Lokata Happy Idea Banku na 5% z premią 50 zł – prześwietlam promocję!

Fot. C by Idea Bank

Zacznę od przydługiego wstępu. Zabawię się z Wami w finansowego Davida Coperfielda. Pamiętacie jego telewizyjne pokazy? W takim razie uwaga: skierujcie swój wzrok na lewą część tej strony. Zobaczycie tam błękitny banner. Widzicie cyfrę 5? Przy niej znajduje się symbol procentu. Emocje rosną. Ale nie klikajcie. Najpierw przeczytajcie ten artykuł.

Nazwałem to zabawą, ale sprawa jest jak najbardziej poważna. Chodzi przecież o Wasze pieniądze. Te które macie, i które możecie zarobić. Lokata Happy Idea Banku z gwarantowaną premią w wysokości 50 złotych jest obecnie jednym z najciekawszych produktów inwestycyjnych na rynku. A ponieważ świeże bułki smakują najlepiej, szybko, specjalnie dla Was, przygotowałem rzetelną analizę opłacalności zakładania tej lokaty. Tradycyjnie bez namawiania, bez ukrytej reklamy, prosto z mostu i konkretnie. Zapraszam.

Uwaga: Promocja z bonusem została zakończona 05.10.2014 r. Cały czas można jeszcze zakładać lokaty Happy 5%, bez premii w tym miejscu.

Lokata Happy – jakie warunki, na co uważać?

Sama „czysta” Lokata Happy Idea Banku na 5% nie jest oczywiście żadną nowością – oferta trwa od kilku tygodni i w niedawnym zestawieniu najpopularniejszych 3-miesięcznych lokat września, zajęła zaszczytne 1 miejsce. Nie dziwię się – od wielu miesięcy trwa lokatowa posucha i wielu moich Czytelników zastanawiało się, czy taka forma depozytu się jeszcze opłaca. Sam nie tak dawno oceniałem to z mojego punktu widzenia. 5% brzmi nieźle, choć oczywiście Idea Bank stawia sporo warunków. Nie bardzo podoba mi się polityka istotnego ograniczenia wysokości wpłaty do zaledwie 10 000 złotych. Jeśli właśnie tyle pieniędzy powierzymy bankowi, zarobimy na lokacie nieco ponad 100 złotych. Minimalna kwota wpłaty to z kolei 1000 złotych i tu szału już zdecydowanie nie ma – uciułacie zaledwie około 10 złotych.

Oczywiście jest sposób, aby na lokacie zarobić nieco więcej – wystarczy w „proceder” zaangażować cały zastęp znajomych i członków rodziny, aby w naszym imieniu również pozakładali lokatę Happy. Nie namawiam – jedynie informuję o pewnym rozwiązaniu.

Samą lokatę zakładamy w bardzo prosty sposób. Idea Bank, jak przystało na nowoczesną placówkę, zaprasza nas po prostu do Internetu. Co ważne – nie musimy zakładać żadnego konta w banku i decydować się na żadne dodatkowe produkty (np. karty kredytowe). Zasady są jak najbardziej uczciwe i chwała bankowi za to. Znalazłem jednak pewien kruczek, o którym muszę Was poinformować. Lokata została tak skonstruowana (a w zasadzie umowa), że produkt „z automatu” się odnawia, niestety już na zwykłym oprocentowaniu. Po 3 miesiącach obowiązywania lokaty na 5%, depozyt się przedłuży o kolejne 3 miesiące. Można to zmienić w systemie internetowym banku. Jeśli interesuje Was dłuższe przechowywanie pieniędzy na lokacie – żaden problem. Ale Wy przecież jesteście zaradni finansowo i chcecie efektywnie zarabiać, dlatego uważajcie na ten „kruczek” i pamiętajcie o tej zmianie po założeniu lokaty.

Jak zdobyć 50 złotych premii za założenie lokaty Happy?

Przejdźmy do meritum tego artykułu, czyli nowej oferty Idea Banku związanej z lokatą Happy. Od kilku dni bank oferuje bardzo ciekawe rozwiązanie. Gwarantuje nam wypłatę 50 złotych premii za założenie produktu. Oczywiście nie każdemu i nie bez warunków. Pora się im przyjrzeć.

