wasz rachunek bankowy. No właśnie, który rachunek? Tu – dla wielu z Was – może objawić się pewien kruczek.

Założenie lokaty wiąże się z uruchomieniem Prostego Konta Osobistego w Meritum Banku. Samo konto recenzowałem już dla was jakiś czas temu i od tego czasu jestem jego szczęśliwym posiadaczem. Przypomnijmy zatem warunki konta w Meritum:

Ranking najlepszych: Czerwiec 2024

Najlepsze lokaty, konta i oferty - czerwiec 2024

 • konto jest całkowicie darmowe
 • nie płacimy nic za prowadzenie, wydanie i obsługę karty
 • wszystkie przelewy krajowe są darmowe (zagraniczne kosztują 10 złotych)
 • wypłaty we wszystkich bankomatach w Polsce za 0 złotych
 • na start dostajecie debet do wysokości 60 000 złotych

Konieczność założenia konta jest oczywiście pewnym minusem oferty, ale jeśli i tak planowaliście znalezienie korzystnego rachunku osobistego, to macie nad czym myśleć. Proste Konto Osobiste oferuje obecnie jedne z najlepszych warunków na rynku. Zwłaszcza, że założymy je w dosłownie kilkanaście minut bez wizyty kuriera. Sam posiadam takowe konto od jakiegoś czasu i jestem z niego zadowolony.

Wracając do bonusu. Jak pisałem, wynosi on 55+5 złotych. Zyskacie te dodatkowe 5 złotych pod warunkiem, że pobierzecie specjalną aplikację Meritum Bank Mobilny i do 3 grudnia wykonacie za jej pośrednictwem jakikolwiek przelew wewnętrzny lub wychodzący. Lokatę zakładamy w prosty sposób korzystając z linka. Wszystkie formalności załatwiamy w Internecie bez wychodzenia z domu.

Poniżej znajdziecie krótki film instruktażowy, tłumaczący krok po kroku zasady lokaty i otrzymania bonusu:

Równolegle do promocji z bonusem prowadzony jest konkurs dla nowych klientów Meritum Banku. Każdy, kto założy konto i lokatę za pośrednictwem tej strony ma szansę wygrać jeden z pięciu iPhone’ów 6.

KLIKNIJ TUTAJ, aby założyć lokatę z gwarantowanym bonusem 55+5 zł!

Lokata Meritum Banku z bonusem to 127,50 zł ZYSKU

Prawda jest taka, że bez bonusa w postaci 55 złotych (lub 60 złotych za aplikacją), nie byłoby czego opisywać. Trudno bowiem zmusić się do zamrożenia 10 000 złotych (a tym bardziej 1000) tylko po to, aby zyskać realnie około 67 złotych netto (po odjęciu podatku Belki dla kwoty 10 000 złotych). Jeśli jednak dodamy do tego nasz bonus, rzeczywisty zarobek wzrośnie do około 122-127 złotych. A to już kwota, która przyda się w każdym domowym budżecie.

W przypadku najniższego wkładu nie ma o czym mówić – liczy się sam bonus. Policzmy więc ile zarobimy na całej operacji.

Znajdź najlepsze oprocentowanie:


Kapitał lokaty: 1000 zł
Odsetki brutto: 8,33 zł
Podatek „Belki”: 1,58 zł

Kwota odsetek + BONUS: 66,75 zł
Efektywne oprocentowanie: 40,05%

Czyli w przypadku zainwestowania minimalnej kwoty, po 2 miesiącach trwania lokaty i po odebraniu bonusu otrzymujemy 66,75 zł zysku!

Kapitał lokaty: 10000 zł
Odsetki brutto: 83,33 zł
Podatek „Belki”: 15,83 zł

Kwota odsetek + BONUS: 127,50 zł
Efektywne oprocentowanie: 7,65%

W przypadku zainwestowania maksymalnej kwoty, po 2 miesiącach trwania lokaty i po odebraniu bonusu otrzymujemy 127,50 zł zysku!

