1000 zł do wzięcia! Credit Agricole płaci za lojalność a ja prześwietlam promocję

Fot. © Joanna Zielinska - Fotolia.com

Zaczęło się od trzęsienia ziemi (1000 zł to mnóstwo pieniędzy), a teraz napięcie oczywiście będzie rosło. Raczej z uwagi na skomplikowane warunki, jakie trzeba spełnić, aby ten 1000 zł faktycznie otrzymać, ale gra jest zdecydowanie warta świeczki. 1000 złotych za otwarcie i utrzymanie konta wypłaci nam bank Credit Agricole, który wraca ze znaną już promocją. Mam dla Was analizę szczegółów. Zapraszam!

Otwórz konto osobiste i zyskaj premię do 1000 złotych

Jesteście na tyle doświadczonymi Czytelnikami mojego bloga, że gdy czytacie „zyskaj DO”, od razu zapala się Wam czerwona lampka i macie świadomość, że wcale nie będzie tak łatwo zgarnąć aż tyle pieniędzy. Na pierwszy rzut oka zapisy regulaminu promocji wydają się być bardzo skomplikowane, ale po dokładnym zapoznaniu się z warunkami nie jest już tak źle.

Wiecie dobrze, że na blogu staram się opisywać tylko te promocje, które mogą Wam się spodobać i które naprawdę są warte uwagi. Nie opisuję więc promocji mBanku, który daje 100 zł czy banku ING płacącego 100 zł za założenie konta. Opisuję tylko i wyłącznie prawdziwe perełki, a w mojej opinii 1000 zł bonusu od Credit Agricole jest właśnie taką perełką :-)

Promocja Credit Agricole jest kopią akcji, którą bank prowadził już wcześniej i teraz do niej wraca. Widocznie premia skusiła tak dużo osób, że bankowi się to opłaca. My możemy tylko na tym skorzystać. Od razu jednak sprowadzę Was na ziemię – „tysiaka” nie dostaniecie od razu. Na taką premię trzeba cierpliwie poczekać i sobie na nią zapracować. Jak? Będąc lojalnym wobec banku.

Do promocji mogą przystąpić wyłącznie osoby, które teraz lub co najmniej w ciągu 90 dni od startu akcji – czyli od 28 września 2014 roku – nie posiadały w banku żadnego rachunku indywidualnego lub wspólnego (np. przy kredycie hipotecznym). Jest odstępstwo od tej zasady i dotyczy ono osób, które do tej pory posiadały rachunek w Pakiecie Depozytowym i teraz zamienią go na inny pakiet:

 • 1 Konto – propozycja dla osób do 27. roku życia. Jeśli w miesiącu dokonamy płatności bezgotówkowej na kwotę minimum 100 złotych, konto jest całkowicie darmowe. Gotówkę bezpłatnie podejmiemy z bankomatów CA, BZ WBK i Euronet.
 • Konto Prostooszczędzające – konto jest płatne, za jego prowadzenie zapłacimy 4 złote + 3 złote za kartę. Nie ma jednak limitu minimalnego wpływu na rachunek.
 • Konto Prostooszczędzające PLUS – za prowadzenie rachunku nie zapłacimy ani złotówki, jeśli nasze miesięczne wpływy wyniosą minimum 1500 złotych (tyle, ile w promocji). Za kartę płacimy 6 złotych miesięcznie, ale w zamian mamy darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów.
 • Konto Prostooszczędzające PREMIUM – konto dla krezusów. Jest darmowe, ale tylko pod warunkiem regularnych wpływów w kwocie minimum 10.000 złotych.

Bank ma oczywiście więcej wymagań. Aby zgarnąć 1000 złotych będziecie musieli także:

 • podpisać umowę o dostęp elektroniczny lub telefoniczny do otwartego rachunku
 • złożyć wniosek o wydanie karty debetowej do konta
 • uruchomić przynajmniej jeden rachunek oszczędnościowy przy koncie w polskich złotych
 • włączyć bankową usługę CAsaver – to coś w rodzaju patentu mBanku, który opisywałem dla Was w artykule Dlaczego mam nowego iPhone 6 „za darmo”?. W przypadku CAsaver bank zaokrągla kwoty za zakupy do pełnych 50 groszy, złotówki lub 5 złotych i tę różnicę przelewa następnie na rachunek oszczędnościowy.
 • Zapewnić regularne wpływy na konto w wysokości minimum 1500 złotych – bank określa w regulaminie, że wpływ musi zostać zdefiniowany poprzez wypełnienie i podpisanie Zlecenia przykazywania środków (dla osób na etacie) lub Deklaracji stałego zasilania konta (dla prowadzących własną działalność). Z regulaminu nie wynika jasno, czy możemy te pieniądze przelewać samodzielnie z innego konta – jeśli uda mi się to zweryfikować, uzupełnię wpis. Ważne jest to, że w przypadku niezapewnienia wpływu przez 2 kolejne miesiące, bank po prostu wyłączy nas z promocji i o tysiącu będziemy mogli zapomnieć.
 • Standardowo zgodzić na przesyłanie nam drogą elektroniczną całego wytworu bankowych marketingowców i przyjąć do wiadomości, że będziemy celem działań marketingowych banku.
 • Podać swój numer komórkowy lub adres e-mail.

Kliknij tutaj aby założyć Konto w Credit Agricole z bonusem 1000 zł!