Przede wszystkim premia zostanie wypłacona tylko nowym klientom banku (aktualnie posiadający lokatę nie mają co liczyć na dodatkową kasę). Promocja jest ograniczona czasowo. Lokatę trzeba założyć między 8 września a 5 października tego roku. Zakładamy swój profil korzystając z poniższego linka i podajemy swój adres e-mail. Na podany adres dostaniemy wiadomość potwierdzającą, klikamy w załączony link i w ten sposób rejestrujemy się w serwisie banku. Następnie klikamy w kolejny link (już w serwisie) i trafiamy na stronę Idea Banku. Postępujemy zgodnie z formularzem i składamy wniosek o założenie lokaty. Ważna informacja – musicie wykonać wszystkie kroki podczas jednej sesji (bezczynność maksymalnie 30 minut).

Teraz pora na przelanie środków. Minimum 1000 a maksimum 10 000 złotych musi trafić na lokatę w ciągu 14 dni kalendarzowych od momentu złożenia wniosku. Wpłacamy i czekamy. Do 10 listopada tego roku Idea Bank mailowo poinformuje o przyznaniu premii. Dodatkowo do 30 listopada musicie uzupełnić wszystkie swoje dane w aplikacji.

Ranking najlepszych: Wrzesień 2023

Najlepsze lokaty, konta i oferty - wrzesień 2023

Kiedy bank wypłaci 50 złotych? Ma na to czas do 5 grudnia tego roku. Pieniądze trafią na rachunek bankowy, którego numer podaliście w aplikacji. A stamtąd oczywiście polecam od razu przenieść je na konto oszczędnościowe, które na pewno już posiadacie. Pieniądz, nawet premiowy, musi pracować dalej.

Lokata Happy z premią Idea Banku – warto?

Lokatę oczywiście możecie zerwać w dowolnym momencie, byle po wypłacie premii. Niekoniecznie musi się to opłacać, bo stracicie wszystkie zebrane odsetki. Choć przy minimalnej kwocie wpłaty (1000 złotych), gwarantowanych 50 złotych będzie warte więcej, niż wspomniane odsetki. Zostawiam to Waszej indywidualnej ocenie.

Sprawdźmy jeszcze, ile sumarycznie można na tej lokacie zarobić (wliczam premię 50 złotych). Efektywne roczne oprocentowanie dla maksymalnej kwoty wpłaty (10 000 złotych) wyniesie około 6% (151,25 zł) – nieźle, ale nie powala. W przypadku minimalnej sumki ERO wraz z premią wyniesie już 24%. Brzmi zdecydowanie lepiej, choć wciąż mówimy o stosunkowo niewielkich kwotach (60,13 zł). Ponieważ jednak na rynku nie ma obecnie spektakularnie oprocentowanych lokat, oferta Idea Banku wydaje się być godna polecenia. W końcu każdy sposób oszczędzania i pomnażania pieniędzy jest dobry, prawda?

Podsumowując najważniejsze informacje o lokacie Happy z bonusem 50zł:

 • oprocentowanie 5% (obecnie nie znajdziemy wyższego na rynku)
 • lokata na 3 miesiące
 • wysokość lokaty od 1000 zł do 10000 zł
 • gwarantowany bonus 50 zł po zakończeniu lokaty
 • promocja trwa od 8 września do 5 października
 • bez otwierania konta bankowego, bez dodatkowych produktów
 • tylko dla nowych klientów banku

Lokata Happy na 5% z premią 50 zł – załóż lokatę online

Co sądzicie o ofercie Idea Banku? Skusicie się na darmowych 50 złotych i całkiem sensowne oprocentowanie? Sam lokatę już założyłem. Tradycyjnie czekam na Wasze komentarze!

Znajdź najlepsze oprocentowanie:


56 komentarzy

 1. Marek

  Dzięki Mateusz za recenzję i polecenie lokaty. Niedawno wycofałem środki z lokaty bezkarnej BGŻ którą polecałeś na blogu (też zgarnąłem bonus), także ta lokata będzie będzie dobrą kontynuacją.
  Lokatę założyłem a wieczorem namówię do założenia też żonę :)

 2. Paulina

  „Należy za to uważać na jedną z cech lokaty – domyślnie bank zakłada ją jako „odnawialną” i ten parametr zmienisz w prosty sposób na „nieodnawialną”: logując się do systemu banku, do którego niezbędne dane otrzymasz na maila i telefon. Jeżeli tego nie zrobisz, po trzech miesiącach przelane środki wcale nie wrócą do Ciebie z odsetkami, tylko lokata automatycznie zamieni się w trzymiesięczną lokatę standardową ze znacznie niższym oprocentowaniem”.
  (App FUNDS)
  Nie widzę sposobu zmiany na „nieodnawialną” po zalogowaniu czy ktoś wie jak to zrobić???