KLIKNIJ TUTAJ, aby założyć lokatę z gwarantowanym bonusem 55+5 zł!

Tradycyjnie przypomnę Wam też o sposobie na ominięcie rygoru maksymalnej wpłaty. Korzystając z pomocy rodziny i przyjaciół (ale tylko najbardziej zaufanych), możecie założyć kilka lokat i w ten sposób zarobić zdecydowanie więcej. Zasada jest bowiem prosta: jeden klient – jedna lokata. Jeden adres e-mail – jeden bonus. No cóż, nie ma darmowych obiadów.

W ramach podsumowania parametry oferty z regulaminu:

 • Lokata oprocentowana jest na 5% w skali roku i trwa 2 miesiące
 • Na lokatę można wpłacić od 1000 zł do 10 000 zł
 • Oferta przeznaczona jest wyłącznie dla nowych klientów Meritum Banku
 • Wraz z lokatą zakładane jest Proste Konto Osobiste w Meritum Banku. Konto jest bezpłatne (0 zł za otwarcie i prowadzenie, 0 zł za kartę, 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w polsce i darmowe przelewy krajowe). Recenzja konta tu. Na to konto wypłacona zostanie premia.
 • Musisz do dnia 3 grudnia 2014 r. utrzymać na lokacie lub koncie bankowym kwotę co najmniej 1000 zł. Wtedy Comperia wypłaci Ci jednorazowo 55 zł premii do 24 grudnia 2014.
 • Jeśli ściągniesz na swój telefon/smartfon aplikację mobilną Meritum Banku i wykonasz za jej pośrednictwem przynajmniej jeden jakikolwiek przelew (do 30.11.2014), to Twoja premia zostanie zwiększona o 5 zł i otrzymasz premię w łącznej wysokości 60 zł.
 • Oferta ważna jest do 31 października 2014, ale jest limitowana i bank może zakończyć ją wcześniej. Warto więc się pospieszyć z otwarciem lokaty!
 • Na jeden adres e-mail można założyć tylko jedną lokatę. W przypadku gdy chcecie założyć kilka lokat (np. dla rodziny) trzeba to robić z osobnych adresów e-mail.
 • Lokatę można założyć całkowicie przez internet dzięki zasileniu jej przelewem z innego banku.
 • Dodatkowo każda osoba która założy lokatę w ramach promocji, ma szansę na wygranie jednej z pięciu nagród jaką jest nowy iPhone 6

KLIKNIJ TUTAJ, aby założyć lokatę z gwarantowanym bonusem 55+5 zł!

Sam niestety tym razem z promocji nie skorzystam, bo konto w Meritum Banku już posiadam (i sobie chwalę!), ale na pewno będę do tego zachęcał moich znajomych.
Podoba się Wam promocja Meritum Banku i Comperii? Co sądzicie o bonusach, którymi banki kuszą nas do założenia lokaty? Zapraszam do dyskusji!

16 komentarzy

  • Konto jest zupełnie darmowe i nie ma wymogu utrzymywania konta po zakończeniu promocji i wypłacie bonusu.
   Warto je założyć (piszę to, bo sam je posiadam) a jak nie przypadnie Ci do gustu i nie będziesz chciał go później używać, możesz je oczywiście ze żadnych konsekwencji zamknąć.

 1. Rafał

  Może ktoś z Was będzie wiedział – żona podała adres e-mail, podała numer telefonu i oczywiście imię i nazwisko (po przejściu na stronę z linka w artykule). Dostała sms, że na adres e-mail został wysłany mail aktywacyjny. Niestety, do dziś (już 24 godziny) nic nie dostała, a mail na pewno był podany prawidłowo, bo od razu przyszedł newsletter Comperii z info o tej promocji. Nie wiem, burzyć się już, czy to tyle faktycznie trwa?

  • Najpierw najlepiej sprawdzić w folderze „Spam” (często takie maile tam trafiają). Jeśli tam mail aktywacyjny się nie znajdzie to najlepiej napisać maila do Comperii z prośbą o ręczną aktywację konta.