Warunków jest całkiem sporo, no ale przecież gramy o najwyższą premię na rynku. Skoro już piszę o premiach, pora sprawdzić, w jaki sposób te pieniądze mają trafić do naszego portfela.

Jak dostać 1000 złotych za otwarcie i utrzymanie konta?

Bank wypłaca premię „w ratach”, nie liczcie więc na jednorazowy wpływ tak sporej kasy. Schemat otrzymywania pieniędzy w ramach promocji Credit Agricole przedstawię Wam w punktach (w tej kolejności wypłacane są obiecane środki):

Ranking najlepszych: Kwiecień 2024

Najlepsze lokaty, konta i oferty - kwiecień 2024

 1. Pierwszą premię w wysokości 100 złotych netto dostaniecie po pierwszym zasileniu konta kwotą minimum 1500 złotych. Musi to nastąpić nie później niż w kolejnym miesiącu kalendarzowym od otwarcia konta. Premia jest tak naprawdę efektem podwyższenia dziennego oprocentowania do wartości 8,23% (6,67% netto).
 2. Kolejną premię otrzymamy w zamian za aktywne korzystanie z konta, a konkretnie za opłacanie za jego pośrednictwem swoich stałych rachunków. Bank dopuszcza rachunki za gaz, prąd, wodę i jej podgrzanie, ścieki, abonament telewizyjny, Internet, telefon – komórkowy i stacjonarny. Tu mamy pierwszy kruczek. Bank wymaga, abyśmy potwierdzili, że są to faktycznie nasze rachunki. Konieczne jest więc przedstawienie papierowego rachunku w placówce banku lub przesłanie skanu za pomocą formularza internetowego. Na rachunku musi znajdować się nasze imię i nazwisko (lub małżonka) oraz adres nieruchomości, który wskazaliśmy podczas zakładania konta. Za każdy opłacony rachunek bank odda nam 5% jego wartości netto. Maksymalnie możemy otrzymać w ten sposób 300 złotych netto i korzystać ze zwrotu tylko przez 18 miesięcy. Dodam, że rachunki należy opłacać z własnych środków (w grę nie wchodzi przekroczenie limitu kredytowego w koncie).
 3. Ostatnia premia przyznawana jest za regularne płacenie kartą debetową do konta – jest to warunek powiązany z aktywowaniem usługi CAsaver. Bank wymaga, abyśmy każdego miesiąca wykonali płatności bezgotówkowe o wartości minimum 300 złotych. Płacąc kartą automatycznie na nasz rachunek oszczędnościowy trafiają zaokrąglone końcówki kwot (zgodnie z zasadą działania CAsaver). Bank przyznaje nam jednak specjalne, bardzo korzystne oprocentowanie tych środków. Naliczane są one codziennie, jak głosi regulamin „z góry za jeden dzień od wartości przyrostu salda na Rachunku Oszczędzam powstałego w dniu dla transakcji zrealizowanych w ramach usługi Oszczędzam na okrągło”. Bank limituje maksymalną kwotę, jaką możemy w ten sposób zyskać, do 33,33 złotych netto miesięcznie. Ponieważ promocyjne oprocentowanie obowiązuje przez 18 miesięcy, w sumie możemy otrzymać 600 złotych netto.

ca-1000-box

Czy można wypowiedzieć konto i jednocześnie zgarnąć 1000 złotych?

Nie, nie można i chyba nie jesteście zdziwieni. Bank tak skonstruował swoją promocję, że cała obiecana kwota trafi na nasze konto dopiero po utrzymaniu rachunku przez co najmniej 18 miesięcy. Jeśli więc zależy nam na tym tysiącu, jesteśmy skazani na półtoraroczną wierność Credit Agricole. Gdybyśmy jednak zdecydowali się zerwać umowę wcześniej (a po drodze przyjęli jakąś część obiecanych pieniędzy w ramach promocji), bank może obciążyć nas kosztami zwrotu tych środków. Po 18 miesiącach zamykamy konto już bez żadnych konsekwencji.

Czy 1000 złotych za otwarcie i utrzymanie konta w Credit Agricole jest dobrą propozycją? Oczywiście, że tak – przecież w grę wchodzi rekordowo wysoka premia. Jeśli ktoś i tak potrzebuje rachunku rozliczeniowego i jest w stanie spełnić warunki (nie są one trudne do realizacji dla osób zarabiających i normalnie korzystających z konta), to oferta CA jest naprawdę godna polecenia. „Zawodowi łowcy promocji” pewnie będą jednak zawiedzeni, że bank postawił tym razem na lojalność.

Kliknij w specjalny link, aby zgarnąć bonus:
Konto w Credit Agricole z bonusem 1000 zł »

A co Wy sądzicie o promocji Credit Agricole? Skusicie się na obiecany 1000 złotych? Nie odstraszają Was warunki? Czekam na Wasze komentarze!

Znajdź najlepsze oprocentowanie:


5 komentarzy

 1. Oferta wygląda fajnie, ale… wcale nie jest taka dobra jak się wydaje. Otrzymać ten tysiąc złotych jest niezwykle trudno. Zresztą zapraszam do mojej opinii dotyczącej tej promocji. Pozdrawiam Jacek

 2. Iwona

  Jednego warunku nie mam szansy spełnić, mieszkam na stancji i nie opłacam rachunków na swoje nazwisko. Czy to wykreśla mnie całkowicie z udziału w promocji? Zastanowiłabym się nad pozostałymi 700 PLN.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Obowiązuje regulamin komentarzy. Wymagane pola są oznaczone *