 3. Rafał

  Lokata założona :) Dzięki za info i klarowny opis tego produktu. Moim zdaniem się opłaca. W ramach wdzięczności skorzystałem z Twojego linku do oferty :) Pozdrowienia

 4. piotr

  Boże jakie pierdoły tu powypisywane!
  Myślałem że trafiłem na sensowną stronę z ciekawymi i wartymi uwagi poradami, a nie z widoczną chyba dla wszystkich kryptoreklamą! Nie nie do niczego nie namawiam:D
  ale mniejsza już z tym bo głównie myślałem, że dowiem się coś o sensowności całej zabawy i niebezpieczeństwach z tym związanych. Chodzi mi o te dodatkowe 50 marne złociszy. Ludzie czy wy wiecie że podajecie swoje dane osobowe, telefony, adresy jakiejś z dupy aplikacji i uśmiechnięci czekacie na jakiś śmieszny bonus. Zresztą nie wiem kto bawi się tą stroną ale mam wrażenie, że jakiś gimnazjalista choć w dzisiejszych czasach to i dzieci są bardziej rozgarnięci w kwestiach bezpieczeństwa w sieci niż niejeden dorosły.
  Pozdro

  • Piotrze, nie wiem dlaczego uważasz lokowanie pieniędzy na dobrze oprocentowanej lokacie z bonusem 50 zł zabawą dla gimnazjalistów.
   Może dla Ciebie to „marne” (jak sam napisałeś) pieniądze, ale nie wszyscy tak uważają.
   Oczywiście, w zamian za bonus udostępniamy swoje dane bankowi i Agorze, ale jeśli jesteś tak rozgarnięty w kwestiach bezpieczeństwa to pewnie doskonale wiesz, że jednym zdaniem („Proszę o zaprzestanie przetwarzania moich danych osobowych”) można dane usunąć jeśli ktoś nie ma ochoty na telefony od marketerów z banku.

   Więcej luzu!

  • Cześć Jagoda,

   Jeśli zmienisz typ lokaty na nieodnawialną (w wcześniejszych komentarzach wstawiałem link do filmiku jak to zrobić) to po zakończeniu lokaty automatycznie zostanie ona zamknięta a środki (wraz z odsetkami) trafią na Twoje konto bankowe.

 5. Rafał

  Witam,

  Czytając tekst wywnioskowałem, że jeśli w listopadzie lub do tego 5 grudnia, otrzymam 50zł, to mogę bez żadnych konsekwencji zabrać już sobie pieniążki i likwidować lokatę, prawda? Wybacz jeśli pytam o głupoty, ale to początek mojej „przygody” w takich kwestiach. :)

  Pozdrawiam,

  PS Świetny blog!

  • Rafale, tak – po zgarnięciu bonusu możesz zlikwidować lokatę. Pamiętaj jednak, że zrywając lokatę przed jej zakończeniem, tracisz wszystkie odsetki które naliczane są przy zakończeniu lokaty.

   Zapraszam Cie do regularnego czytania bloga! :-)

 6. Robert

  Witam mówisz na blogu o „zaangażowaniu w proceder znajomych” dokładnie:

  „Oczywiście jest sposób, aby na lokacie zarobić nieco więcej – wystarczy w „proceder” zaangażować cały zastęp znajomych i członków rodziny, aby w naszym imieniu również pozakładali lokatę Happy. Nie namawiam – jedynie informuję o pewnym rozwiązaniu.”