 2. Rafał

  Ok, dzięki. W spamie niestety nic nie ma (była tylko reklama tej promocji). Próbowaliśmy raz jeszcze wysłać wniosek, ale odbiło z powodu użycia już raz tego adresu e-mail. No trudno, piszę do Comperii.

 3. Maciej

  A ja założyłem konto osobiste, aktywowałem (przelałem 1zł) i dalej… nic =/

  Gdzie mogę zalogować się do swojego konta? Ponadto pobrałem aplikację i przy próbie logowania (podaje login i hasło) i również nie mogę się zalogować – pomożecie? :)

  Pozdrawiam
  Maciej

  • Po wykonaniu przelewu aktywacyjnego (na min.1 zł), powinieneś otrzymać dane do logowania mailem i SMSem.
   Na stronie http://meritumbank.pl masz zakładkę kontakt (gdzie możesz dopytać o szczegóły czy zgłosić, że np. nie dostałeś hasła do konta) – tam też jest logowanie do banku.

   • Rafał

    Informacja dla posiadaczy konta w mBanku. Nie będzie Wam łatwo rozstać się z tym bankiem, oj nie będzie.

    Żona po rejestracji w Comperii przeszła do procesu zakładania konta w Meritum on-line. Wypełniła wszystkie dane prawidłowo, zrobiła przelew na 1 złoty z konta w mBanku i… odmowa, niezgodność danych. Po telefonie na infolinię okazało się, że nie zgadza się adres zameldowania. Śledztwo doprowadziło do ciekawego, ale jakże groteskowego finału.

    Meldunek jest pod adresem ulica 49/60. Tak też podała żona we wniosku. Niestety, z wiadomych tylko sobie powodów, mBank na danych przelewu podaje, że żona jest zameldowana pod ulica 60 bl.49. W życiu się z czymś takim nie spotkałem. System Meritum oczywiście odczytuje ten adres jako 60/49, a nie 49/60. Oczywiście zmienimy to w serwisie mBanku i podamy nieprawdziwe dane, które jednak będą pasować do tych podanych we wniosku w Meritum. Do tego zmusza ludzi mBank.

    To tylko informacja dla tych, którym wraca przelew z Meritum i nie wiedzą, dlaczego. Sprawdźcie, czy Wasz bank nie wie lepiej, gdzie jesteście zameldowani :)

 4. Agata

  Zakładam lokatę, chcę zrobić przelew (ten 1 zł) i niestety nie ma mojego iPKO, więc nie jestem w stanie tego przelewu wykonać. Co w takiej sytuacji zrobić? Iść specjalnie do banku i zlecać przelew trochę mi nie pasuje…

  • Maciej

   Wybierasz tą druga opcję (nie pamiętam jak dokładnie się nazywała) i po zakończeniu procesu rejestracji dostajesz maila na podany wcześniej przez Ciebie adres e-mail z danymi do przelewu, a następnie przelewasz opłatę aktywacyjną ze strony internetowej swojego banku :)

   • Agata

    Dziękuję za odp :) Tak ostatecznie zrobiłam – a raczej chciałam zrobić, bo gdy wybrałam tę drugą opcję i zatwierdziłam, żeby zakończyć proces, wyskoczyła mi informacja, że coś tam jest niedostępne i mam spróbować później. Próbowałam kilka razy i to samo, więc ostatecznie anulowałam i chciałam powtórzyć proces, ale po ponownym kliknięciu w link dostałam info że konto założone i mogę się zalogować, czego oczywiście nie mogę zrobić, bo z racji nieprzesłania tej złotówki nie mam danych :) taka sytuacja :)

  • Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem będzie wykonanie zwykłego przelewu przez bankowość internetową (myślę, że jest taka opcja). Potrwa to chwilę dłużej (bo szybkie płatności księgowane są od razu), ale będzie OK. Ew. możesz zamówić dokumenty kurierem i w ten sposób otworzyć konto (Meritum deklaruje, że cała procedura nie powinna zająć więcej niż kilka dni).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Obowiązuje regulamin komentarzy. Wymagane pola są oznaczone *