  Jak to dokładnie ma przebiegać i jaki link trzeba było by podać znajomym aby wiadome było, że jest to polecenie ode mnie? Możesz rozwinąć bardziej tę myśl?
  Z góry dzięki i pozdrawiam:)

  • Robercie, pisząc o zaangażowaniu w proceder rodziny i znajomych miałem bardziej na myśli „ominięcie” maksymalnego limitu wysokości lokaty (10 tys.) i założenie kilku lokat za swoje pieniądze, powierzając je rodzinie czy znajomym.
   Np. Chcesz założyć kilka lokat (i zgarnąć kilka bonusów) to prosisz brata/siostrę/kolegę, aby założył lokatę za Twoje pieniądze.
   Oczywiście podstawowy warunek, aby to się powiodło to pełne zaufanie do takiej osoby!

 7. kamila

  Czy „zaangażowane osoby” jako konto, na które maja wpłynąć środki z oprocentowania oraz bonus mogą podać to samo konto, czyli moje czy każde musi należeć do danej osoby?

 8. kamila

  Jeśli nie odznaczymy wspomnianego pola czyli nasza lokata będzie odnawialna i przerwiemy ją po upływie 3 miesięcy to stracimy odsetki z pierwszego i drugiego okresu czy tylko drugiego?

 9. kamila

  Jeśli zaznaczę by lokata była nieodnawialna i już dostanę moje odsetki i bonus to mogę jeszcze raz założyć tą samą lokatę? Zdaję sobie sprawę, że drugi raz bonusu nie otrzymam, ale sama wysokość oprocentowania jest zachęcające ;)

  • Kamila,

   1. Konto na które mają wrócić środki wraz z oprocentowaniem i bonusem musi należeć do zakładającego daną lokatę
   2. W przypadku odnowienia lokaty i późniejszego jej zerwania (już po odnowieniu na kolejny okres) w trakcie jej trwania, tracimy tylko odsetki z tego drugiego okresu. Tak mi się wydaje, ale zawsze można dopytać o tę kwestię na infolinii Idea Banku. Tak czy tak polecam wyłączenie odnawiania od razu po założeniu lokaty. Pamiętaj, że lokata odnawiana jest na dużo gorszych warunkach niż te 5%.
   3. Niestety 5% jest oprocentowaniem promocyjnym dla nowych klientów i obowiązuje tylko przez te 3 miesiące. Potem albo odnawiamy lokatę na „standardowych” warunkach, albo zakładamy nową na „standardowych” warunkach, albo polujemy na inną promocję w innym banku :-)

   Mam nadzieję, że pomogłem!

 10. żanetta

  Prosze o rade. Zalozenie lokaty i wplyw srodkow musi nastapic z konta, ktorego posiadaczem jest jedna osoba. Co w sytuacji, kiedy jest wspolwlasciciel konta, czyli na poleceniu przelewu figuruja 2 osoby?

 11. żanetta

  Dziekuje Mateusz, ale nie jestem przekonana do konca. W ubieglym roku wlasnie otwieralam lokate w ideabanku. Niestety srodki wrocily z powrotem na nasze (moje i meza)konto bankowe, poniewaz dane osoby otwierajacej lokate nie byly zgodne z danymi osobowymi posiadacza konta, z ktorego wyszly pieniadze.

 12. Łukasz

  Dzień dobry Panie Mateuszu,

  Założyłem już lokatę, którą Pan proponuje. Nie zaznaczyłem jednak, że akceptuje wykorzystywanie moich danych (zgodziłem się jedynie na warunki niezbędne). Czy zaznaczenie także tych dodatkowych kwadratów było niezbędne do otrzymania bonusu?

  Pozdrawiam serdecznie.

   • Łukasz

    Na przyszłość będę pamiętał :) Dziękuje za odpowiedź. Lokatę założyłem przez Twój link późnym wieczorem. Przelewu jeszcze nie ma, więc lokata czeka na realizację, ale mam nadzieję, że wkrótce zostanie uruchomiona.

    Pozdrawiam :)

 13. Łukasz

  Mateuszu mam jeszcze jedno pytanie. Czy mógłbyś powiedzieć o co dokładnie chodzi z tym „uzupełnieniem danych w aplikacji”? Czy nie wszystkie dane zostały zawarte podczas trwania lokaty? Czy trzeba to robić poprzez jakąś aplikację mobilną?

  Serdecznie pozdrawiam.

 14. piotrek

  czy zakładając na kogoś z rodziny mogę podać swoje konto do zwrotu czy musi być na tą osobę na która założona jest lokata ?

  czy trzeba wykonać jakiś przelew potwierdzający z własnego rachunku ?

  • Konto do zwrotu musi być na osobę na którą jest lokata, robiąc pierwszy przelew zasilający lokatę, musi być on wykonany z konta osoby na która jest zakładana lokata.

 15. Tom

  Skusiłem się na ofertę z gwarantowanym bonusem 55 zł. Formularz itd. wypełniłem w dniu wczorajszym czyli ostatniego dnia promocji (5 paźdz.). Wczoraj też wysłałem przelew który doszedł dopiero dzisiaj i od dzisiaj na 3 msc mam otworzoną lokatę. Jednym słowem wczoraj otworzyłem lokatę, ale formalnie od dzisiaj ona istnieje – czy w związku z tym otrzymam bonus 55 zł?

 16. Hektora

  Witam,

  Wlasciwie nie pisze z pytaniem, tylko komentarzem, ktorym chcialam sie podzielic. Otworzylam lokate z Idea Bank na 5% jeszcze przed promocja, wiec bonusu nie dostane, przyciagnelo mnie samo oprocentowanie.

  Dopiero po zalozeniu lokaty zaczelam czytac o tym banku i zmrozila mnie liczba negatywnych komentarzy. Dotrzymam lokate i ustawilam odnawialnosc na 'NIE’, jednak nie wiem, czy skorzystam z uslug tego banku, zobaczymy, czy wszystko pojdzie sprawnie. Nie spotkalam sie z tyloma negatywnymi komentarzami na temat jednego banku…

 17. Konrad

  Witam, założyłem lokatę 03.10.2014, ale nie otrzymałem żadnej wiadomości e-mail od banku do dnia dzisiejszego z prośbą o uzupełnienie danych. Czy jestem wyjątkiem i czy inni otrzymali takie maile czy to po prostu wina banku??
  Pozdrawiam

   • Konrad

    Niestety przy próbie logowania wyskakuje mi, że nie podałem właściwego adresu e-mail bądź hasła, a przy próbie przywrócenia hasła wyskakuje: Na podany adres e-mail nie ma zarejestrowanego konta. Mogę przesłać maila z potwierdzeniem założenia konta i terminem jego założenia. Jestem przekonany, że spełniłem wymogi i na pewno premia mi się należy. Proszę o jakąś radę lub namiary z kim powinienem się kontaktować.
    Pozdrawiam

 18. Maciej

  Ja również założyłem lokatę w należytym czasie i również nie otrzymałem wiadomości e-mail. Po zalogowaniu na https://lokata.zpremia.pl/konkurs/ widnieje jedynie informacja

  „Konkurs zakończony
  Rozpoczęliśmy zbieranie danych do przelewów. Jeśli zakwalifikowałeś się do wypłaty premii, zaloguj się i wypełnij formularz.”

  Nie ma żadnego pola w którym mógłbym uzupełnić swoje dane =/ To znaczy, że nie zostałem zakwalifikowany do promocji?

 19. Konrad

  Niestety nie mogę się zalogować na powyższej stronie, mimo iż założyłem lokatę w terminie i spełniłem wszystkie wymogi. Proszę o podpowiedź co w tej sytuacji mogę zrobić albo o kontakt do osoby odpowiedzialnej za promocję.
  Pozdrawiam

  • tom

   Hej. Też nie mogłem się tam zalogować, a maila od banku dostałem uprzednio do spamu (o mały włos nie skasowałem). Musisz wziąć przypomnienie hasła na maila i wtedy Ci wyślą nowe hasło. Powodzenia. P.S. Mi dziś przelali te 50 zł.

 20. Panowie,

  Krótka instrukcja poniżej:
  1. Wchodzimy na stronę https://lokata.zpremia.pl/konkurs/zaloguj/ logujemy się i podajemy swoje dane
  2. Jeśli nie pamiętamy hasła, lub jest napisane, że dane są błędne wchodzimy na stronę https://lokata.zpremia.pl/konkurs/przypomnij-haslo/ i czekamy na hasło (może trafić do folderu „Spam”)
  3. Jeśli to nie pomogło wypełniamy formularz kontaktory i opisujemy nasz problem osobom odpowiedzialnym za konkurs: https://lokata.zpremia.pl/konkurs/kontakt/

  Mam nadzieję, że wszyscy szybko dostaniecie bonus!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *